Abejita
15.10.12,14:49
Dobry den,
zacinam uctovat neziskove organizacie a potrebovala by som vediet ako je to ked neziskova organizacia kupi auto a danovom urade. Musi ho prihlasovat tak ako napr. s.r.o.? Neziskova organizacia nevykonava podnikatelsku cinnost. dakujem velmi pekne Eliska
Abejita
16.10.12,12:58
prosim poradte mi
Tweety
16.10.12,12:59
Na Dú už aj autá predávajú?
Bambi23
23.10.12,07:31
Ja uctuje neziskovku, maju tam auto a museli ho prihlasit na DU k Dani z motorovych vozidiel, kedze sa vyuzia firemne ucely, teda na podnikanie, hoci v neziskovke. Dan z MV platia kazdy rok ... tak asi ano, nestretla som sa s tym, ze by nemuseli. Potom by si podla mna nemohli davat do nakladov ziadne vydavky spojene s pouzivanim auta, PHM a podobne.
Abejita
25.10.12,11:59
dakujem..takze aj ked ho mala v prenajme tak aj to treba prihlasit?
Abejita
29.10.12,06:57
prosim o odpoved
Rudo
20.11.12,08:17
Par. 84 odst. 1 zákona 538/2007 , hovorí že predmetom dane je iba vozidlo, ktoré sa používa na podnikanie alebo činnosti, z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane. Ak používate vozidlo iba na služby oslobodené od dane, (hlavná činnosť oslobodená par. 13 ) tak daň neplatíte a na DU vozidlo neprihlasujete. Ak ale vozidlo používate aj na účely z ktorých plynúce príjmy sú predmetom dane (podnikanie, prenájom priestorov, školenia,predaj majetku,reklama..)tak treba prihlásiť na DU aj zaplatiť daň.
Abejita
26.11.12,14:48
takze ak neprihlasim mozem si dat aj tak blocky od PHM do nakladov ak tomu spravne rozumiem ano? dakujem
katuskuliena
31.01.13,12:45
Ahoj,
ja som mala podobny problem. Predchadzajuca uctovnicka prihlasila vozidlo neziskovky na DU - a platila sa dan. Hoci by sa nemusela, ked neziskovka nema zivnostenske opravnenie (teda nepodnika). Volala som aj na DU, tam mi poradili, ze ak neziskovka nedosahuje zisk, nema zivnost, vykonava iba cinnosti, ktore ma v stanovach, netreba to prihlasovat na DU, netreba platit dan. A blocky na PHM sa uctuju do nakladov - len pozor na evidenciu jazd, treba to riadne viest. My to vedieme v exceli, s tym, ze na konci mesiaca na napise k tomu suhrnna sprava o pracovnej ceste (kam sa islo, preco, co sa vyriesilo, kto to nariadil, preco to bolo potrebne...) - predseda to podpise, a je to ok.