AGMWorx
15.10.12,07:57
Dobry den, mame otazku ohladne predaja dovazanych potravin cez internet. Pokial vieme, tak na kazdom baleni ma byt nalepena nalepka s informaciami o danom produkte.
Mame dve otazky:
1.
Mohli by ste nam napisat, ake presne informacie maju byt na tej nalepke.
2.
Mozme nahradit nalepku pisomnou informaciou v slovencine o danom tovare - vytlacene na A4 papier,
a vzdy pribalenou s tovarom v zasielke?

Dakujeme za Vasu pohotovu odpoved.

AGM Worx
Maruscak
Danielle369
15.10.12,06:19
martinetto
12.11.12,13:12
V podstate podmienky su stanovene v zakone. Pokial zakaznik informaciu o vlastnotiach tovaru ziska na internetovej stranke, nasledne je mu k tovaru prilozena, tak nie je s tym problem. Je potrebne si dat pozor napr. na povinnost registraciu na "hygiene" - RUVZ.
korela
12.11.12,14:26
V podstate podmienky su stanovene v zakone. Pokial zakaznik informaciu o vlastnotiach tovaru ziska na internetovej stranke, nasledne je mu k tovaru prilozena, tak nie je s tym problem. Je potrebne si dat pozor napr. na povinnost registraciu na "hygiene" - RUVZ.
Potravinové eshopy mám zmapované. Žiaľ, máloktorý má uvedené zloženie výrobku uvedené pri produkte na stránke. Pri potravinových výrobkoch je to mimoriadne dôležité, nakoľko počet ľudí s rôznymi intoleranciami na potravinové zložky neustále stúpa.
Taký obchod by nemal mať ani u normálneho zákazníka šancu, iba vďaka nízkemu povedomiu to ešte funguje. Čím skôr začnú ľudia ignorovať vo všetkých obchodoch nevhodné zloženie potravín, tým lepšie pre všetkých a zároveň dávať výrobcom signál, aby menili receptúry.
Neviem si osobne predstaviť, ak by mal eshop 20 tis. položiek, čo chce prikladať do balíka, donášky.
Osobne by som sa nikdy nespoliehala na údaje na stránke (pri potravinách), každá stránka obsahuje chyby. Istota je to, čo je na preklade, ak je to zo zahraničia. Aj keby to nebolo v zákone.
Obchodník by si nemal hľadať obchádzky, ale vychádzať na 100% v ústrety zákazníkovi. Vráti sa mu to mnohonásobne.
martinetto
12.11.12,16:01
Potravinové eshopy mám zmapované. Žiaľ, máloktorý má uvedené zloženie výrobku uvedené pri produkte na stránke. Pri potravinových výrobkoch je to mimoriadne dôležité, nakoľko počet ľudí s rôznymi intoleranciami na potravinové zložky neustále stúpa.
Taký obchod by nemal mať ani u normálneho zákazníka šancu, iba vďaka nízkemu povedomiu to ešte funguje. Čím skôr začnú ľudia ignorovať vo všetkých obchodoch nevhodné zloženie potravín, tým lepšie pre všetkých a zároveň dávať výrobcom signál, aby menili receptúry.
Neviem si osobne predstaviť, ak by mal eshop 20 tis. položiek, čo chce prikladať do balíka, donášky.
Osobne by som sa nikdy nespoliehala na údaje na stránke (pri potravinách), každá stránka obsahuje chyby. Istota je to, čo je na preklade, ak je to zo zahraničia. Aj keby to nebolo v zákone.
Obchodník by si nemal hľadať obchádzky, ale vychádzať na 100% v ústrety zákazníkovi. Vráti sa mu to mnohonásobne.

korela súhlasím s tebou, no informačné povinnosti má prevádzkovateľ e-shopu a je povinný popísať tovar, uvádzať pravdivé a jasné informácie inak sa môže dopustiť klamania spotrebiteľa.
korela
12.11.12,22:23
korela súhlasím s tebou, no informačné povinnosti má prevádzkovateľ e-shopu a je povinný popísať tovar, uvádzať pravdivé a jasné informácie inak sa môže dopustiť klamania spotrebiteľa.
Nechcem odbočiť. Týka sa to takmer všetkých stránok. Okrem bielej techniky a elektro vecí do domácností iné weby s technikou nepoznám - čerpadlá a pod. K strojarine sa nevyjadrujem. Ale nedostatočne sú popísané dokonca aj lieky,sú bez detailného zloženia liekov. A mnohé iné, napr. aj s textilom, žiadna gramáž materiálu. Podľa čoho sa má kupujúci zorientovať. To je ako kupovať mačku vo vreci. Nestačí vyobrazenie. Popis musí byť dokonalý, inak zákazník zo stránky uteká. Majitelia webov nechápu, že zastupujú kamenný obchod, kde sa zákazník môže klásť doplňujúce otázky, materiál ohmatať. Vyskúšať. To znamená, ak chcú predávať, vcítiť sa do zákazníka a podať maximum informácií aj vyobrazení detailov výrobku.
Možno sa spoliehajú stránky s potravinami, že keď predávajú bežný artikel, načo popisy. Ale ten zákazník má nejaký dôvod nakupovať cez net. Tak mu predsa vyhoviem. Aby sa rozbehol biznis, je to obchodníkov záujem.
Ja viem, kvalitné stránky sú drahé. Každý na začiatku na to nemá. To sa dá pochopiť.
Ale zabehnuté stránky by sa mohli po čase zdokonaliť.
Zlá stránka - idem na ďalšiu. Mohli ma mať.