4d4m
15.10.12,13:33
na byte máme wifinu.. aj mi ju notebook najde ale po zadaní hesla mi vypisuje obmedzené pripojenie a nepusí mi to internet... bývame tam 6.. 4 ide net bez problemov len nám dvom nie... nefunguje to ani cez Windows a ani cez Ubuntu... IP adresu a DNS sme všetci zadali Automatickú... vôbec netuším v čom by mohol byť problém.. skúste mi dať nejaké rady čo by som mal vyskúšať...

Ďakujem
babicka1
15.10.12,15:04
Ahoj prepáč že ti neporadím ,ale ja mám podobný problém hocikedy ked som na internete mi prestane íst ,že nedá sa pripojit,hoci pred chvílou išiel robia mi to všetky počítače aj stolový . Neviem ,či to nie je tým ,že sa mi do počítača dostala zabezpečená siet niekde od susedov ,čo mám urobit aby som ju dostala preč z počítača už som to skúšala no nedarí sa mi to dakujem za radu
g.martin
15.10.12,15:21
Dobrý deň, nemáte náhodou nainštalované dva antivírové programy ? alebo aj keď iba jeden, skúste ho odinštalovať.
Janiela
15.10.12,15:24
Môj syn má práve taký istý problém. Pomôže niekto. Skúšame ešte odstrániť Norton. Mne už viackrát narobil šarapatu.
Niran
15.10.12,15:32
Aky OS tam je myslim Windows? Mozete vyskusat aj nasledovne. Otvorit si centrum sietovych pripojeni, kliknut na bezdrotovy adaper a zakazat ho resp. vypnut. Nasledne ho opatovne zapnut (tym sa restartuje) a potom sa skusit pripojit na wifi. Najst dostupne siete a po najdeni sa kliknut na prislusnu siet a potvrdit pripojenie (tzn. Pripojit)
babicka1
15.10.12,15:41
My máme notebooky dva aj stolový a každý má iný antivírus môže to byt tým?
Niran
15.10.12,15:45
Nemyslim si ze by to mohlo byt rozdielnym antivirusovym programom. Skor nie ako ano, ale skusit odinstalovat ich mozte. Skusali ste postup co som napisal vyssie?
babicka1
15.10.12,15:55
Ano ,ked to urobím vtedy to ide, ale pomôžete mi aj s tým pripojením bezdrôtovej siete jednu moju a druhú susedovu mám ich tu dve siete chcela by som susedovu dat preč no neviem ako tá je zabezpečená moja nie je
misoft
15.10.12,16:10
Nie.
misoft
15.10.12,16:17
Tak si vo svojom routeri tiež nastav zabezpečenie WPA-PSK a zadaj si heslo (v časti WLAN). Taktiež si nastav svoje meno siete SSID - toto potom nájdeš v počítačoch, keď budeš hľadať siete, dáš pripojiť, zadáš heslo a pripojí. Keď sa pripojí k tvojej sieti, klikni dole na ikonku WiFi pripojenia ĽTM, vyber svoju sieť, PTM>Vlastnosti>Pripojenie a tam označíš Automaticky pripojiť, keď je táto sieť v dosahu. Odteraz sa ti automaticky pripojí k tvojej sieti a nebudeš už musieť zadávať heslo.
babicka1
15.10.12,16:21
ok. dakujem za odpoved
Vlado40
15.10.12,17:15
Najlepšie je nastaviť ak sa dá vybrať samostatne zabezpečenie wifi na WPA2-PSK.
misoft
15.10.12,18:11
WPA2 som myslel, kua, NumLock som vypol, 2 som nenapísal.
4d4m
16.10.12,08:46
windows tam je XP ale ako som písal nefunguje to ani cez Ubuntu 10.10 ...ciže antivirusový program by nemal byť problém... a asi ani ten windows...
viktorviktor
16.10.12,12:03
Má WPA2 vplyv na výkon antény? Po prechode z WPA na WPA2 nastal rovnaký problém, výpis - obmedzené pripojenie- a internet na pripojenom PC má občasné výpadky, bližšie k routru je pripojenie obnovené, k prerušeniu nedochádza. Pri WPA tento problém nebol.
mecky
16.10.12,12:06
na vykon anteny nie, ale na vykon procesora routru ano
ak s wpa neboli problemy tak sa k nemu vrat
Vlado40
16.10.12,12:25
Vyber si zmiešaný režim WPA-PSK + WPA2-PSK ,ak máš staršiu wifi kartu alebo preinštaluj ovládač na wifi karte.Ak router ponúka WPA2-PSK ,tak by mal aj stíhať prenos.Chybu skôr hľadaj vo wifi v PC.
mecky
16.10.12,12:34
preco preboha zmiesany rezim? aby si este viac zakopal vykon toho routeru ked sa nahodou pripoji viac klientov? nema abolutne ziadny zmysel take nieco zapinat
ak router nieco ponuka nie vzdy to aj realne funguje, hlavne pri wifi , z roznych pricin, od nedodrzania specifikacie vyrobcom, zprasenych ovladacov az po zlych tancujucich zelenych muzickov na marse
ak to s wpa funguje nieje dovod to nepouzit
Andy Kralik
16.10.12,12:34
K pôvodnej otázke. (mozno niekomu pomoze moja skusenosť)
Mne toto robilo keď z nejakého dôvodu sieťovka na notebooku pravidelne stracala nastavenie IP adresy. Vtedy sa stávalo, že router jej nepridelil novú IP adresu, pretože pre danú MAC adresu mal už IP adresu pridelenú. (boli pocitace ktore takto blbli)
Pomohlo mi nastaviť v routeri pre danú MAC adresu sieťovky stabilnú IP adresu a rovnako fyzicky nastaviť v notebooku IP adresu. (nie automaticku)
Vlado40
16.10.12,18:00
preco preboha zmiesany rezim? aby si este viac zakopal vykon toho routeru ked sa nahodou pripoji viac klientov?
Ak sa pripája viac klientov ,tak každa wifi karta sa pripojí v takom režime aký jej vyhovuje.Ak router nedokáže robiť to čo má ,tak by som ho zakopal.
mecky
17.10.12,10:55
ano kazda karta sa moze pripojit v inom rezime, len router to musi prepinat pre kazdu zvlast
mam dojem ale ze pokial to tej karte specialne nenanutis tak bude preferovat wpa2 a wpa pouzije len pre tych klientov ktory wpa2 nevedia