dodko999
15.10.12,14:09
Poprosím o radu. Ku koncu septembra som dal výpoveď v poisťovni ako viaz. fin. agent. Ešte stále som registrovaný v registri NBS, môžem začať pracovať pre inú poisťovňu alebo mám čakať na odregistrovanie? Keďže §16 ods. 8 zák. 186/2009 z.z., hovorí, že: Oprávnenie viazaného finančného agenta, podriadeného finančného agenta a viazaného investičného agenta vykonávať finančné sprostredkovanie zaniká dňom zrušenia zápisu v registri alebo dňom skončenia platnosti zmluvy podľa § 8, 9 alebo § 12, ak tento deň predchádza dňu zrušenia zápisu v registri.
Vďaka
sroservis
15.10.12,20:33
Opravnenie VFA zanikne zanikom zmluvy s povodnou poistovnou, ak tento den predchadza vymazu VFA z registra.
Ak vam teda zanikla zmluva s povodnou poistovnou /nestaci len podat vypoved, ale v jej dosledku, napr. uplynutim vypovednej doby, musi dojst k ukonceniu zmluvy/, mozete vstupovat do noveho zmluvneho vztahu s inou poistovnou. Den ukoncenia zmluvy vypovedou by mal vyplyvat z obsahu vasej zmluvy s povodnou poistovnou.
Nove opravnenie na VFA vam vsak vznikne, az ked vas nova poistovna da zapisat do registra ako svojho VFA - standardne tieto zmluvy o sprostredkovani alebo o obchodnom zastupeni su platne dnom podpisu, ale ucinne az registraciou VFA do registra.
V praxi teda NBS najprv zrealizuje vymaz povodneho zapisu a nasledne vam zaregistruje nove opravnenie.