jued
22.02.06,14:39
Chcela by som sa Vás opýtať, ako by ste postupovali v prípade ak firma je v konkurze, kam mám zaslať inventarizáciu pohľadávok firme, alebo správcovi konkurznej podstaty? Vopred ďakujem
KEJKA
22.02.06,18:41
pohľadávky voči firme v konkurze bolo potrebné prihlásiť a tým sú inventarizované do ukončenia konkurzu - teda po potvrdení.
jued
23.02.06,05:37
To znamená , že nemusím každý rok posielať inventarizáciu. Pohľadávku sme prihlásili, keď bol vyhlásený na firmu konkurz.
A čo mám spraviť s takými pohľadávkami, pri ktorých som cez OR zistila , že firma bola tento rok vymazaná z OR a s pohľadávkami, pri ktorých sa mi stále vráti inventarizácia s tým , že adresát je neznámy hoci podľa OR ešte existuje?
Norča
23.02.06,05:44
To, že sa mi pošta vždy vrátila som vyriešila jednoducho. Požiadala som súd o vydanie platobného rozkazu. To zabralo. Keď OR vymaže firmu z OR, niečo tomu predchádza. Asi konkurz, možno ho súd zamietol pre nedostatok majetku dlžníka a pod.
jued
23.02.06,08:52
Pozerala som výpis z OR je tam napísané "dobrovoľný výmaz", čo v tom prípade?
KEJKA
23.02.06,17:05
pri dobrovoľnom výmaze odpíšte pohľadávku nedaňovo.
Pri tej prihláške do konkurzu treba sledovať situáciu, vestníky, kontaktovať správcu aby ste vedeli ako to s tou firmou vyzerá.