ajvet
11.10.12,16:53
ahojte,

mam priatela, o ktorom viem, ze pod jednou a tou istou e-mailovou adresou ma zaregistrovane 2 mena. Jedno z nich mam pridane medzi svojimi priatelmi a tak komunikujeme. Uz dlhsi cas sa neozval, tak len tak zo zabavy a zvedavosti som zadala jeho mailovu adresu do vyhladavania na skype: a vyslo, teda zobrazilo mi len meno, ktore ja medzi priatelmi - kontaktmi nemam - teda to druhe v poradi (tak ho vzdy zobrazovalo - ako druhe - mozno si ho vytvoril neskor). Bolo to tak asi 2-3 dni. (predtym som to ale neskumala). Vcera sme sa spojili, samozrejme cez jeho prve skype meno. Spomenula som mu, ze som ho uz hladala, kedze sme sa fakt na skype dlho nevideli a ze som nasla jeho druhe meno. najskor to akoze poprel, ze druhe meno nema, potom priznal, ze mozno ho niekedy zalozil. Ale co mi je divne, je to, ze hned po nasom rozhovore som uz jeho meno - to, ktore mam v zozname kontaktov a ktore system neukazoval, nasla vo vyhladavani podla mailovej adresy. Bolo tam aj to druhe (o ktorom som akoze nemala vediet). Davam si to do suvisu s tym, ze par krat som citala, ze ak sa hlada podla mailovej adresy, a je na nu registrovanych viac mien, tak meno, ktore bolo dlhsie neativne (teda to,ktore som mala ja v kontaktoch) takto NEUKAZE a ukaze to, kde bol nedavno aktivny. To znamena, ze prve meno nepouzival a ze aktivny bol na tom druhom, ktore ja nemam. Myslite, ze je to tak? Ale co mi potom nejde do hlavy je, ze aj ja mam zaregistrovane 2 mena pod jednou mailovou adresou a ked si dam podla mojej mailovej adresy vyhladavanie, vyjdu mi obidve moje skype mena: na prvom mieste to, ktore pouzivam stale, na druhom mieste to, ktore nepouzivam vobec. a naozaj vobec. Podla logiky s tym mojim priatelom by vsak to moje druhe meno nemalo ukazovat, ak som dlhsie nebola online (a to som tam nebola uz par rokov). Ako to teda je? prosim vas viete mi pomoct s touto otazkou? je to o otazke dovery k tomu priatelovi tym chcem povedat, ze je to pre mna velmi dolezite.
ivka70
11.10.12,14:57
Riesis blbosti, pri vyhladavani Skype vobec nerozlisuje, ci a kedy naposledy bol ucet aktivny.
Nema na to ziadny dovod.
misoft
11.10.12,15:12
Skype vedie "skypemená" na svojom serveri - e-mailová adresa je len "kontakt" v prípade riešenia problémov (napr. zabudnuté heslo) - nerieši, či zaregistrovaný užívateľ je, alebo nie je činný - tieto mená zostávajú tam trvale.
ajvet
11.10.12,15:43
toto sa tyka trochu toho problemu, nasla som to na jednej stranke - tak neviem...ako hovorim, okamzite po nasej komunikacii, sa pri vyhladavni zobrazilo aj to druhe meno - ktore mam v kontaktoch a cez ktore sme prave komunikovali..nasla som to aj v prispevkoch na community.skype.com, kde jeden uzivatel davnejsie pisal, ze to meno pri vyhladavani nezobrazi (ak je teda viac mien na jednu adresu - nielen jedno), ak je neaktivne viac ako 6 mesiacov..tak neviem






toto je moj problem: dal som hladat kontakt, napisal som priezvisko a štát.. našlo mi 1 kontakt podla krstneho mena som usudil ze je to ten co hladam. nepridal som si ho do kontaktlistu, len som zavrel okno a vypol skype. na druhy den (dnes) som spravil to iste. napisal som priezvisko a štát. ale žiadny kontakt sa nenašiel.

vie o mne uzivatel uz ked ho hladam? a este si ho nepridam? (ze by si zrusil ucet...)

da sa v skype nastavit aby ma nebolo mozne najst?

nikde tu nevidim nastavenie na hladanie len online ludi (tak ako v ICQ) takze ako to vlastne hlada? aj offline alebo len online?

ponuknite ine vzsvetlenie... diky





















skype ti najde ludi len ak boli pred urcitym casom online, a ten dalsi den mozno uz online dlho nebol...









































no fakt, dik.. ja som ho dal pred par dnami znova hladat a on tam zas je http://www.pcforum.sk/images/smiles/smile01.gif