patrik_1054
15.10.12,13:45
Zdravím,

Práve som si zmenil denné štúdium na externé. Potreboval by som vedieť aké sú moje povinnosti, keďže na internete sú konfliktné informácie.

Mám 23 rokov a som nezamestnaný, študujem externe. Ktoré odvody musím platiť, kde sa mám zaregistrovať, a aké mám povinnosti?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď
pekný deň
veronikasad
15.10.12,12:05
Povinne neplatíš žiadne odvody (aj za externých študentov platí zdr.poistenie štát), do zdravotnej poisťovne odnes potvrdenie o návšteve školy
Lucia 5555
22.11.12,14:28
Ahoj, a viete mi poradiť ak som exeterná študentka, ale mám aj normálny trvalý prac. pomer, nemám nejaké výhody, alebo úľavy? Ďakujem
batorek
07.01.13,19:06
Dobrý večer.
Prosím poraďte stále čítam v zákone že externý š tudent VŠ vedený na úrade práce od 1.1.2013 nemôže pracovať na dohodu
o brig. práci študenta 24 ročný. Buď tomu nerozumiem alebo je to tak ??? Niekde na porade čítam že nemôže a niekde že môže.
ĎAkujem za radu.
ewita888
07.01.13,19:12
Dobrý večer.
Prosím poraďte stále čítam v zákone že externý š tudent VŠ vedený na úrade práce od 1.1.2013 nemôže pracovať na dohodu
o brig. práci študenta 24 ročný. Buď tomu nerozumiem alebo je to tak ??? Niekde na porade čítam že nemôže a niekde že môže.
ĎAkujem za radu.
Na Dobpš môže robiť iba študent denného štúdia, nie externý.