monspa
15.10.12,09:15
Prosím o radu. s.r.o. prebrala zamestnancov aj so záväzkami voči nim. Sú to neuhradené mzdy z roku 2010 /odvody z miezd boli uhradené pôvodným z-ľom/. Ako mám zaúčtovať tieto záväzky? Mám to evidovať v interných dokladoch alebo v ostatných záväzkoch? Pri úhrade mzdy vzniká aj povinnosť uhradiť daň zo mzdy. Ako mám zaúčtovať túto daň? Vopred ďakujem.
monspa
15.10.12,07:23
Záväzok vznikol v roku 2010 FO-zamestnávateľovi, ktorý uzavrel s s.r.o. zmluvu o prechode práv a povinností v júni 2012. Novozaložená s.r.o. prebrala zamestnancov a s nimi aj nevyplatené mzdy za rok 2010. Neviem sa z toho vymotať, ako mám zaúčtovať vznik toho záväzku ku dňu prevzatia zamestnancov.
Tweety
15.10.12,07:23
Prosím o radu. s.r.o. prebrala zamestnancov aj so záväzkami voči nim. Sú to neuhradené mzdy z roku 2010 /odvody z miezd boli uhradené pôvodným z-ľom/. Ako mám zaúčtovať tieto záväzky? Mám to evidovať v interných dokladoch alebo v ostatných záväzkoch? Pri úhrade mzdy vzniká aj povinnosť uhradiť daň zo mzdy. Ako mám zaúčtovať túto daň? Vopred ďakujem.
Veď záväzky museli byť zaúčtované hneď pri zaúčtovaní miezd za príslušný mesiac roka 2010, či nie? A samotná úhrada? NO klasicky aj odvod dane klasicky.
monspa
16.10.12,05:08
Predchádzajúci zamestnávateľ viedol JU. Vznik záväzku by som zaúčtovala dňom 1.6.2012 - sú v tom nevyplatené mzdy, daň zo ZČ a pohľadávka voči DU - daňový bonus. Záväzok nový zamestnávateľ vyrovnáva postupne podľa finančných možností, takže aj daň sa uhrádza postupne. Chcem poradiť presný postup zaúčtovania. Vďaka.