andy771
12.10.12,09:53
Otvaram malu kaviaren. Ako doplnok som chcela aj capovat nejake zaujimave pivko (lavove,kvasinkove...) Na kolaudacii som sa dozvedela, ze moja suseda nesuhlasi, ze pivo je mocopudne a hostia jej budu ocuravat jej travnik....
Pani na urade mi oznamila, ze mi daju do podmienok: Ze nebudem moct predavat capovane pivo.
Maju na to pravo?? Existuje nejaky zakon, ktori im povoluje obmedzovat sortiment predaja???
Dakujem za rady a postrehy
Emka Roman
12.10.12,07:58
Otvaram malu kaviaren. Ako doplnok som chcela aj capovat nejake zaujimave pivko (lavove,kvasinkove...) Na kolaudacii som sa dozvedela, ze moja suseda nesuhlasi, ze pivo je mocopudne a hostia jej budu ocuravat jej travnik....
Pani na urade mi oznamila, ze mi daju do podmienok: Ze nebudem moct predavat capovane pivo.
Maju na to pravo?? Existuje nejaky zakon, ktori im povoluje obmedzovat sortiment predaja???
Dakujem za rady a postrehy

Alebo VZN mesta
alebo zdravý rozum úradu
alebo svojvôľa úradu
účtovník 007
12.10.12,08:13
Pivo je skutočne močopudné, ale práve preto máš v podniku sociálne zariadenia. Suseda skutočne môže iba pripomienkovať kolaudačné konanie, ale jej domnienka nespôsobí zákaz predaja. Myslím si, že ani MU nemá dôvod zakázať čapovať pivo. Môže však na námietky susedy Ti povoliť otváracie hodiny, prípadne VZN zakázať sedenie na terasách takýchto zariadení po určitej hodine, napr. 22,00. Určite sa odvolaj.
Na druhej strane chápem susedu, že sa jej nebudú páčiť vyhukujúci štamgastri. No to už je na Tebe, aká cenová skupina v konečnom dôsledku z Tvôjho podniku vznikne. Bolo by vhodné ju ubezpečiť, že spravíš pre dobré susedské vzťahy maximum.

Tento prípad sme riešili pred nikoľkými rokmi, keď susedia chceli otvoriť podnik. O predaji piva a iného alkoholu s nami niko nediskutoval. Pripomienkovali sme iba sedenie na terase a hluk.
Okolo nás chodia štamgastri z iného podniku a nemali sme väčšie problémy, okrem občasného vykrikovania a smiechu. Nejväčší problém má s nimi náš pes.
danushka
12.10.12,11:04
a ten či mu nalejú a či nie, plôtik ocikávať bude tak, či tak :D