Moniak55
12.10.12,10:11
Dobry den.
Na matersku dovolenku som s 1. dietatom nastupila 05/2011. Od 01/2012 som uz na rodicovskej dovolenke. Opat som otehotnela a pravdepodobny termin porodu je 25.5.2013. Pred nastupom na matersku dovolenku s 1. dietatom som bola zamestnana na trvaly pracovny pomer a tento aj trva - len som na rodicovskej dovolenke.
V Socialnej poistovni ma informovali, ze vzhladom na to, ze som stale vedena ako zamestnanec, sa mi bude do povinneho obdobia poistenia tych 270 dni pocitat aj cas na rodicovskej dovolenke - a teda tuto podmienku splnim, ale vyska mateskej sa mi vypocita z pravdepodobneho vymeriavacieho zakladu, ktory mi vyplni zamestnavatel pre Socialnu poistovnu.
Moja otazka je: pred nastupom na 1. matersku som mala min. mzdu + som mohla dostavat premie ako pohyblivu zlozku. Vzhladom na to, ze som pomerne rychlo otehotnela, zamestavatel mi daval len tu dohodnutu min. mzdu. Teraz, ked pojdem opatovne na matersku z rodicovskej dovolenky ("retazovy porod") mi zamestnavatel moze uviest aj vyssi pravdepodobny vymeriavaci zaklad ako som mala pocas zamestnania u neho? Moze zohladnit a posudit, aky by bol moj prijem, ak by som pracovala zaroven mojich kolegov a od vyvoja spolocnosti? Ak by som sa teda s nim dohodla, mohol by uviest aj vyssi prijem ako som mala pred nastupom na 1. matersku dovolenku? Dakujem za odpoved. Monika
karlinda
06.11.12,11:18
nikto neporadi?? aj mna by to zaujimalo....
nikulik
06.11.12,11:32
Ano, zamestnávateľ určí pravdepodobný VZ, teda taký aký by si mala keby si teraz nastupila. Kedze nenastupis tak tam môze uviest hocijaky prijem. Ak by si sa teda s nim dohodla, ak by to bolo v tvoj prospech.
Kvaka
06.11.12,11:38
Moze zohladnit a posudit, aky by bol moj prijem, ak by som pracovala zaroven mojich kolegov a od vyvoja spolocnosti? Ak by som sa teda s nim dohodla, mohol by uviest aj vyssi prijem ako som mala pred nastupom na 1. matersku dovolenku? Dakujem za odpoved. Monika
Presne tak, môže napísať príjem tak, ako píšeš, len si to bude musieť pred prípadnou kontrolou aj zdôvodniť.