zuzanka74
12.10.12,14:35
Prikladám Vám dopyt podaný na DRSR a zároveň odpoveď. Rada by som vedieť Váš názor a to preto, lebo telefonicky som sa informovala na DÚ v mieste môjho bydliska a metodička dane z príjmu mi povedala, že daň z týchto úrokov zaplatiť musím. No a teraz si mám vybrať??? priznám a zaplatím, alebo nepriznám a nezaplatím???ďakujem a prajem pekný deň.



Dobrý deň,
Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
Podľa § 9 ods. 2 písm. i) zákona č. 595/2003 z.z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov sú od dane oslobdené prijaté náhrady škôd, ak nesúvisia s podnikaním, samostatnou zárobkovou činnosťou a prenájmom (§ 6).
Ing. Marta Boráková
Odbor služieb pre verejnosť
Váš dopyt:
FO, nepodnikateľ sa súdil na OS o vyplatenie istej sumy(za predaj nehnuteľnosti na základe kupnopredajnej zmluvy), z tejto sumy mu boli súdom priznané aj úroky z omeškania za obdobie od dátumu zaplatenie uvedeného v kúpnopredajnej zmluve do dátumu zaplatenia určeného súdom. Je povinný zaplatiť daň z týchto úrokov? A do akého termínu, riadne v dańovom priznaní za rok, v ktorom tieto úroky z omeškania prijal??? Ďakujem za odpoveď.
zuzanka74
15.10.12,19:00
... žiadný názor???
Mária27
02.03.14,15:48
ako to dopadlo?