korela
19.04.13,21:28
To je to, čo sa aplikuje na krk medzi lopatky?
korela
19.04.13,19:32
Pre dav a promont maja:
Už je dobre, dúfam, bol to dvojdňový výkyv. Všetko je v poriadku. Odľahlo mi.
Ale obavy veľké.
pepsikova
19.04.13,19:33
http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

korela (http://www.porada.sk/member.php?u=4136) 1 Minute Ago #40570 Prvý rok naša maka obojok, na druhý rok ho kupoval manžel, keď si prečítal tú chémiu v ňom, povedal, že v žiadnom prípade, lebo s tým prichádzame do kontaktu i my.

..keď som ešte mala pepsikoláča, nemal protikliešťový obojok nikdy,ale kliešťov sme vyberali denne aj osem-aj viac,po každej vychádzke kontrola!"..
..šarkan dostal obojok vlani a osvedčil sa, mali sme len jedného kliefťa za celý rok..a má obojok aj teraz, už týždeň...lebo neviem,asi by som ho musela poliať ereskou,aby sa prilepil a dal si to vyberať!..
..no a že chémia?..veď ju cmukaj na ňufáčik a nie na hrdielko..no..:D
korela
19.04.13,19:39
[QUOTE=pepsikova;2302729]http://www.porada.sk/images/misc/unknown.gif

korela (http://www.porada.sk/member.php?u=4136)

1 Minute Ago #40570 Prvý rok naša maka obojok, na druhý rok ho kupoval manžel, keď si prečítal tú chémiu v ňom, povedal, že v žiadnom prípade, lebo s tým prichádzame do kontaktu i my.

..keď som ešte mala pepsikoláča, nemal protikliešťový obojok nikdy,ale kliešťov sme vyberali denne aj osem-aj viac,po každej vychádzke kontrola!"..
..šarkan dostal obojok vlani a osvedčil sa, mali sme len jedného kliefťa za celý rok..a má obojok aj teraz, už týždeň...lebo neviem,asi by som ho musela poliať ereskou,aby sa prilepil a dal si to vyberať!..
..no a že chémia?..veď ju cmukaj na ňufáčik a nie na hrdielko..no..:D[/QUOTE
Si milá...Keď ho mala prvý rok, kliešť žiadny, druhý rok bez obojku, kliešť tiež žiadny, teraz ide tretia sezóna. Ale človek ho berie aj cez deň na ruky, dáva do vane, tak s tou chémiou i tak príde do styku, ale najmä pes.
korela
19.04.13,19:41
Ale inak je to výborná vec najmä na veľkého tmavého srstnatého psa. To je fakt.
pepsikova
19.04.13,19:47
..no na šarkanovi nebadám žiadnu zmenu ani vplyvom chémie..zatál...mohol by sa skludniť trošku, ale to by musel dostať dáke sedatíva asik:)
Žabinka
24.04.13,07:46
Prosím poradiť značku dobrého a hlavne odskúšaného protikliešťového obojka.. Pred pár rokmi som kúpila obojok, ktorý tak neskutočne smrdel chémiou, že sme sa išli od toho všetci zadusiť, aj celý dom od neho smrdel.. Ten zápach mám stále v podvedomí.. Preto som začala používať Frontline. Vo zvieracom obchode mi včera predavačka ponúkala obojok, vraj nezapácha, ale bojím sa, že to budú vyhodené peniaze, keďže to predávajú zabalené, a ja to nemám ako zistiť, či smrdí.. No dala mi do hlavy chrobáka..:)
Danielle369
24.04.13,07:54
Danuš my sme kúpili namiesto obojka takú vodičku, muž mu to potrel za hlavou...má to už týžden a zatial žiadny kliešť...predtým aj 3 denne priniesol z vychádzky. Kúpili sme to v lekárni, bohužial neviem ako sa to volá.
pepsikova
24.04.13,07:58
Prosím poradiť značku dobrého a hlavne odskúšaného protikliešťového obojka.. Pred pár rokmi som kúpila obojok, ktorý tak neskutočne smrdel chémiou, že sme sa išli od toho všetci zadusiť, aj celý dom od neho smrdel.. Ten zápach mám stále v podvedomí.. Preto som začala používať Frontline. Vo zvieracom obchode mi včera predavačka ponúkala obojok, vraj nezapácha, ale bojím sa, že to budú vyhodené peniaze, keďže to predávajú zabalené, a ja to nemám ako zistiť, či smrdí.. No dala mi do hlavy chrobáka..:)..

..ja takéto kupujem zásadne u veterinára!..a radu mám z prvej ruky...lebo ti povie čo a na ktorého psíka by bolo najlepšie,nemá 20 druhov na výber, ale len tie, ktoré sa mu osvedčili, lebo stáli zákazníci s ním o svojich miláčikoch debatujú-aj o obojkoch a kliešťoch..
alaya1
24.04.13,08:07
Prosím poradiť značku dobrého a hlavne odskúšaného protikliešťového obojka.. Pred pár rokmi som kúpila obojok, ktorý tak neskutočne smrdel chémiou, že sme sa išli od toho všetci zadusiť, aj celý dom od neho smrdel.. Ten zápach mám stále v podvedomí.. Preto som začala používať Frontline. Vo zvieracom obchode mi včera predavačka ponúkala obojok, vraj nezapácha, ale bojím sa, že to budú vyhodené peniaze, keďže to predávajú zabalené, a ja to nemám ako zistiť, či smrdí.. No dala mi do hlavy chrobáka..:)


kupte si bud na nete, ci u veterinara, alebo vo veterinarnej lekarni Pipeta Frontline (https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=8&ved=0CHwQFjAH&url=http%3A%2F%2Fwww.foyel.com%2Fpaginas%2F2009%2F 05%2F444%2Fpipeta_frontline_plus_del_laboratorio_m erial%2F&ei=X6B3UfjBJMW54ASyuIHwCQ&usg=AFQjCNGIhC3e4SjBcjwAJU43jSVP8Ry5nA&bvm=bv.45580626,d.bGE),
dava sa medzi lopatky psika, ucinok ma na klieste a blchy cca 2 mesiace.
Žabinka
24.04.13,08:21
Ten sradľavý bol kúpený v klasickej drogérii, a to bola chyba.. Takže sa zastavím u veterinára, čo mi ponúkne..
lujza.j
24.04.13,08:22
Ja idem tento kupit....uz sme mali posledne dva roky......nesmrdi....na jesen to zahodiš....
http://www.pet24.sk/scalibor-antiparazitny-obojok-pre-psov-48-cm-3178
lujza.j
25.04.13,17:00
neviem kde kupujete tablety na odčervenie /pes/ja bežne u veroša....bola som včera v lekárni tak som sa opýtala či náhodou nemajú .....mali 1kus na 10kg 0,733e a mali mali aj pipety na kliešte frontline...
alaya1
26.04.13,06:47
mimotemy u nas v lekarnach nemaju poriadne lieky ani pre ludi, len na objednavku, nieto este pre psov:)
lujza.j
26.04.13,07:11
mimotemy.....neuveris asi, ale aj tu!.....ale toto je lekaren pri velkom zdrav.stredisku....takze sa to celkom da......aj ked uz aj tu mi liek obj.,...
Žabinka
26.04.13,07:28
neviem kde kupujete tablety na odčervenie /pes/ja bežne u veroša....bola som včera v lekárni tak som sa opýtala či náhodou nemajú .....mali 1kus na 10kg 0,733e a mali mali aj pipety na kliešte frontline...
Ja tiež kupujem u veterinára, ale už sa mi stalo, že sa mi nechcelo ísť pre tabletky na druhý koniec mesta, tak som kúpila v lekárni. Aj frontline kupujem v lekárni. Ja som už našla u nás tri ľudské lekárne, kde sa dajú kúpiť tieto veci..
lujza.j
26.04.13,09:35
Ja tiež kupujem u veterinára, ale už sa mi stalo, že sa mi nechcelo ísť pre tabletky na druhý koniec mesta, tak som kúpila v lekárni. Aj frontline kupujem v lekárni. Ja som už našla u nás tri ľudské lekárne, kde sa dajú kúpiť tieto veci..

No tu v ba je na ul. Zahradnicka lekaren kde su aj veterinarne lieciva,mozno aj inde....ale to mi je od ruky....kedysi mavali iba Drontal a ten mojemu prvemu nerobil dobre....tak som vzdy u vetosa...nejaky iny kupovala...tato lekaren je mi viac po ruke..
lujza.j
30.04.13,07:13
Tak nakoniec som kupila tento...ten povodny co som chcela vetos,ma len na obj.,je na 7 mes.u vetosa 20€
http://antiparazitika-pre-psov.heureka.sk/bayer-kiltix-antiparazitny-obojok-70cm/
lujza.j
01.05.13,06:09
...z mojho psa sa klube sezónny alergik:(, máte niekto doma alergika?
Dav
01.05.13,06:36
...z mojho psa sa klube sezónny alergik:(, máte niekto doma alergika?
Takého s podozrením - predpísal jej dithiaden (humánny) a stav sa ukľudnil. Priznám sa, že som mala chuť jej z nich šľohnúť, lebo pes - bastard s alergiou na kvitnúcu trávu :eek: .
MIRCO1972
01.05.13,06:51
Ja som kúpil tento... Výhodu má, že mu nevadí ani voda. Nesmrdí vôbec a dokonca má také malé odrazky na sebe reflexné. Je na 8 mesiacov. Tak píšu. Nad 25 € máš poštovné zdarma. Denne sme na Váhu a zatiaľ bez kliešťa. :)

http://www.zoofast.sk/bayerforesto-obojokprotikliestomablchamprepsovvelkychplemiendlz ka70-p-27603.html





(http://www.zoofast.sk/bayerforesto-obojokprotikliestomablchamprepsovvelkychplemiendlz ka70-p-27603.html)
lujza.j
01.05.13,07:13
Takého s podozrením - predpísal jej dithiaden (humánny) a stav sa ukľudnil. Priznám sa, že som mala chuť jej z nich šľohnúť, lebo pes - bastard s alergiou na kvitnúcu trávu :eek: .
o tú trávu mi ide...oči netečú/vytieram aj borovou vodou/, ani sopeľ nieje...len sa srsť okolo očí preriedila čo som si všimla.....bola som teraz na besnote tak som sa nato pýtala...vetoš... vidím, že sa mu robia "okuliare" okolo očí, hnedý labroš je nato náchylný......,že keby boli aj ostatné príznaky.....že by nasadili kortikoidy čomu by som sa chcela vyhnúť...dithiaden akože ten ľudský?
Dav
01.05.13,14:16
ľudský, prepočítal na kilá dávku
lujza.j
01.05.13,18:32
dakujem....
anet
07.05.13,06:30
Dithiaden je zbytočne silný. Ak si myslíš že je to alergia stačí mu voľne dostupné antihistaminikum ako Zyrtec, Zodac. Ja mám vždy nejaké doma, moje čokle sú experti, jeden chňapne včelu a spuchne mu celá tlama, druhý pravidelne aspoň 2 x ročne kusne do ropuchy a tiež mu spuchne tlama, oči ... Humánne lieky sa používajú aj vo veterinárnej medicíne.
Dav
07.05.13,15:18
Dithiaden je zbytočne silný. Ak si myslíš že je to alergia stačí mu voľne dostupné antihistaminikum ako Zyrtec, Zodac. Ja mám vždy nejaké doma, moje čokle sú experti, jeden chňapne včelu a spuchne mu celá tlama, druhý pravidelne aspoň 2 x ročne kusne do ropuchy a tiež mu spuchne tlama, oči ... Humánne lieky sa používajú aj vo veterinárnej medicíne.
Tak to máš dobrých expertov...
Mala ho prepočítaný na váhu a dávali sme ho asi 5 dní a upravilo sa to. Rozškrabala si ucho, oko, ňufák, samý krvavý škrabanec.Najprv som si myslela, že sa "pobila" s plechovkou -konzervou, ale nič také sa v baráku nenašlo, tak som naklusala potešiť veterinára, samozrejme aj s pacientkou. Tú si zafixoval ako hysterku (postreh má dobrý, musím uznať). Možno preto volil silnejší liek. Odvtedy už mala zápaly ucha, ale podozrenie na alergiu sa viac neriešilo, asi som bola opatrnejšia pri venčení, alebo sa spúšťací moment nevyskytol. S ušami má problémy od mladosti, a dôvody? Prechladnutie, prievan, alergia, alebo dlho jej nič nebolo...??? Kvapky mám doma stále, keď začne potriasať hlavou, nasadím kvapky, ak sa stav zhoršuje+teplý ňufák+apatia=cesta k veterinárovi.

P.S. Tak zle sa mi v tejto novej Porade píše odpoveď
Žabinka
07.05.13,17:03
...z mojho psa sa klube sezónny alergik:(, máte niekto doma alergika?
Takého s podozrením - predpísal jej dithiaden (humánny) a stav sa ukľudnil. Priznám sa, že som mala chuť jej z nich šľohnúť, lebo pes - bastard s alergiou na kvitnúcu trávu :eek: .
Tiež mám podozrenie, že naša je alergička. V poslednej dobe má začervenané oči, a aj výtok z očí. Za týždeň máme ísť na očkovania, tak sa na to spýtam.. Mám doma Zodac, môžem jej ho dať, alebo radšej počkám do lekárskej návštevy?
lujza.j
07.05.13,17:40
ja mám doma Zodac sama ho užívam...kedy dám mu polovicu...vetoš ma zbytočne vyžerie z peňazí....
čo sa týka uší prvý Bruno stály problém, tiež kvapky boli doma stále...nik žiadnu alergiu neriešil..teda vetoš....a to sme mali problém aj z vykusanými labkami...ale už mám teraz iného vetoša...
MIRCO1972
08.05.13,16:51
Celú sobotu sme boli so psíkom u našich a u svokrovcov na dedine. Všade plno kvetov, lietal po záhrade hore dole. Ráno som si všimol že na hlave má nejaké pupáky. Myslel som si že ho tam niečo poštípalo. Natrel som mu to Fenistilom no potom som si všimol, že také isté pupáky má aj na zadku a veľa. Volal som veterinárovi. Povedal že sa jedná o alergiu na trávu. Na jeho odporúčanie som mu dal polku Zodaku. Ráno po pupákoch ani stopa. Pre istotu som mu dal polku ešte v pondelok ráno a večer.

Teraz je to už OK.
lujza.j
08.05.13,17:43
normálne nemám slov na túto alergiu...u nás tráva, že už psa nie je vidno.....trávové semeno má kade tade po hlave... kýcha ako blázon....už som čakala, že si o chodník rozbije nos....a pred domom sa mi už vysemenili topole:eek::mad:...dokonalé:cool:
kopretinka
14.06.13,08:21
alaya1
24.06.13,12:54
velmi ucinne proti kliestom.
http://www.ixoderm.cz/
Petra Nová
09.07.13,17:05
Dnes bol najvyšší čas dať zaočkovať havu proti chorobám, ktoré postihujú aj ľudí. Rozdiel je však v tom, že kým psík sa môže nakaziť cez zvedavý noštek a mlsný jazýček, u ľudí je to zväčša autonákaza. Vybavila som aj čipovanie a kúpila krmivo. Pred časom som zmenila veterinára, tento nový sa mi zdá kompetentnejší. Bola som zvedavá na ceny, zaujímavé, že očkovanie bolo drahšie o dve €. Ako inak, hava bola výnimočná. Pri prepichovaní kožúška ani nemukla, ani sa nepohla, takže ju pochválil aj veterinár. Asi bolo prečo, keď som videla hrúbku ihly a počula, ako chrupla koža pri prepichovaní. Dobre sme vybavili, no tak ... nepochváľte sa!:)

Rozmýšľala som načo je dobré čipovanie. Ak sa hava stratí, pôjdu ju GPS-kom hľadať? Blbosť! Ak ju psy jedlíci zlapajú, potom nemá šancu, našťastie jej nie je veľa, tak spolieham sa, že sa im to neoplatí. Ak ju dajú do útulku, tam ju bezpečne nájdem.Tak načo?! Asi nato ...!

Popozerala som tu staršie príspevky o spriatelených psíkoch, miestami smutné čítanie aj uvedomenie si, že starnú s nami, ale nepomerne rýchlejšie. Denne vídam dvoch psíkov zo susedstva, ktorých už neposlúchajú zadné labky, snažia sa, ale je na nich presmutný pohľad. A to je asi všetko, čo som tu chcela zaknihovať.
A ešte niečo. Zmeny na Porade! Urobili ju neprehľadnou, chaotickou a dobré veci z minulosti by tu nenašiel ani najlepší detektív.
lujza.j
15.07.13,17:51
už som sa tu pýtala, či tu niekto so psom senným alergikom....našla som toto
Atopia/senná nádcha u ludí/ : Na rozdiel od ľudí alergia na vdychované alergény/pele, spory
húb, roztoče/ –Atopia- sa u zvierat len zriedkakedy prejavuje kýchaním,zápalom spojiviek.
Príznaky/symptómy/:
U zvierat je prejav takmer vždy kožný- svrbenie, vypadaná srsť, zápal kože. Ochorenie je
sezónne/pele/ okrem roztočov , Presné určenie alergénu je možné len kožným alergickým
testom. Lokalizácia - uší, podpazušie, brucho
Terapia : Zmierňovanie príznakov pomocou antialergík – antihistaminiká, kortikoidy
len neviem či sa im podávajú špecialne pre zvieratá,alebo ludské...nechcem ísť moc s mojím k vetošovi lebo mu dá kortikoidy....ja by som mu dala na skúšku Zodac , nemá nič na koži ani žiadne svrbenie, len oči...preriedila sa mu srsť ešte viac....a zvykne si ich žmoliť, ale nadchu nemá.......
z:http://www.slivet.sk/pdf/alergia.pdf
lujza.j
16.07.13,19:58
tak som dala na skúšku polku Zodacu....tomu mojemu alergikovi...som zvedavá
alaya1
19.07.13,10:02
Petra Nová
28.07.13,10:42
Je to možné? Sama si hneď odpoviem. Je!

Začalo to ráno zavčasu. V nedeľu si rada vypijem kávu na balkóne, kým je všade pokoj a počuť len vtáky spievať. Dnes sa im veľmi nechcelo, čo však mi vôbec nevadilo, lebo káva bola voňavá, vzduch svieži a moja ušatá signorina pri mne. Pri odpratávaní zo stolíka ten svoj poklad som musela prekročiť, lebo ešte podriemkával. A kým nebolo tak teplo, začala som variť. Z balkóna sa hava presunula do kuchyne, robiť mi spoločnosť. Zaľahla na miesto spojnice medzi linkou a chladničkou. Dva razy som ju prekročila, na tretí raz som vyzula šľapku a ďobla do nej palcom, aby sa odpratala z cesty. A hádajte čo sa dialo? Áno, presne! Prevrátila sa na chrbát, aby som ju škrabkala.:)
Urobila som krátky proces a hava zaľahla do svojho pelecha. Pred tým som však skontrolovala ňufák, či nie je chorá. Všetko bolo OK.

A ja už len konštatujem, že aspoň niekto sa dožil komunizmu, aj keď len psieho.
alaya1
31.07.13,05:32
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/483215_10150898525087407_2109766716_n.jpg


ZÁKLADNÉ ZÁSADY V TÝCHTO HORÚČAVÁCH PRE MAJITEĽOV PSOV

Letné horúčavy najhoršie neprežívame my ľudia, ale naše zvieratá. Niektorí majitelia si to žiaľ neuvedomujú a tým vystavujú svojho štvornohého priateľa život ohrozujúcemu nebezpečenstvu.

- Obmedzte vychádzky, najideálnejšie na skoro ráno alebo večer po ochladení.
- Nezaťažujte zviera v horúcich dňoch nadmerným pohybom a aktivitou - môže nastať kolaps organizmu (napríklad beh pri bicykli, výcvik, aportovanie).
- Nenúťte zviera kráčať po rozpálenom asfalte/piesku/štrku! Na prechádzke využite trávnaté plochy.
- Zabezpečte psovi neustály prístup k čerstvej vode, ktorú pravidelne obmieňajte. Misku s vodou na záhrade položte do tieňa, nie na slnko.
- Nenechávajte zvieratá v žiadnom prípade v aute, ani len na 5 minút! Hrozí uhynutie! Ani vtedy, ak je auto postavené v tieni a má otvorené okienko. Vzduch v aute neprúdi a veľmi rýchlo dochádza k prehriatiu organizmu a k úpalu.
- Neuväzujte psov priamo na slnko pred obchody, reštaurácie a pod.
- Pri cestovaní autom napríklad na dovolenku, nezabúdajte aj na pitný režim svojho psa. Cestovanie v MHD vôbec neodporúčame, jedine v nevyhnutných prípadoch.
- Uvedomte si, že zviera s obmedzenou možnosťou pohybu - v koterci alebo na reťazi - nemá ako ujsť, ak sa tienisté miesto zmení počas dňa na horúce! Nehovoriac o koterci, ktorý sa raz-dva vyhreje a mení sa na "saunu"! Zabezpečte psovi voľnosť a tieň, aby sa mohol v prípade potreby skryť. Odporúčame popolievať trávu alebo terasu na miestach, kde zvykne pes oddychovať. Psa tiež nezatvárajte na balkón!
- V prípade, že je nutné použiť náhubok, vyberte si priestranný, aby v ňom pes mohol otvoriť papuľku. Je to ich jediná možnosť ako sa schladiť!
- Pozor aj na teplotné šoky, napríklad pri vstupe rozhorúčeného psa do vody alebo pri namierení prúdu studenej vody z hadice priamo na psa.
Petra Nová
01.08.13,11:58
Kým som na "psíkovskej vlne", tak tu doplním ešte jednu malú úvahu, súvisiacu so starostlivosťou o psíka.
​Keď som nedávno (pred 5 rokmi:)) začínala so psíkom, čítala som a počúvala rady odborníkov aj laikov, čo mám robiť, aby hava bola spokojná so mnou a ja s ňou. V knihe " Základy starostlivosti o psa" som sa dočítala aj to, že misky na vodu a potravu treba udržiavať v absolútnej čistote a tiež, že psíkovi pravidelne treba meniť vodu za čerstvú. Poctivo dodržiavam. Misky síce nedávam do umývačky riadu, ale umývam ich v saponáte a dezinfikujem octom. Na každej prechádzke s havou si túto požiadavku na hygienu pripomeniem. Lebo len čo vyjdeme z dverí, až do okamžiku návratu, havin nos je na zemi a v každom hnusobstve, aké si nájde po ceste. Ale všetko je v najväčšom poriadku, lebo hava pije a je z antikorových misiek, ktoré sú vyblýskané a svietia čistotou.:)
alaya1
05.08.13,06:12
Pridavam tu tento link, bez snahy o reklamu, ale s dobrym umyslom, nakolko su tu aj uzasne veci pre hru, pohodlie ale aj vycvik a vychovu psikov a maciek.

http://www.tchibo.sk/potreby-pre-zvierata-t400018530.html?wbdcd=KVFp53vhqd
alaya1
05.08.13,06:53
Chystáte se se psem k moři nebo na Lipno? Chraňte ho před sluncem!1. Neholte svého psa na léto!
Když svého psa oholíte, vystavíte jeho kůži možnosti spálení. Srst chrání před ultrafialovým zářením. Raději než oholit, používejte pravidelně furminátor, zbavíte tak psa přebytečné podsady a bude mu lépe.

2. Psi trpící ztrátou srsti potřebují zvláštní péči
Psi, trpící ztrátou srsti kvůli alergiím, hormonálním změnám nebo např chemoterapii byste neměli vystavovat slunci, v případě nutnosti je chraňte podobně jako naháče opalovacím krémem.

3. Chraňte milovníky sluníčka!
Některé psy ze slunce nedostanete. Milují opalování, ale co jejich zdraví? Spálení citlivé kůže na břiše a kolem genitálií může vést ke vzniku rakoviny, nebezpečí hrozí zvláště psům s růžovou pokožkou. Nenechávejte psa na slunci dlouho!

4. Jak pomoci spálenému psu?
Pokud už pes utrpěl spáleninu od slunce, dopřejte mu chladivou koupel, do které přidáte trochu aroma oleje, ideální je levandule nebo tea tree.

5. Vyberte ten správný opalovací krém!
Pro psy používejte opalovací krém určený dětem, ideálně s vyšším ochranným faktorem a obsahem bambuckého másla.Ochranu krémem potřebují hlavně naháči a nemocní psi, spálit se ale mohou i světlí psi.

6. Dejte si pozor na oxid zinečnatý
Dávejte v krémech pozor na obsah oxidu zinku, který je pro zvířata toxický.
7. Zvažte ochranné oblečení
Pokud byl váš pes oholený např kvůli operaci, chraňte ho před sluncem např svým trikem. To se bude hodit i pokud se chystáte např na plavbu na lodi.

http://www.dogsmagazin.cz/dogs/magazin/novinky/jak-chranit-psa-pred-sluncem-/
http://www.dogsmagazin.cz/userfiles/dog_sun_umbrella1_1_1375377641.jpg (http://www.dogsmagazin.cz/dogs/magazin/novinky/jak-chranit-psa-pred-sluncem-/)
Kvaka
10.09.13,12:21
Až by ste mali záujem, vyšla u nás kniha Millana Cesara Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa. http://www.martinus.sk/?uItem=155878
Citujem zo stránky: Cesar sa venuje kľúčovým témam, ktoré idú pod povrch základnej poslušnosti a odhalia srdce a dušu našich miláčikov.
Možno prečítanie knihy pomôže nám všetkým, najmä však psom.
Žabinka
13.09.13,08:24
Tak sme my šťastne prežili čipovanie, na moje počudovanie, oproti bežnému očkovaniu to bola úplná malina, Nelinka si ani nevšimla, že sa niečo deje..
Ale z iného mám hlavu v smútku.. Boli sme na chalupe, a počas hárania, akurát v tom najhoršom období, ušla so psom, ktorý chodí raz do roka (len koncom prázdnin :confused:) na návštevu k susedom.. Ona inak také malé plemená vôbec nemá rada (yorkshire), útočí na ne, tak ma prekvapilo, že s ním na cca 3/4 hod. ušla.. Môžno ani k ničomu nedošlo, lebo sa vrátila s nahryznutým uchom, tak predpokladám, že sa aj pobili.. Už som sa informovala aj u veterinárky, dostala som vyčerpávajúcu odpoveď, ako ďalej, tak som hrozne zvedavá, čo bude.. Máme ísť na 24. deň na sono, a uvidí sa.. Len som z toho kúsok nervózna..
alaya1
13.09.13,08:28
Zabinka, drzim prsty, aby vsetko dobre dopadlo. neuvazovala si o sterilizacii fenky?
Žabinka
13.09.13,08:36
Zabinka, drzim prsty, aby vsetko dobre dopadlo. neuvazovala si o sterilizacii fenky?
To bude prvé, čo urobím hneď ako to bude možné.. Len potrebujem k tomu dlhšie obdobie voľna, rozmýšľala som, ak by bolo sono negatívne, že by bolo celkom ideálne obdobie jesenných prázdnin, keď sa budú deti zdržiavať doma, aby bola pod dohľadom..
alaya1
13.09.13,08:39
Vynikajuce rozhodnutie, urcite budete potom kludnejsi, ze sa nic nechcene neprihodi. Sterilizacia nie je tak narocny chirurgicky ukon, ako kastracia, takze sa aj rana lahko zahoji. Ale dozor cloveka je vzdy vitanejsi, ako keby bola sama a mohla si ublizit, lebo oni su tak vychytrali, ze aj golier vedia okabatit.
Žabinka
13.09.13,08:44
Vynikajuce rozhodnutie, urcite budete potom kludnejsi, ze sa nic nechcene neprihodi. Sterilizacia nie je tak narocny chirurgicky ukon, ako kastracia, takze sa aj rana lahko zahoji. Ale dozor cloveka je vzdy vitanejsi, ako keby bola sama a mohla si ublizit, lebo oni su tak vychytrali, ze aj golier vedia okabatit.
tak naša by si s golierom určite pomohla.. keď som videla, čo dorobila s prvými aj druhými háracími gaťuškami, boli rozpárané na nitôčky..:D (ďalšie som už ani nekupovala, pochopila, čo má robiť, a bola v podstate celkom čistotná od začiatku).. určite by nemohla ostať sama.. aj ja by som bola nervózna, či nekňučí, alebo ju to nebolí..
Dav
15.09.13,07:58
Psíčkarom doporučujem knihu Cesar Millan - Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa. Moja krátka recenzia : Ako všetko americké a komerčné :) , ale navyše obsahuje osvedčené rady a postupy pre majiteľov psov - výchova a život so psom, príčiny a korekcia neželaných psích reakcií. Ak si ju nechcete kúpiť, mrknite sa do nej v knižnici, stojí za prečítanie.
promont maja
16.09.13,04:47
http://www.topky.sk/cl/10/1361751/Dobra-sprava-pre-milovnikov-zvierat--Nie-vsetky-musia-dostat-cip

... aby sme mali tie správne informácie ...

P.S.: horeuvedené dielo z pera p. Millana predávajú aj v OC MAX ... v Prešove ...
promont maja
17.09.13,04:31
http://www.porada.sk/t216567-povinne-cipovanie-zvierat.html

.. pripájam ... keďže sa čipovanie týka aj okrasných rybičiek, ak by sme chceli byť k výkladu zákona dôslední ...
Dav
17.09.13,19:24
http://www.porada.sk/t216567-povinne-cipovanie-zvierat.html

.. pripájam ... keďže sa čipovanie týka aj okrasných rybičiek, ak by sme chceli byť k výkladu zákona dôslední ...
Určite, veď keď sa taká rybička stratí z akvária, bude oveľa jednoduchšie kontaktovať majiteľa... Mohli sa radšej čipovať hady(exotické), jedného našli v záhrade rodinného domu (okres Revúca). Filozofujú, ako sa tam dostal - no doplazil sa, to totiž hady zvyknú. Hlavná otázka - odkiaľ. Stretnúť takú potvoru pred barákom, navyše, ak by si chcela pochutnať na mojej psíčici, tak by mi nebolo do smiechu. Hlavne, keď si uvedomím, že vnuk je presne váhová kategória môjho psa. Takéto zvieratá by sa mali evidovať ...
witch
20.09.13,11:27
[/QUOTE] Psíčkarom doporučujem knihu Cesar Millan - Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa. Moja krátka recenzia : Ako všetko americké a komerčné :) , ale navyše obsahuje osvedčené rady a postupy pre majiteľov psov - výchova a život so psom, príčiny a korekcia neželaných psích reakcií. Ak si ju nechcete kúpiť, mrknite sa do nej v knižnici, stojí za prečítanie.[/QUOTE]

Sú tam aj rady ako naučiť psíka hygiene? Chystáme sa dcére a samozrejme aj nám kúpiť vytúženú súčku (pred rokom nám odišla 16 ročná kokršpanielka). S kokršpanielkou sme pri výchove urobili dost chýb a chcem, aby nová slečna (keď sa teda všetko zrealizuje) bola správne vychovaná a cítila sa u nás dobre.
Kvaka
24.09.13,19:40
Až by ste mali záujem, vyšla u nás kniha Millana Cesara Krátka príručka pre majiteľa šťastného psa. http://www.martinus.sk/?uItem=155878
Citujem zo stránky: Cesar sa venuje kľúčovým témam, ktoré idú pod povrch základnej poslušnosti a odhalia srdce a dušu našich miláčikov.
Možno prečítanie knihy pomôže nám všetkým, najmä však psom.
Mám ju už doma, ešte som nestihla prečítať, iba som prelistovala. Kto kupuje psa, mal by tú knihu prečítať ešte pred kúpou psa. Ten prvý deň doma a uvedenie psa do svorky ma teda dostali.
witch
25.09.13,05:57
Knihu mám už objednanú a čakám - na knihu do pondelka, na havinku do 12.10. Som taká natešená, jak malé decko!
promont maja
13.10.13,12:38
Knihu mám už objednanú a čakám - na knihu do pondelka, na havinku do 12.10. Som taká natešená, jak malé decko!

... aká je? ... myslím havinka? ...
pepsikova
15.10.13,10:48
osky
15.10.13,14:58
co si myslite o stahovani starsieho psa?
moj havo ma zu 13 rokov,cierny stredny bradac.doteraz zil v dome mojich rodicov,hocija na sk nezijem.rodinny dom sme predali a nasi doteraz byvali v letnom domceku ale na zimu samozrejme idu k nam,do at.chcem vziat i psa,no mnohi ma od toho odhovaraju.vraj v novom dome,krajine bude trpiet.odporucaju mi ho utratit-to je ale proti mojej srsti....aky je vas nazor?zvykne si pes na nove prostredie?cez tyzden bude Doma vlastne len otec,cez vikend i ja s muzom.
Kvaka
15.10.13,15:33
co si myslite o stahovani starsieho psa?
moj havo ma zu 13 rokov,cierny stredny bradac.doteraz zil v dome mojich rodicov,hocija na sk nezijem.rodinny dom sme predali a nasi doteraz byvali v letnom domceku ale na zimu samozrejme idu k nam,do at.chcem vziat i psa,no mnohi ma od toho odhovaraju.vraj v novom dome,krajine bude trpiet.odporucaju mi ho utratit-to je ale proti mojej srsti....aky je vas nazor?zvykne si pes na nove prostredie?cez tyzden bude Doma vlastne len otec,cez vikend i ja s muzom.Samozrejme, že si zvykne, veď tam bude tvoj otec. Jeho pán. Akéže utratenie, to ani zákon nepovoľuje, nijaký zverolekár neutratí psa, ak na to nie sú zákonné dôvody. Je to proti tvojej srsti, správne to cítiš.
osky
15.10.13,15:48
no nas zverolekar sam nam to navrhol....vraj mu da injekcie,havko zaspi ani nebude vediet...ziadne trapenie.
die o to,ze my sme cez tyzden vo viedni a oco bude po operaii nohy,mama robi na dvojtyzdnovky...a mame dom obohnany Murom,cize neuvidi na cestu...vraj nebude mat kontakt...susedovci by ho na zimu vzali,ale ja viem ze tam by umrel-nezral by a utrapil by sa od zialu.
cez vikend sme mu postavili na dvore zu aj plot,aby mal svoj ybeh-dostane polovicu zahrady....no ale pytam sa,aby sm si Bola ista....
alaya1
15.10.13,16:35
Urcite by som psa nedala utratit, koli stahovaniu. Pes sa citi dobre tam, kde ma svojich panov. On si ani neuvedomi, ze je inde, oznaci soi teritorium a bude doma zase tam.Pes nepotrebuje celodennu starostlivost, ak mu pripravite nejake motivacie, napr. nejake hracky, hrytadla, zuvacie kostio, zabavi sa aj sam. V takom veku psik aj vela spi a po vasom prichode domov sa mu predsa povenujete, pripadne ho budete chodit vencit, na prechadzkach, aby mal styk s okolim. Uz som z veterinarov hotova, len aby zarobil, navrhne utratenie psa.
pepsikova
15.10.13,17:16
co si myslite o stahovani starsieho psa?
moj havo ma zu 13 rokov,cierny stredny bradac.doteraz zil v dome mojich rodicov,hocija na sk nezijem.rodinny dom sme predali a nasi doteraz byvali v letnom domceku ale na zimu samozrejme idu k nam,do at.chcem vziat i psa,no mnohi ma od toho odhovaraju.vraj v novom dome,krajine bude trpiet.odporucaju mi ho utratit-to je ale proti mojej srsti....aky je vas nazor?zvykne si pes na nove prostredie?cez tyzden bude Doma vlastne len otec,cez vikend i ja s muzom.
..

..ja by som ho rozhodne zobrala so sebou-otec by mal spoločníka, ktorý ho pozná a spolu by im smutno nebolo,havko má pocit istoty tam, kde je jeho pán-a je jedno, kde to je, na prostredí nezáleží, len na človeku, s ktorým je zvyknutý-kludne si pomaličky zvykne aj v dome,i ked býval na dvore-otec s ním častejšie vyjde von..neboj sa ho zobrať...
...a druhá strana mince-otec je tiež starší človek a presadený do cudzieho sveta-bez svojho havinka bude nakomplet opustený...

(a toho veterinára by som kopla do hlavy!..
Dav
15.10.13,18:35
Zobrať psa so sebou. Je to živá bytosť, nie starý nábytok, ktorý sa mi do nového bytu nehodí. 13 ročný pes už nemá pred sebou vyhliadky na dlhý život, ale utratiť ho, ak je len starý.... a so svojou "svorkou" si na nové prostredie zvykne.
osky
15.10.13,19:37
dakujem vam vsetkym za podporne reakcie.
presne tak rozmyslam aj ja.
doniesla som ho domov ked bol 6-tyzdnove steniatko.tak viete si predstavit,ze ho mam skoro ako dieta...
lenze naplno som sa mu venovat mohla len cca 2 prve roky,s prestavkami a doteraz vie iba to,co som ho za tu dobu naucila.a kedze je to tvrdohlavy pes,nedokazala som zvladnut situaciu,kedy ujde a na zavolanie pride domov :-(
byval pusteny na dvore ale ked par krat podliezol pod susedov pokazeny plot a napadol deti alebo podrhol sliepky....no musel byt uviazany.
otcovi lezie preto uz dost na nervy pretoze sme ho nevychovali...takze boli s nim aj problemy a musel byt preto aj na retiazke.
ja som bola Doma potom uz len zriedka ale pes je vazne zvyknuty hlavne na otca a aj ho najviac poslucha-paradoxne,lebo otec je na neho fakt prisny...
prave teraz by vsak konecne mal svoj dvor,kde moze slobodne behat,
nebudem sa musiet bat ze mi ujde.
je stary ale velmi vitalny,ak by uhynul,jedine v lete na dychavicnost,inak ma este Energie dost.
chcem mu dopriat aspon posledne roky slobodne zit bez retiazky na dvore.
dakujem este raz.v nedelu si ho dovezieme aj s jeho starou pachnucou budou-tu mu doviest musime,ma ju za tie roky poctivo oznackovanu :-)
nech vie kde je Doma....
osky
15.10.13,19:41
a este jedna otazka-ako je to s prihlasovanim.
totiz pri predaji rodicovskeho domu a stahovani veci do letneho domceka sme stratili psov preukaz.mal tam od steniatka zapisane kazde ockovanie a prehliadky,posledne bolo cipovanie.nevieme ake ma cislo a ani ako mu moze veterinar spravit prevozny pas,ked nemame ziadne podklady.
ked ho doveziem do at,na obecnom urade to musim nahlasit ale ako vydokladujem ze je ten pes moj a je zdravy????
lujza.j
15.10.13,19:44
chod vetošovi pipne čip... a vystaví ti nový pas....to by nemal byť problém......nechápem ako niekto môže odporučiť utratiť psa....pre sťahovanie....to bol nejaký "milovník"....blbec
alaya1
15.10.13,19:46
Ak ho vezies cez hranicu, musi mat cestovny pas- modra knizka. Chod k veterinarovi, ktory ho registroval do medzinarodnej databazy - daval cip, aby ti vydal duplikat tohto cestovneho pasu, nakolko su tam zaznazene aj ockovanie, ktore su nevyhnutne.Ako sa prihlasuju psy v At musis zistit tam.
osky
15.10.13,20:40
no ale ked ja neviem kto ho cipoval-to Bola dedinska akcia,nerobili sme to u veterinara.dosli veterinari z mesta a cipovali vsetkych havov.dokaze kazdy veterinar precitat cip? a co sa stane ked ho prenesiem bez pasu?
osky
15.10.13,20:41
alebo mozno by som to mohla potom vsetko vybavit uz tu v at.
Kvaka
15.10.13,20:51
Ten, kto čipuje, má aj čítačku, lebo nám veterinár skontroloval po začipovaní psa, či je čip čitateľný. Stačí zájsť so psom na veterinu, kde sa psy čipujú, tam ti vystavia aj petpas. Bez pasu nemôžeš psa prevážať za hranice. Ak si stratil očkovací preukaz, evidenciu o očkovaní má váš veterinár, kde ste so psom chodili. Tam je zapísané aj očkovanie proti besnote. Musí sa do pasu zapísať.
Kvaka
15.10.13,20:53
My sme cestovali so psami do ČR už od 2008, iba raz nás kontrolovali policajti čítačkou, či sú psíkovia začipovaní, pas nepýtali.
alaya1
16.10.13,07:10
My sme cestovali so psami do ČR už od 2008, iba raz nás kontrolovali policajti čítačkou, či sú psíkovia začipovaní, pas nepýtali.

My 4krat Chorvatsko, vela krat Madarsko, Rakusko. NIkdy nas nikto nekontroloval, ani cip, ani pas, ale ja by som si netrufala previest psa cez hranice bez tychto udajov, dokonca ani bez peciatky, ze je pes zdravy, co moze byt len 3 dni stary zaznam, lebo by som sa obavala nasledkov- moze byt pes odobraty na mieste.
Petra Nová
17.10.13,11:11
Časom sa vraciam do tejto milovanej témy. Dnes čítam, čítam, nič nové. Dobré znamenie, psíci nie sú chorí.

Inak na Porade nuda. Žiadne vojny, žiadna láska nebeská. Asi je čas napísať tému o frustrujúcich citáciach.;) Uvidím! Ako u nás doma? Všetko pri starom, hava živá a zdravá, občas na zjedenie, ale aj na šľaktrafenie. Klasika.
Dav, že ma nebudeš vadiť za tento príspevok?! Veď nie je až tak od veci.:)
pepsikova
17.10.13,21:22
Časom sa vraciam do tejto milovanej témy. Dnes čítam, čítam, nič nové. Dobré znamenie, psíci nie sú chorí.

Inak na Porade nuda. Žiadne vojny, žiadna láska nebeská. Asi je čas napísať tému o frustrujúcich citáciach.;) Uvidím! Ako u nás doma? Všetko pri starom, hava živá a zdravá, občas na zjedenie, ale aj na šľaktrafenie. Klasika.
Dav, že ma nebudeš vadiť za tento príspevok?! Veď nie je až tak od veci.:).

..hlavne, že hava živá a zdravá...a ty že si sa našla...porada sa už do starej éry nevráti a ani Dav ťa nebude vadiť za tvoj vstup..myslím si ja..
P.S.:..a havu nezjedz..nemal by ťa z čoho trafiťšlak..:)
Dav
17.10.13,21:33
Časom sa vraciam do tejto milovanej témy. Dnes čítam, čítam, nič nové. Dobré znamenie, psíci nie sú chorí.

Inak na Porade nuda. Žiadne vojny, žiadna láska nebeská. Asi je čas napísať tému o frustrujúcich citáciach.;) Uvidím! Ako u nás doma? Všetko pri starom, hava živá a zdravá, občas na zjedenie, ale aj na šľaktrafenie. Klasika.
Dav, že ma nebudeš vadiť za tento príspevok?! Veď nie je až tak od veci.:)
Nevadím :) Zavanulo z neho "starou dobrou Poradou"
Petra Nová
18.10.13,11:13
Uvedomujem si, že to, čo teraz napíšem bude od témy, ale treba to brať tak, že vo vreci pšenice sa vždy nájde aj pár zrniek kúkoľu. To na vysvetlenie k tomu vadeniu.:) Ja viem, že v tejto téme mi nikto hlavu neodtrhne za to, že pár príspevkami vybočím z nastavených kritérií. Sama nemám rada, keď v téme o slivkách sa začne písať o banánoch a nakoniec téma skončí banánmi. Samozrejme, že mi to prekáža hlavne u druhých.;)

Dav, kto by už len vedel lepšie pochopiť zmysel toho o čom tu píšem? To je dané jedine psíčkarovi.:) Preto sa tu občas objavím, pre svoju radosť. Možno mi tu chýba optimistická téma, ako napr. "Zo života psíkov a psíčkarov", kde by sa každý mohol vyblázniť so svojimi zážitkami a pocitmi. Ale nebudem predsa zakladať tému pre pár príspevkov. To radšej tému o tých strašných citáciách, ktoré sú čoraz dlhšie a otrasne neprehľadné. Spomínam na tú predchádzajúcu. Bola ako vojnový román, s generálmi a znepriatelenými armádami, s víťazstvami a prehrami, s malými hrdinstvami i neočakávanými zákernosťami.

Pre mňa dnes nemá význam, aby som sa do toho znovu pustila. A tak zostanem pri príspevkoch o mojej have, ktorá je pre mňa nekonečným zdrojom inšpirácie a priateľských emócií.
alaya1
18.10.13,19:13
Opat je hlaseny vyssi vyskyt kotercoveho kasla, davajte pozor na psov, ktori prichadzaju do styku s cudzimi psami. je aj vakcinacia, ktora eliminuje a ulahcuje priebeh ochorenia.
osky
22.10.13,09:51
u nas uz nove-moj havo je uz v at s nami-po uvitacej obhliadke po okoli a dvore cuci v bude,mna a mamu nechce ani vidiet,da sa sice hadkat ale len v bude-na svojom uzemi...nechce vyliest,vrci.
len ked vyjde von otec,vyjde z budy aj nas havo....ach jo.tazke presadzat stary Strom....
dufam ze si zvyknu obaja-otec i pes :-)
evuš
28.10.13,09:40
Osky, ako vidím, hafaníka ste už presťahovali....no, vraví sa, že starého psa novým kúskom nenaučíš, čo je pravda...ale treba sa pokúsiť o to, aby si po čase zvykol i u vás v AT.... Má tam predsa Tvojho otca - vodcu, tak pri troche snahy by to nemal byť taký problém.....hlavne mu dať čo najviac lásky a svojho času ....
Ja by som ten čas veľmi rada dala...no, bohužial už asi nebudem mať tú možnosť....pred 10 dňami sa nám stratil náš miláčik - 6 ročný westík....napriek čipu sa nenašiel.../a vetoš ho zaregistroval do databázy až po mojom telefonáte po strate!/, hoci začipovanie prebehlo už 4 mesiace predtým.....
....už len "když duše bolí a srdce neví kam má jít" ....asi tak sa cítim a prosím, nech je aspoň v psačom nebíčku...:mee:
promont maja
28.10.13,10:26
... dúfam že sa nájde ... vestíkovia sú bojovníci ... určite žije, a ak si už nenašiel, tak si nájde iný domov ...
evuš
28.10.13,10:42
... dúfam že sa nájde ... vestíkovia sú bojovníci ... určite žije, a ak si už nenašiel, tak si nájde iný domov ...

Ďakujem za podporu, ale bol to náš panelákový mazel, ktorý miloval prechádzky s nami ako so svorkou - hoci ľudskou....pobehali sme za tie roky všetky kúty, chodili po lese, na opekačky...spával s nami, pozeral telku, pomáhal mi pri varení, doniesol papuče, keď som prišla z práce.......chýba nám....mne, manželovi i deťom....
Kvaka
28.10.13,11:34
Evuš, psík sa zvykne vrátiť tam, kde ste sa naposledy videli. Aspoň tak sa hovorí. Naša dáma sa stratila iba raz. Bol u nás už ženatý syn, zobral ju na chvíľu von, to už bola aspoň 12 ročná, syn ju hneď odopol komplet aj s obojkom, však nech sa slobodne hýbe, nie?? Potom sa s kýmsi zakecal a príde domov s otázkou, či je dáma doma. No nie, nebola, tak sme ju pološialení od strachu hľadali, aspoň ja som sa tak cítila, moja nevesta nechápala, ako môžem byť taká zúfalá z obyčajného psa, ale to bol člen rodiny, veď to poznáte. Po márnom hľadaní som šla domov a dáma čakala pred hlavným vchodom do paneláka. Vyšli síce predným vchodom, ale domov bola zvyknutá chodiť zadným, tak sa tam vrátila. Nikomu to neprajem zažiť. Syna som vtedy zvozila pod čiernu zem.:)
promont maja
28.10.13,17:55
... o westie je známe, že sú veľmi naviazaní na rodinu ... a rodina na nich ... sú stavaní na prechádzky po kopcoch ( = škótske národné plemeno ... hmm ..) ... neunavíte ich tak skoro ... naši dvaja boli včera na Šimonke ... prišli obaja ako dvaja Rumpeľovia po cca šiestich hodinách chôdze ... verím, že tvôj vestík žije ... majú to v krvi, len tak to nevzdať ...

http://s8.postimg.org/64wo3n34h/DSC00140111.jpg (http://postimg.org/image/64wo3n34h/)
... zľava doprava: Ashlie, Bubko, Wallie ...

http://s6.postimg.org/e9nhc468d/DSC00257111.jpg (http://postimg.org/image/e9nhc468d/)

http://s6.postimg.org/ofw2v3qml/DSC0016011.jpg (http://postimg.org/image/ofw2v3qml/)



... a to s tým čipom ... smutné ... stretla som sa už s tým, že psík bol aj čipovaný, a bol v útulku a nikto nekontaktoval majiteľku ... keby ona nevyvinula vlastnú iniciatívu ... noo, čo povedať = všetko je o ľuďoch ...

P.S.: ... konečne sa podarilo zmenšiť fotečky tak, aby ich porada akceptovala ...

pricapím:
http://www.photoshow.com/watch/JA9bN3pm ... to pozadie sú Seyshelly ( fotečku mám od našej Jary .. z porady ... )
evuš
29.10.13,08:07
... o westie je známe, že sú veľmi naviazaní na rodinu ... a rodina na nich ... sú stavaní na prechádzky po kopcoch ( = škótske národné plemeno ... hmm ..) ... neunavíte ich tak skoro ... naši dvaja boli včera na Šimonke ... prišli obaja ako dvaja Rumpeľovia po cca šiestich hodinách chôdze ... verím, že tvôj vestík žije ... majú to v krvi, len tak to nevzdať ...

... a to s tým čipom ... smutné ... stretla som sa už s tým, že psík bol aj čipovaný, a bol v útulku a nikto nekontaktoval majiteľku ... keby ona nevyvinula vlastnú iniciatívu ... noo, čo povedať = všetko je o ľuďoch ...

Ďakujem za útechu...
witch
29.10.13,12:21
Knihu mám už objednanú a čakám - na knihu do pondelka, na havinku do 12.10. Som taká natešená, jak malé decko!

... aká je? ... myslím havinka? ...

Tak havinka je jedným slovom úžasná. Malý kavalier, trikolóra, milučká a súčasne drak a krokodíl v jednom. V spolupráci s knižkou od Millana a jednej o kavalieroch ju cvičíme a môžme sa pochváliť prvými úspechy. Niekedy nám ale na našu snahu jednoducho kašle, ale dobre vie, že spravila zle. Vtedy utečie do svojej ohrádky na pelíšek a tvári sa urazene a povznesene. Ale väčšinou počúva a je čistotná. Na to, že nemá ešte ani 3 mesiace, je to super. Navyše každý večer máme plyšáčka na mazlenie. Úžasné je, ako zo spania ešte občas dumlá, ako by pila od mamky. Ako bábenko! No čo budem hovoriť, sme z nej doma všetci pokakaný! Ale tiež dosť zničení, ráno sa budí skoro, ignoruje posun na zimný čas.. Fotky, ako rástla, prikladám..(dúfam)
Žabinka
29.10.13,13:53
zlatúšik na zjedenie..:) nech vám je spolu krásne..
witch
29.10.13,14:09
zlatúšik na zjedenie..:) nech vám je spolu krásne..

Ďakujem, veľmi sa z nej tešíme..
osky
29.10.13,21:39
Osky, ako vidím, hafaníka ste už presťahovali....no, vraví sa, že starého psa novým kúskom nenaučíš, čo je pravda...ale treba sa pokúsiť o to, aby si po čase zvykol i u vás v AT.... Má tam predsa Tvojho otca - vodcu, tak pri troche snahy by to nemal byť taký problém.....hlavne mu dať čo najviac lásky a svojho času ....
Ja by som ten čas veľmi rada dala...no, bohužial už asi nebudem mať tú možnosť....pred 10 dňami sa nám stratil náš miláčik - 6 ročný westík....napriek čipu sa nenašiel.../a vetoš ho zaregistroval do databázy až po mojom telefonáte po strate!/, hoci začipovanie prebehlo už 4 mesiace predtým.....
....už len "když duše bolí a srdce neví kam má jít" ....asi tak sa cítim a prosím, nech je aspoň v psačom nebíčku...:mee:

Evi to je smola,mrzi ma to velmi.
ani si mi nikdy nespominala ze mate hava.ako to znasaju deti?

nas Oskar si uz konecne ako-tak zvykol,uz sa aj hra,necuci furt v bude,chodime s nim vecer na dlhe prechadzky,vzdy na iny koniec dediny,nech spozna okolie keby sa mu nahodou podarilo ujst a stratil by sa.
ale pri prechadzke je pokojny,netaha ma ako blazon-jak ked sme Doma chodili s nim.a zaujimave,este za cely cas co je tu,nestekal.jeden raz sa mame podarilo ho trochu vyprovokovat tak pustil jeden haf...
prve dni bol taky divny,utiahnuty,ale zase je to ten pes co poznam.len sa mi zda,ze zacina zle vidiet ci co-po tme.kolko raz si buchne hlavu do auta alebo stlpika-pri prechadzke,alebo nejde vedla mna ale sa stale jaksi vrti,jak keby nevedel kam ma ist....cez den to neni poznat,diva sa na nas,uteka za nami,vyskakuje.....,asi zle vidi v tme.
znackuje si teren ktory sme mu vyhradili na zivot-je to velky kus dvora,ale musi byt za plotom,inak by boli problemy.ale ma tam vybeh riadny.na travicke,a ma vyhlad na Balkon,terasu,takze stale vie co sa v dome deje,ze neni sam.
tisic raz za den obide dokola budu a si ju riadne oznackuje....je smiesny,fakt,ked ho clovek pozoruje.som stastna ze ho mam uz pri sebe.bolo to dobre rozhodnutie.
moj muz povedal mojej mame-Oskar je tu stastny,tk musis byt aj ty.....
mam mu vravi-coze si sa ho pytal???? :-)
evuš
05.11.13,09:00
Ahoj Osky,
áno...mali sme Bennyho 6 rokov, bohužial stále sme ho nenašli....chýba i deťom, ale vieš ako to je s pubertiakmi - majú i iné starosti...horšie to znášam ja, najmä keď sb je celý týždeň preč....všade ho vidím, cítim....:mee:
Llívia
06.11.13,06:59
VÝSTRAHA PRE CHOVATEĽOV PSOV
Ústredný kontrolný a skúšobný ústav poľnohospodársky v Bratislave vydáva výstrahu pre chovateľov psov na základe hlásenia zo dňa 27 .9.2013 z Rýchleho výstražného systému pre potraviny a krmivá ohľadom nebezpečného krmiva. Nebezpečné krmivo spôsobilo zdravotné problémy u psov (napr. nepokoj, slinenie, zvracanie, hnačka, bradykardia a pod.), ktoré skončili aj úhynom zvierat. Laboratórnymi analýzami tohto krmiva bola preukázaná prítomnosť kofeínu (60,5 μg/g) a teobromínu (viac ako 100 μg/g). Obchodný názov krmiva na obale: Long Meat, Megazookit, Vitcan total, Alta energia, Actividad alta, White label, výrobca MACU 3000 SL, Španielsko.
http://www.uksup.sk/download/krmiva/20130930_vystraha_pre_chovatelov_psov.pdf
alaya1
06.11.13,08:22
mimotemy
Nie je to o starostlivosti, ale o tom, ze si mozeme aj my urobit radost a nosit svojich milacikov stale pri sebe, ci na sebe :).
Nasla som tento link, robia tie portrety aj na zakazku.
http://www.galanwear.com/KATALOG_2013_web.pdf
osky
06.11.13,15:02
Ahoj Osky,
áno...mali sme Bennyho 6 rokov, bohužial stále sme ho nenašli....chýba i deťom, ale vieš ako to je s pubertiakmi - majú i iné starosti...horšie to znášam ja, najmä keď sb je celý týždeň preč....všade ho vidím, cítim....:mee:

Boze Evi,to je zu dost dlho,je mi to luto ale zu by som nedufala ze sa najde.viem si predstavit ze ti chyba.citim s tebou...ved pes,to je ako dalsi clen rodiny....
evuš
07.11.13,06:06
Ahoj Osky,
áno...mali sme Bennyho 6 rokov, bohužial stále sme ho nenašli....chýba i deťom, ale vieš ako to je s pubertiakmi - majú i iné starosti...horšie to znášam ja, najmä keď sb je celý týždeň preč....všade ho vidím, cítim....:mee:

Boze Evi,to je zu dost dlho,je mi to luto ale zu by som nedufala ze sa najde.viem si predstavit ze ti chyba.citim s tebou...ved pes,to je ako dalsi clen rodiny....

Díky, ani ja už moc nedúfam, ale tak strašne to bolí :mee:
alaya1
09.11.13,14:56
Pre buducich majitelov steniatka, pekne napisany postup nacviku samoty.
http://lesk.azet.sk/clanok/104574/ako-naucit-steniatko-zvladat-samotu-takto-ho-nebudete-trapit.html
alaya1
10.11.13,10:25
mimotemy:)KYNOLOGICKÝ SYNDROM Příčina a vznik nemoci Počátky a vznik této nemoci nelze zatím dosud přesně stanovit. Jisté je pouze to, že nemoc přichází plíživě a velice nenápadně. Začíná náklonností ke psům a pořízením jednoho psího jedince. Poté, co je první jedinec zakoupen, je již rozvoj nemoci zřejmý a velice těžko léčitelný. Nemoc se dále rozvíjí v 98% případů a ve většině případů se rozvine do chronické formy. V 50% případů nemocný nezůstává pouze u jednoho psa a je zpravidla postižen na celý zbytek života. Nutno dodat, že nemoc je velice infekční a přenáší se velmi rychle na zbytek rodiny, manžele, manželky, děti, později i rodiče a prarodiče. Známe případy, kdy jsou takto postižena celá pokolení. Příznaky, průběh a prognóza nemoci Prvním příznakem je už to, že jste vstoupili na naše stránky. Kdo jiný by na tyto stránky klikal, než kynolog nebo člověk, který si právě vybírá štěně. Jedním z příznaků je i to, že člověk postupně přestává komunikovat s normálními lidmi a vyhledává ty, kteří trpí stejnou nemocí. Tématem číslo jedna je pes a všechno s ním související. Ostatní témata jako děti, rodina, zaměstnání, společenské vědy apod. jsou velice nezajímavá a nepodstatná. Další indikací je postupná změna image a šatníku. Člověk takto nakažený postupně přestává vybírat oblečení dle módních trendů a zaměřuje se na užitnost a praktičnost. Je to podobné u obou pohlaví. V šatníku se objevují zejména tzv. šušťáky made in Vietnam. Dobrým módním doplňkem jsou nepromokavé bundy, neboť nemocný se často pohybuje se svým psem venku a to za každého počasí. Dokonce i ve chvílích živelných pohrom, kdy normální lidé zůstávají doma (povodeň, zemětřesení, orkán apod.). Ve většině případů barvy oblečení ladí se psy, jelikož z praktického hlediska jen na oblečení stejných barev nevyniknou psí chlupy. To je vůbec samostatná kapitola. Psí chlupy naleznete na tomto člověku prakticky kdekoliv, nejen na oblečení, ale i v domácnosti, v potravinách, v autě apod. U těch nejzávažnějších forem nemoci také v posteli. Nutno podotknout, že se postupně mění styl i zařízení domácnosti a to v poměru tím rychleji, čím větší je počet chovaných psů. V domácnosti postupně mizí koberce, neboť jsou značně opotřebované a ušpiněné od psích tlapek. Sedací souprava mění svůj vzhled, někdy i tvar (převážně když je v domácnosti nudící se štěně). Postupně se podle stavu bytu dá určit výška i věk chovaných psů, zejména to lze odhadovat z výšky okusu nohou od stolu. Stejně jako koberce, mizí z domácnosti květiny, protože patří k nejoblíbenějším psím hračkám. Možná to teď vypadá, že se domácnosti lidí s kynologickým syndromem začínají podobat vybydleným místnostem, avšak opak je pravdou. Postupně s mírou přibývajících psů se prakticky ve všech místnostech objevují psí pelíšky, výstavní klece, misky, někde i trimovací stůl, rukávy, aporty a další výcvikové pomůcky. V podstatě se i podle zařízení bytu dá poznat, kdo jaké plemeno chová a jaké činnosti se věnuje se psy. Prakticky na každém kroku se dá zakopnout o pískací či jinou hračku. Pokud se v domácnosti vyskytují děti, málokde se dá na první pohled poznat, která hračka je psí a která dětská. Zde platí právo rychlejšího. Nutno podotknout, že ač na první pohled vypadá domácnost zcela nehygienicky, většina členů rodiny včetně dětí bývá abnormálně zdráva a kromě kynologického syndromu netrpí žádnou vážnou nemocí. Většina těchto lidí jsou lidé nemajetní, protože vše, co mají a vydělají, investují dále do svých psích aktivit. Normální lidé si za vánoční prémie kupují třeba dovolenou, zde to neplatí. V těchto rodinách se řeší nákup nového krycího psa, nové chovné feny, cesta za krycím psem do zahraničí, případně nákup nových kynologických pomůcek. Pravdou je, že většina těchto lidí (pokud je mezi svými), je spokojena s tím, co má a ke štěstí více nepotřebuje. Málokdy tito lidé navštěvují psychiatra, protože veškeré vážné problémy co mají, se točí jen a jen pouze kolem výcviku, vystavování, doby hárání apod. A na toto vám žádný psychiatr nepomůže. To je jen zlomek toho, jak můžete dopadnout, pokud se nakazíte naším kynologickým virem, avšak ujišťuji vás, že i přes nevyléčitelnost se s touto nemocí dá docela dobře žít. Tedy alespoň si to zatím myslíme. Pravda, přišli jsme postupem času o pár známých (tedy většinu nekynologických), rodina nás má za blázny a normální lidé se nám obloukem vyhýbají, ale zatím nemáme čas přemýšlet nad příčinou. Musíme totiž zase balit a vyrazit na cvičák. Alena Votavová www.almavo.cz:)

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/539741_3783255598270_552971870_n.jpg
osky
11.11.13,17:10
no,tatino je na sk a my vo viedni,nas havo bude dnes prvy raz celkom sam Doma,myslim Doma v at-aj nocovat bude sam.domov prideme vsetci zajtra....normalne som nervozna.no,snad nic nevyparati.....
Kvaka
14.11.13,18:15
Boli sme so psom u veta, mal zápal očí, nepomohol očný framykoin, čo nám dali pred dvomi týždňami. Teraz ho vyšetrili lepšie a zistili mu folikulárny zápal, pod tretím viečkom na jednom oku má vraj zdurené folikuly. Kvapkáme mu 4x denne Spersadex. Ak sa to bude opakovať, že mu to musia zoškrabať. Niekde som čítala, že to môže prejsť, no už nič iné nám nechýbalo, aj to očné vyšetrenie stálo dosť, nie to ešte operácia. Stretli ste sa s tým niekedy u vašich miláčikov?
alaya1
16.11.13,07:07
Dav
20.11.13,20:26
Za tie roky som ani len netušila :
Boli sme u veterinára, sťažovala som sa, že si Wendy škrabe spodok čeľuste, a to relatívne krátko po čistení zubov. Že vraj to môže byť alergia a z času na čas jej to mám zasypať detským púdrom.... Zajtra kúpim a odskúšam, ale že detský zásyp je aj na psí kožuch, nielen na detskú prdelku, to by ma nenapadlo ani vo sne...
alaya1
20.11.13,20:38
vedela som, ze sa pouziva na vybielenie zazltnutej bielej srsti,, ale o tomto som nevedela,asi je to ucinne len pri kratkosrstych psoch.
Petra Nová
21.11.13,17:50
Som posmutnelá, moja hava má zas problémy s kožou, vraj má zápal kože. Veterinár mi dal antibiotiká - Ospexin 500 mg, má užívať pol tabl. 2x denne. A keďže viem, čo ATB dokážu urobiť s človekom, tŕpnem, či jej neublížia. Na nete som vyhľadala liek, prečítala príbalový leták a zdá sa mi, že je to dosť vysoká dávka. Z vedľajších účinkov mi brní v hlave a tak havu sledujem, či sa nespráva inak ako obvykle. Dúfam, že mi ju tie lieky nezabijú. Držte palce.
alaya1
21.11.13,18:08
Som posmutnelá, moja hava má zas problémy s kožou, vraj má zápal kože. Veterinár mi dal antibiotiká - Ospexin 500 mg, má užívať pol tabl. 2x denne. A keďže viem, čo ATB dokážu urobiť s človekom, tŕpnem, či jej neublížia. Na nete som vyhľadala liek, prečítala príbalový leták a zdá sa mi, že je to dosť vysoká dávka. Z vedľajších účinkov mi brní v hlave a tak havu sledujem, či sa nespráva inak ako obvykle. Dúfam, že mi ju tie lieky nezabijú. Držte palce.

Zelam vela, vela sil a hlavne skore uzdravenie fenocke. Urcite by som podavala probioticke pasty, napr. vynikajuci je probican.Uzivat uz len speniatkovsky kvalitny sampon, alebo ludsky detsky.
Petra Nová
21.11.13,18:09
Davka, čo ma zabiješ, nerozumiem, čo si napísala. :) No, možno trochu rozumiem, ale zas nie celkom. Detský zásyp na alergiu? To teda nem tudom.
alaya1
21.11.13,18:12
Davka, čo ma zabiješ, nerozumiem, čo si napísala. :) No, možno trochu rozumiem, ale zas nie celkom. Detský zásyp na alergiu? To teda nem tudom.
ukludnuje podrazdenu kozu.
Petra Nová
21.11.13,18:21
Zelam vela, vela sil a hlavne skore uzdravenie fenocke.
Ďakujem. Neviem, čo sa s ňou porobilo, lebo krmivo má stále to isté, žijeme rovnako, len je fakt, že pri venčení večer zo dvakrát čosi našla a zožula. Kým som k nej prišla, bolo to v nej. Ak je to ozaj zápal kože, tak ATB asi treba. Lenže má citlivý žalúdok, tak som zvedavá ako vydrží tých 7 dní.
alaya1
21.11.13,18:26
urcite odporucam tu probio pastu, priebeh uzivania ANT bude pre zaludok menej narocny. ten probican je najlepsi, objednaju ti to aj v normalnej lekarni, ak poziadas.
Petra Nová
21.11.13,18:26
Čo sú to tu za čary, že mi dvakrát , mimo plán, uderilo to isté?
Kvaka
21.11.13,18:27
My ideme zajtra na kontrolu s očami, už je to 10 dní, čo kvapkáme 4x denne, ale vyzerá to tak, že kvapky nám nezabrali, stále má trochu výtok z očí. Obávam sa, že to je tiež nejaká alergia. Okrem toho ho včera bolelo aj ucho, mal ho citlivé na dotyk, ale škrabal sa a asi sa poranil, tak aj to dáme pozrieť. Dnes je už kľudný, ale je nejaký smutný.
Petra Nová
21.11.13,18:33
ukludnuje podrazdenu kozu.
Ahá, tak je to, ja som myslela, že lieči.:)
promont maja
22.11.13,05:55
My ideme zajtra na kontrolu s očami, už je to 10 dní, čo kvapkáme 4x denne, ale vyzerá to tak, že kvapky nám nezabrali, stále má trochu výtok z očí. Obávam sa, že to je tiež nejaká alergia. Okrem toho ho včera bolelo aj ucho, mal ho citlivé na dotyk, ale škrabal sa a asi sa poranil, tak aj to dáme pozrieť. Dnes je už kľudný, ale je nejaký smutný.

... Anka, ten výtok je akej farby? ... ak alergia=tak je priezračný? ... či? ... a má aj teplotu? ..

... nášho Bubka tiež pobolievalo uško ... ale už je na tom dobre ... pamätám sa s akým pohľadom prosil o pomoc ... jedno uško dokonca držal trošku nižšie ako to druhé ... dostal také mliečko do uška ( asi antibiotikum) ... píšem o tom, pretože sám odseba prišiel, keď zbadal, že to mliečko beriem do rúk, aby som mu ho tam vmasírovala ... tá bolesť ucha je zlá ...

... kanáliky oči-nos-uši sú poprepájané ... takže ak je zápal v očkách, môže byť aj uškách ... a ak ho má citlivé ... a poranil si ho ... asi ho dosť bolí ...

... nám doktor predpísal najprv vyčistiť uško ( bol tam skoročierny maz = nejaká baktéria) ... pod tým mazom ho mal zapálené ... takú vodičku sme najprv "naliali" cez taký úzky lievičok ( súčasť fľaštišky) do uška, poriadne pomliagali uško a okolo neho, potom Bubino musel na zem, na zemi si povytriasal hlavu, nato hneď kozmetickými tampónikmi a vatičkou ( nie tyčinkami do uší ...) povyberať maz ... toto všetko 3-krát po sebe ... a až potom mliečko=liek do uška, ktorý sme trošku nabrali aj na prst, a vmasírovali aj do ušnice ... a liek sme sa snažili dostať čo najnižšie .. také boli inštrukcie .. nakoľko vraj psie ucho je inak vystavané ako ľudské a má dolu iné zákutia ... a toto každý deň až do úplneho vybratia toho mliečka ... po týždni na kontrolu, kde celú "ceremóniu" urobil pán doktor sám ... vysvetlil mi, že to máme robiť dovtedy, a to aj keď už nebudeme mať liek=mliečko, kým tá mastnota z uška nezmizne ... no, a teraz je už dobre ... boli sme dvakrát na kontrole a už má Bubino uško čisté ... len si dobre spomínam na tie smutné očká, keď ho uško bolelo ... Anka, prajem Vám skoré uzdravenie ...

Prikladám fotečku Bubka v okolí ambulancie nášho veterinára, po týždni ( vidieť mokré uško) ... a ako druhú: Bubka, keď ho bolelo uško ( ako drží hlavičku ... ) ...

P.S.:
... a keďže si píšeme aj konkrétne o liekoch a pod.: easOtic ( hydrokortizon aceponát), a na čistenie: Aptus ORISOLVE ( roztok na čistenie uší = a je naozaj dobrý) ...
promont maja
22.11.13,05:59
Zelam vela, vela sil a hlavne skore uzdravenie fenocke.
Ďakujem. Neviem, čo sa s ňou porobilo, lebo krmivo má stále to isté, žijeme rovnako, len je fakt, že pri venčení večer zo dvakrát čosi našla a zožula. Kým som k nej prišla, bolo to v nej. Ak je to ozaj zápal kože, tak ATB asi treba. Lenže má citlivý žalúdok, tak som zvedavá ako vydrží tých 7 dní.

... ak má tvoj miláčik zápal kože, tak má aj zníženú imunitu .. takže by ste mali upraviť aj stravu ... aspoň nám to takto bolo vysvetlené, keď sme s Wallie chodili k veterinárovi ...
Petra Nová
22.11.13,17:01
pre promont maja


Ten zápal kože je pre mňa prekvapením, pretože s havou fičíme už viac ako rok na granulkách, určených pre dermatologických senzibilov. Hava nedostáva inú stravu, okrem tých granúl. Asi rok bol pokoj a teraz bác! Dokonca jej kontrolujem stolicu, tam neboli žiadne signály, žeby zas malo byť zle. A je! ATB to spravia, dúfam, zrejme musím byť ešte väčší ras, čo sa týka stravy.

Keď však čítam vaše príbehy, tak si aj hovorím, že nemám dôvod sa sťažovať. To keď som čítala o Wendy, čím tá všetkým prešla, ale aj ďalšie psíky odtiaľto, to bolo iné kafe. Moja je ešte relatívne mladá a tak si spolu poradíme. Už len verím, že nás nič horšie nestretne.
alaya1
22.11.13,17:10
Pre Petra Nova, mnohi psickari sa stazuju, ze sa velmi zmenilo zlozenie mnohych granul v poslednej dobe, hlavne, ze treba davat pozor, odkial su exportovane. Myslim, ze davas RC veterinarnu radu?
Kvaka
22.11.13,17:37
Majka, ďakujem ti veľmi krásne za tvoj príspevok. Dnes sme dobrali kvapky do očí, na obed. Lekárka tam ale nebola, takže na kontrolu ideme až na budúci týždeň. Ten výtok z očí je skôr taký nitkový, belavý, ale už oveľa menej, ako pred 10 dňami. Ušká má náš lordík čisté, ružové zvnútra, ale je možné, že som mu to podráždila ja, dala som mu na ošetrenie omylom Otipur namiesto Otidin, to ho asi podráždilo, potriasal hlavou, poškrabal sa a zranil si okraj laloka. Už vyzerá v poriadku, je veselý a behá, tak snáď to vydrží, ale pre istotu mu dám skontrolovať na budúci týždeň aj uši. Horšie je na tom naša Mica, jedna z troch našich "adoptovaných" súrodencov. Dnes sme boli na chalupe doplniť granulky, skontrolovať mačky, ako sa zazimovali, lebo sme im urobili zimný pelech v pivnici. Mica prišla takmer hneď, ale pri kŕmení som si všimla, že je poriadne zachrípnutá, mala nejaký kašeľ, občas zachrčala. Chytiť sa však nedala, tak sme sa dohodli s vetom, že jej zajtra pichnú atb, len ešte neviem, ako to urobíme, či sa nám podarí ju vlákať do prepravky, alebo on príde k nám. Keď sme minule odvážali kocúrika z nemocnice, tak si v tej prepravke poobíjal nos, kým sme ho dopravili do dvora. Cesta cca 50km, bol nepokojný. Nuž nie sú to domáce mačky, preto je to problém, aj keď nás veľmi dobre poznajú.
promont maja
22.11.13,17:38
pre promont maja

Ten zápal kože je pre mňa prekvapením, pretože s havou fičíme už viac ako rok na granulkách, určených pre dermatologických senzibilov. Hava nedostáva inú stravu, okrem tých granúl. Asi rok bol pokoj a teraz bác! Dokonca jej kontrolujem stolicu, tam neboli žiadne signály, žeby zas malo byť zle. A je! ATB to spravia, dúfam, zrejme musím byť ešte väčší ras, čo sa týka stravy.

Keď však čítam vaše príbehy, tak si aj hovorím, že nemám dôvod sa sťažovať. To keď som čítala o Wendy, čím tá všetkým prešla, ale aj ďalšie psíky odtiaľto, to bolo iné kafe. Moja je ešte relatívne mladá a tak si spolu poradíme. Už len verím, že nás nič horšie nestretne.

... neviem, tie granulky máš od veterinára? ... pýtam sa preto, keďže náš sa minule vyjadril, že tie komerčné nie sú také, aké by mali byť, ak ide o špeciálne krmivo ... rozprávali sme sa totiž o Walie, ktorá by mala jesť krmino pre kastrátov ... ale zatiať má dosť pohybu, a drží si formu ... no jedno krmivo RC pre kastrátov som si od neho kúpila .. má na obale že: VETERINARY atď .... či?
promont maja
22.11.13,18:01
Majka, ďakujem ti veľmi krásne za tvoj príspevok. Dnes sme dobrali kvapky do očí, na obed. Lekárka tam ale nebola, takže na kontrolu ideme až na budúci týždeň. Ten výtok z očí je skôr taký nitkový, belavý, ale už oveľa menej, ako pred 10 dňami. Ušká má náš lordík čisté, ružové zvnútra, ale je možné, že som mu to podráždila ja, dala som mu na ošetrenie omylom Otipur namiesto Otidin, to ho asi podráždilo, potriasal hlavou, poškrabal sa a zranil si okraj laloka. Už vyzerá v poriadku, je veselý a behá, tak snáď to vydrží, ale pre istotu mu dám skontrolovať na budúci týždeň aj uši. Horšie je na tom naša Mica, jedna z troch našich "adoptovaných" súrodencov. Dnes sme boli na chalupe doplniť granulky, skontrolovať mačky, ako sa zazimovali, lebo sme im urobili zimný pelech v pivnici. Mica prišla takmer hneď, ale pri kŕmení som si všimla, že je poriadne zachrípnutá, mala nejaký kašeľ, občas zachrčala. Chytiť sa však nedala, tak sme sa dohodli s vetom, že jej zajtra pichnú atb, len ešte neviem, ako to urobíme, či sa nám podarí ju vlákať do prepravky, alebo on príde k nám. Keď sme minule odvážali kocúrika z nemocnice, tak si v tej prepravke poobíjal nos, kým sme ho dopravili do dvora. Cesta cca 50km, bol nepokojný. Nuž nie sú to domáce mačky, preto je to problém, aj keď nás veľmi dobre poznajú.

... si úžasná ... máš môj obdiv ako sa staráš o tie mačičky, nehovoriac o psíkovi ...
.... tá mačička chrčala? ... to chrčanie sa mi nepáči ... no je to taká slobodná duša, že ju ťažko chytíte ... dúfam, že sa jej nezaplavujú pľúcka vodou ... náš Dan ( náš prvý havino = tiež westie) mal choré srdiečko, a jeho posledné dni boli o tom, že sa mu pľúca plnili vodou a veľmi ťažko dýchal ... chrobátko naše ...

... verím, že len prechladla a nie je to nič zlé ...

... možnože má lordík len upchaté slzné kanáliky ... aj keď psíkov s rôznymi alergiami je stále viac ... ale ten výtok by nebol belavý, že? ... bol by taký priezračný ... takže je to potrebné preliečiť ... a čo ňufák, ten je v poriadku? ... nefŕka ... nemá nádchu? ...

... mám teraz dilemu: Bubko dostal také kvapky na kožu a srsť: AniSkin ( veterinárny prípravok) = mám mu ich nakvapkať na kocku cukru a nechať mu ju zožrať ... a s tým mám problém, keďže také čosi náš Bubino nikdy nejedol .. dostal to pri poslednej návšteve u nášho veterinára ... pred týmto dostával do krmiva NORM DERM ( také krémové granulky) = tie sme akurát včera dobrali ... keďže mal to čierne v ušku, tak sa náš pán doktor rozhodol, že podporí týmto jeho kožu a srsť ...
Kvaka
22.11.13,18:11
Majka, skús Bubkovi kvapky dať nejako do kúska mäska, ja som napríklad mačkám dávala odčervovaciu tabletku do kúska mäsa z konzervy, každému zvlášť, zožrali to.
promont maja
22.11.13,18:12
Majka, skús jej tie kvapky dať nejako do kúska mäska, ja som napríklad mačkám dávala odčervovaciu tabletku do kúska mäsa z konzervy, každému zvlášť, zožrali to.

... spomenula som to pánovi doktorovi ... síce nič nato nepovedal, ale videla som na ňom, že ten cukor, ten sa mu páčil viac ... asi tie kvapky sú horké ...
Kvaka
22.11.13,18:13
Aj na piškótku sa dajú nakvapať.
promont maja
22.11.13,18:21
Aj na piškótku sa dajú nakvapať.

.. vidíš, to ma nenapadlo ... vyskúšam ... dík ... ale až zajtra ... piškótky doma už nedržím .. nakoľko Silvinka chodí s mojimi na dlhé prechádzky a je to jej maškrta ... doslova ju zbožňujú ... ale ako nápad je to dobré ... a sa aj opýtam Silvinky, čo ona nato ... aby som niečo nepokazila ... a mám ešte jednu susedku a psíčkarku, na praxi u nášho pána doktora, Veroniku ( tiež študentku veteriny ..), tak jej možno zajtra zavolám ... ona totiž bola pritom, keď mi to pán doktor vysvetľoval ...

... Bubino má rád hrušky ... a Wallie by denne spráskala aj celé jablko ... takže možnosti sú ... len či dobré?...
alaya1
22.11.13,20:36
mimotemy prispejem jednym plagatiko aj ja, ak je to tu dovolene.
Urcite odporucam, vela zaujimavych skutocnosti.


Kniha, ktorá sumarizuje históriu našej kynológie od jej prvej zmienky...Unikátne fotografie a údaje, ku ktorým ste sa v minulosti mohli ťažko dostať...Podrobný "príbeh" našej kynológie.
Autori: Ing.Jozef Jursa CSC, Mgr.Juraj Štaudinger a kol. Krstní otcovia: Ing. Dušan Krajniak, vice president Slovenského poľovnického zväzu
Doc.MVDr Peter Lazar PhD, predseda akademického senátu Univerzity veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1452172_646601255378706_51687361_n.jpg
promont maja
24.11.13,12:02
Aj na piškótku sa dajú nakvapať.

... tak všetky pokusy zlyhali ... cukor nepozná, a tak ani pusu neotvorí ... chlebík nechá tak, šunečku zhltne ( a nadôvažok je v letáčiku uvedené, že ani zvyšky potravy by nemali byť ani na zuboch ... a 20 minút pred a ani 20 minút po podaní by jesť nemal .. takže nakoniec dobre, že ten chlebík nezjedol ... a spomenula som si, že mi to o tých 20 minútach aj náš p. doktor spomínal, len Veronika mi to na fľaštičku už nenapísala ...) ... Silvinka ma poprosila, aby som piškótku nepoužila = aby maškrta ostala mašrktou ... no bude to boj ... skúsim vyliať 10 kvapiek na tanierik ...

... inak ochutnala som ich a nie sú horké ... zaujímavé na nich je aj to, že ide o prípravok z vývoja MUDr. Josefa Jonáša ... a mal by sa používať v prípade akútnych ekzematických či iných závažných kožných prejavoch, ktoré si vyžadujú ošetrenie veterinárnym lekárom ... noo ... toto ma dostalo ... žeby to čierne v ušku bolo také zlé? ... pán doktor síce pozrel ster pod mikroskopom, ale povedal, že ide iba o batériu = viac sa k tomu nevyjadroval ... : http://www.alternamedica.cz/alternamedica/eshop/0/3/5/1816-Joalis-AniSkin-psi-kuze-a-srst ... no rozhodla som sa dôverovať nášmu pánovi doktorovi ... tým iba podporím Bubinovi jeho imunitu ... čo vy na to? ...
alaya1
24.11.13,12:10
Aj na piškótku sa dajú nakvapať.

... tak všetky pokusy zlyhali ... cukor nepozná, a tak ani pusu neotvorí ... chlebík nechá tak, šunečku zhltne ... Silvinka ma poprosila, aby som piškótku nepoužila = aby maškrta ostala mašrktou ... no bude to boj ...

... inak ochutnala som ich a nie sú horké ... zaujímavé na nich je aj to, že ide o prípravok z vývoja MUDr. Josefa Jonáša ... a mal by sa používať v prípade akútnych ekzematických či iných závažných kožných prejavoch, ktoré si vyžadujú ošetrenie veterinárnym lekárom ... noo ... toto ma dostalo ... žeby to čierne v ušku bolo také zlé? ... pán doktor síce pozrel ster pod mikroskopom, ale povedal, že ide iba o batériu = viac sa k tomu nevyjadroval ... prípravok je citlivý dokonca aj na: napr. nesmie byť skladovaný vo vzdialenosti menšej ako 5 cm od mikrovlnnej rúry, chladničky, televízie, mobilného telefónu atď., pri teplote od 5-25 st. Celzia, nie na priamom slnečnom svetle, obsah preparátu nesmie prísť do styku s kovmi a aromatickými preparátmi ... : http://www.alternamedica.cz/alternamedica/eshop/0/3/5/1816-Joalis-AniSkin-psi-kuze-a-srst



Nemozes to pridat do beznej potravy? Ja psovi vsetko pridavam do stravy, ale on ma varenu stravu, at tablety namrvim, aj kvapky nakvapkam.
promont maja
24.11.13,12:26
Aj na piškótku sa dajú nakvapať.

... tak všetky pokusy zlyhali ... cukor nepozná, a tak ani pusu neotvorí ... chlebík nechá tak, šunečku zhltne ... Silvinka ma poprosila, aby som piškótku nepoužila = aby maškrta ostala mašrktou ... no bude to boj ...

... inak ochutnala som ich a nie sú horké ... zaujímavé na nich je aj to, že ide o prípravok z vývoja MUDr. Josefa Jonáša ... a mal by sa používať v prípade akútnych ekzematických či iných závažných kožných prejavoch, ktoré si vyžadujú ošetrenie veterinárnym lekárom ... noo ... toto ma dostalo ... žeby to čierne v ušku bolo také zlé? ... pán doktor síce pozrel ster pod mikroskopom, ale povedal, že ide iba o batériu = viac sa k tomu nevyjadroval ... prípravok je citlivý dokonca aj na: napr. nesmie byť skladovaný vo vzdialenosti menšej ako 5 cm od mikrovlnnej rúry, chladničky, televízie, mobilného telefónu atď., pri teplote od 5-25 st. Celzia, nie na priamom slnečnom svetle, obsah preparátu nesmie prísť do styku s kovmi a aromatickými preparátmi ... : http://www.alternamedica.cz/alternamedica/eshop/0/3/5/1816-Joalis-AniSkin-psi-kuze-a-srst



Nemozes to pridat do beznej potravy? Ja psovi vsetko pridavam do stravy, ale on ma varenu stravu, at tablety namrvim, aj kvapky nakvapkam.

... nemal by to jesť spolu s potravou ... pozri si link http://www.alternamedica.cz/alternamedica/eshop/0/3/5/1816-Joalis-AniSkin-psi-kuze-a-srst ... 20 minút pred a ani po podaní kvapiek nemá jesť, a ak, tak len čistú vodu, a nemá mať ani zvyšky potravy na zuboch ...
alaya1
24.11.13,12:47
a keby si to zriedila s tou vodou a striekackou aplikovala do ust
Kvaka
24.11.13,13:30
Pozerala som na ten prípravok, je to zmes B vitamínov a asi štyroch liečivých rastlín. Keďže je to skôr výživový doplnok, dala by som mu to priamo do úst, nejakou lyžičkou tých pár kvapiek, však píšu, že koľko kíl, toľko kvapiek a Bubko je drobec.
Náš pes otvorí papuľku, dávam mu do nej občas aj kefku s pastou, aj prst s vatovým tampónom na vytretie zubného plaku. Ak ti papuľku neotvorí, je tam aj alternatíva: Alternativně můžete preparát nakapat na méně osrstěné místo (např. do slabin) a důkladně vetřít do kůže.
Tak mica dostala včera dvojtýždňové antibiotikum a ešte niečo na utlmenie, podarilo sa ju dať do klietky a previezť, síce mraučala, ale zvládli sme to. Ale bola dosť dezorientovaná, vo dvore nevedela vyjsť z tej prepravky, až sme ju vytiahlia a potom kúsok pobehla, zastala a nechápavo pozerala. Ona inak býva často takto "mimo".
promont maja
24.11.13,16:55
... vsadila som nato, že existuje vo svorke hierachia ... v nej je určite Bubko pred Wallie ... a ak Wallie niečo zje = chce to hneď ochutnať aj on ... a vyšlo mi to ... ponúkla som cukor Wallie, tá ho schrúmala ... nato hneď nabehol aj on, tak som mu rovno do papuľky dala kocku cukru aj s kvapkami, aj ju hneď schrúmal ... no nechcem dávať psovi každý deň kocku cukru ... keď si tak predstavím, aká je veľká tá fľaštička a podávať denne je potrebné len 10 kvapiek ... tak to vyzerá pomaly na pár mesiacov ... buď bude mať pokazené zuby, alebo budeme mať doma hyperaktívneho psa ... neviem ako to Dr. Jonáš myslel s tým cukrom .. o tých trieslach, resp. slabinách je na letáčiku tiež zmienka .. len náš pán doktor o tomto ani nehlesol ... asi to nebude to pravé ... najlepšie bude, keď mu budem musieť dávať vodičku až vtedy, keď príde čas podať kvapky .. a vtedy mu ju nechám vychlípať z tanierika a až potom mu dám poriadne napiť ... inak to nevidím ... teraz má vodu nonstop k dispozícii, teraz mu ju budem musieť na čas vziať a nenechávať mu ju ... vie si o ňu poprosiť ... čo vy na to?
Kvaka
24.11.13,17:08
Majka, tak im dávaj obidvom, ako odmenu. Walli daj jednu kvapku (určite neublíži), Bubkovi daj 10. Na tanierik, pár zrniek cukru, trochu vody, keď už to musí byť, ale kocka je určite veľa. Ja nechápem, ako ti to vetoš mohol doporučiť. Myslím si, že cukor by psíkovia nemali, ja ani piškótky nedávam, tak raz za mesiac. Ale možno sa mýlim.
promont maja
24.11.13,17:21
Náš pes otvorí papuľku, dávam mu do nej občas aj kefku s pastou, aj prst s vatovým tampónom na vytretie zubného plaku. Ak ti papuľku neotvorí, je tam aj alternatíva: Alternativně můžete preparát nakapat na méně osrstěné místo (např. do slabin) a důkladně vetřít do kůže.
Tak mica dostala včera dvojtýždňové antibiotikum a ešte niečo na utlmenie, podarilo sa ju dať do klietky a previezť, síce mraučala, ale zvládli sme to. Ale bola dosť dezorientovaná, vo dvore nevedela vyjsť z tej prepravky, až sme ju vytiahlia a potom kúsok pobehla, zastala a nechápavo pozerala. Ona inak býva často takto "mimo".

... Bubino si všetko oňuchá ... aj zubnú pastu ... tú pozná ... no čo ... je to taký múdry psík ... a je to terriér ... je trdohlavý ... doteraz aj tabletočky, ak bolo potrebné, najprv nechcel ... trval na svojom, že ich do papuľky nezoberie .. a až po prehováraní, napokon, papuľku otvorí a nechá si ju vložiť hlboko do papuľky ... je to zvláštne, vždy sa čudujem, že porozumel, že mu nič hrozné nehrozí ... hmmm .. a striekačka s kvapkami nie le zlý nápad, len sa bojím, že s ňou bude bojovať ... ale ako nápad nie zlý ...

... Micka ... bola trošku v šoku ... nechápala čo sa s ňou robí ... keď si tak predstavím koľkonásobne sme, ako ľudia, väčší ako ona ... a predstavím si obra, ak by sme boli my na jej mieste ... napr. jedno poschodie má cca 3 metre, 8 poschodí má cca 25 metrov = t. j. náš panelák ... človek priemerne 1,8 metra ... ak by stál tesne pri mojich nohách taký obor, ktorý by bol len toľkonásobne vyšší ako ja ( určite by jeho výška bola na úrovni strechy nášho paneláka) ... veru by mi bolo úzko ...

... si zlatá, že im pomáhaš ... určite im je na svete oveľa ľahšie ... mačkám hrozí za života veľa nástráh, chorôb ... aj keď sú také " svoje" ( salámkou si ich " nekúpiš" ..) ... vedia sa aj odvďačiť ... ako viete, sestre, pred viac ako rôčkom, podarovali žiaci na konci roka kocúrika, takého z modrými očkami, celého hrdzavého ... teraz je už dospelý, má dlhánske labky a krásny chvostisko ... švagor chová v 400l akváriu rybky ( .. rybky môžu dorásť aj do veľkosti ľudskej dlane, volajú sa diskusy, a žerú surové mäso z hovädzieho srdca ...) ... Murko chodí okolo akvárka, a snaží sa labkou aj nejakú chytiť ( veľké lákadlo ... tie rybičky ...) ... raz už spadol priamo do akvárka v obývačke ... bol to taký šok ... vraj vtedy " bleskem" vybehol z neho von, a schoval sa celý pod posteľ v spálni ... a tam sa celý triasol ...
promont maja
24.11.13,17:42
Majka, tak im dávaj obidvom, ako odmenu. Walli daj jednu kvapku (určite neublíži), Bubkovi daj 10. Na tanierik, pár zrniek cukru, trochu vody, keď už to musí byť, ale kocka je určite veľa. Ja nechápem, ako ti to vetoš mohol doporučiť. Myslím si, že cukor by psíkovia nemali, ja ani piškótky nedávam, tak raz za mesiac. Ale možno sa mýlim.

... no je to na letáčiku ... a je to prípravok z vývoja od MUDr. Josefa Jonáša = tak je to vyskúšané ...

... ani ja ... ani Silvia to nechápe ... síce ona tvrdí, že cukor až taký toxín nie je ... a ak ho nebude veľa ... že o.k. ... ale na druhú stranu sme si rozobrali aj to, že tým sa zvýši aktivita = bude z neho hyperaktívny psík = ako keď sa dieťaťku dvihne hladina cukru v krvi tým, že poje veľa sladkostí ...

... ale tvoj nápad sa mi pozdáva ... mohlo by to fungovať ... a ďakujem všetkým ... mojim netovým kamáratkam ... za pomoc, rady ...
osky
09.12.13,13:20
joooj,ked t tu citam,mam pocit akoby sme ani nehovorili o zvieratkach-pozeram,ze ti vasi milacikoviamaju uz celkom znizenu imunitu-takze pride aj na zierata ze sa nedokazu vysporiadat s virusmi a inymi bacilmi?????
neuveritelne.vdaka Bohu za toho nasho.
tak som sa bala ze sa neprisposobi v at,ale musim uznat ze to je teda tvrda natura.
za cely zivot /13 rokov a 3,5 mesiaca/potreboval mozno 2-3 raz paralen,ked ho raz zrazilo Auto alebo ho vlani postipala vcela.inak vsetko bez liekov a masticiek.
k veterinarovi sa ideme dat len zaockovat a raz do roka ho dame riadne ostrihat-na leto :-)cely rok je vonku,spava v bude,kupeme sa iba v lete,podla nutnosti a moznosti....
zerie celkom bezne granule,kosti vseho druhu,ovocie,ryzu,cestoviny,nejaky kuspk chlebika,obcas dostane vajicko,alebo kysle mliecko a piskoty som bravala na prechadzku- len ked nahodou usiel a nechcel sa vratit....ako navnadu.
je zdravy,culy a myslim ze aj spokojny.a ako sa tuli a krochka ked sa s nim mazname :-)
Kvaka
09.12.13,13:49
Osky, držím prsty a teším sa, že ste ok. Nám ochorela aj druhá mačka, dostala tri injekcie a chvalabohu už je fit. Havkovi sme dali v narkóze vyčistiť zuby a hneď mu urobili aj oči, zoškrabali tie folikuly, čo mal. No ale niečo mu robili aj s uškami, lebo sme ho po hodinke namiesto odvozu domov museli ponechať tam, bol na infúzkach, že mal poruchu vestibulárneho aparátu a ja neviem, čo vlastne sa stalo, len mi povedali, že mu do ucha nesmiem nikdy naliať čistiaci prípravok.
Dnes dobral ATB, mal to na 12 dní. Takže sme mali zvierací lazaret na chalupe aj doma. Dúfam, že už konečne budeme mať pokoj.
osky
09.12.13,18:36
jemine,no teda.aj ja vam drzim palce,nech zu ste na vianoce v plnej sile a zdravi!!!!!
korela
10.12.13,00:12
Podľa rady alaya1 som začala kŕmiť naše šteniatko takmer od začiatku Purina Pro Plan pre šteniatka s lososom, sem-tam s kuracím mäsom. Po roku som si začala nechávať robiť donášku, tak som do nákupu pribrala aj biokrmivo. Majú aj pre mačky.
http://www.biologika.sk/index/ako-nakupovat
http://www.biologika.sk/index/produkty/kategoria/129/n/psy
http://www.biologika.sk/index/detail-produktu/produkt/1131/kategoria/129/n/defu-adult
V zložení pre šteniatkaj je vyšší podiel mäsa o 7%, tak som to striedala.
Doteraz s ním neboli problémy, až na to, že zároveň v rovnakom čase aj s o rok mladším kocúrom, ktorého iba prikrmujem, nevpúšťam ho do bytu, začali granulovú stravu odmietať. Ktovie prečo?
Ale po čase pravidelne som psíkovi začala opäť pridávať raz týždenne iba granule, kvôli čisteniu zubov. Štrajkuje kým úplne nevyhladne, ale nakoniec ich zdolá.
alaya1
10.12.13,07:06
Podľa rady alaya1 som začala kŕmiť naše šteniatko takmer od začiatku Purina Pro Plan pre šteniatka s lososom, sem-tam s kuracím mäsom. Po roku som si začala nechávať robiť donášku, tak som do nákupu pribrala aj biokrmivo. Majú aj pre mačky.
http://www.biologika.sk/index/ako-nakupovat
http://www.biologika.sk/index/produkty/kategoria/129/n/psy
http://www.biologika.sk/index/detail-produktu/produkt/1131/kategoria/129/n/defu-adult
V zložení pre šteniatkaj je vyšší podiel mäsa o 7%, tak som to striedala.
Doteraz s ním neboli problémy, až na to, že zároveň v rovnakom čase aj s o rok mladším kocúrom, ktorého iba prikrmujem, nevpúšťam ho do bytu, začali granulovú stravu odmietať. Ktovie prečo?
Ale po čase pravidelne som psíkovi začala opäť pridávať raz týždenne iba granule, kvôli čisteniu zubov. Štrajkuje kým úplne nevyhladne, ale nakoniec ich zdolá.

Ja uz touto znackou nekrmim, zmenili zlozenie, k horsiemu. Ale mozem odporucit, je jedna uzasna novinka na slovenskom trhu, je overena v Cesku. Vola sa Magnuson, je to uplne ina technologia vyroby krmiva, prikladam link, je o nich vela na nete. Podavaju sa namozene vo vyvare, horucej vode, ci s prilohami.Su to dpost velke kocky granul, male plemena maju problem s rozhryznutim. Su uplne bez soli.
http://www.doktorkaromana.sk/vyrobci/magnusson/#page/1
Petra Nová
11.12.13,15:28
Plním si spravodajskú povinnosť, pre seba a históriu.:) Môj ostatný príspevok bol plný obáv o to, ako hava bude znášať ATB a ako sa vysporiada s ďalším atakom na jej kožúštek, ktorý je síce jej okrasou, ale aj jej najväčším trápením. Branie ATB pomohlo a have zjavne neublížilo. Trochu sa jej zmenila stolica, bola masívnejšia a trochu mäkšia. ATB vyhojili zápal,ekzém zmizol, nasledovali akési vitamíny na kožu, mám taký dojem, že jej veľmi nepasujú, lebo po nich dvakrát zvracala. Tak namiesto celej tbl. jej dávam polovicu, niekedy obdeň. Je ich veľa, tak s nimi havu chovám, keď sme ich už zaplatili.:D Asi by som jej ich nedávala, keby ich hava nechcela jesť, tak ako tbl. na odčervovanie. S tým ma trápi a musím zapojiť veľa fantázie do hľadania spôsobu, ako ju dostať do nej. To zvládnem štyrikrát do roka, ale nikto by ma nedonútil každý deň, ani pri všetkej láske k have .:rolleyes: S veterinárom sme dumali od čoho bol ten zápal kože. Povedal, že jednoznačne od stravy. A ja, či to nie je od granúl, ktoré od neho kupujem. Je to Eukanuba - Veterináry Diets. Vraj nemá informácie, žeby s nimi mali aj ďalší problémy. Ale že RC začali vyrábať aj v Poľsku.Nuž, s tými by som sa bála kŕmiť kohokoľvek. Tak už len budem sledovať, čo bude ďalej.
Petra Nová
11.12.13,15:29
Ale prečo som sadla k PC práve dnes a rozpísala sa, má aj iný dôvod. Je to príroda. Máme jej kúsok pred domom, taký malý lesoparčík. A dianie v ňom mi poskytlo už nejeden zážitok. Tak aj dnes, keď som vyšla z vchodu. Prívítala ma v ňom rodina čiernych drozdov. No, nie som si istá, či jedna rodina, bol to skôr kŕdeľ drozdov. Akoby boli všade, pod stromami, na trávniku, v stromoch. A keď som zašla za roh domu, spustili takú muziku, ktorú som od nich ešte nepočula. V zime určite nie. Trvalo to asi desať minút koncertu s orchestrom a niekoľkými sólistami. Bolo to silné, nástojčivé, žiadne vianočné koledy. Neviem, čo dalo podnet k toľkému kriku, ale vypočula som si to celé, až sa speváci postupne rozleteli po sídlisku a presunuli inam. Bol to zvláštny zážitok na dnešný deň.
alaya1
11.12.13,15:47
Plním si spravodajskú povinnosť, pre seba a históriu.:) Môj ostatný príspevok bol plný obáv o to, ako hava bude znášať ATB a ako sa vysporiada s ďalším atakom na jej kožúštek, ktorý je síce jej okrasou, ale aj jej najväčším trápením. Branie ATB pomohlo a have zjavne neublížilo. Trochu sa jej zmenila stolica, bola masívnejšia a trochu mäkšia. ATB vyhojili zápal,ekzém zmizol, nasledovali akési vitamíny na kožu, mám taký dojem, že jej veľmi nepasujú, lebo po nich dvakrát zvracala. Tak namiesto celej tbl. jej dávam polovicu, niekedy obdeň. Je ich veľa, tak s nimi havu chovám, keď sme ich už zaplatili.:D Asi by som jej ich nedávala, keby ich hava nechcela jesť, tak ako tbl. na odčervovanie. S tým ma trápi a musím zapojiť veľa fantázie do hľadania spôsobu, ako ju dostať do nej. To zvládnem štyrikrát do roka, ale nikto by ma nedonútil každý deň, ani pri všetkej láske k have .:rolleyes: S veterinárom sme dumali od čoho bol ten zápal kože. Povedal, že jednoznačne od stravy. A ja, či to nie je od granúl, ktoré od neho kupujem. Je to Eukanuba - Veterináry Diets. Vraj nemá informácie, žeby s nimi mali aj ďalší problémy. Ale že RC začali vyrábať aj v Poľsku.Nuž, s tými by som sa bála kŕmiť kohokoľvek. Tak už len budem sledovať, čo bude ďalej.

Zelam malickej skore uplne uzdravenie, granule sa velmi pokazili, vsetko robene v Polsku. Vyssie som pridala link na nove granule, skus si o nich precitat. Su vyskusane chovatelmi bisonikov, vraj z nich prestava vytekat aj z oci, su vhodne aj pre psov, ktori boli na hypoalerg. granulach. Z Ciech o nich ide velka chvala. Drzim vam prsty, nech vsetko dobre dopadne. P.S. ja vitaminove tablety drvim do stravy.
Petra Nová
12.12.13,15:15
Alaya, ďakujem za prianie, bodaj by sa splnilo na dlhý čas. Pozerala som to nové krmivo, isto by bolo dobré havu kŕmiť aspoň spolovice hovädzím mäsom. Ide ešte o to, ktoré zložky tvoria tú druhú polovicu zloženia. To som nikde nenašla. Uvidím, či sa uchytia na trhu a aké budú mať referencie.
alaya1
12.12.13,15:52
Alaya, ďakujem za prianie, bodaj by sa splnilo na dlhý čas. Pozerala som to nové krmivo, isto by bolo dobré havu kŕmiť aspoň spolovice hovädzím mäsom. Ide ešte o to, ktoré zložky tvoria tú druhú polovicu zloženia. To som nikde nenašla. Uvidím, či sa uchytia na trhu a aké budú mať referencie.

Pozri si ceske stranky, tam ich maju uz dlho a referencie su tam tiez.
Petra Nová
18.12.13,16:24
Zo života jedného psíka.:)
V pondelok sme boli s havou v psom salóne, strihať sa. Keď sa u nás povie strihať, tak je to na ježka. Niekto si povie, že je to "na hlavu", dať izbového psíka takto ostrihať začiatkom zimy. V podstate s tým súhlasím, žeby to bolo na hlavu, keby to nebola nevyhnutnosť. Nielen pre kožné problémy, ktoré som tu už opisovala, ale preto, že tá moja nádherná bielovláska sa absolútne nerada češe. Ešte že sa rada umýva(okrem papuľky), lebo inak by som ju mala za "špindírku". Máme asi štyri kefy, tri hrebene a dve také zadrhovadlá. Kúpila som ich postupne s nádejou, že niektoré z nich sa jej zapáčia a budú ju samé česať. Nestalo sa a dostanem sa hrebeňom a kefou na chrbát a stehná. Každý bišonikár vie, že problémové sú labky, hlavne po tom, čo ich treba aj 2x za deň umyť a vysušiť. Srsť sa zbíja dohromady, tak ju treba riadne prečesať. Tam sa mi to podarí len občas. Keby hava mala dlhú srsť, bola by to katastrofa. Preto to časté strihanie-zima-leto. Od pondelňajšieho strihania vidím, že jej zima. Tak ju obliekam. Ľahké oblečenie na doma a von také, čo jej chráni aj labky. Ale pod chvostíkom je všetko holé a tak ani hava sa von zbytočne nemotá. Vyvonia svoje teritória, zabreše na tých, čo sa jej nezdajú, urobí čo má a hajde domov. So svojimi kamarátmi sa aj teraz socializuje, ale pre moju socializáciu so susedmi nemá pochopenie. Ťahá ma domov. O čo je menej von, o to ma viac núka, aby som sa s ňou hrala. Je to zaujímavé, že ak jej von hádžem tú istú hračku, nevšimne si ju. Doma mi ju strká sama do rúk keď si všimne, že sedím a behala by za ňou hádam aj do bezvedomia. Blížia sa Vianoce, aj hava si zaslúži darček. Dostane hračku, lebo psie pochutiny sú u nás tabu.
Tak zas nabudúce!:)
arizona
25.12.13,20:44
skuska
lujza.j
28.12.13,10:06
chcela som sa vás opýtať....či má niekto doma "spievajúceho" psa:D...moj pes ako malý reagoval na jednu reklamu-pieseň v tej dobe vysielanej ....tak som ju našla trošku s iným "interpretom" na yt...a on pri nej spieva:D.....ako vlastne psy počujú:cool::rolleyes:
alaya1
28.12.13,10:08
Psy napodobnuju aj zvuky hudobnych nastrojov, nas napr. "spieval", ked si syn ladil gitaru podla ladicky a "vyspevuje", ked zvonia zvony na nedalekom kostole. Kynologia tvrdi, ze psy pocuju ovela lepsie ako ludia, vraj 7 nasobne silnejsie, mnohi maju asi aj hudobny talent. :)
lujza.j
28.12.13,10:11
viem, že počujú lepšie...len či počujú zvuk rovnako ako ludia...alebo nejak skreslený...ale to sa asi nedozvieme :)
alaya1
28.12.13,10:17
tak to asi nie, kym sa nenaucia hovorit :). Vraj vidia ciernobielo, co sa mne nevidi, ale to vedia tiez len oni- havkovia.
evuš
28.12.13,10:17
Luji, to sa musíš spýtať ich :D
A vycmukaj čoklíska i za mňa...som rozhodnutá si niekoho domov zaobstarať, lebo som z toho na prášky... :(
alaya1
28.12.13,10:19
Luji, to sa musíš spýtať ich :D
A vycmukaj čoklíska i za mňa...som rozhodnutá si niečo domov zaobstarať, lebo som z tohona pprášky... :(

Evka, ak uvazujes o westikovi, je stranka na FB, westik v nudzi, je tam vela krasnych psikov, hladajucich teplu naruc domova.
https://www.facebook.com/groups/westik/?fref=ts
lujza.j
28.12.13,10:22
Luji, to sa musíš spýtať ich :D
A vycmukaj čoklíska i za mňa...som rozhodnutá si niečo domov zaobstarať, lebo som z tohona pprášky... :(
ja sa s nim stále vycmugávam....má také líčka nato....:)a napr. ten zvuk takých hlasných pusiniek pozná, ked bol chlap doma stiahol si do mobilu rôzne zvuky aj pusinkovací ako to pustil hned pribehol.....
...tvoje rozhodnutie sa mi páči:)
evuš
28.12.13,10:31
[QUOTE="evuš"]Luji, to sa musíš spýtať ich :D
A vycmukaj čoklíska i za mňa...som rozhodnutá si niečo domov zaobstarať, lebo som z tohona pprášky... :(

Evka, ak uvazujes o westikovi, je stranka na FB, westik v nudzi, je tam vela krasnych psikov, hladajucich teplu naruc domova.
https://www.facebook.com/groups/westik/?fref=ts[/QUOTE


..áno, asi už len westíka...Je to síce tvrdohlavé plemeno, ale ľúbiť vie aj za štyroch...
evuš
28.12.13,10:34
Luji, dík...Ja som už 2 mesiace ako bez rúk...keď pozeráme fotky, či video :mee:
alaya1
28.12.13,10:34
[QUOTE="evuš"]Luji, to sa musíš spýtať ich :D
A vycmukaj čoklíska i za mňa...som rozhodnutá si niečo domov zaobstarať, lebo som z tohona pprášky... :(

Evka, ak uvazujes o westikovi, je stranka na FB, westik v nudzi, je tam vela krasnych psikov, hladajucich teplu naruc domova.
https://www.facebook.com/groups/westik/?fref=ts[/QUOTE


..áno, asi už len westíka...Je to síce tvrdohlavé plemeno, ale ľúbiť vie aj za štyroch...

odporucam ti tuto stranku, su tam krasne westiky, zazili si tazke casy, ak su aj z ineho mesta, vedia ludia zabezpecit dopravu, dokonca aj z Ciech. Prevadzkuju stranku ludia, co psikov velmi lubia, ak vsak chces steniatko, neviem, ci sa tam najde.
lujza.j
28.12.13,10:46
Luji, dík...Ja som už 2 mesiace ako bez rúk...keď pozeráme fotky, či video :mee:
no asi to na teba doľahlo....:(
ja som o prvého prišla inak:(...mám ho "na dosah" na parapete v urničke + foto+ lampášik kde mu zapaľujem kahanček.....:mee:
evuš
28.12.13,10:51
Hrozne...chýba ako štvrté dieťa....i choroby sa začali kopiť...
kopretinka
29.12.13,08:42
.
alaya1
30.12.13,10:49
Máte doma psa? Vieme, čo ho ochráni pred zvukom delobuchov!

http://www.cas.sk/clanok/268979/mate-doma-psa-vieme-co-ho-ochrani-pred-zvukom-delobuchov.html
foresterbig
30.12.13,19:24
Mám malé 3 mesačné šteniatko Shih-Tzu,často sa škrabe a keď za ušami tak si aj zakňučí.
V klinike kde chodím jedna veterinárka zobrala sken z kože a tvrdila že má parzita a dala za 10e Frontline že to pomôže ale nič také sa nekonalo pri druhej návšteve jej kolega tvrdil že je to suchá koža a dal nám za dalších 12e mediciniálny šampón a vodu na preplachovanie uší.Neviem ale ja mám pocit že si so mňa robia bankomat a pes sa škrabe stále.Strihačka tvrdí že to je u šteniat prirodzené že majú suchú kožu a v ušiach viac mazu,má niekto skúsenosti s podobním niečim?
kopretinka
30.12.13,19:30
Mám malé 3 mesačné šteniatko Shih-Tzu,často sa škrabe a keď za ušami tak si aj zakňučí.
V klinike kde chodím jedna veterinárka zobrala sken z kože a tvrdila že má parzita a dala za 10e Frontline že to pomôže ale nič také sa nekonalo pri druhej návšteve jej kolega tvrdil že je to suchá koža a dal nám za dalších 12e mediciniálny šampón a vodu na preplachovanie uší.Neviem ale ja mám pocit že si so mňa robia bankomat a pes sa škrabe stále.Strihačka tvrdí že to je u šteniat prirodzené že majú suchú kožu a v ušiach viac mazu,má niekto skúsenosti s podobním niečim?
a uši má v poriadku? nemá zápal? Pozri jej dovnútra do ucha,či tam nemá zaschnutý maz,chrasty,ovoňaj,či ucho nesmrdí,zápal sa prejavuje aj zápachom.šteniatka sú náchylné na zápal uší.Tiež to môžu byť upchaté análne žľazy (vačky) prejavuje sa to aj zápalom uší.Moja pudlica mala stále problém s ušami. Keď sa začala škriabať a triasť hlavou,vedela som,že jej treba vytlačiť tie žľazy.
foresterbig
30.12.13,19:42
Ďakujem kopretinka za bleskovú odpoveď,šteniatko má 3 mesiace nepredpokladám že by mal už plné pachové žlazy ale nie som odborník,je to môj druhý pes a s prvým nič podobné nebolo ale bola to fenka teraz máme psíka.Na tie uši sa pozriem a ovoňám :-) aj keď mu tá veterinárka do nich pozerala tak jej neverím lebo ako píšeš aj ty je to velmi pravdepodobné že s nimi niečo nieje v poriadku,môžem to ešte prepláchnuť tou vodou čo nám dal že to treba opakovať aj 3x ale nechcem ho mučiť bojí sa toho a ja ešte viac aby som mu neublížil :-)
kopretinka
30.12.13,19:50
no vieš,ono to nebude vyliečené hneď,nejaký čas to trvá.....kým liečba zaberie.
Kvaka
30.12.13,20:01
Mal si aj fenku shis-tzu? Lebo u tohoto plemena sa treba starať práve o uši, ak sa škrabe a zakňučí, je tam niečo, čo ho zabolí. Môj to mal tiež, nakoniec mu zabrali atb, ale nájdi si na dogfóre, ako čistiť uši u tvojho psíka. Veľa nájdeš tu http://www.dogforum.sk/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=u%C5%A1i&t=621&sf=msgonly&ch=-1&start=15
foresterbig
30.12.13,20:40
Ďakujem Kvaka,áno už mám druhého Shih-Tzu,fenka ktorá umrela v 14rokoch nikdy s ušami ani očami nemala problém,ale zato s kĺbami.Je to asi dané geneticky.
alaya1
30.12.13,21:02
Mám malé 3 mesačné šteniatko Shih-Tzu,často sa škrabe a keď za ušami tak si aj zakňučí.
V klinike kde chodím jedna veterinárka zobrala sken z kože a tvrdila že má parzita a dala za 10e Frontline že to pomôže ale nič také sa nekonalo pri druhej návšteve jej kolega tvrdil že je to suchá koža a dal nám za dalších 12e mediciniálny šampón a vodu na preplachovanie uší.Neviem ale ja mám pocit že si so mňa robia bankomat a pes sa škrabe stále.Strihačka tvrdí že to je u šteniat prirodzené že majú suchú kožu a v ušiach viac mazu,má niekto skúsenosti s podobním niečim?
Kde si stena kupovala? Prezrela si ho dokladne, ked si ho brala?
1. Vies, ci bolo steniatko odcervovane podla schemy odcervovania steniat pocas pobytu u chovatela.
2. Akou stravou je stena krmene
3. aky pouzivas sampon, ci kupes, ako casto kupes.
4. ma stena vycistene usi, vypadane chlpy v usiach odstranene.
5. nie je stena zablsene.
6. potriasa stena sustavne hlavou do stran
7. nema za usami pes plste

Steniatka v tomto veku su vo velkej miere napadane parazitom Dravcik-Cheyletielóza, existuju rozne anitparazika na toto, ale treba vylucit okolnosti, ktore som popisala v bodoch vyssie.
Ak mozes odpovedaj na tieto otazky, lebo toto vsetko moze sposobovat skrabanie sa steniat.
Emka Roman
31.12.13,08:54
viem, že počujú lepšie...len či počujú zvuk rovnako ako ludia...alebo nejak skreslený...ale to sa asi nedozvieme :)
Počujú iné frekvenčné spektrum = inak
Veľmi hrubo :
človek 100 - 10000 Hz
psy 200 - 14000
vyššie frekvencie obsahujú vyššie harmonické = "farbia" základný tón
foresterbig
31.12.13,18:44
alaya1 ,vydím, že sa vyznáš :)

Odpovede na tvoje otázky:

- kupoval som ho v NZ
- neprezrel som ho dôkladne
- odčervené bolo aj pri kúpe mu aplikoval Procox a dal aj flašku na domov,opakoval som po 2 týždňoch,správne?
- strava Royal Kanin - starter teraz RK Junior,dobre?
- šampón teraz Peroxyderm od veterinára
- uši som čistil Optus Orisolve podľa návodu 2x,chĺpky nikto neodstraňoval
- zablšené nieje
- niekedy sa mi zdalo že zakláňal hlavu,ale iba zriedkavo teraz to už nerobí
- plste nemá

Mám pocit že sa to dosť zlepšilo ale idem ho teraz ešte vykúpať.Myslím že to bude ten Dravčík ale v malom napadnutí.
Velmi pekne Ti ďakujem a želám ŠNR aj naším zvieratkám.
alaya1
31.12.13,19:33
Pokial je pes napadnuty Dravcikom, preparaty, ktore si dostal nezaberaju vobec, Ak veterinarka brala stery, mala hned pod mikroskopom poznat , ze a jedna o Dravcika, Neviem, ci ti to povedala, lebo si to nespecifikoval..Pokial je pes napadnuty Dravcikom je dobre ho vykupat v sampone zo siry a za dva dni aplikovat Strongholda po mesiaci aplikovat opakovane. Ale toto vsetko ti mala povedat veterinarka. Tento parazit je prenosny aj na cloveka.

Co sa tyka tvojich odpovedi. Nepytala som sa, v akom meste stena bolo, ale v akom prostredi, kde bolo odchovane, byt, dom, dvor, koterec.....
Take male stena sa ma kupat zriedkavo, samponmi urcenymi pre stenata, vynikajuce su sampony pre steniatka od fy All systems, alebo KW., Bea natur.
Usi sa psom, hlavne tym, ktore maju ovisnute usi maju pravidelne cistit, odstranovat chlpky z usi. Na nete je vela navodov, ako to treba robit.
Krťmivo RC je v sucanej dobe menej kvalitnym krmivom, aj ked ho odporucaju veterinari. vedia preco. Pre 3 mesacne stena je rada JUNIOR uplne nevhodna, stena ma byt krmene stenacimi hranulami Puppy.
Su ovela lepsie superpremiove znacky granul, ktore su cenovo rovnocenne RC. Napr. Orijen, Acana,a pod....pri skrabani sa psov sa odporucaju rybacie granule. odcervovanie a jeho frekvenciu by si mal konzultovat s veterinarom, do pol roka, niekto aj do roka odcervuje kazdy mesiac, potom raz za 1/4 rok.

zelam skore uzdravenie.
foresterbig
31.12.13,20:53
Si velmi zlatá že sa mi tolko venuješ ale najradšej by som navštevoval Tvoju ordináciu a nemusíme tolko písať :-)
Že je napadnutý Dravčíkom to som iba ja diagnostikoval dúfam źe sa mýlim.
Veterinárka zobrala stery a aj mi ukazovala knihu kde je tá háveď ale už som zabudol ako sa ten špinoš volá ale Dravčík to nebol,bola to nejaká iná oštoba ktorá sa podobá kliešťu a tie lupiny mali byť hnidy čo sa mi vôbec nezdalo ale ona študovala tak jej nebudem do toho kafrať,myslel som si že sa v tom orientuje ale ako čítam tak ani zdaleka nie ako Ty.
Že je prenosný na človeka som povedal manželke a hneď sa začala škriabať a krpca prestala boskávať,konečne :-)
Šampón mám aj KW ako píšeš ale ujo veterinár dal Peroxiderm tak ktorý je lepší alebo na tú chrontu účinnejší?
Chĺpky sa budem snažiť odstrániť a keď to nezvládnem tak to dám spraviť strihačke.Okolo očí som to nezvládol ten krpec sa tak bránil ako kapor na suchu.
29.12 mal presne 4 mesiace.Týpek sa v tom vyznal mal som s toho dobrý pocit preto som ho od neho nakoniec aj zobral ale kde ich mal možem len tušiť lebo ma tam nechcel pustiť,predpokladám že ich mal v tých chlievikoch ako drvivá vatšina tzv.chovatelov.
Teraz mám RC Shih Tzu 28 Junior je to zle?Kúpil som aj RC Junior ale ešte som to nedával.
Pozriem sa po tých ako predpisuješ ale dal som na granule rybací olej Salmon Oil to som dobre spravil nie?Aspoň niečo,pochvál ma už konečne :-)
Odčervím každý mesiac keď to je potrebné mám Procox ako predpisuješ.
Konzultovať s veterinárom som sa snažil už velakrát aj zo starým psom,ale moju dôveru si získal iba Moško z SC ale už je po smrti nech mu je zem ľahká,ostatný viac či menej sa mi zdali komerčný ako sa sama presviedčaš podla mojích zážitkov z ich návštev a to som až moc slušný nechcem niekoho uraziť :-)
lujza.j
31.12.13,21:08
vetoša je tažké najsť takého aby nebol komerčný...poniektorý sú hyenický tak.... že vedia že je pes pred koncom a ako že ho stále liečia a ťahajú peniaze....
tiež som si myslela že MVDr.-manželia z Mostu pri BA sú OK a riť palovú....
willma
31.12.13,22:34
a zas idem robiť reklamu: MVDr. KOCÚR a MVDr. SABO - dvaja veterinári na Štrkovci v BA - super prístup ku zvieratám aj majiteľom - a za normálne ceny :)
Kvaka
31.12.13,22:55
Wilma, myslíš týchto? http://www.veterinarkocur.sk/onas.html Ak áno, absolútny súhlas.
willma
31.12.13,23:16
Hej presne týchto :D - chodievala som k tomu prvomenovanému ešte keď mal ambulanciu v Jadrane a s druhým pánom doktorom sa hľadali až sa našli - rovnako trhnutí v tom najlepšom slova zmysle.
alaya1
01.01.14,09:59
foresterbig
Drzim psikovi prsty, ja urcite nie som odbornik, som len majitel psa. Moje postrehy nie su odbornymi radami veterinara, , ale venujem sa tymto veciam. Co sa tyka veterinarov, je tazke najst niekoho, komu zalezi aj na psovi, nielen na vystavovani blockov- ak vobec nejaky vystavia.
Granule su roznych znaciek- ale postupnost by mala ist takto starter, puppy, junior,adult. Vsetky typy su prisposobene veku psa. Pes s koznymi problemami by mal konzumovat granule light.

Kupu psa komentovat nebudem, moj nazor je tu verejne znamy., opat sa potvrdil, len nechapem, preco ludia kupia psa a nepozru si, kde vyrastal.
Ak vyrastal u mnozitela, steniatko moze mat kludne aj usny svrab, pripadne demodikózu, ale rozsireny je aj ten dravcik- cheyletiellóza - tzv.chodiace lupiny veterinar ta mal oboznamit s tym, co psik ma..
Sampon, ktory mas jod veterinara,je urceny na demodex- tak chudak psik, ak to ma, je to charakteristicke paraziticke ochorenie steniat u mnozitelov v spine, prenasa sa na vsetky steniatka z vrhu.
Ak ma niektoru z tychto parazitov, tak tam fakt pipeta Frontline -urcena ako prevencia na klieste a blchy nezabera.

Je mi psika luto, chudak nemoze za to, kde sa narodil atd..............predpokladam, ze kupnu zmluvcu nemas, tak nemas ani ziadne paky na mnozitela. Skore uzdravenie.
foresterbig
01.01.14,17:03
No alaya1 je to asi tak ako píšeš.Vyberal som psíka po chovatelských staniciach v ČR Brno v TN a už neviem kde kade,buď sa nedalo ešte odobrať alebo boli obštrukcie ktoré vyžadovali min. 2 návštevy.Ja nepotrebujem rodokmeň ani exotické 3 mená dané chovateľom,na výstavy nebudem chodiť a ani predávať šteňatá nemienim.
Proste som obtelefonoval nejaké inzeráty a nezáväzne sme sa išli pozrieť no a pri druhej návšteve sme zobrali tohoto havkáča - Dravčíka (ani neviem ako a už má druhé meno)asi sa mi páči :) Ja viem že budeš namietať a tvoje zásady som porušil na celej čiare a viem si živo predstaviť ako by si napr.so mnou chodila kupovať auto po bazároch alebo inzerátoch,garantujem ti že by sme si zodrali topánky a možno nič nekúpili.Trocha mimo tému ale poučné.Robím v doprave už nejaké desaťročie a trochu sa vyznám,tak si ma kolega jednu sobotu pozval do bazáru AAA aby som mu pomohol vybrať auto,boli sme tam asi 3hod pozreli 3desiatky aut a nič nekúpili,že prečo nemusím rozpisovať.Keď ma prosil nech si to zopakujeme na ďalšiu sobotu a v inej predajni tak som mu oznámil že so mnou v tejto cenovej relácii a u takých predajcov veru nič nekúpi a nakoniec išiel sám a kúpil Fiat Brava a potom to začalo s chodením po servisoch a menením všetkého možného.
Takže podobnosť pri kúpe môjho psa čiste náhodná ale pravdivá.
Verím že krpca s toho dostanem a bude zdravý a mi sa budeme s neho tešiť aspoň tak dlho ako pri prvej fenke Shih - Tzu 14r.Bude to stáť viacej úsilia a písania s tebou ale pri tvojich radách a mojom úsilí sa to určite podarí.
Pozdravujeme Ťa alaya1 a ďakujeme.
alaya1
01.01.14,18:25
Psik je prekrasny, zelam mu vela zdravicka a skore vyriesenie vsetkych problemov, nech si uz len uziva. Ak budem vediet, rada poradim.
Co sa tyka rodokmena, jeho vyznamu a inych veci s tym suvisiacich, nechcem to v teme rozoberat, nemalo to na Porade odozvu, nakolko tu ludia takychto psikov nevlastia,takze ostanme pri tom, ze velmi rada poradim so vsetkym, ako myslim si, kazdy psickar tu na Porade.
Emka Roman
03.01.14,08:52
Psik je prekrasny, zelam mu vela zdravicka a skore vyriesenie vsetkych problemov, nech si uz len uziva. Ak budem vediet, rada poradim.
Co sa tyka rodokmena, jeho vyznamu a inych veci s tym suvisiacich, nechcem to v teme rozoberat, nemalo to na Porade odozvu, nakolko tu ludia takychto psikov nevlastia,takze ostanme pri tom, ze velmi rada poradim so vsetkym, ako myslim si, kazdy psickar tu na Porade.

A aké má pekné " čiernozelené páskované " oči
verkaz
05.01.14,11:04
Maťkova Myšička Kovalčíkovie
Prosim vas online veterinári, psíčkari: má niekto skúsennosti s cukrovkov pri psíkoch?
Ak má niekto skúsenosti, prosím napíšte na Tuláčik Brezno
verkaz
06.01.14,08:08
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/1231645_10151892746813274_2072306377_n.jpghttps://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/1454811_10152075898983274_932934166_n.jpgMám v dočasnej starostlivosti psíka, ktorý sa "znovu narodil". Našli sme ho hodeného v potoku, dve labky mal dolámané a tretiu rozstrielanú. Aj po tele mal veľa rán od brokov. Vďaka dobrým ľuďom, ktorí nám pomohli v zbierke nazbierať peniažky na jeho operácie na klinike vo Zvolene sa telesne uzdravil. S jeho dušičkou je to však horšie. Každého človeka, detí, aut a proste všetkého vonku sa bojí. Venčiť chodíme len tak, že vybehneme pred dom a ťahá rýchlo domov. Doma je z neho riadny lapaj. Behá po byte ako keby ani nemal zlámané labky ( predná mu ostala trošku kratšia tak trochu kríva). Už ho mám viac ako štyri mesiace a zatiaľ sa o neho nikto neprihlásil.
Má niekto skúsenosti s takým hrozným strachom ? Už viac ako mesiac berie homeopatiká proti stresu a strachu, ale nebadám žiadnu nápravu.
kopretinka
06.01.14,08:13
och,musel prežiť hrozné veci :mee: snáď len dúfať,že časom sa zahoja aj tie rany na duši....doma sa jednoducho cíti isto,verí vám,...ďakujem Ti za neho.
korela
06.01.14,18:44
vetoša je tažké najsť takého aby nebol komerčný...poniektorý sú hyenický tak.... že vedia že je pes pred koncom a ako že ho stále liečia a ťahajú peniaze....
tiež som si myslela že MVDr.-manželia z Mostu pri BA sú OK a riť palovú....
Poznáš názor na vet. z Popradskej?
korela
06.01.14,18:51
Takto sme dnes po prvýkrát našli sedieť nášho psíka. Možno komická otázka, ale žiadnych predchádzajúcich sme v takej polohe nezažili. Niečo z reči tela?
Predchádzajúci vedel všetko čo susedove mačky. Tento nemá šancu vďaka plemenu.
Ide o to, že mal predné labky pod sebou ako mačka.
http://www.foarto.sk/milacikovia10.html
lujza.j
06.01.14,18:52
vetoša je tažké najsť takého aby nebol komerčný...poniektorý sú hyenický tak.... že vedia že je pes pred koncom a ako že ho stále liečia a ťahajú peniaze....
tiež som si myslela že MVDr.-manželia z Mostu pri BA sú OK a riť palovú....
Poznáš názor na vet. z Popradskej?
nechodím tam....úplne na začiatku s prvým psom, nestihla som si urobiť.......ale ešte nemal kliniku....teraz na ul. Hradská...prvý pes tam ukončil život....vdaka manželom z Mostu...dedukujem...
Petra Nová
08.01.14,16:47
Na dnes večer mám veget. Usalašila som sa v kresle za PC a čítam novinky a múdre slová, ktoré na spriatelených weboch napísali moji virtuálni známi. Za chrbát mi okamžite naskočilo moje psíča a napriek obmedzeniu, môjmu aj jej, cítime sa príjemne. Ona spokojne odfukuje a ja si vychutnávam teplo, ktoré z nej sála. Pretože sa mi málilo to teplo za chrbtom, doplnila som ho horúcim čajom s prísadami. Čaro večera spôsobilo, že som zabudla aj na kašeľ, ktorý ma trápi od vianočnej chrípky. A tak vymýšľam. :)
V tejto a príbuzných témach je veľa smútku, preto odštartujem tento rok inak. Otázkou. Celkom určite milujete svojho miláčika. Ale vedeli by ste ho identifikovať aj podľa jeho vône (pachu)??? Ja na túto otázku neviem odpovedať, lebo okrem mojej havy som nečuchala žiadneho iného psíka. Možno psíci voňajú rovnako, takou typickou psou vôňou. Možno aj nie. Jasné, že pach havy mi je dôverne známy, na jednotlivých častiach tela je rôzny. Nie je príjemný, ale ani výslovne odpudzujúci, tak sa to dá vydržať. A hlavne treba často prať.
A čo vy? Myslíte si, že každý psík vonia inak? Poznáte vôňu toho vášho? :)
kopretinka
08.01.14,16:52
:) môjmu smrdia nohy,teda packy,ale fakt :D
po prechádzke v lese smrdí bahnom,a keď príde z večerného venčenia,tak smrdí udiarňou...hm,čudné....najkrajšie vonia čerstvo okúpaný :D
na rôznych miestach vonia-smrdí rôzne....ako malé bábätko voňal ako bábätko...
promont maja
08.01.14,17:29
... oňuchujem ... a ništ necítim ... už je to asi tak tak, že som si tak zvykla, že ništ ...

... idem si zrobkať aj ja taký voňavý čajík ... taká dobrá pohodička ... júúj ..
Petra Nová
08.01.14,17:39
Tak tie labky sa mi nezdajú. U tej mojej suverénne vedie papuľka. Tá mrdí po všetkom možnom. Ale keď som písala o vôni psíka, tak som mala na mysli takú typickú vôňu, jeho, ktorú nepreberá z okolia. Ja ju voniam na chrbte a tá vôňa sa prebúdza k životu asi tak týždeň po kúpeli. A je stále rovnaká. Iné časti tela preberajú vôňu prostredia. Have vonia bruško a labky tak, aké čistiaci prostriedky, ktoré používam na očistu podláh a kobercov. A okrem tej vône chrbta voniam po nej aj vôňu, ktorú neviem identifikovať skade sa berie. Je iná od tej z chrbta, a tiež je typická. Tá čo po nej zostáva v pelechu, alebo mne na odeve, keď sa po mne lepí napríklad pri TV. Môj odev nevonia po mne, ale have. Preto kreslá pokrývam prateľnými textíliami.
Maja, že tvoj nevonia... neverím!
promont maja
08.01.14,17:54
... určite vonia ... to len ja už nič necítim ... určite má každý, a aj ten náš, či naši, svoj pach ...
MisheliQ
09.01.14,21:06
Evuš čítala som, že ste stratili psíka, ale bolo to veľmi veľa strán dozadu. Už sa našiel??

A naša svorka sa rozrástla
alaya1
10.01.14,20:57
alaya1
10.01.14,21:04
Ja psovi nic z tohoto nepodavam a napr. cokolady staci kusok, je velmi nebezpecna, hrozno detto atd. kazdy nech si z toho vezme, co uzna za vhodne.
kopretinka
10.01.14,21:10
Ja psovi nic z tohoto nepodavam a napr. cokolady staci kusok, je velmi nebezpecna, hrozno detto atd. kazdy nech si z toho vezme, co uzna za vhodne.
a čo takí ľudia,čo o tom nevedia? ja som napríklad vedela iba o čokoláde.......môj prvý pes v pohode žral hrozienka....a tento ľúbi čokoládu........nehovorím,že mu dám 100g tabuľku,ale sem tam nejaká omrvinka sa mu újde.A cibuľa a cesnak? Veď cesnak sa odporúča proti parazitom! Ten môj ho nechce...ani mäso,ak sa varilo s cesnakom,nezožerie.
alaya1
10.01.14,21:15
Ja to tu nebudem riesit ani polemizovat. Nie som veterinar. pripla som to, kazdy nech sa zariadi podla seba.
MisheliQ
10.01.14,23:02
kopretinka
11.01.14,06:50
MisheliQ
13.01.14,14:04
Zbežne som si prešla diskusiu pod článkom. Kŕmim psy surovým mäsom a kosťami a vonkoncom mi tento článok neprišiel ako reklama na granule :) Je to dobrý článok. Čo jedného psa zabije, to druhého nemusí, pretože psy majú od 1 kg do 90 kg, to je úžasne veľké váhové rozpätie, nehovoriac o veľkosti. Smrteľná (letálna) dávka sa logicky bude tiež pohybovať v rôznych číslach. A je celkom nebezpečné, ak psovi, čo má 1,5 kg dáme 2 strúčiky cesnaku s tým, že veď druhému psovi s váhou 20 kg to nič nespravilo.
V tom článku sú fakty, nie výmysly. Raz sa nič nestalo, druhykrát sa nič nestalo ale tretikrát sa môže. To máte ako s varenými kosťami: koľko ľudí povie, že svoje psy nimi kŕmia a nič im nie je??Ale dokedy?
osky
13.01.14,18:59
moj pes ma 13,5 roka a cely zivot mu davam kosti-z kurata,z vareneho mäsa v polievke,dokonca i z ryb...nikdy mu nic nebolo,je to stredny bradac,moze mat okolo 20-22 kg.
jedine na co fakt dbam-ak mu to aj dam,stojim pri nom pokym to nezje,nenechavam ho s tym sameh-keby nieco,aby som mhla zasiahnut.
je zdravy a vitalny,tak neviem.
lujza.j
13.01.14,19:09
pes je asi vonku fungujúci....
ja by som teda mojmu kosti nedala určite nie kuracia štiepivé....max nejakú hovadziu....
kopretinka
13.01.14,19:33
moj pes ma 13,5 roka a cely zivot mu davam kosti-z kurata,z vareneho mäsa v polievke,dokonca i z ryb...nikdy mu nic nebolo,je to stredny bradac,moze mat okolo 20-22 kg.
jedine na co fakt dbam-ak mu to aj dam,stojim pri nom pokym to nezje,nenechavam ho s tym sameh-keby nieco,aby som mhla zasiahnut.
je zdravy a vitalny,tak neviem.
:eek::eek:


teľacie kosti........surové kĺbové hlavice na obhrýzanie.......chrbticu,krk a chrupavky z kuraťa.....áno.
ostatné......je risk.
keď sa mu zapichne niekde hlboko v krku odštiepený kúsok kosti,tenký a ostý ako ihla,tak nezasiahneš nijako.....
Kvaka
13.01.14,19:35
Ja niekedy môjmu dám z kuracieho duseného stehna iba ten mäkký koniec kĺbu, sama mu to odhryznem a hodím do misky. Ak kúpim močing, tam vyrežem tie kolagénové kúsky, už uvarené a tiež trochu hodím do misky, je tam dosť kolagénu. Niekedy mu dám obhrýzať surovú špikovú kosť s kúskom toho mäska. Ale to len tak raz za pol roka.
Raz mačky dotrepali do záhrady nejakú zver, jasné, že našiel a pohrýzol kosti, ktovie, koľko stihol ale tú, čo práve mal v papuli, vypustil, lebo videl, že idem a vie, že nesmie. Potom mal zápchu, sánkoval.
MisheliQ
13.01.14,23:50
Vidíte :) a predsa koľkí to radšej neriskujú a koľkí to dávajú ich psom a tým nič nebolo. Ja som tiež jednou z tých, čo to v živote riskovať už nebude, aj keď náš prvý pes varené kosti dostával a nič mu nebolo, ale nebudem pokúšať...
Surové kosti ale dostávajú, pre nich je to hlavná zložka jedla, čiže to už vedia rozhrýzť (a nehlcú to) - dostávajú kosti z hydiny, z rýb, harfy+rebrá hovädzie/bravčové/teľacie, králika, ale to všetko sú mäsité a nie holé kosti (ľahko to skĺže vďaka mäsku dole krkom)
osky
14.01.14,04:11
moj pes nehlce rychlo a tie kosti riadne pohryzie.a spicate kosti ako ihly mu ozaj nedavam-iba tie rybacie,ale on si s nimi perfektne poradi.
hnacku ani zapchu nemava....mozno dva razy v zivote hnackoval....

neviem,do pol roka spaval na chodbe v bananovej vystlanej skatuli,
potom uz v pivnici kde bol kotol a ako rastol,uz nechcel byt vobec vnutri,
takze Dostal budu a je stale vonku-ci je zima,mraz,sneh,leto....vzdy sa mu prispo´sobia podmienky-bud sa mu na zimu zatepli buda a daky koberec,zakryje sa mu vchod....
v lete zase poriadne vetra.....
alaya1
14.01.14,09:01
tie odporucania na obrazku su vseobecne, kazdy si z nich moze vziat, co mu vyhovuje, ja som len raz dala varenu kost, tiez som nedusila, ze sa to nesmie a hnackoval pes celu noc, az krvavy trus. Uz nikdy nepokusam osud, davam len to, co mam overene a co neskodi.
MisheliQ
14.01.14,11:43
úlomky kosti
http://www.catinfo.org/images/Making%20Cat%20Food/Bone%20size%20dime.JPG
iné http://princetonvet.net/2012/11/holiday-hazards-poultry-bones/

cudzí predmet v pažeráku:
Medzi príznaky patrí nechutenstvo, prípadne aj snaha niečo zjesť, ale potravu pes vo veľmi krátkom čase vyvráti. Bolesť a apatia.
http://martinatothova.blog.sme.sk/c/272303/Zapisky-z-veteriny-westici-craniomandibularna-osteopatia-a-ine.html#ixzz2qNNXNF63


ako niekto oponuje pri tých vyššie spomínaných potravinách, tak niekto oponuje pri kostiach, ale aj jedno aj druhé je nepopierateľný fakt, to, že to pes raz zvládol, neznamená, že to zvládne druhýkrát a tiež záleží na dávke, ktorá sa líši (a čo pes, to iná dávka)
Kvaka
14.01.14,12:59
S tým mäsom máš pravdu. Tiež som chcela raz prejsť na surové mäso, akurát ten môj to zhltol pažravo bez požutia, až som sa zľakla. A bol to veľký kus, očakávala som, že ho bude hrýzť. Tak som už neskúšala, lebo viem, že menšie kúsky by zhltol rovnako. Ale kupujem mu sušené kačacie plátky, vždy pred spaním jednu dostane a tú teda dobre požuje. Vonia to tak, že aj ja by som požula.
kopretinka
14.01.14,13:03
pes potravu nehryzie a nežuvá,nie je prežúvavec.Pes potravu hltá,to je normálne.On si iba rozhryzne na menšie kúsky,aby sa mu to lepšie hltalo.
A to sušené že žuval,no jasné,veď to sa ani zhltnúť nedá,je to určené na žuvanie,na čistenie zubov a ´dasien.
edit: oprava-jasné,že pes hryzie :D a nie len potravu.On si odhryzne,a prehltne.
Kvaka
14.01.14,13:06
Môj pes potravu hryzie, aj fenka hrýzla a dožila sa 16 rokov.
alaya1
14.01.14,13:52
Jasne, ze hryzie. Rezáky (Dentes incisivi I) sú v ústnej dutine uložené najviac vpredu a v zásade slúžia na odhryznutie („rezanie“) potravy. Niekedy sa týmto zubom hovorí aj „kliešte“.
kopretinka
14.01.14,13:55
hryzie,ale neprežúva,tak som to myslela.....veď píšem,že si rozhryzne na menšie kusy,aby to mohol hltať.
alaya1
14.01.14,13:56
[QUOTE="kopretinka"]pes potravu nehryzie a nežuvá,nie je prežúvavec.Pes potravu hltá,to je normálne.On si iba rozhryzne na menšie kúsky,aby sa mu to lepšie hltalo.
A to sušené že žuval,no jasné,veď to sa ani zhltnúť nedá,je to určené na žuvanie,na čistenie zubov a ´dasien.[/QUOTE



Kopretinka, mohl aby si to opravit, lebo ludia, co sa v tom nevyznaju to mozu zle pochopit.
MisheliQ
14.01.14,14:00
kopretinka
14.01.14,14:12
[QUOTE="kopretinka"]pes potravu nehryzie a nežuvá,nie je prežúvavec.Pes potravu hltá,to je normálne.On si iba rozhryzne na menšie kúsky,aby sa mu to lepšie hltalo.
A to sušené že žuval,no jasné,veď to sa ani zhltnúť nedá,je to určené na žuvanie,na čistenie zubov a ´dasien.[/QUOTE



Kopretinka, mohl aby si to opravit, lebo ludia, co sa v tom nevyznaju to mozu zle pochopit.
doplnila som
osky
14.01.14,16:15
tie odporucania na obrazku su vseobecne, kazdy si z nich moze vziat, co mu vyhovuje, ja som len raz dala varenu kost, tiez som nedusila, ze sa to nesmie a hnackoval pes celu noc, az krvavy trus. Uz nikdy nepokusam osud, davam len to, co mam overene a co neskodi.

jemine,chudacik :-(
ved ja keby som videla ze mu to zle robi,nedala by som mu to ani za svet.
kopretinka
14.01.14,16:19
ja som raz dala have kurací krk a nevedela sa vyprázdniť,sa jej to nejako vzpriečilo,celý čas,čo tlačila,tak plakala........to bol prvý a posledný krát.....
osky
14.01.14,16:27
MisheliQ
16.01.14,13:08
V Košiciach sa pomaly ale isto rozbieha COURSING (http://www.coursing.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=21&Itemid=29) - šport, kde unavíte svojich psíkov, ale seba NIE :D :) (teda pokiaľ váš psík bude bežať sám)
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/1460256_696969396993879_321707519_n.jpg

(c) Lucia Drietomská (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=696969396993879&set=gm.692752777415470&type=1&theater)
FB skupina (ale jej nastavenie je na "Uzavretá" a asi vám ju nezobrazí) https://www.facebook.com/groups/631834420173973/

každopádne už sa dá poslať prihláška


Upozorňujem všetkých, že už je Nový rok, tým pádom sa môžte prihlásiť do klubu. prihláška : http://www.coursing.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=17&Itemid=28

poplatky http://www.coursing.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=28

Keď budete posielať prihlášku, napíšte mi aby som o Vás vedela. Myslite na to,aby ste to stihli čím skôr, aby ste neplatili viac za licenčné behy a tréningy

alebo kontaktujte túto zlatú pani https://www.facebook.com/martina.mariscakova?viewer_id=1308164554
Môžete sa prísť aj len pozrieť, aby ste videli, čo to ten coursing je :)
a tu je lietajúci westík (z coursingu na stretnutí westíkov - Westie Meeting 2013) :)
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash2/206905_10200486149735312_1167694093_n.jpg
(c) Vladimír Kovačik (https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200486149735312&set=a.10200486113774413.1073741831.1204396863&type=3&theater)
ďalšie fotky z coursingu a celkovo z Westie Meetingu nájdete tu https://www.facebook.com/janka.bacova/media_set?set=a.10200486113774413.1073741831.12043 96863&type=3
Tešíme sa už na vás :)
MisheliQ
16.01.14,13:43
kopretinka
16.01.14,13:50
kopretinka
16.01.14,13:57
fajn akcia :)
MisheliQ
17.01.14,12:27
MisheliQ
17.01.14,21:41
Keď už tu boli otravy z jedla, tak prvá pomoc pri otravách (nielen z jedla)
http://www.vetcentrum.cz/stodulky/lekar/931/prvni-pomoc-pri-intoxikacich-otravach
Petra Nová
20.01.14,15:39
Hm nestačím sa čudovať, čo sa to stalo z mojej milovanej témy. Žeby inzertný časopis alebo nástenka? Fakt sa neviem rozhodnúť, čo mu sa viac podobá.
alaya1
20.01.14,16:47
Myslim, ze vsetko co bolo zverejnene je o starostlivosti.
Okrem buchacoveho komentu a mojej reakcie.
MisheliQ
22.01.14,16:07
keď Dornová metóda nepatrí ku starostlivosti o psy tak potom neviem čo tam patrí, je to predsa pomoc psom v prípade, že majú zdravotné problémy pohybového aparátu!!! Petra Nová, ty máš asi zdravého psa, že?? Tak môj až taký zdravý nie je a táto dornovka mu veľmi pomáha (spolu s bowenkou) :) a áno, radím to do starostlivosti o môjho psa, kam inam by som to mala zaradiť?

a niektorých by mohlo zaujímať: Yokrshire Day, prednášky vyzerajú byť veľmi veľmi zaujímavé :)
http://psps.tym.sk/jorkoday_plagat_noviny.gif
http://psps.tym.sk/jorkoday_plagat_noviny.gif
Emka Roman
24.01.14,07:05
prečo sa serieš do každej témy......... Dá sa to aplikovať aj na iné zvieratá,len treba trochu iniciatívy prejaviť a pozrieť sa a ČÍTAŤ a CHÁPAŤ. prípadne použiť google.

Seriem sa tam , kde sa mi chce ...
Seriem na čítanie a chápanie ...mňa tiež treba ČÍTAŤ a POCHOPIŤ moje myšlienkové pochody a nie ma hneď zasierať ...
Vyseriem sa v pohode na zavádzajúce príspevky ...

Serie ma vždy len a len to jediné .....PES POSTAVENÝ NAD ČLOVEKA !!!!

Nasrať na poniektoré názory ....
Alebo serte na mňa ....idem sa radšej vysrať ...
Ani to neviem (takto z hlavy) povedať, či som sa nasr.l, ale zdá sa mi akoby mi nejaká ibapsovmilujúcaženská vymazala jedon príspevok
Emka Roman
24.01.14,07:08
Dornová metóda sa používa na koňa, mačku, psa, fretku, dokonca bola použitá na kozu, čiže dá sa použiť na akéhokoľvek stavovca :) ]

Takže ešte raz upresním :

Aj ryba je stavovec !
allgreen
24.01.14,08:25
Kedy myslite že je vhodny čas kúpit psika k 1,5r dietatu, stahujeme sa do domu a radi by sme mali psa, asi vlciaka, u starkých máme uz tretieho a su to super psici
Dav
24.01.14,21:03
Kedy myslite že je vhodny čas kúpit psika k 1,5r dietatu, stahujeme sa do domu a radi by sme mali psa, asi vlciaka, u starkých máme uz tretieho a su to super psici

Ak sa na to cítite, tak aj hneď. Predpokladám, že nejaké skúsenosti s psíkmi už máš, tak si vieš predstaviť, čo všetko ťa čaká pri staraní sa o zvieratko. Také malé dieťa bude psa posudzovať ako hračku a bude treba dávať pozor, aby "skúmanie" neublížilo havovi. Na druhej strane, psa treba naučiť, že dieťa je krehké a nie všetky druhy hrania sa s novým ľudským kamarátom budú dovolené. Rozhodne bude treba mať dieťa a psa vždy pod dozorom. Ak bude pes pravidelne odčervovaný, očkovaný, nie je problém aj spoločného stolovania-keď sa budú deliť o piškóty, granule (dažďovky)...
Mám 13 ročnú fenku a 2 ročného vnuka. Keď príde malý na návštevu, ako prvé ide miska s vodou na kuchynskú linku. Malý skúmal psa, tak sme dávali pozor, aby ťahanie za uši, chvost, pohladkanie, nebolo silné a na druhej strane, aby "umývanie" vnuka jazykom nebolo na tvári, a aby sme olízané ruky umyli čo najskôr, a aby výzva na hranie labkou nenechala škrabance. Keď zjedli spolu prvú piškótu, mala som obavy, ale vnuk to ustál bez problémov. Bol to dialóg bez slov: malý odhryzol-nechcem. Fenka žobrala: prosííím. Dal jej odhryznúť.Hrýzla a kývala chvostom: dobré. Malý odhryzol:naozaj dobré. Pri ďalšej piškóte sme si pochytali každý to svoje, aby sa už takto nedelili... Hrajú sa tak, že si hádžu loptičku, naháňajú sa po celom byte-popod stôl, do gauča, na postele, najprv pes malého, potom malý psa... S druhým psíkom, u zaťových rodičov, je situácia iná - pes má z malého strach a malého k nemu tak blbnúť, ako u mňa, nepustia. Nie sú si istí psím správaním. A do tretice, keď malý zbadal nevestinho čivaviaka, nahlas sa rozosmial a nechápal, čo to je za tvora. Pes mu začal nosiť hračky, naťahovali sa o ne....radosť bola na nich pozerať.
P.S. Vnuk má rád MAČKY !!!
Dav
26.01.14,13:27
Trochu som prešla tému a trochu ju prečistila.
Zmazala som 4 druhy príspevkov : urážlivé, mimo témy, neaktuálne, a reakcie na ne.
allgreen
26.01.14,19:39
Pre DAV: diky za prispevok, nasa mala bude mat v lete 2 roky to uz asi aj budeme byvat v dome.Teraz ma pred 8 r. vlciakom respekt, paci sa jej ked mu hadzeme lopticku alebo ked robi svoje "kusky" ale ked ide k nej povie len ze: havo plec :-)
Predsa je len raz rak velky ako ona. Len neviem co bude stvarat so steniatkom a ked psil odrastie ci sa necha. Su vlciaky vhodne k detom?
alaya1
27.01.14,06:53
Pre DAV: diky za prispevok, nasa mala bude mat v lete 2 roky to uz asi aj budeme byvat v dome.Teraz ma pred 8 r. vlciakom respekt, paci sa jej ked mu hadzeme lopticku alebo ked robi svoje "kusky" ale ked ide k nej povie len ze: havo plec :-)
Predsa je len raz rak velky ako ona. Len neviem co bude stvarat so steniatkom a ked psil odrastie ci sa necha. Su vlciaky vhodne k detom?

Podla mna je jedno, ake plemeno psa je vedla diatata, ak je pes socializovany, ma zakladny vycvik poslusnosti a pri urcitych plemenach aj odborny vycvik. Tak isto moze dietatu ublizit 1.5 kg civavka, ako NO. Avsak rozdielne su telesne nasledky, dusevne su rovnake.
Treba si vsak davat pozor, ci ten NO je pes krizeny, co vsak nemusi byt vzdy zretelne z fyziotomie psa, kde sa vsak miesaju povahy psa a to nie vzdy tym kladnym smerom.
Dietatko treba psikovi postupne priucat, aby z jeho neoordinovanych pohybov, hlavne v stenacom veku, dieta nebolo frustrovane a psika sa nebalo. Preto sa odporuca, ak je to v moznostiach rodiny, k malemu dietatu psik maleho vzrastu, alebo psik od steniatkovskeho veku. Ale vychova a vycvik psika sa nesmie ani v jednom pripade zanedbat.

odpoved na otazku o vhodnosti NO k malemu dietatu je taka, ze NO su dobre cvicitelne psy, ak su cistokrvne. Napr. krizence belgicana a NO su uz horsie zvladnutelne.

Dajte si zalezat na vybere psika, nakolko vztah dietatka k psom formujete prave v tomto veku.
Ja by som sa vsak priklanala bud k labradorskemu retriverovi, ci zlatemu retriverovi.
MisheliQ
03.02.14,11:25
Nenechajte si ujst prednasku o Dornovej metode pre zvierata

Kedy: 10.2.2014
Kde: Parazitologická*poslucháreň, UVLF Kosice
Čas: 18:00*
Vstupne: 1 €
Prednasajuci:*Andrea Ája Dunová*
Organizator: Spolocnik pre zivot UVLF KE

Ste VŠETCI srdečne vítaní.*
Prídťe sa dozvediet niečo viac + podávame aj čajík aby vám bolo príjemnejšie
alaya1
03.02.14,12:52
alaya1
06.02.14,08:10
Prikladam pre majitelov psikov, ktori maju o toto zaujem.
Vytvorenie databazy cipovanych psov a ich majitelov pre pripad, ze KVL SR splni svoju hrozbu a z existujucej databazy vymaze psov bez PP a medzinarodnych pasov


Kto chcete mať psa registrovaného aj naďalej (v spolupráci s útulkami, miestnymi úradmi a veterinármi), pošlite na adresu s.a.p.t.canisterapia@gmail.com číslo čipu, meno psa, rasu, pohlavie, meno veterinára, meno a priezvisko majiteľa, mesto, telefonický a mailový kontakt. Ďakujeme.


https://www.facebook.com/events/583230828398964/?previousaction=join&source=1
kopretinka
06.02.14,08:16
Prikladam pre majitelov psikov, ktori maju o toto zaujem.
Vytvorenie databazy cipovanych psov a ich majitelov pre pripad, ze KVL SR splni svoju hrozbu a z existujucej databazy vymaze psov bez PP a medzinarodnych pasov


Kto chcete mať psa registrovaného aj naďalej (v spolupráci s útulkami, miestnymi úradmi a veterinármi), pošlite na adresu s.a.p.t.canisterapia@gmail.com číslo čipu, meno psa, rasu, pohlavie, meno veterinára, meno a priezvisko majiteľa, mesto, telefonický a mailový kontakt. Ďakujeme.


https://www.facebook.com/events/583230828398964/?previousaction=join&source=1
takže tí,čo nemajú PP a pas sa zase stratia a môžu psov beztrestne vyhadzovať a inak sa ich zbavovať.....nechápem......to bol aký dement,čo to vymyslel a schválil :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:
alaya1
06.02.14,08:17
Prikladam pre majitelov psikov, ktori maju o toto zaujem.
Vytvorenie databazy cipovanych psov a ich majitelov pre pripad, ze KVL SR splni svoju hrozbu a z existujucej databazy vymaze psov bez PP a medzinarodnych pasov


Kto chcete mať psa registrovaného aj naďalej (v spolupráci s útulkami, miestnymi úradmi a veterinármi), pošlite na adresu s.a.p.t.canisterapia@gmail.com číslo čipu, meno psa, rasu, pohlavie, meno veterinára, meno a priezvisko majiteľa, mesto, telefonický a mailový kontakt. Ďakujeme.


https://www.facebook.com/events/583230828398964/?previousaction=join&source=1
takže tí,čo nemajú PP a pas sa zase stratia a môžu psov beztrestne vyhadzovať a inak sa ich zbavovať.....nechápem......to bol aký dement,čo to vymyslel a schválil :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

myslim, ze zakonodarcovia .
kopretinka
06.02.14,08:20
veď ja viem........dementi sú tam všetci
alaya1
06.02.14,08:28
Prilepila som tuto moznost pre tych, ktori nemaju PP psov, ani psov s pasom, ak maju zaujem mat psika aspon takto evidovaneho a co sa tyka vyhadzovania psov? Tie sa budu vzdy, kym cena psa nebude taka, ze si to majitel rozmysli, ale to uz je ina tema.
alaya1
06.02.14,14:10
Nakolko som odmietala laserove cistenie zubov u svojho psa koli narkoze, odporucili mi kamaratky od psikov dentalnu hygienu Virbac- link verejne nedavam, aby to nebolo povazovane za inzerciu, ale ak ma niekto zaujem, rada link poslem. Naozaj, zuby uz neboli v 100% stave a pravidelnym pouzivanim sa zubny kamen a zubny plag odstranili, kamen sa uvolnil a velmi lahko sa dal zubarskou skrabkou odstaranit. Odporucam, ak nechcete psika uspavat pri laserovom cisteni zubkov.
MisheliQ
06.02.14,15:44
Čo sa týka zubov tak som počula dosť veľké chvály na SweDenCare PLAQUE OFF ANIMAL
Dav
06.02.14,17:54
Zubná psia hygiena ma zaujíma, lebo ani nie po roku od čistenia v narkóze psine smrdí z papule. O ďalšie uspávanie nemám záujem ( má viac ako 13 rokov) a smrad by mi nevadil, ale škrabe si papuľku, tak to je nepríjemné aj pre ňu. Okrem toho, obyvateľstvo psej papule nie je veľmi kompatibilné s mojou predstavou o čistote psa, ktorý sa smie hrať s malým dieťaťom, hlavne s tým očakávaným.
Kvaka
06.02.14,19:17
Čo sa týka zubov tak som počula dosť veľké chvály na SweDenCare PLAQUE OFF ANIMAL
MisheliQ, ja to mám doma, má to takú miniodmerku a pridáva sa psovi do potravy, ale môj pes má z toho smradľavé vetry :), rovnako na to reagovala v minulosti aj moja fenka. Teraz používam striedavo enzymatickú pastu orozyme, čistím kefkou, aj kozmetickým tampónom s pastou nanesenou na kefku či tampón, tak raz za týždeň. Občas zoberiem zahnuté nožnice a ten plak aj oškrabkám, vzadu sa to robí ťažko, ale môj pes to strpí, síce sa krúti, ale dá sa. Udržujem to tak od posledného čistenia ultrazvukom v narkóze, za jeho život mu v narkóze čistili zuby až dva razy. Ale už je senior a veterinár mi povedal, že sa dá čistiť jednoducho, sódou bicarbónou. Ešte som to neskúšala.
MisheliQ
07.02.14,08:40
Ja som veľmi zatiaľ čistenie zubov nemusela riešiť, zuby si čistia na surovom mäse, čiže skúsenosti so žiadnymi prípravkami osobné nemám. Menší povlak neriešim (ten majú vzadu na stoličkách, molároch), príde mi to prirodzené, ale sledujem, či sa to nezväčšuje atď. (hlavne teda u staršieho to sledujem aby sme prípadný problém podchytili včas), no pokiaľ to nerobí problémy, nechávam to tak.
Môj 10-ročný (na fotke 9-ročný) pes má trháky aj rezáky ako perličky biele, ale keď bol na granuliach, tak mal hrozný kameň na zuboch a aj mu nechutne smrdelo z úst https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/526977_10200451013140378_1182474518_n.jpg
a 5-ročná sučka https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1098471_10200451037420985_1211832876_n.jpg
Pri tých starších psíkoch sa už človek bojí dať ich pod narkózu...sa ani nečudujem, že je pre vás otázka hygieny a čistoty zubov č.1 hlavne teda preto, že už nemôžu len tak hocičo absolvovať (ako napr. také čistenie pomocou ultrazvuku) a zase nie všetko zafunguje tak ako by človek očakával, resp.tak ako by to zafungovať malo:/

Viem ale že groomerka čo mi sem-tam upravuje psíky používa niečo podobné tomuto
http://www.vseprozvire.cz/user/shop/big/2848.jpg

A nedávno sa tu riešili kosti, tak pridám ešte jeden článok, na ktorý som náhodou narazila :)
Kosti v jedálničku psa –áno či nie?, MVDr.Kandráčová
https://www.facebook.com/notes/veterin%C3%A1rna-ambulancia-m-vet-ko%C5%A1ice/kosti-v-jed%C3%A1lni%C4%8Dku-psa-%C3%A1no-%C4%8Di-nie/662368397156903
alaya1
07.02.14,08:46
ten nastroj na cistenie zubou pouzivam aj ja, je to zubarska "skrabka", da sa kupit normalne v zdravotnickych potrebach, aspon u nas. Krasne s nim ide dole kamen, ak je uvolneny, ale sodu bicarbonu by som ja osobne nedavala, nici to sklovinu zuba.
MisheliQ
07.02.14,09:02
Keby mal niekto nejaké zdravotné problémy so psíkom a chcel by mu skúsiť pomôcť alternatívnou metódou, tak veterinárka, ktorá sa venuje bowenke, dornovke a magnetoterapii, MVDr. Andrea Macková http://sluzby-pre-zvierata.webnode.sk/ :)
MisheliQ
07.02.14,18:50
Kvaka
07.02.14,20:55
Kopretinka, neviem ti odpovedať v profile, tak tu. Tá pasta to zmäkčuje, dá sa zoškrabkať, ale my sme nášmu tiež prvý raz dávali čistiť u veterinára, až keď mal cca 8 rokov. Nemal biele zuby a dozadu sa ťažko dostanem, má tam také malé stoličky, ledva trčia z ďasna a tie mal teda hnedé. Ak má tvoj pes veľa kameňa a červené ďasná, daj mu aspoň raz u veterinára vyčistiť, ale môžeš skúsiť ešte tú pastu predtým. Mne to vetoš ukazoval, že treba, vtedy mali akciu na čistenie a mal naozaj kameň až pod ďasnom a tam som sa ja nedostala, teraz už udržiavam.

Skús mu pastu dávať aspoň každý druhý deň a po mesiaci uvidíš, či treba aj uzv.
kopretinka
07.02.14,21:08
Kvaka,písať ss sa Ti nedá,preto som Ti do profilu.....ja mám profil otvorený,tak neviem,prečo to nejde....dík za odpoveď,zháňam info z každej strany.
Kvaka
07.02.14,21:32
Nepustilo mi ss, asi vôbec nejdú, tak som skopírovala tu, no a do profilu tebe mňa nepustilo.
kopretinka
07.02.14,22:22
ale ss-ky idú,ja som si písala s niekým bez problémov....chyba bude u teba-buď máš plnú schránku,treba vymazať,alebo máš zakázané ssky....
alaya1
08.02.14,07:31
Ja som nedavno dostala odporucanie od majitelky jednej prazskej skoly psich sportov na tento pripravok. je drahy, ale u jej vsetkych psov ucinny.
http://www.krmivo-platinum.cz/produkty-pro-zuby/oral-clean-and-care-forte/
kopretinka
08.02.14,07:33
ja tomu môjmu varím........
alaya1
08.02.14,07:38
aj ja varim, ale davam casto hryzacie kosti.