rommy
12.10.12,18:23
Ahojte poraďáci, neviem či som dobre zaradila tému, snáď áno :o chcela by som sa spýtať či nemáte niekto náhodou nejaký vzor alebo by ste mi vedeli poradiť ako napísať rozhodnutie akcionárov o rozdelení zisku iba jednému akcionárovi, t.j. zisk z roku xxx bude celý vyplatený iba jednému akcionárovi, je také niečo vôbec možné?
Ďakujem veľmi pekne za pomoc a ochotu vopred :D
Tweety
12.10.12,16:26
Ahojte poraďáci, neviem či som dobre zaradila tému, snáď áno :o chcela by som sa spýtať či nemáte niekto náhodou nejaký vzor alebo by ste mi vedeli poradiť ako napísať rozhodnutie akcionárov o rozdelení zisku iba jednému akcionárovi, t.j. zisk z roku xxx bude celý vyplatený iba jednému akcionárovi, je také niečo vôbec možné?
Ďakujem veľmi pekne za pomoc a ochotu vopred :D
AK ich je viac, také rozdelenie nie je možné.
rommy
12.10.12,16:29
určite? :)
Tweety
12.10.12,16:33
Ahojte poraďáci, neviem či som dobre zaradila tému, snáď áno :o chcela by som sa spýtať či nemáte niekto náhodou nejaký vzor alebo by ste mi vedeli poradiť ako napísať rozhodnutie akcionárov o rozdelení zisku iba jednému akcionárovi, t.j. zisk z roku xxx bude celý vyplatený iba jednému akcionárovi, je také niečo vôbec možné?
vĎakujem veľmi pekne za pomoc a ochotu vopred :D

§ 178 OZ

(1) Akcionár má právo na podiel zo zisku spoločnosti (dividendu), ktorý valné zhromaždenie podľa výsledku hospodárenia určilo na rozdelenie. Pokiaľ z ustanovení stanov týkajúcich sa akcií s odlišným nárokom na podiel zo zisku nevyplýva niečo iné, určuje sa tento podiel pomerom menovitej hodnoty jeho akcií k menovitej hodnote akcií všetkých akcionárov. Spoločnosť môže akcionárom vyplácať dividendu len pri splnení podmienok ustanovených v § 179 ods. 3 až 5.
(3) Podiel členov predstavenstva a členov dozornej rady na zisku (tantiému) môže určiť valné zhromaždenie zo zisku určeného na rozdelenie.
rommy
12.10.12,16:49
no veď, že má právo, ale nemôže sa toho práva vzdať v prospech iného akcionára? vlastne, asi tak mala znieť moja otázka, také rozhodnutie musím nejako napísať ... :o
martin33AA
13.10.12,10:27
Nikto sa svojho práva nemože vzdat takýto úkon je neplatný. Poddanstvo už dávno skončilo - kde žiješ v somallandii?
rommy
14.10.12,09:43
neviem prečo by sa svojho práva nikto nemohol vzdať, napr. v dedičskom konaní je to bežné ako aj v trestnom...