jessko
22.02.06,16:17
chcem sa opýtať, či nemá niekto daňové priznanie s príjmov v zahraničí (napr. v CR)... Najlepšie by bol nejaký vzor (konkrétny príklad), ako správne vyplniť. Ak by niekto mal prosím ozvite sa mi mailom jess_michal@t-zones.sk

Veľmi pekne dakujem
Johanka
22.02.06,16:17
Ja Ti rada pomôžem, ale tak , aby z toho mali úžitok aj ostatní. Napíš nejaké konkrétne čísla, lebo vymyslený príklad Ti v tomto prípade asi nepomôže. Neboj sa o nejaké prezradenie údajov, my tu máme všetci v hlave toľko čísiel, že nejaké navyše nás nemôžu rozhádzať ;) .
kika571
22.02.06,16:30
Ak by si bola taká zlatá aj mne by si pomohla. Maturujem na tom už druhý deň. Syn mal príjem u nás aj v ČR. Príjem z ČR som prenásobila priemerným kurzom za r. 2005 1,308/prenásobila som príjem, poistné aj daň/. Príjem SR je 43.546,- Sk, poistné 5.842,- Sk a preddavok 1.593,- Sk. Z ČR je príjem po prepočítaní 21.551,- Sk poistné 2.697,- Sk a záloha na daň 1.373,- Sk.Už vopred Ti za pomoc ďakujem. Si poklad!!!
Johanka
22.02.06,16:45
R32 65.097
R33 8.539
R34 56.558
R35 56.558
R36 87.936
R42 87.936
R43 0
R44 0
R48 18.854
R49 1.373
R50 33,34
R51 0
R52 0
R53 0
R55 0
R61 1.593
R63 1.593
kika571
22.02.06,17:10
Si super Johanka- díky
Janina9
22.02.06,17:42
Ahojte, stretol sa niekto s prípadom, ak daňovník za príjem v zahraničí nemal potvrdenie o príjmoch a preddavkoch ( Írsko ) a má len týždenné výplatné pásky v AJ z ktorých nie je zrejmé koľko je poistné a koľko preddavok na daň? Ako sa postupuje v takom prípade? Ďakujem
jessko
23.02.06,14:44
no díky Johanka... Škoda že som tu nuž včera na nete nebol, ale ako vidím tak uz niekto povedal aj nejaký konkrétnejší príklad takže vidim ze si to aj poriesila... Ja este ten moj nemam pretoze moj kamarat mi mal doniest potvrdenie takze este neviem aké to bude, preto som sa len tak spýtal, že či niekto niečo nemá... a O tých údajoch sa nebojím... ved práve sme tu na to aby sme si pomáhali... Takže ešte raz díky a ja sa ozvem ked budem mať už konkrétne údaje...
Martina80
28.03.06,09:42
Ahojte,
prosím Vás o radu. Môj brat bol období od 01 - 09 / 2005 v zahraničí, kde mal príjem / z ktorého mu bol tento rok vrátený preplatok na dani/. V období od 10 - 12/2005 bol zamestnaný v Čechách.Požiadal zamestnávateľa o ročné zúčtovanie. Nikdy som sa s takýmto príkladom nestretla.
1.Je povinný si podať daňové priznanie , keď na Slovensku nemal žiadny príjem????
2. Je povinný si zohnať nejaký doklad zo zahraničia o príjme resp. o odvedených preddavkoch na daň a na poistné ????

Prosím o pomoc, teraz sa spamätal a neviem si dať rady. Ďakujem.
Johanka
28.03.06,09:53
Odpoveď máš v inej téme. Nepíš tie isté otázky do viacerých tém, lebo čas je drahý ....
Martina80
28.03.06,10:07
Ďakujem za upozornenie Johanka. Nie som tu nová, len som chcela, aby sa moja otázka neprehliadla nakoľko názov tém je rovnaky.
tara05
28.03.06,12:18
Janina 9, pozri sa ešte na tu pásku, možno si to len prehliadla, ja som včera dostala jednu pásku z Irska do ruk a mám to tam. Hned vedla mesačnej mzdy mám sumár za rok. Pozri si moj prípad DP , Práca na Slovensku + Irsko. Napokon som ho vypísala a mám ho tam.
tara05
28.03.06,12:23
ešte: gross pay - hrubá mzda, PRSI Employee - poistenie zamestnanec, PAYE Tax - zaplatená dan , ja tam mám 0, oni im dan nestahuju ak je mzda za 1 hod/ do 7,65 eur, pozri si ten príklad
Ajven
29.03.06,09:43
chcem sa opýtať, či nemá niekto daňové priznanie s príjmov v zahraničí (napr. v CR)... Najlepšie by bol nejaký vzor (konkrétny príklad), ako správne vyplniť. Ak by niekto mal prosím ozvite sa mi mailom jess_michal@t-zones.sk

Veľmi pekne dakujem
Mám rovnaký problém. mesiace 1,2,3 som pracoval na SK potom 4,5 som zmenil zamestnavatela a zacal platit odvody v ČR a 6,7,8,9,10,11 a 12 som uz platil odvody na SK.
Môj príjem ale bol vyšší a teda podliehal dani aj po odrátaní odpočítateľnej položky.

Ukázaný prepočet je ok, otázka však je, či netreba vypĺňať aj riadky 45,46 a 47 ? a ak nie prečo ?

Ďakujem za odpoveď.
Livia2
29.03.06,09:59
Mám rovnaký problém. mesiace 1,2,3 som pracoval na SK potom 4,5 som zmenil zamestnavatela a zacal platit odvody v ČR a 6,7,8,9,10,11 a 12 som uz platil odvody na SK.
Môj príjem ale bol vyšší a teda podliehal dani aj po odrátaní odpočítateľnej položky.

Ukázaný prepočet je ok, otázka však je, či netreba vypĺňať aj riadky 45,46 a 47 ? a ak nie prečo ?

Ďakujem za odpoveď.
Riadky 45,45,47 v tvojom prípade nevypĺňaš. SR má s ČR zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia a tam je dohodnutá aj metóda - t.j. v tomto prípade metóda započítania dane, s inými štátmi to môže byť druhá metóda - t.j. metóda vyňatia príjmov, vtedy by si zase nevypĺňal riadky 47 - 52. Takže tak.
Ajven
29.03.06,10:09
Vdaka za odpoved, este by som sa chcel opytat:
- do R48 sa zadava prijem z CR minus poistne ?
- kedy sa vyplna R60 ?
- a do R61 mam dat iba odvedenu dan na SK alebo mam zratat vsetky aj ceske preddavky preratane podla prislusneho kurzu ?
- ako mam postupovat ak mi vznikne nedoplatok napr. 106 Sk ?
- musia byt ako prilohy aj originaly potvrdenia od zamestmavatelov ?
- po vyplneni treba zaniest danove priznanie na DU alebo ho staci poslat postou ?

dakujem za Vase odpovede.
Johanka
29.03.06,10:38
Vdaka za odpoved, este by som sa chcel opytat:
- do R48 sa zadava prijem z CR minus poistne ?Áno
- kedy sa vyplna R60 ?pozri si , prosím, do ZoDP podľa predtlače
- a do R61 mam dat iba odvedenu dan na SK alebo mam zratat vsetky aj ceske preddavky preratane podla prislusneho kurzu ?iba zo SR
- ako mam postupovat ak mi vznikne nedoplatok napr. 106 Sk ? súčasťou DP je žiadosť o vrátenie preplatku na dani
- musia byt ako prilohy aj originaly potvrdenia od zamestmavatelov ?kópie
- po vyplneni treba zaniest danoe priznanie na DU alebo ho staci poslat postou ?stačí poštou
-

dakujem za Vase odpovede.
Odpovede sú tučným písmom ;) .
Livia2
29.03.06,10:40
Vdaka za odpoved, este by som sa chcel opytat:
- do R48 sa zadava prijem z CR minus poistne ?
- kedy sa vyplna R60 ?
- a do R61 mam dat iba odvedenu dan na SK alebo mam zratat vsetky aj ceske preddavky preratane podla prislusneho kurzu ?
- ako mam postupovat ak mi vznikne nedoplatok napr. 106 Sk ?
- musia byt ako prilohy aj originaly potvrdenia od zamestmavatelov ?
- po vyplneni treba zaniest danoe priznanie na DU alebo ho staci poslat postou ?
-

dakujem za Vase odpovede.
Do riadku 48 dáš základ dane zo zahraničia, t.j. príjem - odvody.
Riadok 60 - pozri si v zákone § 34 ods. 6,7.
V riadku 61 uvedieš len preddavky zaplatené na Slovensku, nie v zahraničí, aj keď odvolávka 11 hovorí o niečom inom. Je to chyba v tlačive DP.
Nedoplatok zaplatiť.
Potvrdenia musia byt prílohou, ja som dávala originály, neviem, možno stačia aj kópie.
DP môžeš poslať poštou, nemusíš tam chodiť osobne.
Ajven
29.03.06,10:45
Vdaka a este posledne otazky:
- na co sluzi potvrdenie o podani danoveho priznania ?
- ak chcem darovat 2% z dae, staci vyplnit prislusnu kolonku v DP alebo treba aj nejake dalsie dokumenty ?
- ako postupovat ak vznikne nedoplatok 106 Sk?

Dikes Dikes
Johanka
29.03.06,10:48
Vdaka a este posledne otazky:
- na co sluzi potvrdenie o podani danoveho priznania ?Myslím, že odpoveď vyplýva z názvu
- ak chcem darovat 2% z dae, staci vyplnit prislusnu kolonku v DP alebo treba aj nejake dalsie dokumenty ?Stačí vyplniť
- ako postupovat ak vznikne nedoplatok 106 Sk? už som to napísala vyššie, vypíšeš žiadosť o vrátenie preplatku

Dikes Dikes
Odpovede sú červeno- tučné.:)
Ajven
29.03.06,10:51
Ahoj,

- je sice mozne ze odpoved vyplyva z nazvu, ale naco mi je take potvrdenie ?
kto ho vyzaduje ? zamestnavatel ?
- ja rozumiem pojmu vratenie preplatku, ale ja sa pytam na nedoplatok :)

Vdaka za pomoc
Livia2
29.03.06,10:59
A ešte . Také potvrdenie ti je na to, že keď náhodou tvoje DP na daňovom stratia, alebo veľmi hlboko založia a budú ti tvrdiť, že si si nesplnil svoju povinnosť, budeš mať doklad, že si ho skutočne osobne odovzdal.
Ak posielaš poštou, nechaj si podací lístok.
Johanka
29.03.06,11:06
Ahoj,

- je sice mozne ze odpoved vyplyva z nazvu, ale naco mi je take potvrdenie ?
kto ho vyzaduje ? zamestnavatel ?
- ja rozumiem pojmu vratenie preplatku, ale ja sa pytam na nedoplatok :)

Vdaka za pomoc
Hlboké ospravedlnenie. Minimálna výška dane je v zmysle § 46 ZoDP 500 Sk. Takže neplatíš nič :) .
Livia2
29.03.06,11:42
Hlboké ospravedlnenie. Minimálna výška dane je v zmysle § 46 ZoDP 500 Sk. Takže neplatíš nič :) .

Ale podľa toho, čo ajves píše, mal daňovú povinnosť viac ako 500,-- Sk, veď bol zamestnaný celý rok. Jemu len vyššiel nedoplatok 106 Sk ako rozdiel dane a preddavkov. V tomto prípade by to mal zaplatiť, či nie?
Lulka
29.03.06,11:50
sa chcem spytat...musi sa stale zaplatit nedoplatok...aj napriklad 26 Sk? napriklad postovou poukazkou?
Livia2
29.03.06,11:58
sa chcem spytat...musi sa stale zaplatit nedoplatok...aj napriklad 26 Sk? napriklad postovou poukazkou?
Nedoplatok do 100,- Sk sa nemusí zaplatiť. Avšak včera bola kamoška odovzdať DP, kde bol nedoplatok 3,- Sk a silou mocou jej pchali poukážku s tvrdením, že to v každom prípade musí zaplatiť. Keďže jej dohadovanie nestálo za 3,- Sk, zaplatila.
Tak si vyber.