mio001
14.10.12,14:50
Ahojte,

ked ma firma maloobchod s predajom s reg. pokladnou, moze vystavit prijmovy doklad napr. ked je docasny vypadok el. prudu?

Dakujem.
ekopo
14.10.12,13:10
žeby platil § 10 zákona o ERP?

....(4) Počas prerušenia prevádzky elektronickej registračnej pokladnice je podnikateľ povinný vyhotovovať paragón. Paragón podnikateľ vyhotovuje v dvoch vyhotoveniach, pričom originál paragónu bez zbytočného odkladu po prijatí platby alebo vrátení platby za vrátený tovar alebo poskytnutú službu pri jej reklamácii vydáva kupujúcemu a kópiu si ponecháva. Paragóny sa číslujú vzostupne bez prerušenia a obsahujú údaje uvedené v § 8 ods. 1 písm. a) až c) a e) až o), pričom ako daňový kód elektronickej registračnej pokladnice podnikateľ uvedie daňový kód elektronickej registračnej pokladnice, ktorej prevádzka je prerušená. Kópie paragónov sú podkladom na vyhotovenie dennej uzávierky.

(5) Údaje z vyhotovených paragónov je podnikateľ povinný zaevidovať v elektronickej registračnej pokladnici, ktorej prevádzka bola prerušená, najneskôr do desiatich kalendárnych dní po uplynutí mesiaca, v ktorom bola prevádzka elektronickej registračnej pokladnice obnovená.
Dav
14.10.12,13:10
witch
16.10.12,12:30
Keď správne chápem, tak keď kúpim tovar a predávajúci mi nemôže vydať doklad z ERP, vydá mi paragón, ktorý môžem dať do účtovníctva.