miladenka
22.02.06,16:32
napriek snahe sa mi nepodarilo nájsť v starších témach odpoveď na moju otázku: živnostníčka má iba jedného zamestnanca na DOVP --- musí posielat do SP nulové mes. výkazy aj za mesiace kedy zamestnanec nemal mzdu?
Dakujem za radu.
Yvvetta
22.02.06,15:41
Nám bolo povedané, že musíme podať s nulovými hodnotami.
Napíšem rodné číslo a do VZ dám nuly. Potom aj celkový výkaz je nula
ewap
22.02.06,16:20
Ja posielam iba mesačný výkaz vyplnený nulami. Prílohu neposielam.
bendži
22.02.06,16:30
Tiež sa chcem opýtať na vašu skúsenosť s výkazmi do SP. Pracovníčka v SP mi už minulý mesiac povedala, že keď posielame výkazy elektronicky, tak jej nemám nosiť tú prvý stranu vytlačenú, že ona si to vytlačí sama. Prišiel ďalší mesiac a trochu váham, čo spraviť...
pingino
22.02.06,16:36
Tiež sa chcem opýtať na vašu skúsenosť s výkazmi do SP. Pracovníčka v SP mi už minulý mesiac povedala, že keď posielame výkazy elektronicky, tak jej nemám nosiť tú prvý stranu vytlačenú, že ona si to vytlačí sama. Prišiel ďalší mesiac a trochu váham, čo spraviť...
No podla mna treba posielat aj podpisany papierovy vykaz.
Keby bol vykaz posielany cez internet podpisany elektronickym podpisom, nebolo by to potrebne. Zakon o elektronickom podpise u nas sice existuje ale v praxi sa moc nevyuziva.
bendži
22.02.06,16:51
No podla mna treba posielat aj podpisany papierovy vykaz.
Keby bol vykaz posielany cez internet podpisany elektronickym podpisom, nebolo by to potrebne. Zakon o elektronickom podpise u nas sice existuje ale v praxi sa moc nevyuziva.

Ja s tebou len súhlasím, len neviem čo spravím, keď mi to odmietnu prevziať a posielať výkaz poštou na úrad, ktorý mam cez ulicu, sa mi vidí trošku hlúpe..
Ale vďaka za názor
Tweety
22.02.06,17:56
Tiež sa chcem opýtať na vašu skúsenosť s výkazmi do SP. Pracovníčka v SP mi už minulý mesiac povedala, že keď posielame výkazy elektronicky, tak jej nemám nosiť tú prvý stranu vytlačenú, že ona si to vytlačí sama. Prišiel ďalší mesiac a trochu váham, čo spraviť...
Prvú stranu aj naďalej posielame do SP.
sway
22.02.06,18:05
Tiež sa chcem opýtať na vašu skúsenosť s výkazmi do SP. Pracovníčka v SP mi už minulý mesiac povedala, že keď posielame výkazy elektronicky, tak jej nemám nosiť tú prvý stranu vytlačenú, že ona si to vytlačí sama. Prišiel ďalší mesiac a trochu váham, čo spraviť...

V Trnave prvú stranu 2x vytlačím, idem ju odovzdať , čím mám aj doklad potvrdený SP, berú a potvrdzujú mi to bez problémov. Asi nie je úradník ako úradník....:confused:
brm
22.02.06,18:14
čo sa týka cvrkotu okolo výkazov na sociálku, všetko záleží od toho, do akého okresu patríte...ak ste z blavy, treba prednú stranu nulového výkazu...inde ho netreba...takže treba sa pýtať písomne na svojej pobočke...alebo cez ich internetovú stránku...ak sa im uráči odpovedať, budete to mať čierne na bielom...
pingino
22.02.06,19:14
Ja s tebou len súhlasím, len neviem čo spravím, keď mi to odmietnu prevziať a posielať výkaz poštou na úrad, ktorý mam cez ulicu, sa mi vidí trošku hlúpe..
Ale vďaka za názor

jasne rozumiem :),
ja ich tiez neposielam postou, zatial mi ich beru bez problemov