aspirinemaga
14.10.12,09:37
Zdravim,

10. oktobra 2012 som vykonal medzinarodny prevod z Francuzskej banky do Tatra Banky. Prijimatel mal na ucte cez -2000eu. Samozrejme ze k jeho uctu mal pristup exekutor, ktory mnou zaslane peniaze automaticky stiahol.

Peniaze som poslal s tym aby prijimatel vyplatel za mna niektore dlhy ktore som zanechal na slovensku. Prijimatel nevedel o tom ze je v minuse a ma na krku exekutora.

Ako mozem ziskat spat peniaze ak ma v tom prsty aj exekutor ?

Dakujem vopred za akukolvek poskytnu informaciu.

s pozdravom
Chobot
14.10.12,18:06
Zdravim,

10. oktobra 2012 som vykonal medzinarodny prevod z Francuzskej banky do Tatra Banky. Prijimatel mal na ucte cez -2000eu. Samozrejme ze k jeho uctu mal pristup exekutor, ktory mnou zaslane peniaze automaticky stiahol.

Peniaze som poslal s tym aby prijimatel vyplatel za mna niektore dlhy ktore som zanechal na slovensku. Prijimatel nevedel o tom ze je v minuse a ma na krku exekutora.

Ako mozem ziskat spat peniaze ak ma v tom prsty aj exekutor ?

Dakujem vopred za akukolvek poskytnu informaciu.

s pozdravom

Jedine tak, že ti ich vráti osoba, ktorá je majiteľom účtu a ktorej si na účet tie peniaze zaslal. Od exekútora nedostaneš nič. Ty si dal tie peniaze osobe, ktorej patrí účet, preto len on ti to môže vrátiť. To je ako keby si dal niekomu do ruky peniaze a on s nimi zaplatí napr. pokutu policajtom.
aspirinemaga
10.12.12,13:29
Rozpraval som sa s advokatmi, tvrdia, ze exekutor podla zakonna nemohol siahat na peniaze majitela uctu, bez toho aby mal dotycny podpisane papiere ze je dlznikom. Ucet bezne pouzival niekolko rokov, penaze tam mal vzdy, len teraz mu to stiahli spolu aj s mojimi ktory celili k vyplateniu (vopred leasingu a poistky).
tak isto poznamenali ze treba zaslat postu (uz je odoslane spred 10dnami) s dorucenim, aby reagovali a ozvali sa na vyriesenie problemu, podla zakona maju na to 30dni. Ak sa neozvu, mozem sa obratit tu vo francuzsku na medzinarodny tribunal s trestnym oznamenim na sudneho exekutora na namet na neopravnene obohacovanie.

Mohol by mi niekto na tychto strankach potvrdit ako to chodi na slovensku ? nakolko som mimo slovenska od mojich 18rokov. Dakujem vopred za akekolvek informacie
avalik
10.12.12,13:47
aspirinemaga
10.12.12,14:03
exekucny poriadok http://www.zakonypreludi.sk/zz/1995-233

Dakujem za link, citam to momentalne.

Ak ma niekto skusenosti alebo by vedel poradit viac, bol by som mu velmi vdacny za ochotu.