zuzanapuchlova
22.02.06,19:09
Chcem sa opytať: vyplnan dan. priznanie fyz osobe typ b a je tam kokonka uhrn príjmov od všetkých zamestnavatel a nerozumiem tomu,neviem čo tam mám dať. pretože nerozumiem vysvetlivke
evina
22.02.06,18:16
Chcem sa opytať: vyplnan dan. priznanie fyz osobe typ b a je tam kokonka uhrn príjmov od všetkých zamestnavatel a nerozumiem tomu,neviem čo tam mám dať. pretože nerozumiem vysvetlivke


Riadky 33,34,35 sa vypĺňajú v prípade, ak FO mala aj príjem zo závislej činnosti, teda TPP alebo práca na základe Dohody o vykonaní práce. Ak také mal, musel dostať od všetkých zamestnávateľov potvrdenie o takomto príjme, teda do riadku 33 dávaš spočítane hrubé mzdy od všetkých zmaestnávateľov, aj v zahraničí...
abel
22.02.06,19:16
Chcem sa opytať: vyplnan dan. priznanie fyz osobe typ b a je tam kokonka uhrn príjmov od všetkých zamestnavatel a nerozumiem tomu,neviem čo tam mám dať. pretože nerozumiem vysvetlivke
Zuzanka bolo by dobre keby si sa ozvala či ti to stačí alebo chceš bližšie vysvetlenie.
zuzanapuchlova
23.02.06,18:31
Dakujem veľmi pekne nepotrebujem podrobnejšiu odpoved veľmi mi to pomohlo.Lebo nikto mi to nevedel vysvetliť tak ešte raz dakujem pekne.
Paula
24.02.06,13:45
V prípade, ak sú zamestnancovi zrážané príspevky na DDP zo mzdy, pri ročnom zúčtovaní preddavkov nemusí zamestnanec predkladať potvrdenie o zaplatení príspevkov. V prípade, ak si FO robí sama DP na základe potvrdenia zamestnávateľa o zúčtovaných a vyplatených príjmoch, kde je uvedené, že boli zrazené príspevky na DDP (neuplatnené) - musí k DP priložiť potvrdenie o zaplatených príspevkoch, alebo pre uplatnenie nezd. časti základu dane stačí údaj z potvrdenia od zamestnávateľa?
Ďakujem za info.
abel
24.02.06,18:43
Pauli, v stredu som bola na prednáške, ktorú robil Daňový úrad v Trnave. Metodička nám tam povedala, že ak nám robí ročné zúčtovanie dane zamestnávateľ, musíme doložiť doklad od poisťovne, ale ak si podávame sami daňové priznanie, potvrdenie z poisťovne sa neprikladá - nie je prílohou DP, aj keď si uplatňujeme nezd. časť do 12000.- Sk.
emdzi
24.02.06,23:25
... ale ak si podávame sami daňové priznanie, potvrdenie z poisťovne sa neprikladá - nie je prílohou DP, aj keď si uplatňujeme nezd. časť do 12000.- Sk.

co asi zakonodarca velmi nedomyslel, kedze sa to da velmi lahko zneuzit a pravdepodobne sa na to ani nikdy nepride, kedze danove kontroly "A"-priznani sa takmer vobec nerobia

preto tieto potvrdenia z poistovni niektore DU vyzaduju (a poistovne ich posielaju vacsinou samy od seba, tak aky problem to tam prilozit? :) )