alaya1
12.02.14,14:44
Ak mate chut pozriet si profesionalnych strihacov psikov v akcii, tu je pozvanka.
Zaradila som to tu, aby to nebolo chapane, ako inzercia, ci reklama. Je to pozvanka pre psickarov a priaznivcov.




Profesionálni strihači psov Slovenska vas pozyvaju na 3. ročník medzinárodného šampionátu v úprave psov, ktorý sa uskutočni v Dunajskej Lužnej pri Bratislave dňa 7.6.2014.

KATEGÓRIE / CATEGORIES :
Otvorená/Open - 1. Pudel /Poodel
2. Teriér/Terrier - Bradáč /Schnauzer
3. Španiel - Seter
4. Ostatné/Others
5. Salónna úprava/ Workshop
Začiatočníci / Beginners


ROZHODCOVIA/JUDGES:
Corina Vershuren /Belgium/
Linda Voláriková /SVK/
Deb Ryan /UK/

Okrem titulov v štandartných kategóriách a titulu "BEST IN SHOW " bude vyhlásený titul "NAJVŠESTRANNEJŠÍ STRIHAČ"






www.psps.tym.sk
Kvaka
12.02.14,15:09
mimotemyDostala som dnes mailom, je to milé:
psík ktorý sa cíti vinný
http://zasmejsa.com/videa/zobrazit/68708/pes-ktory-sa-citi-vinne/
foresterbig
13.02.14,11:17
Ozývam sa po nejakej dobe a chcem zvestovať že už všetky problémy ako suchá koža lupinky a škrabanie sa šteňata za ušami je preč a to aj vďaka radám dobrých ludí tu na fóre
alaya1
13.02.14,12:27
To sa velmi tesim, ze je vsetko v poriadku, uz dost vyrastol, je velmi pekny.
Petra Nová
13.02.14,12:57
Foresterbig, skvelú správu si nám oznámil. Fajn, že máš psíka zdravého. Lenže. Podľa mňa by k tej radostnej správe bolo treba pridať aj postup, ako ste sa tej pliagy zbavili. To by bolo mimoriadne užitočné. Preto prosím o podrobnosti a neber ohľad na to, že ti to v pravopise sem tam zaškrípe.
P.S. Nečuduj sa tej poslednej poznámke. Pozerám hokej, tam je to na uterák, takže z tej nakladačky som riadne frustrovaná.:(
foresterbig
13.02.14,18:51
Jasné Petra už je to opravené,písal som to z mobilu ako aj fotky pridával tak som bol trocha v strese :)
Kožu sme riešili šampónom najprv Peroxiderm potom Kw išlo to pomaly preč ale podarilo sa už sme to diagnostikovali ako dravčíka ale naštastie to nebolo ono.
Uši najprv výplachy Aptus Orisolve a potom kvapky anibiotické easOtic.Stálo to pár peňazí,nervov a velkých bojov ale nakoniec sme ho vyhrali.Spike rastie ako z vody už má 5 mesiacov a 2 týždne.
Netrpezlivo čakáme na prve teplé týždne kedy ho dáme ostrihať lebo má už mohér pod labkami.
Vďaka alaya1,Petre ako aj iným za odborné rady a povzbudivé slová,už som bol s toho značne nervózny.
foresterbig
13.02.14,19:05
Spike začal zrovna včera zdvíhať nohu pri čuraní už som sa bál že bude ináč orientovaný:)
Čo sa týka žrádla tak sme vymenili Royal Canin za Orijen Puppy spravil som dobre?
alaya1
13.02.14,19:46
Som rada, ze sa vsetko upravilo, zial, moze to byt nasledok nespravneho chovu, ale aj infektu. Vymenu granuliek schvalujem. RC su uz malokedy preferovane, zial, u veterinarov su na 1. mieste. Ak krmis granulami, odporucam granule bez obilovin - superpremiove, tvoja volba bola velmi spravna.
MisheliQ
15.02.14,16:34
K tomu videu, ja poznám zase iné, takže s tou previnilosťou to podľa mňa nie je celkom také ako to vyzerá....veľa spraví intonácia hlasu ani si to neuvedomujeme častokrát...

http://www.youtube.com/watch?v=60B6xqsA9-w

foresterbig super, že sa vám už polepšilo, dúfam, že nedôjde ku recidíve (ku vráteniu problémov) :)
kopretinka
15.02.14,17:08
to čo znamená to video? som to nejak nepochopila.......to má byť akože "výchova" aby nerozhadzoval smeti???:eek:
MisheliQ
15.02.14,17:24
to video má poukazovať na to, že pes sa tvári previnilo aj keď nič nespravil, stačí k tomu pridať správnu intonáciu hlasu, čiže to, že sa pes tvári previnilo keď človek príde domov a vidí tam bordel, ešte neznamená, že chápe súvislosti (že ho majiteľ hreší za niečo, čo spravil napríklad pred 2 hodinami), pes len reaguje na prítomný jav a to je karhajúca intonácia v hlase majiteľa
kopretinka
15.02.14,17:50
chudák pes......bojí sa,aj keď nič neurobil........ja viem,že pes to nechápe......nerozumiem anglicky,tak som si myslela,že je to nejaký návod...čo mi prišlo teda ako úplná sprostosť
Petra Nová
16.02.14,17:25
Poobede som bola venčiť havu, z čoho sa nakoniec stala neplánovaná dlhšia prechádzka medzi kvapkami dažďa. Spôsobili to dve vymetačky kontajnerov, ktoré psíka vyrušili, keď sa to nemá, a tak mi bolo jasné, že mu musím dopriať viac času, aby dielo dokončil. Prešli sme popri susednom paneláku a v tráve, vedľa chodníka, som objavila prvosienku jarnú. Žltú, s drobnými kvietkami, prilepenými rovno v zemi. Skontrolovala som, či nie je lídlovská, čerstvo zasadená, ale nie, a tak dýchla na mňa jar v podobe xx malých slniečok.:) Pokračovali sme popri lesíku pri hlavnej ceste. Nechodíme do neho, lebo má zlú povesť. Zgrupujú sa tam mladiství a bezdomovci, čo sa veselia pri lacnom víne. Lenže voňalo z neho drevom tak intenzívne, že som neodolala. Bol vyčistený, preriedený, kríky ostrihané a konáre zoštiepkované na tráve okolo stromov. Úžasná vôňa! Pomaly sme prešli centrom parku, hral sa tam otec so synom na Laca a Tatára. Stretli sme dvoch psíkov a vrátili sme sa domov. Potvrdila som si, že z môjho psíka sa stal typický mestský pes, ktorý najradšej chodí po chodníku a na trávu vstupuje len vtedy, keď v nej cíti svojmu nosu neodolateľné vône.
Domov sme prišli za tmy, hviezdy nesvietili, ale žltá farba prvosienok a všetko dohromady vyvolali u mňa spomienku na Vincenta a pieseň o ňom, ktorá mi znela v hlave celú cestu domov. Takže video bude, ale nie o psíkovi. :)

http://www.youtube.com/watch?v=oxHnRfhDmrk
foresterbig
19.02.14,17:33
Pomaly nám dochádza krmivo pre Spikea ktorý má za chvílu pol roka,dávali sme po rade alaya1 Orijen Pupy ktoré je určite dobré a kvalitné ale teraz chcem objednať od rovnakej firmy niečo pre juniora ale zisťujem že v ponuke takéto krmivo nieje.Je tam iba pupy a potom adult,niečo je tam síce medzi tým ale nieje ohraničené vekom a v popise sa píše zase adult.Prosím poradte čím ďalej krmiť môjho psa Shih-Tzu ktorý má 4kg.Ďakujem
alaya1
19.02.14,18:38
Rovnako kvalitne su krmiva Acana, ten isty vyrobca, su aj v rade junior, treba len pohladat na nete. prikladam link, ale je toho vela vsade.
Len upozornenie, pri prechode na ine krmivo treba postupovat postupne a nove krmivo len v malych davkach primiesavat do tradicneho krmiva a pomer postupne pomaly menit, az ostane len nove krmivo.http://www.zoohit.sk/shop/psi/granule/acana/acana_classic/231370?gclid=CKa2--z32LwCFWjKtAodDQUA8g
foresterbig
19.02.14,19:22
Ďakujem alaya1 za promptnú a odbornú radu nesklamala si ako vždy:) idem to objednať pozerám že dávaš odkaz na Zoohit a odtial som mal tie pupy Orijen ale o dosť lacnejšie to majú na Zoofast ale problém je v tom že sú to poliaci aj keď majú zasúpenie v SR mám obavu že to budú nejaké fejky od naších podnikavých susedov čo si myslíš mám sa toho báť,nezačne Spike od toho kykiríkať?:)
Poliaci:
http://www.zoofast.sk/acanapuppy&junior18kg-p-12932.html?utm_campaign=heureka&utm_medium=cpc&utm_source=heureka
alaya1
19.02.14,19:45
Ja som kupovala na foofaste sampony, az kym som zistila, ze su nariedene vodou. Ludia, co tam kupuju granule, napr. royal canin, vravia, ze su menej kvalitne. Ja granulami nekrmim, tak neviem posudit, ale skus googlit a snad najdes aj na Slovensku nieco lacnejsie.
Llívia
20.02.14,06:46
Ďakujem alaya1 za promptnú a odbornú radu nesklamala si ako vždy:) idem to objednať pozerám že dávaš odkaz na Zoohit a odtial som mal tie pupy Orijen ale o dosť lacnejšie to majú na Zoofast ale problém je v tom že sú to poliaci aj keď majú zasúpenie v SR mám obavu že to budú nejaké fejky od naších podnikavých susedov čo si myslíš mám sa toho báť,nezačne Spike od toho kykiríkať?:)
Poliaci:
http://www.zoofast.sk/acanapuppy&junior18kg-p-12932.html?utm_campaign=heureka&utm_medium=cpc&utm_source=heureka
http://www.krmivo-24.sk/Pre-psov/Krmiva-pre-psov/Granule-pre-psov/ACANA-PUPPY-JUNIOR-18-kg - 54,90
http://www.pet-food.sk/stenata/5856-acana-puppy-junior-18-kg.html - 54,95
Poštovné som nezisťovala.
http://krmivo-pre-psov.heureka.sk/acana-dog-puppy-junior-18-kg/
Zo Zoohitu jedine z českého http://www.zoohit.cz/shop/psi/granule/acana/acana_classic/230276 - keby si našiel niekoho akože nového zákazníka, ktorý by si pri prvej objednávke uplatnil zľavu 10 %.
Llívia
20.02.14,06:48
Upozornenie pre Trenčanov
Pomoc psíkom KS Trenčín
Toto nám prišlo do správy !
Zdravím Trenčania Južania ,je to smutné ale scenár sa opakuje dávajte si pozor na svojich psíkov aby nič nezožrali vonku,opäť nejaký sviniar rozhádzal po sídlisku Juh otravu ,silná reakcia psík odchádza behom pár hodín,včera takto prišli o psíka známi a ja pred dvoma rokmi.
foresterbig
20.02.14,08:04
Ďakujem Llívia za odkazi že si si dala námahu robil som to aj ja do neskorého večera a spáchal som to v tom Polskom Zoofaste ale keď som po hodine surfovania našiel v podobnej cene tak som objednávku cez ich formulár stornoval.Dnes mi volala ich pracovníčka že už je to v aute a presviedčala ma že je to kanadská výroba a všetko je tip top a kuriér to prinesie už v pondelok:)
S toho plinie poučenie že sa nemám tak ukvapovať a ďalej je tu zistenie aký je tu boj o zákazníka :)
alya1 dúfam že tie granule nebudú riediť v pomere 1:1 z RC:mee:S tou výmenou tovaru za iný je že vraj bežná prax ale tomu predchádza telefonát.Ešte tu mám typ od známeho že vraj Robur je dobrá kvalita.
alaya1
20.02.14,08:22
Robur absolutne nepoznam, nikdy som sa s tou znackou nestretla. Tak neviem zaujat stanovisko v vyrobku. Urcite by som vsak pozrela zlozenie a vylucila krmivo s obsahom obilnin, je vela uz bez obilninovych krmiv.
Vynikajucou novinkou je krmivo Magnussom, su to granule vyrabane novou technologiou, je nutne ich vsak v pripade necghutenstva psika namacat v konzerve, ci masovom vyvare, su s nimi vraj len tie najlepsie skusenosti. Dalej su vraj vynikajuce vysledky s krmivom -Taste of the Wild.
korela
20.02.14,08:58
Ďakujem Llívia za odkazi že si si dala námahu robil som to aj ja do neskorého večera a spáchal som to v tom Polskom Zoofaste ale keď som po hodine surfovania našiel v podobnej cene tak som objednávku cez ich formulár stornoval.Dnes mi volala ich pracovníčka že už je to v aute a presviedčala ma že je to kanadská výroba a všetko je tip top a kuriér to prinesie už v pondelok:)
S toho plinie poučenie že sa nemám tak ukvapovať a ďalej je tu zistenie aký je tu boj o zákazníka :)
alya1 dúfam že tie granule nebudú riediť v pomere 1:1 z RC:mee:S tou výmenou tovaru za iný je že vraj bežná prax ale tomu predchádza telefonát.Ešte tu mám typ od známeho že vraj Robur je dobrá kvalita.
Ak si to stornoval a ten tovar skutočne nechceš, aj keď s ním kuriér príde, to ešte neznamená, že ich musíš prevziať. Ja by som sa k tomu postavila takto. Nech sa vyjadria aj ostatní.
Kvaka
20.02.14,10:31
Ja kupujem granule v zoofaste už cca dva roky polodivým mačkám a od minulého roku kupujem tam granule aj psovi. Sú v originál vreci, po otvorení vrchu cez suchý zips sa musí ešte vrece prerezať, neviem, ako by manipulovali s granulami. Psovi som pridávala aj granule pre španielov, ktoré kupujem inde, ale granule majú rovnakú značku. Dávam ich v pomere 1:2. Jeden diel španiel, dva diely senior. Tri krát som tam psovi objednala po 15kg senior, rovnaké krmivo a nebol problém, posledné vrece minulý týždeň. Granule sú tentokrát trochu voňavejšie, tmavšie, viac mu chutia, možno je to náhoda, ale pes zje viac, má stolicu aj 4x za deň a dnes mal dokonca miernu hnačku. Granule pre španielov ešte nemám doma, možno aj to, že ich nemá namiešané, to spôsobilo tie problémy, neviem. Dnes som mu dala ryžu a mrkvu aj s odvarmi, akurát to vychlípal, pevné časti nechal.
Llívia
20.02.14,11:49
OZ Očami psa
PRIATELIA, POZOR!!! V LIPTOVSKOM MIKULÁŠI NA AREÁLI VODNÉHO SLALOMU NIEKTO ROZSYPAL PÁRKY S KLINCAMI, DÁVAJTE POZOR NA VAŠICH PSÍKOV PRI VENČENÍ! PROSÍME O ZDIEĽANIE. Jeden psík kúsok zjedol, je práve na operácii, nie je isté, či prežije.
https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/1010980_526742270773829_2049436877_n.jpg

Nové informácie ohľadom rozsypaných párok s klincami: prikladám fotku párok, ktoré sa podarilo nájsť, v niektorých boli klince, v iných kúsky žiletiek .... čo za netvora toto spraví? ... fenka je po náročnej vyše 3-hodinovej operácie u MVDr. Šmičeka v Lipt.Mikuláši, žalúdok jej otvárali na 2x krát, najbližšie dni ukážu čo bude ďalej. Upovedomte všetkých svojich známych, priateľov nech majú na celom Nábreží oči otvorené!
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=526742270773829&set=pb.162216013893125.-2207520000.1392900519.&type=3&theater
Reportáž na TV JOJ http://www.joj.sk/noviny-o-12-00/noviny-o-12-00-archiv/2014-02-20-noviny-o-12-00.html - cca 13:30.
foresterbig
20.02.14,18:17
Tak to je ale hnusný hardcore.Tí ľudia alebo ako ich nazvať sú to pekné hyeny,ja by som im tie párky natlačil do gágora a potom nechal pomaly umierať.Táto spoločnosť je pekne zvrátená kam to spejeme?
Llívia
21.02.14,05:15
Toto nie je o zdravotnej starostlivosti, výchove, výcviku, výbave, dokonca to nie sú ani moje psy, ale niej e to ani úplne mimotemy

Dnes na Prima Zoom o 11:50 Psi, kteří změnili svět 1. diel: Původ a vývoj psů (Rise of the Dog, The) Původ a vývoj psů Psi jsou dnes věrnými společníky člověka. Existuje ale více teorií o jejich původu a vývoji z divokého vlka. Za dva tisíce let vznikly stovky plemen, která se přizpůsobila různorodým podmínkám a činnostem. Psi hrají významnou roli ve všech kulturách a mnozí lidé by bez jejich pomoci nepřežili… Americký dokument (2007)

Druhý diel je 26.2.2014 o 0:05 a 28.2.2014 o 11:45.
alaya1
21.02.14,06:22
Ja kupujem granule v zoofaste už cca dva roky polodivým mačkám a od minulého roku kupujem tam granule aj psovi. Sú v originál vreci, po otvorení vrchu cez suchý zips sa musí ešte vrece prerezať, neviem, ako by manipulovali s granulami. Psovi som pridávala aj granule pre španielov, ktoré kupujem inde, ale granule majú rovnakú značku. Dávam ich v pomere 1:2. Jeden diel španiel, dva diely senior. Tri krát som tam psovi objednala po 15kg senior, rovnaké krmivo a nebol problém, posledné vrece minulý týždeň. Granule sú tentokrát trochu voňavejšie, tmavšie, viac mu chutia, možno je to náhoda, ale pes zje viac, má stolicu aj 4x za deň a dnes mal dokonca miernu hnačku. Granule pre španielov ešte nemám doma, možno aj to, že ich nemá namiešané, to spôsobilo tie problémy, neviem. Dnes som mu dala ryžu a mrkvu aj s odvarmi, akurát to vychlípal, pevné časti nechal.

Ja som roky objednavala v tejto fy, ale ked som zistila to rozriedenie samponu, to ma prekvapilo, hned som to aj oznamila na ich link, volal mi jeden pan, asi majitel a ako kompenzaciu mi ponukol dalsi nakup bez postovneho. No, ja tam uz sampony nakupovat nebudem, takze som si tam objednala pelech. - dosiel za 2 dni, zrolovany vo folii, ked sme ho otvorili, nakolko je tmavohnedy, bolo na nom vidiet ludske slapaje od topanok a ked sme ho prevratili, padali z neho granule :). Dostali sme zadarmo aj nejake pamlsky, no take ja psovi nedavam, skoncili v utulku. pelech sme vycistili a sluzi dobre uz viac ako rok.
Kvaka
21.02.14,09:22
Mrkva a ryža zabrali, aj vývar z nich. Bola som poobede na chalupe, kde sme ešte mali namiešanú zmes španiel a senior, večer dostal z nich polovičnú dávku k ryži s mrkvou. Dnes ráno už bolo všetko tak, ako má byť. Ale v porovnaní s granulkami z chalupy sú tie nové o kus tmavšie. V pondelok mi prídu granulky pre španiela, tak snáď už to bude ok.
kopretinka
21.02.14,10:08
Čo sa týka zubov tak som počula dosť veľké chvály na SweDenCare PLAQUE OFF ANIMAL
kúpila som,konzumuje bez problémov.


Nakolko som odmietala laserove cistenie zubov u svojho psa koli narkoze, odporucili mi kamaratky od psikov dentalnu hygienu Virbac- link verejne nedavam, aby to nebolo povazovane za inzerciu, ale ak ma niekto zaujem, rada link poslem. Naozaj, zuby uz neboli v 100% stave a pravidelnym pouzivanim sa zubny kamen a zubny plag odstranili, kamen sa uvolnil a velmi lahko sa dal zubarskou skrabkou odstaranit. Odporucam, ak nechcete psika uspavat pri laserovom cisteni zubkov.
kúpila som tekutinu,dávam do vody na pitie,pes nemá problém,nevadí mu to,ale musím dávať malé množstvo vody,aby som mala záruku,že to vypije.
foresterbig
21.02.14,13:14
Neskutočné vážený granule mám doma a to neubehlo viac ako 24h:)Zoofast je ale neskutočne birokratický,prišo mi po objednáveke 6 emailov ! a jeden telefonát.Od potvrdenia obj. zmlúv kde mali ośetrené úplne všetko až po faktúru a ešte zmluvu z dopravnou spoločnosťou to som ešte nezažil.Pani mi volala asi o 10h śtvrtok že či trvǎm na storne obj.lebo sa to už expeduje tak som jej prirodzene nechcel veriť mylel som si že klame aby mali kšeft ale bola to pravda lebo v piatok o 8h už volal kuriér.
Granule su originál zabalené a prelepené fóliou je to 18kg takže počítam že do konca roku máme pokoj.
Kvaka
21.02.14,13:54
Poznám to, Zoofast to tak robí stále. Len neviem, kde ich balia, tie granulky. Ale pozri si na vreci, dokedy ich treba spotrebovať, podľa dennej dávky budeš vedieť, či ich miniete. Ja som raz reklamovala, že ich do záruky nestihneme minúť, tak odvtedy mám vždy minimálne s ročnou dobou použiteľnosti.
Petra Nová
21.02.14,16:10
Včera sa mi stal podivuhodná vec. Moja hava pri hre zrazu nechala loptičku loptičkou a začala akoby ovoniavať rôzne časti bytu. Pripomínalo mi to také bezcieľne motkanie, až sa nakoniec usalašila v chodbe a videla som, ako jej z brady steká číra tekutina. Otrela som jej papuľku do servítky, po chvíli som ju skontrolovala, mala papuľku zas mokrú, znovu som utrela a skontrolovala nos, bol suchý a teplý. Na dlažbe som našla väčšie kvapky tekutiny, ktorá jej predtým stekali z úst. Po tomto sa hava usalašila na pelechu, ležala, po chvíli si prišla pýtať jesť. Zjedla obvyklú dávku a ako by sa nič nestalo, bola to opäť stará, dobrá hava. Toto sa jej už raz stalo, pred piatimi rokmi, keď bola šteniatko.
Predpokladám, že to boli sliny, ale neviem, prečo včera a práve pri hre. Nemali ste podobnú skúsenosť so svojim psíkom?
Petra Nová
21.02.14,16:28
...............................
Naozaj, zuby uz neboli v 100% stave a pravidelnym pouzivanim sa zubny kamen a zubny plag odstranili, kamen sa uvolnil a velmi lahko sa dal zubarskou skrabkou odstaranit. Odporucam, ak nechcete psika uspavat pri laserovom cisteni zubkov.
Vrátim sa k tomuto príspevku, lebo ma mimoriadne zaujíma. Máme psíkov, rovnaké plemeno, s rovnako citlivým žalúdkom. Zrejme Guli prípravok znášal, ale zaujímalo by ma, ako dlho trvalo to pravidelné používanie, kým sa kameň uvoľnil, a či ten prostriedok užíva ďalej. Tiež to, čo mám rozumieť pod používaním.

P.S. Podľa mňa by si link mohla pokojne pripojiť, je to len výmena skúseností, nie reklama.
foresterbig
21.02.14,16:31
Kvaka,vrece s krmivom som prešiel z ľava,prava z hora dole a nikde som nenašiel žiadny dátum spotreby ani výroby,iba že by bol pod štítkom-pasportom.
lujza.j
21.02.14,16:32
ja dávam Arion granule...prvý rok rojalku...
alaya1
21.02.14,16:46
Petra Nova, ak myslis Vibrac- tak ja som pouzivala zubnu pastu s hydinovou prichutou, platky a gel, ale gel mi niekde zohnal veterinar, to neviem kde. ostatne je mozne kupit na nete, pozeram teraz, ze vsade su ine ceny. Pes mal vsak zuby cistene stale, odkedy som do kupila zubnou kefkou na prst. neviem, ako dlho som mu podavala tie pripravky, ale az kym neboli spotrebovane. potom som si kupila tu zubnu skrabku a vyskrabala som mu to zo zubov. Mozno by to laser urobil lepsie, ale ja nedam koli tomu psa uspat..
Kvaka
21.02.14,17:10
Kvaka,vrece s krmivom som prešiel z ľava,prava z hora dole a nikde som nenašiel žiadny dátum spotreby ani výroby,iba že by bol pod štítkom-pasportom.
Pozri sa hore pod zipsom je taký biely pás, na ktorom je napísaný dátum expirácie.
foresterbig
21.02.14,17:58
Tak jasné že takéto niečo by som si všimol :)
Ale našiel som to zobral som si na to lupu a prídavné svetlo:) bolo to také malé ako pečiatka z dátumovky a je to do 22.11.2014 tak mi odlahlo ináč by som im to vrátil ale asi by to bol velký problém lebo ako som písal majú všetko ošetrené a to tak alibisticky že je to zarážajúce.Reklamáciu musíš spísať pri preberaní kuriérom akonáhle to preberieš už nieje cesta naspäť
MisheliQ
21.02.14,19:21
kopretinka radšej by som skúsila dávať len jeden prípravok, nech vieš, ktorý zabral :)) aby si potom nekupovala neskôr znova oba predsa len to čosi stojí a ak zistíš, že ten Plaque off animal je o ničom tak aby si nevyhadzovala zaň zbytočne peniaze

Foresterbig granule by sa po otovrení mali spotrebovať do 1-2 mesiacov, skladovať by sa mali na chladnejsich, suchych miestach (a mali by byt dobre zatvorene, ja som na to pouzivala stipce alebo sa da pouzit aj doza, proste cokolvek co zamedzi prestupu vzduchu a tym padom vlhkosti do granul, aby granule neboli potom vhodnym miestom na pomnozenie plesni)
foresterbig
21.02.14,19:30
Tak do 2 mesiacov to nespotrebujem ani keby sme to žrali celá rodina:)
Zase to netreba brať tak dramaticky mám to v pivnici a odsypávam do 2lit dózi a takto si myslím nehrozí nič.
Zakrútený a zgumičkovaný pytel uložený v tme chlade a suchu viac už nemožem pre to spraviť
Kvaka
21.02.14,19:31
My granule minieme za 3 mesiace, majú zips, dá sa vytlačiť vzduch z vreca a zips sa zatiahne. Skladujeme v pivnici a vždy namiešame do bytu tak na dva týždne.
MisheliQ
21.02.14,21:11
Foresterbig vzhľadom na to, že ste riešili u vašho psíka zdravotný problém tak by som nebrala nič na ľahkú váhu tobôž nie stravu :)
a jedli ste už niekedy cornflakes po 9 mesiacoch skladovania od otvorenia? :D ale veru už s tým nič nespravíte, ale je to info do budúcna (a aj pre ďalších) aspoň ste spravili (a spravíte) maximum pre to nech to čo najdlhšie vydrží
Ešte tie 3 mesiace sú OK a hlavne čo najmenej otvárať (čiže ten systém vybrať na 2 týždne niekde bokom do dozičky je super)
alaya1
22.02.14,09:20
7 vět, které nikdy nikdy nikdy nesmíte vyslovit před pejskařem!:)
http://g.cz/7-vet-ktere-nikdy-nikdy-nikdy-nesmite-vyslovit-pred-pejskarem/
Petra Nová
22.02.14,09:51
Petra Nova, ak myslis Vibrac- tak ja som pouzivala zubnu pastu s hydinovou prichutou, platky a gel, ale gel mi niekde zohnal veterinar, to neviem kde. ostatne je mozne kupit na nete, pozeram teraz, ze vsade su ine ceny.
Aha...! Takže to nie je až jednoduché. Ďakujem.
alaya1
23.02.14,07:38
Llívia
25.02.14,08:31
Nie celkom k téme, ale ani nie úplne mimo :---

Veľká fotosúťaž o super pelech od ZOODOMu

Hrajte s nami! Zapojte sa do súťaže o ortopedický super pelech Kruuse Buster v rozmere 100 x 120 cm vo farbe podľa vlastného výberu. Postup je jednoduchý:
http://www.mexus.sk/krajcer/zoo/1.jpg Nájdite fotku svojho miláčika ako šteniatko a aktuálnu
http://www.mexus.sk/krajcer/zoo/2.jpg Pošlite nám ju cez formulár na tejto stránke
http://www.mexus.sk/krajcer/zoo/3.jpg Fotky uverejníme na našom Facebooku (https://www.facebook.com/ZooDom.Slovakia) aby ste mohli zbierať "Like" pre svojho miláčika
http://www.mexus.sk/krajcer/zoo/4.jpg 10 najúspešnejších fotiek postúpi do výberu o superpelech v hodnote 120 € a ďalšie ceny.

http://sutaz.zoodom.sk/
alaya1
25.02.14,09:26
Fotky psa pod svojim vlastnym menom nikde nezverejnujem v sutaziach, je to zivna poda pre priekupnikov so psami, mnohych, vytypovanych odcudzili.

Len upozornenie.
alaya1
26.02.14,06:51
Susedovci chytili vcera prveho kliesta, tak sezona zacina nejako skoro. http://www.celysvet.cz/skin/smile/s5891.gif
kopretinka
26.02.14,06:53
Susedovci chytili vcera prveho kliesta, tak sezona zacina nejako skoro. http://www.celysvet.cz/skin/smile/s5891.gif
:mad::mad::mad:
misoft
26.02.14,08:55
Susedovci chytili vcera prveho kliesta, tak sezona zacina nejako skoro. http://www.celysvet.cz/skin/smile/s5891.gif
HA! Prieskumák!
evuš
26.02.14,09:01
Obávam sa, že tento rok bude hávede veľmi veľa...a nielen kliešťov....bola slabá zima, skoro žiadne mrazy....;):cool:
kopretinka
26.02.14,09:07
zajtra bežím kúpiť do lekárne kvapku frontline........
lujza.j
26.02.14,09:24
šlak to traf....to ked kúpim obojok teraz...budem musieť dva na sezónu dávať
Llívia
06.03.14,09:40
Čo urobiť pred návštevou veterinára http://martinatothova.blog.sme.sk/c/350555/Zapisky-z-veteriny-ved-vy-ste-na-to-zvyknuti.html
Autorka je veterinárna sestra a jej články sú o reálnych prípadoch, ktoré zažila a stále zažíva počas práce na veterinárnej klinike. Jeden starší, tiež veľmi dobrý, je o ne-dokonalosti chovu psov s PP. Odporúčam ho prečítať najmä tým, ktorí ostatným neustále vnucujú názor o posvätnej čistote chovu psov s PP.
MisheliQ
06.03.14,18:04
Myslieť si, že v bez PP chove je to lepšie ako v chove psov s PP je viac než úsmevné a naivné :) Nikto nikdy nikde nenapísal, že chov psov s PP je čistý (čo je to vôbec za výraz?? čo to akože znamená?) a že sa v ňom nedejú nekalé veci ;) to len ty sa to tu snažíš stále podsunúť...ale na chovateľa psov s PP sa dá prstom ukázať, ukáž mi na chovateľa psov bez PP ;) hm to sa potom ľahko kydá
(niekoľkokrát som bola upozornená, že na teba nemám reagovať, že iba prúdiš, ale musím na tento tvoj príspevok reagovať, pretože je veľmi vykonštruovaný a zavádzajúci)
nikdy nikto kto neeviduje predkov nebude môcť zodpovedne chovať!! Ani keby sa na hlavu postavil...
alaya1
06.03.14,20:53
Ostava s tymto len uplne suhlasit. Ti, ktori mame psikov, vieme, o com to je :)
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1920320_823095134383540_304983472_n.jpg
Llívia
07.03.14,06:02
Myslieť si, že v bez PP chove je to lepšie ako v chove psov s PP je viac než úsmevné a naivné :) Nikto nikdy nikde nenapísal, že chov psov s PP je čistý (čo je to vôbec za výraz?? čo to akože znamená?) a že sa v ňom nedejú nekalé veci ;) to len ty sa to tu snažíš stále podsunúť...ale na chovateľa psov s PP sa dá prstom ukázať, ukáž mi na chovateľa psov bez PP ;) hm to sa potom ľahko kydá
(niekoľkokrát som bola upozornená, že na teba nemám reagovať, že iba prúdiš, ale musím na tento tvoj príspevok reagovať, pretože je veľmi vykonštruovaný a zavádzajúci)
nikdy nikto kto neeviduje predkov nebude môcť zodpovedne chovať!! Ani keby sa na hlavu postavil...

Osočovať sa nenechám, ani keď to robíš, pretože tvoje chápanie je divné, také psíčkarské :) Na smiech je tvrdiť to hrubo zvýraznené, pretože to si nemyslím a ani som to nikdy nenapísala. Zato niekoľkokrát som písala o tom, že zodpovedný chov nie je o papieroch, ale o ľuďoch! To nerozumenie prečítanému asi nebude epidémia len medzi školákmi :rolleyes: Ja tu nezavádzam, to tu robia iné osôbky ;) Detto to prudenie (aspoň si myslim, že toto si mala na mysli, že to dlhé "ú" v tvojom "prúdiš" je omylom, slovo prúdiš má totiž úplne iný význam ;) ), to tu robil niekto iný.

PS: Čistý= cháp "bez chýb". Potrebuješ nájsť príspevky, kto tú "čistotu chovu s PP" sem stále podsúval?

PPS: Chovateľ bez PP - samotná autorka článku napr. ;)

(Tipujem správne, že si sa neobťažovala prečítať článok, o ktorom so písala v predchádzajúcom príspevku?)

Doplním: o posvätnej čistote chovu psov s PP písala tá istá osôbka, ktorá sa realizuje v klikaní na neužitočné pri príspevkoch upozorňujúcich na to, že ani PP nemusí byť 100 % záruka, že je s chovom všetko OK.
Llívia
07.03.14,06:07
Ostava s tymto len uplne suhlasit. Ti, ktori mame psikov, vieme, o com to je :)
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/1920320_823095134383540_304983472_n.jpg

Nemám rada, keď sa mi pes pokúša olizovať tvár :D Ešte tak uši a keď o tom neviem :D Prečo to vôbec robia?
evuš
07.03.14,06:14
[/QUOTE] Nemám rada, keď sa mi pes pokúša olizovať tvár :D Ešte tak uši a keď o tom neviem :D Prečo to vôbec robia?[/QUOTE]

Myslím, že prejavujú lásku, tiež moc nemusím pusinkovanie, ale psia láska je niečo úžasné...mne to pomáha viac než tisíc lekárov a psychológov... :);)
Llívia
07.03.14,06:17
Nemám rada, keď sa mi pes pokúša olizovať tvár :D Ešte tak uši a keď o tom neviem :D Prečo to vôbec robia?

Myslím, že prejavujú lásku, tiež moc nemusím pusinkovanie, ale psia láska je niečo úžasné...mne to pomáha viac než tisíc lekárov a psychológov... :);)
Nejde o môjho psa, patrí známym, pozná ma.
alaya1
07.03.14,06:22
mimotemy
tema je venovana "Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:" nie otazkam chovu psov.
Poprosim moderatora o upravu prispevkov v tejto peknej, psikom venovanej teme.
Llívia
07.03.14,06:43
mimotemy
tema je venovana "Zakladám tému, venovanú otázkam starostlivosti o vlastného psa:" nie otazkam chovu psov.
Poprosim moderatora o upravu prispevkov v tejto peknej, psikom venovanej teme.
Napr. tento nie je o vlastnom psovi

7 vět, které nikdy nikdy nikdy nesmíte vyslovit před pejskařem!:)
http://g.cz/7-vet-ktere-nikdy-nikdy-nikdy-nesmite-vyslovit-pred-pejskarem/
Llívia
07.03.14,06:46
To je fakt taký zločin dať sem odkaz na vynikajúci článok čo robiť so psom pred návštevou veterinára?! http://www.porada.sk/images/smilies/confused.gifhttp://www.porada.sk/images/smilies/mad.gifhttp://www.porada.sk/images/smilies/eek.gif Sú to informácie z prvej ruky, autorka pracuje ako veterinárna sestra, popisuje, s čím denno-denne prichádza do styku, ako im ľudia ich prácu sťažujú!
alaya1
07.03.14,09:07
Po porade s veterinarom budem tento rok pouzivat proti parazitom na kozi ./Klieste, blchy/.
Tea Tree olej
Starostlivosť o domáce zvieratá
Blchy a kliešte – niekoľko kvapiek Tea Tree oleja votrite do kožucha zvieraťa, buďte však opatrný v prípade mačiek, ktoré sú na 100% oleje citlivejšie - tu sa odporúča olej zriediť s iným olejom. Prípadne pridajte 10 kvapiek čajovníkového olejčeka do ich bežného šampónu.

Plesne a škrabance – naneste na postihnuté miesto niekoľko kvapiek Tea Tree oleja, opakujte 2-krát denne.
kopretinka
07.03.14,10:00
keby niečo..........prekontrolujte si,či váš veto sa nenachádza vo vyškrtnutých,alebo pozastavených.....má to viac strán...
https://www.kvlsr.sk/veterinarni-lekari
MisheliQ
07.03.14,11:58
Llívia chov psov s PP nie je vždy ideálny (a neviem o tom žeby tu niekto tvrdil opak!!;) ), dáva možnosť zodpovedne si vybrať (čo chov psov bez PP nie!)
Som za nech sa poukazuje aj na nekalé praktiky chovu psov s PP, prečo nie, sú to veci, o ktorých sa má hovoriť! Budem len rada, keď sa záujemci budú zaujímať o dianie chovu psov s PP, a k tomu patrí nielen poukazovanie na to pozitívne, ale aj na to negatívne.

Ale z Tvojich príspevkov to vyznieva tak ako keby bol chov psov bez PP lepší...čo nie je a nikdy ani nebude, môže byť len horší alebo približne rovnaký (tým že v chove psov bez PP sa nič nesleduje, chovatelia sú anonymní, ich odchovy sú anonymné, predkovia psov sú anonymní, tak sa to potom ťažko hodnotí a sotva sa tam dá zodpovedne vybrať, kdež to v chove psov s PP človek tieto možnosti má! Ak na tom nezáleží, tak už neviem na čom potom záleží...

V chove psov bez PP chovateľ pre plemeno nemôže nič spraviť ani keby chcel, nezáleží na tom, že sa dobre postará o šteniatka, to je vari niečo čo by mal zabezpečiť všetkým šteňatám bez ohľadu na ich pôvod, ani krížence sa nemajú čo odchovávať v pivnici na roštových podlahách v špine a s nedostatočnou starostlivosťou! Preto neviem z akých dôvodov si chovatelia psov bez PP pýtajú viac ako za kríženca, keď sa tieto chovy ničím neodlišujú. Za to, že nevie na čom chová len sa to podobá na plemeno? A toto skutočne stačí??
Nerozumiem prečo majú niektorí na chovateľov psov s PP také vysoké nároky, ale na chovateľov psov bez PP už nemajú absolútne žiadne! Potom to tak aj vyzerá...)



Na inú tému: Čo kliešte? Ako chránite vašich štvornohých miláčikov??
alaya1
07.03.14,14:35
keby niečo..........prekontrolujte si,či váš veto sa nenachádza vo vyškrtnutých,alebo pozastavených.....má to viac strán...
https://www.kvlsr.sk/veterinarni-lekari

Super, ze si dala tento link, nasla som jedneho vetosa u nas na sidlisku, ktory v zozname nie je. Upozornim susedov, ktori k nemu chodia.
foresterbig
07.03.14,19:13
Dnes som prvý krát dal strihať Spikea má 5mes,po príchode domov som zistil že má na nohe kliešťa už poriadne prisatého a okolo je koža zdurená a stvrdnutá do takého 2cm vriedika.
Chcel som ho po radách aleye1 zastriekať Frontlinom ale až po strihaní ale nespravil som dobre mal som ho vystriekať hneď ako som to čítal preto mám teraz problém.Skúšal som ho vytiahnúť ale nešiel tak musím ísť zajtra veterinárovi nech to spraví on ja sa bojím že ho odtrhnem.
Takže ludia neváhajte ako ja a robte prevenciu!
alaya1
07.03.14,19:23
Dnes som prvý krát dal strihať Spikea má 5mes,po príchode domov som zistil že má na nohe kliešťa už poriadne prisatého a okolo je koža zdurená a stvrdnutá do takého 2cm vriedika.
Chcel som ho po radách aleye1 zastriekať Frontlinom ale až po strihaní ale nespravil som dobre mal som ho vystriekať hneď ako som to čítal preto mám teraz problém.Skúšal som ho vytiahnúť ale nešiel tak musím ísť zajtra veterinárovi nech to spraví on ja sa bojím že ho odtrhnem.
Takže ludia neváhajte ako ja a robte prevenciu!

Vyssie v prispevku som odporucala Tea Tree olej, vraj je velmi ucinny aj na tieto neplechy. My sme mali tiez par nepekne prisatych kliestov, treba si vsak davat pozor, lebo napr. v Kosiciach je uz rozsirena babezióza. treba sledovat spravanie sa psika a farbu mocu.
kopretinka
08.03.14,08:04
Dnes som prvý krát dal strihať Spikea má 5mes,po príchode domov som zistil že má na nohe kliešťa už poriadne prisatého a okolo je koža zdurená a stvrdnutá do takého 2cm vriedika.
Chcel som ho po radách aleye1 zastriekať Frontlinom ale až po strihaní ale nespravil som dobre mal som ho vystriekať hneď ako som to čítal preto mám teraz problém.Skúšal som ho vytiahnúť ale nešiel tak musím ísť zajtra veterinárovi nech to spraví on ja sa bojím že ho odtrhnem.
Takže ludia neváhajte ako ja a robte prevenciu!
nemám problém vybrať akéhokoľvek kliešťa,používam na to vlasovú pinetku,zachytím ho a jemne vykrútim.Je úplne jedno,či do ľava alebo prava,podstatné je,aby nič z neho neostalo.Aj môjmu psovi po kliešťovi ostáva tvrdá hrčka,ale to prejde.Ranku natriem čajovníkovým olejčekom.Ak je kliešť čerstvo prichytený,tak je veľmi malý a nedá sa použiť pinetka,vtedy používam verzatilku,celého kliešťa "naberiem" do verzatilky a opatrne vykrútim,treba dávať pozor,aby sa tam nezachytila koža psa alebo srsť.
Existujú aj špeci vyberače na kliešte,
vlasová pinetka http://www.belora.sk/fotocache/bigorig/185_1219.jpg
verzatilka http://obchod.activa.sk/public/images/5665/75665/00405900000.jpg
Prisatého kliešťa nikdy ničím nenatierať ani nestriekať,mohol by do krvi vypustiť tie svoje svinstvá.
kopretinka
08.03.14,08:22
kúpila som normálne v chov.potrebách u nás za 2,20
http://www.pet24.sk/vyrobcovia/almus
a toto v lekárni asi 5,50
http://www.najlekaren.eu/proti-parazitom/2224-frontline-combo-spot-on-dog-s-pre-psy-2-10kg-1x0-67ml.html
rozlišuje sa to podľa váhy psa
Llívia
10.03.14,08:05
Llívia chov psov s PP nie je vždy ideálny (a neviem o tom žeby tu niekto tvrdil opak!!;) ) To ti mám vážne nájsť príspevky, v ktorých bolo tvrdené práve toto? Stále dookola väčšinou od jednej a tej istej osôbky, XY príspevkov a obrážtekov ospevujúcich chov psov s PP a nepoukazujúcich na to, že papier nie je všetko?! , dáva možnosť zodpovedne si vybrať (čo chov psov bez PP nie!)
Som za nech sa poukazuje aj na nekalé praktiky chovu psov s PP, prečo nie, sú to veci, o ktorých sa má hovoriť! Budem len rada, keď sa záujemci budú zaujímať o dianie chovu psov s PP, a k tomu patrí nielen poukazovanie na to pozitívne, ale aj na to negatívne.

Ale z Tvojich príspevkov to vyznieva tak ako keby bol chov psov bez PP lepší...Táto tvoja veta je na smiech. Neverím, že by si mala takú zlú pamäť a nepamätala si, čo som písala, skôr len provokuješ. Nikdy som nepísala o tom, či je lepší chov s PP alebo bez PP. Nech si chová kto chce čo chce, ale nech to robí poriadne s ohľadom na dobro zvierat! čo nie je a nikdy ani nebude, môže byť len horší alebo približne rovnaký (tým že v chove psov bez PP sa nič nesleduje, chovatelia sú anonymní Nie vždy, nie všetci, čiže klameš. ich odchovy sú anonymné Nie vždy, zase klameš., predkovia psov sú anonymní Nie vždy, zase klameš., tak sa to potom ťažko hodnotí a sotva sa tam dá zodpovedne vybrať, kdež to v chove psov s PP človek tieto možnosti má! Niekedy ich má aj v chove psov bez PP! Ak na tom nezáleží, tak už neviem na čom potom záleží...

V chove psov bez PP chovateľ pre plemeno nemôže nič spraviť Koľkokrát to budem ešte vysvetľovať? Plemená si akože uznala nejaká organizácia, záujmové združenie, krúžok ľudí s rovnakým koníčkom; táto organizácia nie celosvetový zákonodarca, kto nie je jej členom, nemusí jej pravidlá vôbce rešpektovať! ani keby chcel, nezáleží na tom, že sa dobre postará o šteniatka, to je vari niečo čo by mal zabezpečiť všetkým šteňatám bez ohľadu na ich pôvod, ani krížence sa nemajú čo odchovávať v pivnici na roštových podlahách v špine a s nedostatočnou starostlivosťou! Nie je to tak u všetkých, ktorý chovajú psov bez PP, zase len vnucuješ tvoje presvedčenie, že tak chovajú všetci. Preto neviem z akých dôvodov si chovatelia psov bez PP pýtajú viac ako za kríženca, Nechcela si napsíať "viac ako za psa s PP"? Chov krížencov a chov psov bez PP je podľa teba predsa to isté, tak mi to vyplýva z tvojich príspevkov. keď sa tieto chovy ničím neodlišujú. Za to, že nevie na čom chová len sa to podobá na plemeno? A toto skutočne stačí?? O plemenách som ti písala vyššie.
Nerozumiem prečo majú niektorí na chovateľov psov s PP také vysoké nároky, ale na chovateľov psov bez PP už nemajú absolútne žiadne! Potom to tak aj vyzerá...) Prosím si vymenovať aspoň 3, najlepšie takých, ktorých poznám :)


Na inú tému: Čo kliešte? Ako chránite vašich štvornohých miláčikov??

V texte.

Ešte jedna otázka: keby si chovatelia psov bez PP založili občianske združenie "Slovenská aliancia chovateľov krížencov" a vydávali by PP, bolo by to podľa teba už OK, veď šteniatka by dostali "papier"? :)Vopred ťa upozorňujem, aby si do toho neťahala FCI! Založenie OZ sa riadi slovenskými právnymi predpismi, vydávanie PP sa neriadi žiadnymi predpismi.

Na inú tému: kliešte neviem, nemám psa. Tieto háčiky na ich vyberanie majú veľa pozitívnych hodnotení na slovenskom, českom, nemeckom aj ďalších stránkach predajcu http://www.zoohit.sk/shop/psi/strojky_a_pece/antiparazitika/klesticky/166771
Ešte doplním: ak odtiaľ objednávaš a máš 250 bonusových bodov, dajú sa objednať aj z bonusového programu http://www.zoohit.sk/bonus/34379/katalog_premii/premie/321327
alaya1
10.03.14,08:21
kúpila som normálne v chov.potrebách u nás za 2,20
http://www.pet24.sk/vyrobcovia/almus
a toto v lekárni asi 5,50
http://www.najlekaren.eu/proti-parazitom/2224-frontline-combo-spot-on-dog-s-pre-psy-2-10kg-1x0-67ml.html
rozlišuje sa to podľa váhy psa


Pipitevat som vzdy davala u veterinara, samozrejme bez dokladu to bolo za dobru cenu :)
MisheliQ
10.03.14,21:59
Llívia nože napíš takých chovateľov psov bez PP (a nie nestačí len 1 generácia akože rodičov)
A to chceš 3 najlepšie chovateľské stanice? Nech sa páči teda: Sunshine Celebration, White Gallardo (whwt), Tobrok (čsv), Villa rivvis (hw) (len nie som Sibyla a nemôžem vedieť, ktoré 3 poznáš) na tieto som si tak narýchlo spomenula, kľudne napíšem aj viac (a s čistým svedomím tu radím aj seba - Law of Attraction (whwt))
Opráš si genetiku a zootechniku, v opačnom prípade si to naštuduj.
Plemená vznikli za nejakým účelom, to, že si ich vzala pod krídla organizácia xy je úplne normálna a bežná vec v chovateľskom svete ;) to že sa voči tomu ty priečiš je už tvoj problém. Štandardy sú dané aké sú, kto s nimi nesúhlasí, nech si kúpi iné plemeno!
PP, preukaz pôvodu nemusí byť vydaný len FCI (viď. APBT, pracovné chovy apod.).
Ani tá jedna osoba určite nepísala, že chov psov s PP je bezchybný!!! Toto tvoje tvrdenie je smiešne a nepravdivé :) takže neklam!
Ty si celá na smiech aj s tými tvojimi podrypovačnými reakciami :D Napísala som VYZNIEVA, prečítaj si po sebe svoje príspevky.
Nepíšem, že tak (v pivniciach n aroštových podlahách...) chovajú psy bez PP ;) nedomýšľaj si, ale čítaj, čo tam je napísané! ŽIADNE ŠTEŇATÁ sa tak nemajú chovať, takže to, že o šteniatka bez PP bolo dobre postarané, preto stoja 100 €, nie je dôvod na takú cenu!! TO ich neodlišuje od šteniatok krížencov ani od šteniatok s PP! Dobrú starostlivosť majú mať všetky šteňatá!! AJ podvratácke!! Takže to, že sú šteňatá bez PP preto drahšie, nie je relevantný dôvod!!! Cena šteniat bez PP sa má rovnať cene za kríženca (alebo čím sa líši chov krížencov od chovu psov bez PP?????!)
Nie, napísala som to tak ako som to chcela napísať: cena šteňaťa bez PP sa má rovnať cene šteňaťa kríženca (šteňatá bez PP a šteňatá krížencov majú spoločné: známi sú len rodičia, nesleduje sa zdravie, povaha, výzor, príbuzenskosť, na krytie sa chodí spôsobom ,,sused z okolia" a krycí pes sa vyberá spôsobom ,,ty sa mi páčiš"... to je dosť málo na to, že za šteňa si potom vypýtajú 100 €, a v podstate za nič!!!!)
Predstav si, že úplne by mi stačilo ku šťastiu, keby niesli za svoje odchovy chovatelia zodpovednosť!!!!
Papier je VIAC ako nič, ale nie, nie je všetko. ;)
Škoda len, že s tebou sa nedá normálne diskutovať, ty len rýpeš....a pritom to mohla byť zaujímavá (a možno aj prínosná) debata...ale pri tom tvojom výsmešnom tóne, čo používaš
(je celkom milé, že chceš poučovať, ale mám dosť vedomostí na to, aby som vedela o čom píšem, ale máš ich aj ty??)
(a ešte raz na záver zdôrazňujem, že tu nikto nepísal, že chov psov s PP je bezchybný/čistý! Ale je mi jasné po tejto tvojej reakcii na mňa, že si si to opäť raz zle vydedukovala)
Llívia
11.03.14,06:03
...A to chceš 3 najlepšie chovateľské stanice? Nech sa páči teda: Sunshine Celebration, White Gallardo (whwt), Tobrok (čsv), Villa rivvis (hw) (len nie som Sibyla a nemôžem vedieť, ktoré 3 poznáš) na tieto som si tak narýchlo spomenula, kľudne napíšem aj viac (a s čistým svedomím tu radím aj seba - Law of Attraction (whwt))...
Na čo mi píšeš 3 najlepšie CHS? Vôbec ma to nezaujíma. Asi si reagovala na túto časť môjho príspevku:


... Nerozumiem prečo majú niektorí na chovateľov psov s PP také vysoké nároky, ale na chovateľov psov bez PP už nemajú absolútne žiadne! Potom to tak aj vyzerá...) Prosím si vymenovať aspoň 3, najlepšie takých, ktorých poznám :)
Moja odpoveď je písaná touto farbou. Poznámka: 3 čítaj ako "TROCH" a nie ako "tri" :)

...Škoda len, že s tebou sa nedá normálne diskutovať, ty len rýpeš....a pritom to mohla byť zaujímavá (a možno aj prínosná) debata...ale pri tom tvojom výsmešnom tóne, čo používaš ...
Toto platí na 1000 % o tebe, viď tvoj (nielen) posledný príspevok :) Chvíľu (nie tento rok) som mala dojem, že sa s tebou dá diskutovať normálne, ale nedá. Nie som však sklamaná, proste psíčkarka...
PS: Táto diskusia vznikla kvôli môjmu príspevku s odkazom na zaujímavý a poučný blog veterinárnej sestry, ktorá píše najmä o psoch a jej zážitkoch s nimi počas svojej práce aj života (pre dve osôbky (Alaya1 a Luana38? ) strašne závadný v tejto téme)). Toľko zbytočne popísaného kvôli jednému odkazu.
2009
11.03.14,06:30
:confused: mimotemy Mám túto tému rada. Nechcete si toto vydiskutovať cez poštu?
Llívia
11.03.14,06:58
Ešte raz dávam odkaz na blog veterinárnej sestry s jej zážitkami z praxe na veterinárnej klinike, aj zo života. Články sú väčšinou o psoch, odkaz je konkrétne na článok o tom, čo so psom pred návštevou veterinára http://martinatothova.blog.sme.sk/c/350555/Zapisky-z-veteriny-ved-vy-ste-na-to-zvyknuti.html.
MisheliQ
11.03.14,08:18
k tej mojej otázke na kliešte predtým
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1/1977050_729856197059029_1339455186_n.jpg

Recept na prípravu vlastného prírodného, netoxického, bylinkového, homeopatického repelentu proti blchám, kliešťom a komárom:
Ak máte v domácnosti mačku, použite esenciálny olej z citrónovej trávy, nie muškát (geranium, pelargónie) ani levanduľu!

Čo potrebujete
- nosný olej: jojóbový olej, olej zo sladkých mandlí
- éterický olej: levanduľový olej, olej z citrónovej trávy, mäty priepornej, citronelly
Kde repelent aplikovať: Aplikujte u psa na krk, medzi lopatky alebo pri koreni chvosta
Proti kliešťom a komárom
*malý pohár
*10 – 25 kvapiek esenciálneho oleca z citrónovej trávy,muškátu alebo levanduli
*2 polievkové lyžice oleja zo sladkých mandlí
*zmes dobre premiešajte
*a môžete nakvapkať na vášho psa

Proti komárom
*2 citróny
*1 šálka olivového oleja
Príprava
*Ošúpte kôru z citrónov
*Dajte olej a kôru z citrónov do rajnice (hrniec)
*Varte na veľmi miernom ohni po dobu 20 minút
*Nechajte vychladnúť
*Nalejte do fliaš
*Zmes dobre pretrepte
*a môžete nakvapkať na vášho psa

Proti blchám
*malý pohár
*10-25 kvapiek jednotlivo alebo kombinovane esenciálneho oleja levanduli, citrónovej trávy, mäty priepornej a/alebo citronelly
*2 polievkové lyžice oleja zo sladkých mandlí
*zmes dobre premiešajte
*a môžete nakvapkať na vášho psa

zdroj: http://ottawavalleydogwhisperer.blogspot.sk/2013/05/diy-natural-herbal-homeopathic-flea.html

http://wakeup-world.com/2013/09/11/30-natural-ingredients-and-home-remedies-for-fleas-and-ticks-on-dogs/
Petra Nová
13.03.14,12:20
Halóóó, halóó, Dav! Nenechaj sa úplne zotročiť Krosmi, MRP (http://www.porada.sk/mrp#__AUTOKW),dokladmi, šanónmi, výdajkami, príjemkami,súvahami a úvahami, a prídi medzi nás. Sme tu dobrá spoločnosť, samí psíčkari, milujúci svojich maznáčikov až za hrob, vždy ochotní pomôcť, priateľskí a dobre naladení. A keď sem prídeš, vezmi so sebou koště, rejžák, mýdlo (podľa Horáčka) a rýchlo prídeš na to, kde ich použiť. To preto, aby sme cez tému mohli aj ďalej šíriť ilúziu o tom, akí sú psíčkari náramní ľudia.

P.S. Po prečítaní-prosím pretrieť mopom!

Oprava: Ono to nebol Horáček, ale Pavol Kopta.
foresterbig
14.03.14,08:19
Tak kliešťa už po smrti zaschnutého mojou aktivitou ala Frontline keď som ho húževnato striekal v domnienke že sa vzdá svojej koristi a sám sa odsaje vytiahol veterinár a hovoril že keď sa hrudka do zajtra nevstrebe nasadíme antibiotiká ktoré ale nakoniec nebolo treba nasádzať.
Llívia
14.03.14,09:33
mimotemy
Halóóó, halóó, Dav! Nenechaj sa úplne zotročiť Krosmi, MRP (http://www.porada.sk/mrp),dokladmi, šanónmi, výdajkami, príjemkami,súvahami a úvahami, a prídi medzi nás. Sme tu dobrá spoločnosť, samí psíčkari, milujúci svojich maznáčikov až za hrob, vždy ochotní pomôcť, priateľskí a dobre naladení. A keď sem prídeš, vezmi so sebou koště, rejžák, mýdlo (podľa Horáčka) a rýchlo prídeš na to, kde ich použiť. To preto, aby sme cez tému mohli aj ďalej šíriť ilúziu o tom, akí sú psíčkari náramní ľudia.

P.S. Po prečítaní-prosím pretrieť mopom!

Oprava: Ono to nebol Horáček, ale Pavol Kopta.

Malé upozornenie: moje definícia pojmu "psíčkar" je iná ako tvoja, preto neber to, čo som napísala v inom príspevku, osobne ;)
alaya1
14.03.14,11:37
Tak kliešťa už po smrti zaschnutého mojou aktivitou ala Frontline keď som ho húževnato striekal v domnienke že sa vzdá svojej koristi a sám sa odsaje vytiahol veterinár a hovoril že keď sa hrudka do zajtra nevstrebe nasadíme antibiotiká ktoré ale nakoniec nebolo treba nasádzať.

To som rada, ze nemate problemy. My sme nastastie tohto roku este nic nechytili, prezerame kazdy den aj viackrat, ale mam poriadne nervy z toho, ako sa pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) zaprasi v tomto prasnom obdobi. Vycesavam aj 3 krat denne, chudak maly, ale je to neunosne, aby bol takto znecisteny, chodi aj po posteliach, ako spravny izbovy pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) :) ved to poznas, ako kazdy, co ma dlhosrste plemeno.
Petra Nová
14.03.14,14:13
Malé upozornenie: moje definícia pojmu "psíčkar" je iná ako tvoja, preto neber to, čo som napísala v inom príspevku, osobne ;)
Llivuška, jasné, že mám svoju definíciu psíčkara. Jednoduchú. Psíčkar je ten, čo dal domov psíkovi a stará sa o neho.
Vieš, ani mi tak nejde o to, že si ľudia vymieňajú názory. K iskrivým debatám som sa postavila vždy čelom. Len ide o to kde, v akej téme, a ako dlho tá debata trvá. Páčilo sa mi, že téma je pre psíčkarov, je zdrojom dobrých rád a akousi oázou pokoja a psíčkarskej súdržnosti. Už aj ona akoby sa začala presúvať na vojnové pole, a to je nem dobré.:mee: Nebudem nad tým smokliť, lebo dá sa aj tak - nečítať.
MisheliQ
14.03.14,16:51
alaya veľmi dobre poznám, ale len u Fergie a Arona. Caesar má bielu srsť aj keby do blata spadol (po chvíli blato zoschne, opadne a opäť mám bieleho psa).
alaya1
15.03.14,07:16
mimotemy nie je to prispevok o mojom psikovi, ale je to velmi vystizne.


!!!! NEŽ SI POŘÍDÍTE ŠTĚŇÁTKO!!!!
Doporučující trénink pro potencionální zájemce.

Vylij studenou vodu na koberec a proběhni se tudy bosky a potmě.
Hned po probuzení se postav do deště (zůstaň tam tak dlouho, dokud bude tma) a usilovně opakuj "Hodný pejsek, čůrej, pospěš si, dělej."
Vyválej své nejlepší oblečení v psích chlupech. Pro světlé oblečení použij tmavé chlupy, pro tmavé oblečení zase světlé. Kromě toho nech pár chlupů (na barvě nezáleží) zaplavat zahřívací kolo v ranní kávě.
Hraj si s mokrým oslizlým tenisákem, nech si ho párkrát sklouznout po obličeji.
Sprintuj v ponožkách sněhem (blátem) přes dvůr, abys rychle zavřel branku do zahrady.
Vysyp kolem sebe koš čistého, vyžehleného prádla a roztahej to po celém domě.
Vyskoč z křesla těsně před koncem svého oblíbeného televizního pořadu a upaluj ke dveřím s křikem: "Ne, ne, udělej to až venku." Zmeškej konec tohoto pořadu.
Nechej své špinavé spodní prádlo ležet v obýváku, protože tam je pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) stejně donese. Zejména pokud budeš mít zrovna návštěvu.
Vylej ráno na podlahu čokoládový puding a teprve až přijdeš z práce tak to smíš uklidit.
Vezmi šroubovák a vrtej dírky do nohou jídelního stolu, štěně zde bude zanedlouho pokračovat.
Na procházce nesmíš jít po chodníku, ale křížem krážem přes bláto a louže. Dbej na to, abys měl kalhoty a boty pořádně špinavé.
Vezmi teplou a měkoučkou deku ze sušičky na prádlo a zabal se do ní. Přesně tento pocit budeš mít, až ti tvoje štěně usne na klíně.
P.S. Dříve než si zakoupíte pejska , je dobré si pořídit spartakiádní lehátko.
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash4/t1.0-9/s403x403/1012441_609764889067833_746398512_n.jpg
kopretinka
15.03.14,07:35
noooooooo,až také hrozné to nebude :D -to pre tých,čo sa chcú seriozne venovať psovi
ano,je to tak,a ešte horšie.........-to pre tých,čo kupujú psa ako hračku pre svoje deti (http://www.porada.sk/deti#__AUTOKW) alebo seba .....
lujza.j
15.03.14,16:44
má niekto tie domáce anti kliešťové veci vyskúšané?
MisheliQ
15.03.14,18:23
Ja nemám. Idem to teraz 1x vyskúšať (teda zatiaľ som skúšala čajovníkovi olej a celkom fungoval, no a teraz mám citronelový olej, mám ho od novembra a zatiaľ som spokojná len to nie je ešte to pravé "orechové" obdobie, a chcem skúsiť aj tie vyššie spomínané veci).
alaya1
15.03.14,18:34
má niekto tie domáce anti kliešťové veci vyskúšané?

Referencie mam len na ten olejcek,. ktory som pridala do temy, asistentka vetosa to dava svojim psom, bez jedneho kliesta.
lujza.j
15.03.14,18:47
dve polievkové lyžice...je inak dosť mastnoty :)ale zase keby to malo fungovať nemusela by som cálovať na smradľavý obojok...
alaya1
15.03.14,18:59
lujza, ak to patrilo mne, tak to staci len kvapkat, ako pipetu
lujza.j
15.03.14,19:12
nie... ja som sa len tak zamyslela, že ked si to vyrobím doma sú 2PL oleja + 25 kv. EO
alaya1
15.03.14,19:14
aha :) )
alaya1
24.03.14,04:52
POZOR!!!


Upozornenie pre obyvateľov Trnavy.
Nevenčite svojích psíkov na poli za Kauflandom! Pravdepodobne sa tam robil postrek, alebo sa tam nachádza iná látka ktorá ma na psíkov toxický vplyv. Príznaky otravy sú: slinenie, nadúvanie, slabosť, trasenie tela, hlavne zadných končatín, vodnatá/hlienová priesvitná hnačka. Nástup príznakov je náhly a hlavne u malých psíkov má otrava rýchly a nebezpečný priebeh. Mali sme tu dnes už troch pacientov, ktorí sa boli venčiť v tejto lokalite a náhle sa u nich objavili spomínané rovnaké príznaky.https://www.facebook.com/zvieracia.klinika.plus
Llívia
28.03.14,05:45
https://www.facebook.com/matej.kesan/posts/10203667223624388
POZOR!! Psickari, na Podborke (Zvolen) su rozhadzane krajce chleba - vyzera, ze su v niecom namocene + su cele napichane pripinackami..!!! davajte si pozor..
alaya1
28.03.14,20:21
Llívia
31.03.14,03:59
OZ Tulák Sereď
ZDIEĽAME :
VAROVANIE!!!! Nevenčíte svojich psíkov v okolí potoku Blava,či už Brestovany alebo D.Lovčice. V poslednom čase uhynuli minimálne 4 psi vrátane nášho, ktorí tam boli na prechádzke. Polia sú asi niečím postriekané.....prosím o zdieľanie *marcel

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=843796278970022&id=269479796401676
alaya1
03.04.14,12:43
tak som objednala tento vyrobok,http://vitaminy-pro-psy.heureka.sk/swedencare-plaqueoff-animal-40g/?gclid=CNHS7OG4xL0CFdShtAodXHcAEA pocula som na neho len samu chvalu a ked zaberie, staci uz davat len http://www.richbarf.cz/doplnky-stravy/hneda-morska-rasa-kelpa.

Uvidime, aky bude vysledok.
kopretinka
03.04.14,13:29
ja to prvé dávam asi mesiac.......strašne mu smrdelo z tlamy,také hnilobné to až bolo.....nehovorím,že teraz vydychuje vôňu šanel č.5,ale je to iné (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW),neomdlievam od toho zápachu :D
Ale keď mu to jeden deň nedám,zápach cítiť znova.....
alaya1
04.04.14,07:30
ja to prvé dávam asi mesiac.......strašne mu smrdelo z tlamy,také hnilobné to až bolo.....nehovorím,že teraz vydychuje vôňu šanel č.5,ale je to iné (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW),neomdlievam od toho zápachu :D
Ale keď mu to jeden deň nedám,zápach cítiť znova.....

nam nesmrdi v papulky, len zuby uz nie su snehovobiele, zadne, predne 6/6 su v poriadku, tak chcem uvolnit plag a ocistit.
korela
06.04.14,10:27
Idem sa vás popýtať, či sú nejaké podstatné rozdiely v pilulkách na odčervenie. Kupujem v lekárni, po jednom kuse, názov neviem, vraj stačí polka na 5 kg psa raz za pol roka. Niekde som tu čítala, že odčervujete každý štvrťrok, čomu by som sa iba potešila. Neničí im také časté odčervovanie útroby?
Ev. mi môžete odporučiť, ktoré sú najlepšie.
lujza.j
06.04.14,10:33
tiež kupujem v lekárni, kedysi u vetoša...zbytočne predražené.....niekde so čítala, že je dobré ich striedať....pri prvom psovi viem, že jedny som nedávala...kňučkal .... mal asi bolesti....ale už neviem aké.....ale chemický a agresívny bordel to bude....od jari do jesene ja častejšie....potom na jeseň a až teraz..
alaya1
06.04.14,11:24
Idem sa vás popýtať, či sú nejaké podstatné rozdiely v pilulkách na odčervenie. Kupujem v lekárni, po jednom kuse, názov neviem, vraj stačí polka na 5 kg psa raz za pol roka. Niekde som tu čítala, že odčervujete každý štvrťrok, čomu by som sa iba potešila. Neničí im také časté odčervovanie útroby?
Ev. mi môžete odporučiť, ktoré sú najlepšie.

Odcervujem raz za stvrt rok beznou tabl. od veterinara. na 5 kg ti polovica tbl. postacuje. ja to vsak nedavam cele, rozdelim na dva dni. my sme nikdy ziadne cervy nastastie nemali.
evuš
06.04.14,11:57
Používali sme tabletky Pratel cca 8 kg celu tabletku každý štvrťrok...
korela
06.04.14,12:12
tiež kupujem v lekárni, kedysi u vetoša...zbytočne predražené.....niekde so čítala, že je dobré ich striedať....pri prvom psovi viem, že jedny som nedávala...kňučkal .... mal asi bolesti....ale už neviem aké.....ale chemický a agresívny bordel to bude....od jari do jesene ja častejšie....potom na jeseň a až teraz..
Toto má tiež svoju logiku. Čo je to častejšie, každé dva mesiace?
Ešte doplním, vždy zabudnem, že k tým čo chodíš teraz, tam sme chodili ku koncu s obidvomi psami, vždy všetko dobre dopadlo, aj operácie, a to už boli dámy "vo veku".Mala sme ich radi, a rozmýšľam, že prejdem zasa z Popradskej asi k nim, len je to pre mňa trochu od ruky. Ale je tam akási súkromnejšia atmosféra, i keď tu sa na prístup sťažovať nemôžem.
korela
06.04.14,12:13
Idem sa vás popýtať, či sú nejaké podstatné rozdiely v pilulkách na odčervenie. Kupujem v lekárni, po jednom kuse, názov neviem, vraj stačí polka na 5 kg psa raz za pol roka. Niekde som tu čítala, že odčervujete každý štvrťrok, čomu by som sa iba potešila. Neničí im také časté odčervovanie útroby?
Ev. mi môžete odporučiť, ktoré sú najlepšie.

Odcervujem raz za stvrt rok beznou tabl. od veterinara. na 5 kg ti polovica tbl. postacuje. ja to vsak nedavam cele, rozdelim na dva dni. my sme nikdy ziadne cervy nastastie nemali.
Hm, tak predsa častejšie, to intuitívne alebo máš info od veterinára?
korela
06.04.14,12:27
Už má čas ich brať, dúfam, že je čistá, ale včera sfúkla do seba naraz 5 listov neposekaných medv. cesnaku. Neviem, či jej niečo chýba, alebo jej to chutilo. Len tak s ničím.
Kvaka
06.04.14,12:58
Už má čas ich brať, dúfam, že je čistá, ale včera sfúkla do seba naraz 5 listov neposekaných medv. cesnaku. Neviem, či jej niečo chýba, alebo jej to chutilo. Len tak s ničím.
Ani ju neodčervuj, ak zhltla medvedí cesnak. Mne vetoš povedal, že stačí 2x za rok, ak nie sú v rizikovom prostredí venčené. Naše psy (http://www.porada.sk/psy#__AUTOKW) aj tak nikdy nemali nijaké parazity. Teraz, keď nám na záhradu pribudli mačky (http://www.porada.sk/macky#__AUTOKW), dávam aj im. Psovi iba na jar a na jeseň, kupujem Caniverm.
alaya1
06.04.14,17:30
Idem sa vás popýtať, či sú nejaké podstatné rozdiely v pilulkách na odčervenie. Kupujem v lekárni, po jednom kuse, názov neviem, vraj stačí polka na 5 kg psa raz za pol roka. Niekde som tu čítala, že odčervujete každý štvrťrok, čomu by som sa iba potešila. Neničí im také časté odčervovanie útroby?
Ev. mi môžete odporučiť, ktoré sú najlepšie.

Odcervujem raz za stvrt rok beznou tabl. od veterinara. na 5 kg ti polovica tbl. postacuje. ja to vsak nedavam cele, rozdelim na dva dni. my sme nikdy ziadne cervy nastastie nemali.
Hm, tak predsa častejšie, to intuitívne alebo máš info od veterinára?
Odcervujem vzdy kazde 3 mesiace, od narodenia. Aj v zime moze pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) prist do kontaktu, napr. s vyluckom ineho infikovaneho psa a moze sa cervami nakazit. Castejsie by som to urcite nedavala, je to predsa len silna chemia.
lujza.j
06.04.14,18:01
tiež kupujem v lekárni, kedysi u vetoša...zbytočne predražené.....niekde so čítala, že je dobré ich striedať....pri prvom psovi viem, že jedny som nedávala...kňučkal .... mal asi bolesti....ale už neviem aké.....ale chemický a agresívny bordel to bude....od jari do jesene ja častejšie....potom na jeseň a až teraz..
Toto má tiež svoju logiku. Čo je to častejšie, každé dva mesiace?
Ešte doplním, vždy zabudnem, že k tým čo chodíš teraz, tam sme chodili ku koncu s obidvomi psami, vždy všetko dobre dopadlo, aj operácie, a to už boli dámy "vo veku".Mala sme ich radi, a rozmýšľam, že prejdem zasa z Popradskej asi k nim, len je to pre mňa trochu od ruky. Ale je tam akási súkromnejšia atmosféra, i keď tu sa na prístup sťažovať nemôžem.
častejšie raz za 3 mesiace..cca....
arizona
06.04.14,20:59
Idem sa vás popýtať, či sú nejaké podstatné rozdiely v pilulkách na odčervenie. Kupujem v lekárni, po jednom kuse, názov neviem, vraj stačí polka na 5 kg psa raz za pol roka. Niekde som tu čítala, že odčervujete každý štvrťrok, čomu by som sa iba potešila. Neničí im také časté odčervovanie útroby?
Ev. mi môžete odporučiť, ktoré sú najlepšie.
My pouzivane Pratel,vyhovuje nam, ze kupujeme cele balenie, je pre psov,aj pre macky (http://www.porada.sk/macky#__AUTOKW), takze cely zverinec dostava "ocistu" spolocne.
Davnejsie som sa pytala v lekarni,ze by sme chceli zmenit. Lekarnicka nam povedala, ze netreba,lebo ze ten "odcervovak" je vo vsetkych tabletkach viac.menej rovnaky a uziva sa to iba 3-4 x rocne, takze je to ine (http://www.porada.sk/ine#__AUTOKW),ako ked nejake tabletky dostava organizmus dlhodobo,denne.
alaya1
08.04.14,14:46
alaya1
09.04.14,07:29
alaya1
09.04.14,10:53
mimotemyTotalny debilkovia.
Takto dopadol festival psej krásy v Amerike: Čo za toto urobím kaderníkovi?

http://www.cas.sk/clanok/278140/takto-dopadol-festival-psej-krasy-v-amerike-co-za-toto-urobim-kadernikovi.html
kopretinka
09.04.14,11:39
ach jo........je to hovadina,ale tých psíkov to dúfam nebolí,je to iba ostrihaná a zafarbená srsť.....som včera čítala,že jeden magor,kým bol jeho pes (http://www.porada.sk/pes#__AUTOKW) uspatý kvôli nejakej operácii,tak mu potetoval labku :mad:
http://www.cas.sk/clanok/274963/american-chcel-byt-stylovy-toto-urobil-svojmu-psovi.html
http://www.psisvet.sk/index.php/spravodajstvo/732-usa-tater-potetoval-svojim-pitbulom-brucho
Peggynka
09.04.14,14:04
alaya1
10.04.14,06:59
mimotemy nie je to o mojom psovi, ale mozno niekomu pomoze.
http://www.toulavetlapky.cz/clanek/kastrace-psu-a-fen
alaya1
10.04.14,08:21
MisheliQ
13.04.14,05:58
Korela daj vysetrit exkrementy (koprologicke vysetrenie) a podla toho odcervuj. Budes mat istotu ze odcervujes ked tam su skutocne parazity a nie na slepo ako sa to robi :) zbytocne vela chemie ide do psov (a penazi z penazenky)
(Som ti to chcela napisat ss ale z mobilu mi to nejak nechce ist)
alaya1
13.04.14,07:39
Korela daj vysetrit exkrementy (koprologicke vysetrenie) a podla toho odcervuj. Budes mat istotu ze odcervujes ked tam su skutocne parazity a nie na slepo ako sa to robi :) zbytocne vela chemie ide do psov (a penazi z penazenky)
(Som ti to chcela napisat ss ale z mobilu mi to nejak nechce ist)

Dobra radahttp://www.celysvet.cz/skin/smile/s9922.gif
alaya1
14.04.14,09:02
alaya1
17.04.14,06:46
srska
20.04.14,03:48
alaya1
23.04.14,14:00
alaya1
28.04.14,06:27
Martin Plecha
13.05.14,07:24
Mne sa osvedčila kombinácia antiparazitík sprej Difusil a celoročne nosí náš pes antiparazitný obojok Kiltix alebo Bolfo. Výborná vec inak ten obojok. Všetky veci sa dajú kupiť na jednom mieste: http://www.chovatelske-potreby-lili.eu/antiparazitika-pre-psov/
osky
19.05.14,18:14
vcera som Bola posledny krat s mojim Oskarom na prechadzke...fnuk.
zmizol.usiel a zu sa nevratil,stratil sa v rzsiahlych vinohradoch a lukach,bezal ako blazon,vobec nereagoval na moje volanie.....asi zacitil daku zverinu...hladali sme ho az do zotmenia,ale bez efektu.uz sme ho oplakali....
neviem,ma 14 rokov,v at to nema este obehane.mozem este dufat ze najde cestu domov?myslim ze nie.mam len oci pre plac.velmi mi chyba.
lujza.j
19.05.14,18:22
to je smutné....
arizona
19.05.14,18:29
vcera som Bola posledny krat s mojim Oskarom na prechadzke...fnuk.
zmizol.usiel a zu sa nevratil,stratil sa v rzsiahlych vinohradoch a lukach,bezal ako blazon,vobec nereagoval na moje volanie.....asi zacitil daku zverinu...hladali sme ho az do zotmenia,ale bez efektu.uz sme ho oplakali....
neviem,ma 14 rokov,v at to nema este obehane.mozem este dufat ze najde cestu domov?myslim ze nie.mam len oci pre plac.velmi mi chyba.
Mal aspon na obojku "valcek" s vasimi inicialami? To sa urcite nejde...

Ak nie, skuste chodit po okoli a volat na neho.Alebo dajte inzerat do miesnych novin s fotkou,alebo vyvesajte oznamy po obchodoch, ci uradoch,alebo obvolajte utulky.
My sme tak nasli nasho kocura,ani sme nedufali...ale psa bez majitela si ludia skor vsimnu :-)
Drzim palceky
kopretinka
19.05.14,18:42
:(
osky
19.05.14,18:49
Problem je ze my sme museli dnes rano odcestovat do viedne a vratime sa az v piatok v noci
takze na tie plagaty nebo cas
volali sme na neho chodili po chotari,po okoli,sledovali sme aj stopy,pretoze v mokrej hline bolo dobre vidno cez ktore vinohrady bezal,ale potom stopy zmizli a ked sa zotmelo,vrtili sme sa domov
rano na ceste do viedne sme este urobili velky okruh autom v miestach kde sa stratil,ale nic
nebolelo by ma keby Doma zdochol-ma svoj vek,cakame to kazdu chvilu.ale ked neviem co s nim je-on sa velmi boji tmy....ked neviem ci zije,ci netrpi,ci sa mu nieco neprihodilo zleho....to je utrpenie
nemozem spat,ani jest ani nic.aj ked je to len pes.ale mali sme ho 14 rokov,doniesla som ho ako 6 tyzdnove steniatko....to je akoby sa stratil niekto z nas.
arizona
19.05.14,19:06
Obvolala si utulky?
osky
19.05.14,19:08
Obvolala si utulky?
ale Arizona,ake utulky?
ved on sa stratil vcera.a stratil sa v prirode.....
kto by ho nasiel?
jedine polovnici....
evuš
19.05.14,19:16
Osky :'( Prepáč asi ma všetci zatratíte, i Ty...no včera bolo presne 7 mesiacov, čo sme prišli o Bennyho....tiež nešťastná náhoda a strata bez nájdenia.... Mám oči plné sĺz i za Teba....držím však päste, aby sa vrátil a odišiel z tohto sveta pri vás..... Držkaj sa......
Kvaka
19.05.14,19:18
To je smutné, netráp sa, možno odišiel, lebo prišiel jeho čas, ale možno aj nie. Pokiaľ si pamätám, on nebol dlho v at, možno si nezvykol, hľadá cestu domov tu na Sk.
osky
19.05.14,19:34
ano Kvaka,aj to je mozne.doma stale stekal,v at nikdy....
osky
19.05.14,19:35
Osky :'( Prepáč asi ma všetci zatratíte, i Ty...no včera bolo presne 7 mesiacov, čo sme prišli o Bennyho....tiež nešťastná náhoda a strata bez nájdenia.... Mám oči plné sĺz i za Teba....držím však päste, aby sa vrátil a odišiel z tohto sveta pri vás..... Držkaj sa......

Evi ked sa mi to stalo,presne som si spomenula na teba a na vas pripad.ja tiez nedufam ze sa najde.len nechapem,preco tak bez zaujmu utekal-ako posadnuty...
arizona
19.05.14,19:37
Obvolala si utulky?
ale Arizona,ake utulky?
ved on sa stratil vcera.a stratil sa v prirode.....
kto by ho nasiel?
jedine polovnici....
osky, ved v AT si nedovolia polovnici strielat psov ako u nas. Tam by si to sakra rozmysleli!
Ja na tvojom mieste by som tie utulky obvolala. Je dost velka sanca, ze ho niekto nasiel zmateneho,bludiaceho a zavolali odchytovu sluzbu.
Mozno sa bude tulat den, dva,ale vzdy je sanca, ze ho niekto uvidi.Pises, ze sa statil pri viniciach. tam su gazdovci takmer denne, jazdia na traktoroch, vidia z kabiny do dialky...
osky
19.05.14,19:41
Obvolala si utulky?
ale Arizona,ake utulky?
ved on sa stratil vcera.a stratil sa v prirode.....
kto by ho nasiel?
jedine polovnici....
osky, ved v AT si nedovolia polovnici strielat psov ako u nas. Tam by si to sakra rozmysleli!
Ja na tvojom mieste by som tie utulky obvolala. Je dost velka sanca, ze ho niekto nasiel zmateneho,bludiaceho a zavolali odchytovu sluzbu.
Mozno sa bude tulat den, dva,ale vzdy je sanca, ze ho niekto uvidi.Pises, ze sa statil pri viniciach. tam su gazdovci takmer denne, jazdia na traktoroch, vidia z kabiny do dialky...

to je fakt,moj muz mi povedal,ze ak roztrha daku zver,odstrelia ho....
tak neviem.svagor je polovnik,asi mu zavolam nech da avizo aj svojim znamym.este som mu nevolala pretoze som mala dojem,ze by ma vysmial-ale je fakt,ze on je postar a je denne v styku so vsetkymi.takze ak ho niekto videl,on to zisti najskor.

ach jo,keby som nebola vo viedni,hladala by som ho do umoru.
ale ja som v praci a okrem toho mam milion inych aktivit....
ktory cert mi len vnukol taku blbost,nechat h na volno :-(
Kvaka
19.05.14,19:44
Evi ked sa mi to stalo,presne som si spomenula na teba a na vas pripad.ja tiez nedufam ze sa najde.len nechapem,preco tak bez zaujmu utekal-ako posadnuty...Možno zbadal niečo, čo mu pripomenulo dom, kde toľké roky býval alebo príroda okolo, ktovie.
arizona
19.05.14,20:14
[QUOTE="osky"]]

osky,keby sa mne stratil moj dlhorocny psik, tak by vsetky aktivity sli bokom. A v praci by som si zobrala dovolenku,aspon na den, dva...nedokazala by som sediet v praci,daleko od domova a od miesta, kde sa psik stratil :mee:
osky
19.05.14,20:45
ja som umelec,mam koncerty,nemozem zrusit vypredane javisko,orchester a dalsich kolegov.....ani svojich ziakov.bohuzial,zivot je tvrdy.ver mi ze inak by som si vzala dovolenku aj ja.nie je lahke stat si pred dav ludi,ked mas v hlae rodinne problemy.
osky
20.05.14,16:40
tak tatino hladal Oskyho vcera skoro cely den,dnes....na bicykli,povedal ze obehol totalne vsetko....
ale nikde ho niet.ja nechapem kde sa mohol podiet.
uz prestavam dufam,chuda moje cierne hunate.
:-(
MisheliQ
26.05.14,20:17
treba hodiť výzvu na FB - že vtedy a na tom mieste sa stratil taký a taký psík......napr. na FB stránke Stratený alebo nájdený pes Celé SK (https://www.facebook.com/StratenyAleboNajdenyPesCeleSK?ref=ts&fref=ts)

alebo skupiny Stratili sa (https://www.facebook.com/groups/169735063078042/?ref=ts&fref=ts)
Stratení/nájdení psy (https://www.facebook.com/groups/366957180003664/?ref=ts&fref=ts)
Stratený alebo nájdený pes Celé SK (https://www.facebook.com/groups/192084287604663/?ref=ts&fref=ts)
kopretinka
26.05.14,20:45
pes sa stratil v Rakúsku
MisheliQ
26.05.14,20:52
aha, to mi vypadlo, nič to nemení na tom osloviť cez FB psíčkarov v Rakúsku
Dav
27.05.14,09:04
FB a okolití veterinári a útulky, plagátiky po okolí + inzerát v novinách. Dúfam, že sa nájde.
osky
03.06.14,09:12
ahojte.vylepili sme pred casom palgaty a ozval sa nam tuto nedelu jeden policajt.nebol si isty,ale povedal ze by to mohol byt aj nas pes.presne nas navigoval kde ho len pred chvilou videl a my sme hned cestovali.....
po viac ako hodine sme sa vratili domov-naprazdno.
ktovie co on videl.ale po mojom hafanovi ani stopy.
v utulkoch tiez nic.
zu to je 2 tyzdne a dva dni.neverim ze ho este najdeme....
kopretinka
03.06.14,09:17
je mi to ľúto.......:(
lujza.j
03.06.14,17:47
moj pes zase alergia..kýcha, soplí....
korela
03.06.14,21:26
ano Kvaka,aj to je mozne.doma stale stekal,v at nikdy....
Práve preto si ho mala dať aj na naše stránky pre istotu, človek nikdy nevie. Aj keď pes sa drží pána, nie domu ako mačka.
A v AT nie sú takéto stránky?
Ešte stále ho môžeš nájsť, aký bol čistokrvný "vzácny" alebo tzv. normálny? Ja poznám takú neuveriteľnú story odbehnutého psíka, že by ste neverili. K majiteľovi sa dostal po týždni vďaka neuveriteľnej náhode. Náhoda vie byť niekedy poriadny blbec, doslova. Bol v rodine, bol nahlásený telefonicky s kontaktom na všetkých policajných okrskoch v BA, Sloboda zvierat ešte nebola, majiteľovi však nenapadlo ísť touto cestou, na druhom konci mesta ho zbadal jeho známy. Vďaka tomu si prišli po neho majitelia. Ešte nebol net, tak možnosti boli malé.
Ja by som ešte teraz dala foto, kde by sa len dalo. Nepochovávajte ho ešte. :-)
osky
04.06.14,06:25
nebol to pes z chovnej stanice ale bol cistokrvny-nie vzacny,normalny.jeden chovatel psov chodil so svojou fenkou k nam.
ja sa v Tom nevyznam,ale nebola to poulicna zmeska.bol to normalny cierny stredny bradac.

plagaty sme vylepili,a visia,ale kde by bol?
velmi by som chcela aby sa vratil,ale je mozne ze prezil ????
Peggynka
04.06.14,06:44
Možné je všetko.Mne sa vrátil sám domov po troch týždňoch,už som ho aj odhlásila na MU.Len to asi bola iná situácia,prišiel schudnutý,špinavý a zakrvavený,s ranou na čele,ktovie kde v lese chudáčik ležal.Veterinár to otipoval na ranu palicou medzi oči.Daj do miestnych novín fotku,možno to pomôže.
korela
04.06.14,07:29
ano Kvaka,aj to je mozne.doma stale stekal,v at nikdy....
Práve preto si ho mala dať aj na naše stránky pre istotu, človek nikdy nevie. Aj keď pes sa drží pána, nie domu ako mačka.
A v AT nie sú takéto stránky?
Ešte stále ho môžeš nájsť, aký bol čistokrvný "vzácny" alebo tzv. normálny? Ja poznám takú neuveriteľnú story odbehnutého psíka, že by ste neverili. K majiteľovi sa dostal po týždni vďaka neuveriteľnej náhode. Náhoda vie byť niekedy poriadny blbec, doslova. Bol v rodine, bol nahlásený telefonicky s kontaktom na všetkých policajných okrskoch v BA, Sloboda zvierat ešte nebola, majiteľovi však nenapadlo ísť touto cestou, na druhom konci mesta ho zbadal jeho známy. Vďaka tomu si prišli po neho majitelia. Ešte nebol net, tak možnosti boli malé.
Ja by som ešte teraz dala foto, kde by sa len dalo. Nepochovávajte ho ešte. :-)

mimotemy pobavilo ma :)

A čo ťa na tom, prosím ťa, až tak pobavilo? Viac by ťa ale určite pobavilo rozpísanie celého príbehu. Min. vhodný na Bakalárov. Nič novšie mi nenapadá.

Psy by mali byť všetky čistokrvné, ale to je nereálne, taký stav by sa dal dosiahnuť iba likvidáciou nečistokrvných bez PP šteniat hneď po narodení na celom svete.
Dnes sa už nikto nepozastavuje ani nad miešancami - ľuďmi, nieto medzi psími plemenami.

Čistokrvný vzácny podľa výskytu - barzoja, galga, vlkodava, pšeničáka, talianskeho chrtíka, ale bišóna, jorkšíra, kokršpaniela, jazvečíka na prechádzke človek zaručene človek stretne bez problému každý deň. Myslím, že takmer každému to bolo asi jasné bez hlbšieho výkladu.

Tak ak niekto zbadá foto hľadaného psa, ktorý je zjavom výrazný a v týcto končinách menej známy, určite je skôr zapamätateľný a je väčšia nádej na jeho nájdenie.
Fajn, že si sa pobavila hneď zrána, dobre padlo?http://www.porada.sk/images/smilies/smile.gif
A čo povieš na týchto psov?


http://www.yaoqunsz.com/wp-content/uploads/2014/02/white-tibetan-terrier-puppies.jpg (http://www.yaoqunsz.com/black-and-white-tibetan-terrier-puppies/)
http://nepaldog.typepad.com/.a/6a01053594bfcd970c017d3c972383970c-500wi (http://nepaldog.typepad.com/danger_dog_blog/nepali-culture/)
http://nepaldog.typepad.com/.a/6a01053594bfcd970c017c3268bfaa970b-500wi (http://nepaldog.typepad.com/danger_dog_blog/2012/10/tibetan-terriers-on-their-home-turf.html)
http://static.gotpetsonline.com/pictures-gallery/dog-pictures-breeders-puppies-rescue/tibetan-terrier-pictures-breeders-puppies-rescue/pictures/tibetan-terrier-0015.jpg (http://www.gotpetsonline.com/pictures/gallery/dogs/alphabetically/tibetan-terriers/tibetan-terrier-0015/)
00
korela
04.06.14,07:43
nebol to pes z chovnej stanice ale bol cistokrvny-nie vzacny,normalny.jeden chovatel psov chodil so svojou fenkou k nam.
ja sa v Tom nevyznam,ale nebola to poulicna zmeska.bol to normalny cierny stredny bradac.

plagaty sme vylepili,a visia,ale kde by bol?
velmi by som chcela aby sa vratil,ale je mozne ze prezil ????

Osky, nestačí poumiestňovať iba po okolí. Ktovie u koho je a kam ďaleko zašiel.

Kedysi dávno manželov kolega , viac ako 25 rokov, našiel krásneho novofundlandského psa pri Piešťanoch na odpočívadle, každého sa povypytoval, nikomu nepatril, to je vidno aj z toho zúfalého pobehovania a vzal ho do BA bytu k sebe. Pochopili po čase, že do bytu je nevhodný, skončil u nás, tu mal pohyb. Mali sme ho 3 mesiace, veľmi sa bál búrok, ale za ten svet si nespomeniem, kde od nás putoval. Viem, že raz ušiel, našťastie skončil v slepej uličke, tak ho manžel dokázal chytiť. Deti mal rád, nemali sme obavy. Ten pes mohol byť aj vyhodený na tom odpočívadle, mohol byť až od Košíc, ktovie.

Ja by som ho nahodila na net v AT aj u nás. Kľudne u niekoho môže byť. No, kto by neprichýlil zatúlanca. Vypíš aj nejaké nálezné. Veľa šťastia. Bradáča pozná každý.
willma
04.06.14,07:51
Osky náhoda je blbec. Nám sa už dávno - neboli mobily, net a sociálne siete na SVK - stratila na Štedrý deň jazvečíčka - delobuch a psina poďho v nohy - Tatko sadol na bycikel a hľadal ju dlhé hodiny a nič. Neskôr sme sa dozvedeli jej príbeh: Na Štefana ju našla nejaká pani, vystrašenú, trasúcu sa a podarilo sa jej ju odchytiť - keďže sama mala psíka a videla, že to naše dobre živené, rozvešala inzeráty vo svojom okolí. Mamina v tom čase bola na nejakej podnikovej oslave koncoročnej v blízkosti nálezu psa. Všetci kolegovia vedeli, čo sa udialo a zhodou náhod jeden zbadal letáčik. Mamina nelenila a šla sa pozrieť. Vysoký panelák, pani bývala skoro hore - mama ani nemusela hovoriť po čo prišla, lebo vraj ju tá naša potvora snáď už pri vstupe do domu vycítila a neskonale sa vytešovala, že sa našla. :) Jo a aby som nezabudla bolo to od nás vzdialené najkratšou cestou cca 5 km, Ale neverím, že tá naša potvora si vybrala tú najkratšiu a chodila pekne po chodníkoch a cez križovatky na zelenú. mimochodom po ceste ich mala viac než dosť a veľkých jednou z možností bola aj križovatka na Bajkalskej.
alaya1
04.06.14,07:51
Korela, no, pobavilo ma, ze ako ich delis, jedni su vzacni a ini normalni. Slovo normalni ma viac vyznamov. :).
Co poviem na tych psov? len tolko, ze aky clovek, taky pes, zial.

Osky, zelam ti, aby si sa aspon nieco o svojom stratenom psikovi dozvedela, nakolko ta neistota musi byt sialena.
V Cechach existuje psi detektiv, funguje aj na FB, nasiel uz velmi vela psov, aj po dlhsej dobe, skus, ci aj tam nieco take neexistuje.
evuš
04.06.14,08:07
Osky, mrzí ma, že sa Oskarko ešte stále nenašiel.... ale skús ako Ti radia dievčatá - nádej zomiera posledná ;)
Mojej svokre zmizol nový psík /polročný vlčiak x labrador/ v nedeľu...bola z toho nešťastná i ja....našťastie v pondelok sa našiel - zdrhol jej z dvora /preskočil plot/ a privlastnili si ho "rómovia", dokým to štendo /má asi 30 kg:D;)/ sa im neodtrhlo z reťaze a nevšimla si ho svokrina známa :D;)
korela
04.06.14,09:50
Osky, mrzí ma, že sa Oskarko ešte stále nenašiel.... ale skús ako Ti radia dievčatá - nádej zomiera posledná ;)
Mojej svokre zmizol nový psík /polročný vlčiak x labrador/ v nedeľu...bola z toho nešťastná i ja....našťastie v pondelok sa našiel - zdrhol jej z dvora /preskočil plot/ a privlastnili si ho "rómovia", dokým to štendo /má asi 30 kg:D;)/ sa im neodtrhlo z reťaze a nevšimla si ho svokrina známa :D;)
Ten musel mať tušáka, chudáčisko. Dobrý koniec.
osky
04.06.14,19:09
tie plagaty co sme vylepili su v okoli priemer aj 50 km,nielen 5,ako sa tu spomina.
pokial by bol u niekoho,neverim tomu.ked nie sme Doma alebo je bez nas,nezerie
to ma najviac utvrdzuje Tom ze asi zu neni nadej
on zerie len ked je s niekym koho pozna,ani u pribuznych na sk nezral cele dni,ked ho mali v opatere-kym sme neprisli
neviem ci by si ho dakto cudzi vedel ziskat
pridat Foto na fb mozem skusit.
alaya,ten Detektiv by ma zaujimal.ktovie kolko by to stalo,ale stalo by to za to!
vdaka za typ
korela
04.06.14,22:46
Korela, no, pobavilo ma, ze ako ich delis, jedni su vzacni a ini normalni. Slovo normalni ma viac vyznamov. :).
Co poviem na tych psov? len tolko, ze aky clovek, taky pes, zial.

Osky, zelam ti, aby si sa aspon nieco o svojom stratenom psikovi dozvedela, nakolko ta neistota musi byt sialena.
V Cechach existuje psi detektiv, funguje aj na FB, nasiel uz velmi vela psov, aj po dlhsej dobe, skus, ci aj tam nieco take neexistuje.
Aj slovo vzácny má viac významov.

Krátky slovník slovenského jazyka 4z r. 2003. Viac informácií (http://www.juls.savba.sk/kssj_4.html).
vzácny príd.
1. kt. má veľkú cenu (http://slovnik.juls.savba.sk/?w=cenu&c=p3ca&d=psken&d=priezviska&d=ma&d=bernolak&d=hssjV&d=noundb&d=obce&d=locutio&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=pskcs&d=psp&d=scs), cenný (http://slovnik.juls.savba.sk/?w=cenn%C3%BD&c=p3ca&d=psken&d=priezviska&d=ma&d=bernolak&d=hssjV&d=noundb&d=obce&d=locutio&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=pskcs&d=psp&d=scs), drahocenný (http://slovnik.juls.savba.sk/?w=drahocenn%C3%BD&c=p3ca&d=psken&d=priezviska&d=ma&d=bernolak&d=hssjV&d=noundb&d=obce&d=locutio&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=pskcs&d=psp&d=scs): v-e zbierky;
v. kov
2. zriedkavo (http://slovnik.juls.savba.sk/?w=zriedkavo&c=p3ca&d=psken&d=priezviska&d=ma&d=bernolak&d=hssjV&d=noundb&d=obce&d=locutio&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=pskcs&d=psp&d=scs) sa vyskytujúci: v-e rastliny;
v. prípad
3. významný (http://slovnik.juls.savba.sk/?w=v%C3%BDznamn%C3%BD&c=p3ca&d=psken&d=priezviska&d=ma&d=bernolak&d=hssjV&d=noundb&d=obce&d=locutio&d=sss&d=un&d=kssj4&d=peciar&d=pskcs&d=psp&d=scs) (význ. 1): v. hosť;
Vzácny som použila podľa bodu 2. Čiže zriedkavo sa vyskytujúci u nás, aspoň zatiaľ.

Ak sa životná úroveň zvýši, dosiahne sa snáď i väčšia rôznorodosťť výberu psov na našom území.

Čo sa týka tých priložených fotiek, ide iba o jedno jediné čistokrvné plemeno, majitelia ani nevedia čo majú doma, ale skôr sa mi zdá, že ide o zatúlané psíky. Inak ide o takúto nádheru, ak je v dobrých rukách. A nezabudni sa ma ešte spýtať, prečo som tie fotky pridala.

Chvostom si zohrieva obličky. Nepozná žiadnu prekážku. "Šticou" si chráni oči pred chladom (domovské podmienky). Na SK malý výskyt zatiaľ. Zaraďujú ho medzi hypoalergénne plemená. Štenatá netreba učiť skákať, od prírody skáču ako gazely, po odrazoch z miesta dlhé skoky do diaľky i výšky.

http://www.dogsindepth.com/nonsporting_dog_breeds/images/tibetan_terrier_h06.jpg (http://www.dogsindepth.com/nonsporting_dog_breeds/tibetan_terrier.html)http://www.qualitydogs.com/memberpics/136816/136816_0002.JPG (http://www.qualitydogs.com/Tibetan_Terrier/breeders.html)

http://www.worldlydogs.com/images/tibetan%20terrier300.png (http://www.worldlydogs.com/tibetan_terrier.php)http://media-cache-ak0.pinimg.com/236x/c7/b6/ac/c7b6ac1e1d64928192afa474767a0a79.jpg (http://www.pinterest.com/dihod/tibetan-terrier/)https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSXVwfcJIildxKxGPCxhm-jlgLwXckLqZIXvmHdBvHQskO6Q8vr (http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=3&t=6812&start=15)http://static.gotpetsonline.com/pictures-gallery/dog-pictures-breeders-puppies-rescue/tibetan-terrier-pictures-breeders-puppies-rescue/pictures/tibetan-terrier-0017.jpg (https://www.gotpetsonline.com/pictures/gallery/dogs/alphabetically/tibetan-terriers/tibetan-terrier-0017/)http://www.dogbreedinfo.com/images8/TibetanTerrierChelsey2.JPG (http://www.dogbreedinfo.com/tibetanterrier.htm)
osky
05.06.14,06:18
korela ten celkom posledny cierny,ten je takmer ako ten co sa mi stratil,hned mi ho pripomenu :-(
lujza.j
07.06.14,09:22
ahojte....má tu niekto psa s alergiou.....ak áno aké kvapky do očí dávate?
alaya1
08.06.14,05:31
ahojte....má tu niekto psa s alergiou.....ak áno aké kvapky do očí dávate?

Kvapkala by som do oci az po porade s vetom, ale okolie oka by som urcite aspon rano a vecer cistila borovou vodou, aby sa tam neusadzali alergeny a tie drazdili oci.
alaya1
08.06.14,05:34
http://www.dogsindepth.com/nonsporting_dog_breeds/images/tibetan_terrier_h06.jpg
Korela- takto moze vyzerat aj posledny bastardik, ak sa dostane do ruk cloveka, ktory sa mu bude venovat.
A opacne, aj ncistokrvny pes moze vyzerat,. ako ufulany tulak, ak ho ma jeho pan v pazi.
Islo mi len o to, ze aj "vzacny" pes moze byt normalny, ty si to oddelila inak, ale to je snad jedno :).
lujza.j
08.06.14,05:34
dík...ja sa sním ešte delím o Zodac...včera som mu kvapla kvapky čo sú aj ako výplach oka ak je cudzie teleso....oči som mu vytrela....už má zase vypadanú srsť okolo očí už bude zase ako kobra:(
za vetošom som ešte nebola..stačilo mi minulý rok...ked povedal, že ak to je zlé tak kortikoidy
alaya1
08.06.14,05:38
dík...ja sa sním ešte delím o Zodac...včera som mu kvapla kvapky čo sú aj ako výplach oka ak je cudzie teleso....oči som mu vytrela....už má zase vypadanú srsť okolo očí už bude zase ako kobra:(
za vetošom som ešte nebola..stačilo mi minulý rok...ked povedal, že ak to je zlé tak kortikoidy

Trebalo by ti len zistit, na co je alergicky, ci to vies? Lebo by si mohla eliminovat jeho pobyt v takom prostredi. Ved ten veterinar nie je jediny na svete. Ale kordikoidy davaju radi, to viem. ja uz napr. psa ani neodcervujem. vezmem trus na vysetrenie, ak je bezproblemovy, nepcham do neho tu hnusnu chemiu. No, ale tabl. stoji 1 e, ja za vysetrenie davam 8 raz za 3 mesiace, ale stoji to zato.
lujza.j
08.06.14,05:54
myslím, že bežný peľ čo je v okolí ....ten bude všade....
prvý pes ..toho ked som odčervovala....tak jedny pirule nemohol mal pri nich bolesti kňukal...takže áno chémia desna to musí byť....
alaya1
11.06.14,05:08
korela
11.06.14,05:22
Ja som ho práve dostrihala, lebo ak keď sa stále radšej drží vnútri, je tu chladnejšie ako vonku ešte k tomu práve teraz, ale včera rýchlejšie dýchala, klímu som ešte nespustila, tak uvidím či príde k rozdielu.
Môže to mať vplyv pri prehriatí? Že mala už už čiastočnú huňu na sebe?
korela
11.06.14,05:24
A pri hľadaní záhradníka som narazila pre mňa neznáme info, tak ho prikladám.
"Psy voľne pobehujúci po záhrade môžu trávniku takisto spôsobovať vady na kráse. Fenky vylučujú väčší objem moču naraz, ktorý potom pôsobí na trávnik žieravo a zanecháva stopy sfarbené do hrdzava. Psy - samci močou šetria (značkujú si svoje teritórium) a preto trávniku neublížia."
alaya1
11.06.14,05:32
Korela, neviem, ake mas plemeno a na ako kratko si strihala. Ludia maju mylny nazor, ze psa v teple treba ostrihat na velmi kratko, co je nespravne, nakolko srst psa v zime hreje a v lete psa chrani pred prehriatim.
To s mocom je podla mna blbost, ved pes ci fena maju moc rovnaky.
korela
11.06.14,06:17
http://www.dogsindepth.com/nonsporting_dog_breeds/images/tibetan_terrier_h06.jpg
Korela- takto moze vyzerat aj posledny bastardik, ak sa dostane do ruk cloveka, ktory sa mu bude venovat.
A opacne, aj ncistokrvny pes moze vyzerat,. ako ufulany tulak, ak ho ma jeho pan v pazi.
Islo mi len o to, ze aj "vzacny" pes moze byt normalny, ty si to oddelila inak, ale to je snad jedno :).

Alaya1, ty sa vždy snažíš vyvliecť a nepriznať si, že aj druhý má pravdu, aj v iných témach, a neodpovedáš na príspevky, kde ti človek dokáže, že nemáš pravdu.
Na všetkých fotkách či už zanedbaných alebo nie, ide o tibetského teriéra (v podstate nejde vôbec o teriéra, ale keďže ako prvý "pristál" práve v Anglicku a oni ho zaradili medzi teriérov, aj keď sa to vie, nikto to doteraz nezmenil.
Je to jednak ovčiarsky pes s jeho mimoriadnymi schopnosťami, a taktiež robil odjakživa spoločnosť aj mníchom.
Ešte sa vrátim k tým "vzácnym" psom čo do výskytu. Deti sú každý víkend v Prahe. A bývajú na moje odporúčanie pri Stromovke a parkoch na Letnej. Chodievali tam aj v detstve, tak to dôverne poznajú.

Ale hovoria, že u nás sme ešte v norme, tam pomaly človek nestretne človeka, ktorý by bol bez psa. Na Letnej nie je kde stúpiť, čo sa im čudujem, pretože to sú parky hodnotnejšie ako u nás Medická záhrada, o Stromovke ani nehovoriac. Ale už na to ide obvod cez DNA.
A teraz ešte posledný raz k tým vzácnym plemenám. Na uliciach sú zatúpené snáď všetky rasy psov. U nás zatiaľ nie. Posledný raz sa vyjadrujem k môjmu termínu vzácny, v zmysle výskytu ako druhu. Myslím, že je to každému jasné okrem teba. A to prirovnanie ja v súlade so Slovníkom slovenskéko jazyka.
Ja mám doma leva aj kozorožca, ale aj tí si priznajú svoju chybu, ak ju majú.
alaya1
11.06.14,06:33
Korela, nehnevaj sa, nebudem uz ragovat na takyto typ prispevkov. keby som bola Buchac, napisem od srdca, ja radsej nenapisam nic. Ja som zo SRANDY napisala, ze delis psov na vzacnych a ostatnych normalnych a co ty z toho robis, nechaj to uz tak..
korela
11.06.14,06:33
Korela, neviem, ake mas plemeno a na ako kratko si strihala. Ludia maju mylny nazor, ze psa v teple treba ostrihat na velmi kratko, co je nespravne, nakolko srst psa v zime hreje a v lete psa chrani pred prehriatim.
To s mocom je podla mna blbost, ved pes ci fena maju moc rovnaky.

To si pamätám, to mám v merku, ale bola už dosť zarastená, ostrihala som ju normálne, ako sa tieto strihajú aj v salónoch. Nemám síce strojček, ale dokážem ju pekne rýchlo aj s nožnicami. Nie je dohola. Už je okúpaná, zatiaľ je v pohode. Včera som už začala mať obavy.
Mňa tiež prekvapilo to info o množstve moču, ale je fakt, že vonku psy cvrkajú ikskrát, našu keď vypustím, tak vypustí mechúrik po niekoľkých hodinách iba na jednom mieste, tak niečo na tom pravdy bude.
Jeden z najlepších príspevkov čo tu bol v rámci prístupu ku psovi v horúčavách bol od panej, ktorí prišli o psa pri vode, mysleli si, že mu práve voda pomôže. Zomrel im pred očami, nebolo záchrany.
To zostalo vo mne ako memento navždy.
osky
11.06.14,19:12
mam otazku:
na fb mi prilepili vyzvu ze hladaju kojnu fenku pre 16 steniatok-2 dnovych,,ktore prisli o matku.
pytam sa-je vobec mozne aby jedna kojna fena vychovala toolko steniatok?mne sa to zda prilis.
odprucila som im kozie mlieko a striekacku ale vysmiali ma....co vy na to????
arizona
11.06.14,20:33
A pri hľadaní záhradníka som narazila pre mňa neznáme info, tak ho prikladám.
"Psy voľne pobehujúci po záhrade môžu trávniku takisto spôsobovať vady na kráse. Fenky vylučujú väčší objem moču naraz, ktorý potom pôsobí na trávnik žieravo a zanecháva stopy sfarbené do hrdzava. Psy - samci močou šetria (značkujú si svoje teritórium) a preto trávniku neublížia."
Psa sme este nemali,ale u fenky mam odpozorovane, ze po zime nam zostavali na travniku flaky,asi od mocu, na miesta, kde obcas sla curat. Ale v lete sa nam nikdy flaky na trave nerobia
alaya1
12.06.14,06:54
mam otazku:
na fb mi prilepili vyzvu ze hladaju kojnu fenku pre 16 steniatok-2 dnovych,,ktore prisli o matku.
pytam sa-je vobec mozne aby jedna kojna fena vychovala toolko steniatok?mne sa to zda prilis.
odprucila som im kozie mlieko a striekacku ale vysmiali ma....co vy na to????
Kojna fena je aj taka, ktora odstavuje svoje steniatka, ked povyrastu a este ma aj dost miieka, kludne odchova este aj takyto pocetny vrh, ale samozrejme musi mat prisun kvalitnej a vydatnej stravy,. Kozie mlieko som este nepocula, zeby sa davalo psom, na umelu vyzivu su vhodne mlieka specialne vyvinute pre steniatka, ale umelo odchovat a krmit kazde 2 hodky tak pocetny vrh je pre jedinca velmi narocne, akoro nemozne.Pretio asi aj hladaju nahradku kojaciu matku.
arizona
13.06.14,04:45
korela ten celkom posledny cierny,ten je takmer ako ten co sa mi stratil,hned mi ho pripomenu :-(
Osky, si na FB?
Skus zadat foto a nejaky popis psika na tuto rakusku stanku . Poziadaj ludi o zdielanie...Su to ludia, co hladaju domov pre najdenych psikov, urcite poznaju aj dalsie stranky a posunu tvoju prosbu dalej.

https://www.facebook.com/groups/200274653325942/
osky
19.06.14,20:41
fiha.no skusit to mozeme aj ked podla mnohych ludi odisiel kamsi zomriet.
plagaty stale visia,ale zu ani nikto nevola,v nedelu to bude zu 5 tyzdnov,myslim ze nie je zu sanca.pomaly sa s tym zacinam zmierovat.
alaya1
20.06.14,07:03
Osky, nikdy nie je neskoro hladat. Nech to nikto neberie prosim osobne, ale keby sa mne stratil pes, tak ho hladam kazdy den, cely internet by som zaplavila oznamom a nikdy by som sa s tym nezmierila, ze neviem, kde je, ci uz nie je. Niekto najde psa aj za par mesiacov, len treba hladat a nevzdavat sa.
osky
20.06.14,14:12
Osky, nikdy nie je neskoro hladat. Nech to nikto neberie prosim osobne, ale keby sa mne stratil pes, tak ho hladam kazdy den, cely internet by som zaplavila oznamom a nikdy by som sa s tym nezmierila, ze neviem, kde je, ci uz nie je. Niekto najde psa aj za par mesiacov, len treba hladat a nevzdavat sa.

ano mas pravdu.este to nevzdame
Emka Roman
20.06.14,17:25
Osky, nikdy nie je neskoro hladat. Nech to nikto neberie prosim osobne, ale keby sa mne stratil pes, tak ho hladam kazdy den, cely internet by som zaplavila oznamom a nikdy by som sa s tym nezmierila, ze neviem, kde je, ci uz nie je. Niekto najde psa aj za par mesiacov, len treba hladat a nevzdavat sa.
Typisch
pschychologisch treba navštíviť
lujza.j
20.06.14,18:01
tebe sa asi nikdy nič nestratilo...k čomu by si mal nejaký citový vzťah....
arizona
20.06.14,21:37
fiha.no skusit to mozeme aj ked podla mnohych ludi odisiel kamsi zomriet.
plagaty stale visia,ale zu ani nikto nevola,v nedelu to bude zu 5 tyzdnov,myslim ze nie je zu sanca.pomaly sa s tym zacinam zmierovat.
ja som este nikdy nepocula, ze by takto "odisiel zomriet" pes. O macke sa to hovori,aj ked to neplati vzdy-zalezi ako je vychovavana od majitela.

Ale pre stareho psika, co este beha, to by bolo dost neobvykle...ja tomu skratka neverim. Psik je oddane zviera, skor voli odchod vo svojej rodine,na svojom znamom mieste...
alaya1
23.06.14,07:04
verkaz
23.06.14,07:18
Prosím má niekto skúsenosti s hnisom a análnych žlazách u psíka? Môj kokrík má 5 rokov a doposiaľ to nemal. teraz musím každý mesiac chodiť k veterinárovi na čistenie. Nie je to hnedá tekutina ako by tam mala byť ale je to žltý hnis.
alaya1
23.06.14,07:22
nasmu susedovi to operovali, shi tzu- inak mu pomoct nevedeli.
Kvaka
23.06.14,08:11
Vierka, môj pes to mal, jeden raz, pred cca 3 rokmi. Myslím si, že to dostal práve po vytláčaní žliaz u veta, keď mu pri návšteve z dôvodu očkovania iniciatívne vytlačil žľazy, že ich má plné. Španieli na to trpia.
Písala som tu http://www.porada.sk/t98890-p43-starostlivost-o-psa.html#post1801403.
Zmenili sme stravu tak, aby mal čo najpevnejšiu stolicu, čím sa mu žľazy dobre vyprázdňujú, kúpili sme a dali sme mu vtedy aj homeopatiká po konzultácii s jednou českou veterinárnou lekárkou. Odvtedy máme pokoj, ale nedávame vytláčať.
korela
23.06.14,09:42
osky
26.06.14,06:38
fiha.no skusit to mozeme aj ked podla mnohych ludi odisiel kamsi zomriet.
plagaty stale visia,ale zu ani nikto nevola,v nedelu to bude zu 5 tyzdnov,myslim ze nie je zu sanca.pomaly sa s tym zacinam zmierovat.
ja som este nikdy nepocula, ze by takto "odisiel zomriet" pes. O macke sa to hovori,aj ked to neplati vzdy-zalezi ako je vychovavana od majitela.

Ale pre stareho psika, co este beha, to by bolo dost neobvykle...ja tomu skratka neverim. Psik je oddane zviera, skor voli odchod vo svojej rodine,na svojom znamom mieste...

ono sa to skor myslelo asi v Tom zmysle slova,ze starym psikom to sem-tam v hlave rupne a ani sami nevedia co robia.
dnes idem znovu lepit dake fotky na net....zatial nemame stale ziadne vysledky.....
:-(
alaya1
28.06.14,07:18
Dobra rada pre tych, ktori maju problem so psikom, ze vsetko pozerie, co najde.

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10441300_785163041517845_6984285339267935077_n.jpg
alaya1
30.06.14,11:17
kopretinka
05.07.14,18:58
9 hodín od narkózy a pes je studený ako ľad......s mojou pomocou prešiel pár centimetrov,chcel ísť na svoje obľúbené miesto.....neviem,ako budeme v noci spať,on rád spí na posteli,ale sám z nej teraz nezoskočí.......
lujza.j
05.07.14,19:03
nechceš skúsiť zavolať na nejakú vetoš-pohotovosť?...ked ho prikryješ odkope sa?
kopretinka
05.07.14,19:05
neodkope,nevládze,prikryla som ho,zohrievam vodu do termofóra,dám mu za chrbát na deku......
Peggynka
05.07.14,19:09
neodkope,nevládze,prikryla som ho,zohrievam vodu do termofóra,dám mu za chrbát na deku......
No ja by som zavolala tomu veterinárovi,čo mu dával narkózu (mne sa to nezdá...)
lujza.j
05.07.14,19:13
na nete píšu, že až 12h sa spamätávali po narkóze
kopretinka
05.07.14,19:18
hej,čítala som na dogfóre,ale nespomínali,žeby boli studení havovia.....
kopretinka
05.07.14,19:23
neodkope,nevládze,prikryla som ho,zohrievam vodu do termofóra,dám mu za chrbát na deku......
No ja by som zavolala tomu veterinárovi,čo mu dával narkózu (mne sa to nezdá...)
tak som volala,vraj to je normálne,......že zajtra to bude už v poriadku......:confused:
arizona
05.07.14,19:23
Co mal havko operovane?
kopretinka
05.07.14,19:24
čistili mu zuby,dosť dlho to trvalo,aj mu trhali.......
MisheliQ
05.07.14,20:06
Při operaci dochází ke snížení krevního tlaku a narušení termoregulace. Proto je po operaci potřeba zvířátko přikrýt dekou a k zahřívání použít zdroj aktivního tepla. U nás se k tomu používají elektrické tepelné podložky, doma můžete naplnit např. PET láhve teplou (ne horkou) vodou. Pozor na přehřátí, je třeba pravidelně kontrolovat teplotu zvířete v konečníku. Po dosažení normální hodnoty, která se pohybuje okolo 39 st. C, je na místě zahřívání ukončit.
http://www.vetcentrum.cz/stodulky/lekar/787/predoperacni-a-pooperacni-pece-u-psu-a-kocek




U všech pacientů je vhodné po příjezdu domů zajistit teplé místo, pejska (kočku) přikrýt, ty nejmenší (vzrůstem i věkem) také např. obložit tzv. termoforem , PET lahvemi s teplou vodou (pravidelně ohřívat) nebo poskytnout vyhřívací dečku. Dokud není Váš operovaný kamarád plně při vědomí a nenabyde schopnosti normálního pohybu, je nutné jej držet v teple. Vyjímkou mohou být jen velmi horké letní, kdy je vhodné zajistit místo s přiměřenou teplotou okolo 22-25°C.
http://www.arvet.cz/clanky/pooperacni-pece/pooperacni-pece-obecne-zasady.pdf
kopretinka
05.07.14,20:12
pozakrývala som ho,aj termofor dala,vetoš mi to nepovedal,až keď som mu volala,že aby som ho prikryla.....už bol dávno prikrytý....
kopretinka
06.07.14,11:03
tak havo už v pohode,ráno o piatej sa veselo venčil,potom sa najedol,potom sa zase venčil a najedol a zase venčil a najedol........je ako rybička a ja som mrtvááááááá...... :D
evuš
06.07.14,11:20
tak havo už v pohode,ráno o piatej sa veselo venčil,potom sa najedol,potom sa zase venčil a najedol a zase venčil a najedol........je ako rybička a ja som mrtvááááááá...... :D


Super !!!! Nie, že si Ty mŕtva, ale havo zdravý :-)
lujza.j
06.07.14,11:47
tak havo už v pohode,ráno o piatej sa veselo venčil,potom sa najedol,potom sa zase venčil a najedol a zase venčil a najedol........je ako rybička a ja som mrtvááááááá...... :D
no, že sa ti aj uráčilo dať vedieť:D...super....
kopretinka
06.07.14,11:49
tak havo už v pohode,ráno o piatej sa veselo venčil,potom sa najedol,potom sa zase venčil a najedol a zase venčil a najedol........je ako rybička a ja som mrtvááááááá...... :D
no, že sa ti aj uráčilo dať vedieť:D...super....
do jedenástej som spala......venčil SB.........
misoft
06.07.14,15:40
do jedenástej som spala......venčil SB.........
.... a po jedenástej som venčila ja...... SB drichmal, bo mŕtvy bol.......:D:D:D
kopretinka
06.07.14,16:08
do jedenástej som spala......venčil SB.........
.... a po jedenástej som venčila ja...... SB drichmal, bo mŕtvy bol.......:D:D:D
on sa dospal po obede :D
málo mu bolo,teraz behá...bez psa
misoft
06.07.14,17:15
Ešte že tak.... len aby nebehal PRED psom.......:D:D:D
MisheliQ
08.07.14,11:46
A ja by som vás zase chcela pozvať na 3.ročník stretnutia westíkov Westie Meeting 2014 vo Zvolene, na ktorom bude v nedeľu opäť možnosť vyskúšať si COURSING :)
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t1.0-9/10501943_651333108284418_398738106646575954_n.jpg
WESTIE FUN DAZE RACE - 2.ročník pretekov v COURSINGu
31.08.2014 o 8:35

Vítaní sú westíci začiatočníci aj profíci!! :)
Aj tí, ktorí ešte coursing nikdy nebehali....

Neváhajte a príďte vyskúšať s Vašim westíkom tento skvelý šport....tí, ktorí ho skúsili minulý rok, boli sami prekvapení ako im ich westíci behali :)

Viac info https://www.facebook.com/photo.php?fbid=651333108284418&set=a.317393445011721.74359.316890851728647&type=1&theater
anet
11.07.14,15:47
Asi to nie je celkom k téme, ale ktorý psíčkar by si neprial mať vo svojom okolí takýto Psí park https://www.facebook.com/media/set/?set=a.818984224781065.1073741912.110981998914628&type=1
lujza.j
13.07.14,06:23
keby moj peso nebol s náhubkom ako zablokovaný...tiež by ho nosil kvôli otrave....
korela
13.07.14,08:51
Dobra rada pre tych, ktori maju problem so psikom, ze vsetko pozerie, co najde.

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10441300_785163041517845_6984285339267935077_n.jpg


S tymto moze nesuhlasit, ci to povazovat za neuzitocne len debil najvacsieho rangu. A moze mat aj 5 smajlikov za menom.
Presne vystihnutý plagát. Platí to však predovšetkým aj o človeku, nielen pre psa. Možno práve takto nejakým spôsobom psom postihnutý môže niektorý človek apelovať na ľudí zo zúfalstva, aby psy konečne začali nosiť na verejnom priestranstve náhubky, hlavne veľké plemená a najmä voľne pustené. Prečo sa má človek pri stretnutí s voľne idúcim psom bez náhubku stresovať? Majiteľ je zodpovedný za psa, nech si koná svoju povinnosť. Verím, že by potom niekto iba tak z pasie nerozsýpal otravu. Asi sa v jeho okolí niečo deje a je bezmocný.
"Život psa je k nezaplacení"
"Život človeka je k nezaplacení"
Vidí v tom niekto rozdiel? Ja nie.
korela
13.07.14,08:59
keby moj peso nebol s náhubkom ako zablokovaný...tiež by ho nosil kvôli otrave....
Naše ho normálne znášali všetky.
Školníkové šteňa roztrhalo dcére v zime úplne nový kabátik, práve sme išli zo súťaže, na školskom dvore. Videl to aj školník. Bola som pritom, to boli sekundy, šteňa má ostré zúbky.
Poisťovňa ho celý preplatila, ale určitý čas sa bála práve iba malých psov. Prváčka.
alaya1
20.07.14,05:57
Chcete vyzerať mladšie? Kúpte si psa. Chlpáči uberajú roky


http://diva.aktuality.sk/clanok/42010/chcete-vyzerat-mladsie-kupte-si-psa-chlpaci-uberaju-roky/
korela
20.07.14,06:41
O tomto som počúvala 10 rokov, už sa obchádzajú chovné stanice, na budúci rok by nám mal vstúpiť do rodiny. Vysoký pán, vysoký pes.

Som zvedavá.
http://www.psickar.sk/sites/default/files/avatarch/mraja/desszert.jpg (http://www.psickar.sk/chovatelska-stanica/mraja)
kopretinka
20.07.14,07:04
O tomto som počúvala 10 rokov, už sa obchádzajú chovné stanice, na budúci rok by nám mal vstúpiť do rodiny. Vysoký pán, vysoký pes.

Som zvedavá.
http://www.psickar.sk/sites/default/files/avatarch/mraja/desszert.jpg (http://www.psickar.sk/chovatelska-stanica/mraja)
a čo takto zachrániť nejakého?
http://www.chrtivnouzi.cz/
https://www.facebook.com/chrtivnouzi
a určite nájdeš aj na Slovensku............útulky sú plné :mee:
alaya1
20.07.14,07:12
Kopretinka, nasla si barzoja v utulku? Na fotkach su len krizenci. To je chudak pes, ak musi byt v koterci. plemeno vyslachtene na beh, lov, ktoremu vyhovuju nizke teploty. Zavrety v priestore velmi trpi.- rusky chrt.
korela
20.07.14,07:15
Kopretinka, to si ho ja nezaobstarávam, ja sa teším zo svojho. Toto je túžba 192cm vys., k nemu by malý pes ani nesedel. Ale už som preposlala, ale v pláne i tak až na budúci rok. To som netušila, že sa tam vyskytujú aj takéto psy. Nechápem prečo. Šok.
kopretinka
20.07.14,07:47
Kopretinka, to si ho ja nezaobstarávam, ja sa teším zo svojho. Toto je túžba 192cm vys., k nemu by malý pes ani nesedel. Ale už som preposlala, ale v pláne i tak až na budúci rok. To som netušila, že sa tam vyskytujú aj takéto psy. Nechápem prečo. Šok.
prečo? a prečo sa tam vyskytujú tí ostatní? :mee:
závodný chrt,ak už nemá výsledky a prestane svojmu majiteľovi zarábať,je surovo utratený,bez milosti....alebo sa podarí niekomu ho zobrať od majiteľa a cez útulok alebo cez "chrti v nouzi" mu hľadať nový domov
alaya1
20.07.14,07:51
Kopretinka, to si ho ja nezaobstarávam, ja sa teším zo svojho. Toto je túžba 192cm vys., k nemu by malý pes ani nesedel. Ale už som preposlala, ale v pláne i tak až na budúci rok. To som netušila, že sa tam vyskytujú aj takéto psy. Nechápem prečo. Šok.
prečo? a prečo sa tam vyskytujú tí ostatní? :mee:
závodný chrt,ak už nemá výsledky a prestane svojmu majiteľovi zarábať,je surovo utratený,bez milosti....

len upresnenie- na psich pretekoch neziskavas financnu odmenu za vitazstvo, tak, ako aj na vystave psov.
kopretinka
20.07.14,07:53
Kopretinka, to si ho ja nezaobstarávam, ja sa teším zo svojho. Toto je túžba 192cm vys., k nemu by malý pes ani nesedel. Ale už som preposlala, ale v pláne i tak až na budúci rok. To som netušila, že sa tam vyskytujú aj takéto psy. Nechápem prečo. Šok.
prečo? a prečo sa tam vyskytujú tí ostatní? :mee:
závodný chrt,ak už nemá výsledky a prestane svojmu majiteľovi zarábať,je surovo utratený,bez milosti....

len upresnenie- na psich pretekoch neziskavas financnu odmenu za vitazstvo, tak, ako aj na vystave psov.
ja nepíšem o slovensku,predsa tak ako sú konské preteky,sú aj chrtie.za prachy.
stávkovanie.
alaya1
20.07.14,07:59
Mam 2 chrtov v susedstve, aktivne pretekaju aj v zahranici. Jedine, kto moze na tomto zarobit su nelegalne stavky, s ktorymi psy a ich majitelia nemaju nic- peniaze nedostanu. Tieto zavody sluzia ako nahrazka za lov- v sucasnosti uz s mechanickym zajacom. Ale v konecnom dosledku, psa, ktory je nevhodny na tieto ucely utracat mi pride nemoralne a obludne. Nepoznam takeho cloveka, ktory psa s PP da utratit. Skor ho preda za maznacika. A co sa tyka tych psikov na obrazkoch, je velmi smutne, ze tolko psov nema svoj domov- ale je to len o tom neustalom mnozeni a vacsej ponuke, ako je dopyt. Ale ak chce niekto psa urcitej rasy- plemena, s povahou a exterierom,zial v utulkoch je ich ako safranu, ja osobne som sa s takym psom nestretla.
kopretinka
20.07.14,08:33
alaya1
20.07.14,09:20
Tada nie som fajnsmeker psich pretekov, asi v tom chodis, tak vies. lebo ja na jedna babka povedala....neverim.
kopretinka
20.07.14,09:27
Tada nie som fajnsmeker psich pretekov, asi v tom chodis, tak vies. lebo ja na jedna babka povedala....neverim.
v čom chodím???:eek:
alaya1
20.07.14,09:29
jJa nepioznam do podrobna psie preteky, ani s nimi velmi nesuhlasim, ale je to vraj cibrenie loveckych instinktov, pises o Spaniesku a pod. Poznas to tam, lebo vies, ludia popisu, ja co nevidim, neoverim, tak neverim. Neznamena to, ze sa v tomto nemozu robit svinstva.
kopretinka
20.07.14,09:32
jJa nepioznam do podrobna psie preteky, ani s nimi velmi nesuhlasim, ale je to vraj cibrenie loveckych instinktov, pises o Spaniesku a pod. Poznas to tam, lebo vies, ludia popisu, ja co nevidim, neoverim, tak neverim. Neznamena to, ze sa v tomto nemozu robit svinstva.
nepoznám.......iba čítam........a verím tomu.........tak,ako verím,keď sa píše o iných psoch a týraní.....a zachrańovaní........
alaya1
20.07.14,09:35
Je to mozne, ale ak niekto vysoli za spickoveho pretekarskeho psa par tisic eur a po jeden a pol roku ho da zabit? Myslim, ze mnohi ho predaju na "manzacika" mozno chovneho psa, aby sa mu vratili naklady .
kopretinka
20.07.14,09:44
Je to mozne, ale ak niekto vysoli za spickoveho pretekarskeho psa par tisic eur a po jeden a pol roku ho da zabit? Myslim, ze mnohi ho predaju na "manzacika" mozno chovneho psa, aby sa mu vratili naklady .
no jasnéééééééééééé.............
"Pro španělské a irské dostihové chrty znamená ukončení dostihové kariéry rozsudek smrti. Jsou stříleni, věšeni nebo hynou hladem a nemocemi. Přitom jde o velmi mladá zvířata. "
http://ajtymozespomoct.blog.cz/0904/co-sa-stane-po-skonceni-kariery-chrtov
hlavne si pozri ten druhý obrázok
MisheliQ
20.07.14,17:36
Je to presne tak ako kopretinka píše. Viac napr.aj tu http://www.chrtivnouzi.cz/clanky_pod/3.html
kopretinka
21.07.14,11:32
alaya1
21.07.14,11:49
Kopretinka, to si ho ja nezaobstarávam, ja sa teším zo svojho. Toto je túžba 192cm vys., k nemu by malý pes ani nesedel. Ale už som preposlala, ale v pláne i tak až na budúci rok. To som netušila, že sa tam vyskytujú aj takéto psy. Nechápem prečo. Šok.
prečo? a prečo sa tam vyskytujú tí ostatní? :mee:
závodný chrt,ak už nemá výsledky a prestane svojmu majiteľovi zarábať,je surovo utratený,bez milosti....

len upresnenie- na psich pretekoch neziskavas financnu odmenu za vitazstvo, tak, ako aj na vystave psov.

Nechapem, ako s tymto niekto nesuhlasi, ked je to fakt. ze vitazni psi peniaze neberu.
arizona
21.07.14,12:10
Dobra rada pre tych, ktori maju problem so psikom, ze vsetko pozerie, co najde.

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10441300_785163041517845_6984285339267935077_n.jpg


S tymto moze nesuhlasit, ci to povazovat za neuzitocne len debil najvacsieho rangu. A moze mat aj 5 smajlikov za menom.
Presne vystihnutý plagát. Platí to však predovšetkým aj o človeku, nielen pre psa. Možno práve takto nejakým spôsobom psom postihnutý môže niektorý človek apelovať na ľudí zo zúfalstva, aby psy konečne začali nosiť na verejnom priestranstve náhubky, hlavne veľké plemená a najmä voľne pustené. Prečo sa má človek pri stretnutí s voľne idúcim psom bez náhubku stresovať? Majiteľ je zodpovedný za psa, nech si koná svoju povinnosť. Verím, že by potom niekto iba tak z pasie nerozsýpal otravu. Asi sa v jeho okolí niečo deje a je bezmocný.
"Život psa je k nezaplacení"
"Život človeka je k nezaplacení"
Vidí v tom niekto rozdiel? Ja nie.
S tymi nahubkami "aby sa ludia nestresovali pri stretnuti" nesuhlasim.
Upne staci,aby majitelia boli zodpovedni a mali psy na voditku na kratsie pri styku s ludmi,ci inymi psami.

A este jeden postreh...sme tiez dlhorocny psickari,mame stredne velkeho psa. A tvrdim, ze najnezodpovednejsi su majitelia tych malych,ustekanych plemien, nie majitelia psov vacsieho vzrastu!!!

Chodievame s nasim psom denne von,na prechadzky, ci medzi ludi. V zivote sa nam nestalo,aby nas, ci nasho psa obtazoval nejaky velky,volne pobehujuci pes. Ale tych malych,volne pobehujucich a jedovatych stretavame takmer denne. Vzdy som na to nahnevana! Ja mam svojho psa na voditku na kratko,ale neraz ti mali provokuju stekotom a dobiezanim. Ked upozornim majitela, nech si psa zavola a uviaze na voditko, tak v 99% sa mi dostane odpovede "nebojte sa,on nic neurobi".

Ale keby nahodou moj pes /na voditku/stratil nervy a chmatol ho, tak este ma bude panicka vlacit po sudoch a vypisovat do medii,ako moj velky, nebezpecny pes pohryzol toho jej malickeho chudacika.
kopretinka
21.07.14,12:17
S tymi nahubkami "aby sa ludia nestresovali pri stretnuti" nesuhlasim.
Upne staci,aby majitelia boli zodpovedni a mali psy na voditku na kratsie pri styku s ludmi,ci inymi psami.

A este jeden postreh...sme tiez dlhorocny psickari,mame stredne velkeho psa. A tvrdim, ze najnezodpovednejsi su majitelia tych malych,ustekanych plemien, nie majitelia psov vacsieho vzrastu!!!

Chodievame s nasim psom denne von,na prechadzky, ci medzi ludi. V zivote sa nam nestalo,aby nas, ci nasho psa obtazoval nejaky velky,volne pobehujuci pes. Ale tych malych,volne pobehujucich a jedovatych stretavame takmer denne. Vzdy som na to nahnevana! Ja mam svojho psa na voditku na kratko,ale neraz ti mali provokuju stekotom a dobiezanim. Ked upozornim majitela, nech si psa zavola a uviaze na voditko, tak v 99% sa mi dostane odpovede "nebojte sa,on nic neurobi".

Ale keby nahodou moj pes /na voditku/stratil nervy a chmatol ho, tak este ma bude panicka vlacit po sudoch a vypisovat do medii,ako moj velky, nebezpecny pes pohryzol toho jej malickeho chudacika.
no vidíš,a u nás voľne behajú dogy veľké ako teľce.......a útočný haskáč......a vlčiak.......a majiteľ vlčiaka mi povie,že on vám nič neurobí.....heeej??? a keď roztrhá toho mojho gaučáka,tak čo bude hovoriť? asi nič........už som rozmýšľala,že si kúpim nejaký vyskakovací obušok alebo paralyzér....
alaya1
21.07.14,12:17
Arizona, ved ten plagatik sluzi na to, aby si ludia uvedomili, ze volne pobehujuci pes moze hocico zozrat- aj otravu, ktoru v sucasnej dobe s oblubou ti, ktori neznasaju psov pohadzuju po travnikoch.
arizona
21.07.14,12:59
Arizona, ved ten plagatik sluzi na to, aby si ludia uvedomili, ze volne pobehujuci pes moze hocico zozrat- aj otravu, ktoru v sucasnej dobe s oblubou ti, ktori neznasaju psov pohadzuju po travnikoch.
Hned v prvej vete mojho prispevku som vysvetlila, s cim nesuhlasim.A citovala som prispevok od korely,na ktory som reagovala...
arizona
21.07.14,13:03
..]
no vidíš,a u nás voľne behajú dogy veľké ako teľce.......a útočný haskáč......a vlčiak.......a majiteľ vlčiaka mi povie,že on vám nič neurobí.....heeej??? a keď roztrhá toho mojho gaučáka,tak čo bude hovoriť? asi nič........už som rozmýšľala,že si kúpim nejaký vyskakovací obušok alebo paralyzér....
Nasu byvalu pitbulku 2x pohryzol maly stekac. Raz zo zadu na stehno, raz do prednej labky, to sme nemohli doliecit asi rok...
Tiez som bola taka nahnevana, ze som si velakrat povedala, ze nabuduce,ak bude provokovat nejaky navolno pusteny krpec, ze ju tiez pustim z obojku, nech si to vyriesia havovci medzi sebou...
Ale nikdy som to nedokazala naozaj urobit,lebo viem,ako by to dopadlo a krpca by mi bolo luto .-(
bjuty smis
21.07.14,13:52
ja som to spravil 2 x.....
v nedelu chodím pravidelne zo psom cez dedinu a 2 psy, ktorí si podla majitelov asi zaslužia volný pohyb po dedine na môjho pravidelne štekali a" dobiedzali ", útočili...

môjho psa ( boxer ) som vždy pritiahol úplne k nohe a snažili sme sa odísť bez konfliktu...
raz mi ho ale prašivec cvakol od zadu do stehna -prdele, do krvi... .....

nabudúce ked na nás zautočil, tak som ho pustil z vodítka.....cvakol ho za chrbát a asi minútu s ním zametal chodník....

ešte stále sa prechádza okolo svojho domu, ale ked nás zbadá, vždy zaleze za plot a odtial nás zdraví svojím štekotom....

detto 2.pes....podotýkam, že to nie su žiadny ratlíci, alebo jazvečíci....dedinská zmeska, v kohútiku jeden o 5 a druhý asi o 10 cm menší...., prededo vlčiak...
korela
21.07.14,18:39
Dobra rada pre tych, ktori maju problem so psikom, ze vsetko pozerie, co najde.

https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/t1.0-9/10441300_785163041517845_6984285339267935077_n.jpg


S tymto moze nesuhlasit, ci to povazovat za neuzitocne len debil najvacsieho rangu. A moze mat aj 5 smajlikov za menom.
Presne vystihnutý plagát. Platí to však predovšetkým aj o človeku, nielen pre psa. Možno práve takto nejakým spôsobom psom postihnutý môže niektorý človek apelovať na ľudí zo zúfalstva, aby psy konečne začali nosiť na verejnom priestranstve náhubky, hlavne veľké plemená a najmä voľne pustené. Prečo sa má človek pri stretnutí s voľne idúcim psom bez náhubku stresovať? Majiteľ je zodpovedný za psa, nech si koná svoju povinnosť. Verím, že by potom niekto iba tak z pasie nerozsýpal otravu. Asi sa v jeho okolí niečo deje a je bezmocný.
"Život psa je k nezaplacení"
"Život človeka je k nezaplacení"
Vidí v tom niekto rozdiel? Ja nie.
S tymi nahubkami "aby sa ludia nestresovali pri stretnuti" nesuhlasim.
Upne staci,aby majitelia boli zodpovedni a mali psy na voditku na kratsie pri styku s ludmi,ci inymi psami.

A este jeden postreh...sme tiez dlhorocny psickari,mame stredne velkeho psa. A tvrdim, ze najnezodpovednejsi su majitelia tych malych,ustekanych plemien, nie majitelia psov vacsieho vzrastu!!!

Chodievame s nasim psom denne von,na prechadzky, ci medzi ludi. V zivote sa nam nestalo,aby nas, ci nasho psa obtazoval nejaky velky,volne pobehujuci pes. Ale tych malych,volne pobehujucich a jedovatych stretavame takmer denne. Vzdy som na to nahnevana! Ja mam svojho psa na voditku na kratko,ale neraz ti mali provokuju stekotom a dobiezanim. Ked upozornim majitela, nech si psa zavola a uviaze na voditko, tak v 99% sa mi dostane odpovede "nebojte sa,on nic neurobi".

Ale keby nahodou moj pes /na voditku/stratil nervy a chmatol ho, tak este ma bude panicka vlacit po sudoch a vypisovat do medii,ako moj velky, nebezpecny pes pohryzol toho jej malickeho chudacika.

Svoj príspevok som napísala v tom duchu na základe mojich osobných skúseností.

Prvá: Behávala som každý deň z práce na autobus z Trenčianskej na bus do Karlovky, ktorý chodil raz za hod. Vždy som ho na sekundu chytila. Raz v zime bolo nasnežené, z môjho začiatočníckeho platu som si kúpila bledý flaušový kabát. Nejaký voľne pustený vlčiak ma videl bežať, rozbehol sa oproti mne, keď som videla čo sa deje, tak som hneď zostala stáť. Pes dobehol, zahamoval a pristál s bratislavskými zababranými labami z rozplačkaného snehu na mojich bokoch. Príjemný zážitok? Pre mňa nie. Reval za ním mladý majiteľ, pes ho neposlúchol. Ja vystresovaná, aj keď som mala u rodičov NO, ale kabát ma mrzel.
Druhá: Brat už ženatý, išiel domov k nám bez auta, mal 25, či ho zozadu nepohrýzol pri achilovke NO?
Tretia: Na Veľkú noc ma z druhej strany mesta odviezla rodina k večeru z návštevy aj s deťmi. Povedala som, keďže to bola diaľka, že nemusia ísť až pred dom, ale aby nás vysadili skôr. Bolo to 100m. Vyšli sme za roh a zasa NO. Krásny.Po mojom boku boli deti okolo 10r. Zostali sme stáť, akurát nikde nikoho na ulici, psa som nepoznala, ovoňal nás všetkých, pri deťoch som tŕpla, potom sa zameral na oblasť môjho žalúdka (dobre, že som alkohol nepila) a zotrval pri ňom. Pre mňa to bola večnosť. Ide mi ho vytrhnúť, alebo čo robí? (Inak ak sa vyzná niekto do policajne cvičených psov, a vedel by, čo to znamená, prosila by som, keby mi to vysvetlil). Keď upokojil svoju misiu so žalúdkom, tak sa pobral ďalej. Neskôr som zistila o ktorého psa išlo. Neďaleko býval mafián, neprebýval v dome, iba ho chodili kŕmiť, pes v živote na nikoho nezaštekal, iba ležal doma pred plotom. Ani raz som nemala to šťastie, že by som ho videla stáť na vlastných. To bol najkrajší NO, ktorého som naživo videla. Keďže sme ho nikdy nedráždili a chodili okolo neho, tak nás našťastie poznal.
Štvrtá: V nedeľu doobeda štekot na celej ulici, pred nami sa usalašil zasa NO. Ustlal si. Povedali sme si, taký krásny pes, nech ho niekto nezrazí, tak sme zavolali našim okrskárom , za chvíľu prišli, s pištoľkou namierenou na neho vystúpili, potom asi vysielačkou, molbily ešte neboli, sadli si do auta a čakali. Tak oni ho spoznali, zavolali majiteľovi do Petržalky, ten prišiel za pol. hod. a psa zavrel za bránu. To na margo toho, ako sa zaobchádza s niektorými "psami". Nechápem, odkiaľ toho psa poznali. Vtedy mi až došlo, že to bol pes z tej Veľkej noci.
Piata: Mladý sused chodí každý deň venčiť psa, nemá ho na vôdzke, tú má v ruke stočenú, pes má výšku v kohútiku ako doga. Mne je to jedno či je cvičený alebo nie, ja chcem chodiť po chodníku v bezpečí, a myslím si, že každý. Nielen deti. Raz ráno odchádazli do práce, brána samozatváracia, ešte nebola dovretá, tiež som sa ponáhľala, ešte som im stihla povedať: Môžem prejsť? Po mojich slovách vystúpil z auta, a počkal pri bráne kým sa zavrie. Nechápem, videli ma, že idem.
Môj pôvodný príspevok som napísala najmä preto, že som mala ten pech niekoľkokrát sa cítiť ohrozená. Ak už pes nemá náhubok, mal by byť vždy na vôdzke. Človek nikdy nevie, ako zviera zareaguje. Ak veriť, tak iba policajnému psovi. Inak nie.
Áno, teraz mám po prvýkrát malé plemeno, viem prečo. Chcem ho mať pri sebe vnútri, nie v koterci. Postráži rovnako aj ohlási. Keby sa mi niečo stalo, skôr by ho niekto pritúlil, ako veľkého psa. Aspoň dúfam.
Ďakujem za mínusku v pôvodnom príspevku. Neprajem to nikomu zažiť.
alaya1
23.07.14,13:04
V zivote by som svojho psa- clena rodiny do ziadneho "hotela" t.j. koterca nedala.




Reflex (https://www.facebook.com/TVReflex?fref=nf)
Práve teraz (https://www.facebook.com/photo.php?v=736377819755866) ·




Mali pocit, že o Frankie - rodinný miláčik - je v bezpečí.
Zo psieho hotela v Trnave sa živý nevrátil.
Vo štvrtok v ‪#‎Reflexe‬ (https://www.facebook.com/hashtag/reflexe?source=feed_text&story_id=736377819755866) o 17,25! — Televízia Markíza (https://www.facebook.com/TeleviziaMarkiza).
Llívia
24.07.14,06:03
V zivote by som svojho psa- clena rodiny do ziadneho "hotela" t.j. koterca nedala.




Reflex (https://www.facebook.com/TVReflex?fref=nf)
Práve teraz (https://www.facebook.com/photo.php?v=736377819755866) ·




Mali pocit, že o Frankie - rodinný miláčik - je v bezpečí.
Zo psieho hotela v Trnave sa živý nevrátil.
Vo štvrtok v ‪#‎Reflexe‬ (https://www.facebook.com/hashtag/reflexe?source=feed_text&story_id=736377819755866) o 17,25! — Televízia Markíza (https://www.facebook.com/TeleviziaMarkiza).

Vyjadrenie majiteľa psieho hotela:
Mikulas Santner Kazdy z nas kto mame radi zvierata a chovame psiky sme nadsencami a milovníkmi týchto zvierat. Nie len nasich, ale aj cudzích. Niekedy vsak zial i v najlepsej viere pomoct sa stane, ze cudzi psik zvereny do opatery do psieho hotela zo zatial neznamych pricin uhynie. Mozete v teplom pocasi psika vencit, menit mu pravidelne vodu, osviezovat ho a aj napriek tomu z neznamych pricin moze zomriet. To iste sa stalo aj v psom hotely v Petshope. Zial siria sa nepravdive a emóciami skreslene informacie o jeho smrti. V prvom rade sa jedna o psie plemeno amerického buldoga, co je plemeno s vahou nad 50 kg a celkovo predispozíciou tazsie dychat. Je to tiez agresivne a tzv. bojove plemeno. K nam bol psik dovezeny s upozornenim, ze je agresivny a ze by mal byt v koterci (nie v miestnosti s inými psami). Majitel si vybral 1 zo 4 kotercov, ktore (asi nemozu byt z plastu, tak su zo zeleza, zo spodu maju drevenu platnu a z predu siet proti kontaktu s inými psami, ktora tiez sluzi ako tienidlo) su na vyhradenom cca 2 arovom pozremku, ktory je psikom k dispozicii. Cele toto je v tieni, takze na psikov nejde priame slnko. Psik bol dovezey s odretymi lycami, ktore mu vraj natrhla domaca pitbulka a s antibiotikami a mastou. Nebolo podane k nemu vysvetlenie, ci trpi nejakymi problémami, ci ma vrodenu vadu, alebo, ci ma nejake ine rany po zapase s pitbulkou. Psik bol odovzdany do hotela vo vecernych hodinach mladym parom z Bratislavy. Je zahadne preco niekto z Ba prinesie psika do TT a ten do 4 dni zomrie. Mozeme sa domnievat, ze to bolo od tepla (vseobecne bolo cca 35 stupnov a aj ked ste v tieni a ochladzovany, tak vzduch je stale dost prehriaty). Mozno mal psik vrodenu vadu, mozno nejake predosle komplikacie o ktorých sme neboli informovany. Z nasej strany doslo k riadnej starostlivosti, co sa stalo nas mrzi, aj ked nevieme zachranit psika, ktory v noci zomrie a nevieme mu vratit zivot. Denne zomiera vela ludi a vela zvierat a tym duplom v horucavach sa to moze stat a nezabrani tomu ani prehnana opatera ani predvidavost. Zial majitelia psika volia cestu spinenia, vyhrazania sa, osocovania a cestu zdiskreditovania nasho zariadenia. Bolo im ponuknute z nasej strany seriozne jednanie, ale zial musela byt privolana policia a museli byt spacifikovani a podane na nich trestne oznamenie za nebezpecne vyhrazanie o com mame aj digitalny zaznam. Zo strany majitelov psika sa v sucastnosti po FB siria nespravne a klamlive informacie, ktore zial i nezainteresovani ludia dalej siria bez vypocutia si druhej strany a hlavne bez premyslania. Naval emocii vsak nemoze dovolit ludom konat trestne ciny a rad by som vsetkych upozornil, ze aj sirenie takýchto ohovarok po FB je trestny cin a kazdeho kto tieto klamstva a urazky o nas, ci nasom psom hotely bude dalej sirit budeme riesit formou trestného oznamenia a majetkovej ujmy. Majitelia dostali moznost vyrovnania a maju moznost dat psika (dufajme, ze poctivo a seriozne) pitvat, aby pitva preukazala pricinu zlyhania. osobne sme vsak toho nazoru, ze majitelia vedeli o zdravotných problémoch tohto psika a prineseny bol zamerne, aby nasledne mohli pozadovat formou vyhrazok a vydierania sumu 10,000 eur, co aj urobili. Mame v hotely vela spokojných a opakujucich sa zakaznikov a nehoda/nahoda sa moze stat hocikomu, hocikedy. Nebolo to nase zlyhanie, ani nedbanlivost a je skutocne trestne takto nas opisovat a vykreslovat bez dokazov a bez pitvy. Ono, ale ked sa niekto vyhraza, ze vam pozabija psov, ze vas pozabija, ze vam zapali dom a posle Pitovcov, tak asi inu formu jednania od neho nemozete cakat!!!
Llívia
24.07.14,06:11
Náhrada za čipovanie
Predstavujeme vám unikátnu NOVINKU na Slovensku.

DogNtag – štýlová interaktívna známka
Najnovšia čipovacia služba, vďaka ktorej sa váš psík predstaví sám :)
Spolu s vývojom technológie sa vyvíjajú aj možnosti ochrany psích miláčikov. Preto vám predstavujeme viacúčelovú známku DogNtag.

O čo ide?:
- Inteligentná psia známka zavesená na obojku
- Informácie získate pomocou mobilného telefónu alebo počítača
- Využíva moderné technológie: QR kód, ID číslo napojené na webový profil

Funkcie:
- Zobrazuje dôležité informácie, kontakt na majiteľa, zdravotnú dokumentáciu, schopnosti a správanie vášho psa, fotografiu
- GPS lokalizácia: Ako náhle je načítaný profil, dostanete email s mapkou a vyznačenou polohou psíka práve v dobe jeho načítania. Využíva všetky dostupné možnosti lokalizácie.

Výhody:
- Okamžité informácie o nájdenom psíkovi a spojenie na majiteľa
- Jedinečný systém GPS lokalizácie polohy psa (po načítaní profilu)
- Netreba meniť známku pri zmene údajov (jednoducho nový údaj doplníte do profilu)
- Konečne správne využívanie smart telefónu, ktorý má už skoro každý, špeciálnu čítačku čipov nie
- Neobmedzené úpravy alebo dopĺňanie údajov (telefón, adresa, a ďalšie)

...aby ste svojho štvornohého priateľa už nestratili
http://www.najlepsiekrmivo.sk/kategoria/dogntag/dogntag/http://www.najlepsiekrmivo.sk/user/5610/upload/stuff/resized/1963097_230-230-true.jpg
MisheliQ
24.07.14,06:20
Nechcem negovať, lebo produkt aj nápad je to pekný: ALE keď pes stratí obojok al.ujde bez obojku tak je po známke DogNtag.

Toto nie je náhrada čipovania....

Na obojok si môžem dať kľudne aj vyšiť tel.kontakt na mňa alebo im dám vyrobiť známku na obojok a ešte je to lepšie, lebo nikto, kto by môjho strateného psa s obojkom našiel nebude k tomu potrebovať žiaden telefón aby o ňom čosi zistil...
kopretinka
24.07.14,06:24
dala som súhlas aj Lívii aj Misheli..........pekný nápad,ale len pokiaľ nálezca nedá obojok dolu.........lebo ľudia sú všelijaký........dajú dolu obojok a psa znovu pustia,aby sa nevedelo,komu patrí.......alebo v horšom prípade zabijú ........
alaya1
24.07.14,06:25
mimotemy
V zivote by som svojho psa- clena rodiny do ziadneho "hotela" t.j. koterca nedala.




Reflex (https://www.facebook.com/TVReflex?fref=nf)


Práve teraz (https://www.facebook.com/photo.php?v=736377819755866) ·




Mali pocit, že o Frankie - rodinný miláčik - je v bezpečí.
Zo psieho hotela v Trnave sa živý nevrátil.
Vo štvrtok v ‪#‎Reflexe‬ (https://www.facebook.com/hashtag/reflexe?source=feed_text&story_id=736377819755866) o 17,25! — Televízia Markíza (https://www.facebook.com/TeleviziaMarkiza).


mimotemyMozes nesuhlasit, kolko len chces. napisala som svoj nazor na svojho psa. nezverila by som ho ziadnemu "hotelu".
MisheliQ
24.07.14,06:32
Máš pravdu kopretinka, užitočné som dala aj ja teda, lebo nápad je to ozaj pekný a je to určite vhodný spôsob v prípade stratenia psa na zvýšenie možnosti jeho nájdenia (moje psy majú na obojku ten tel.kontakt a pritom sú aj čipované)

Ja budem len rada, keď sa vymyslí niečo efektívnejšie a lepšie ako čipovanie. Napr. u hospodárskych zviera sa používajú ušné značky na identifikáciu.....ale toto mi príde horšie ako čip (odstrihnuté z ucha alebo z ucha visiaca značka). Tetovanie sa ako identifikácia neosvedčila, pretože po čase vybledne a je nečitateľné.
Kvaka
24.07.14,06:33
[/QUOTE]

mimotemyMozes nesuhlasit, kolko len chces. napisala som svoj nazor na svojho psa. nezverila by som ho ziadnemu "hotelu".[/QUOTE]
Ale kde zase čítaš že s tebou niekto nesúhlasí??? Llívia pripla vyjadrenie majiteľa psieho hotela, pokiaľ ma zrak neklame. Každá minca má dve strany. Ja by som tiež nedala môjho psa do nijakého hotela, to je vec názoru a aj možností majiteľa psa, keď potrebuje niekam vycestovať, či ho zverí hotelu alebo má na stráženie niekoho z blízkych. No a ešte nie každý pes zvládne dlhé cestovanie v horúčavách, nie každý má možnosť zobrať psa na dovolenku.