majkla
15.10.12,21:06
Dobrý večer, musím opraviť DP k DPH,lebo som dodatočne zistila že musím 1 faktúru samozdaniť.Daňová povinnosť sa mi nemení len DPH na vstupe a výstupe.Čo uvediem v DP-iba zmenené riadky?
Paula
15.10.12,19:25
Celé priznanie vyplníš tak, ako má byť po správnosti, nie iba "opravené" riadky.
mondes
16.10.12,21:22
Prosím Vás o ujasnenie môjho problému. Za 1. štvrťrok 2012 nám vyšla v DP k DPH daňová povinnosť 438,82 Eur. Následne som zistila chybu a v máji som podala dodatočné DP k DPH, v ktorom mi vyšiel NO 56,97 Eur. V žiadosti o vrátenie dane som uviedla sumu 495,79 Eur (438,82 + 56,97), avšak DU nám vrátil len 438,82 Eur. Je to OK? Nemal nám vrátiť celých 495,79 Eur?

Viem, že ak v riadnom DP k DPH vyjde NO, tak DÚ ho nevráti hneď, ale ho vykompenzuje s ďalším DP. Avšak pri dodatočnom DP k DPH, som si myslela, že to neplatí a že mám žiadať aj NO z dodatočného DP. Prosím Vás, o vysvetlenie pre budúcnosť resp. aj link na príslušný zákon.

Ako v JU zaúčtujem vrátenie DPH z dodatočného DP? Ďakujem veľmi pekne za rady.
KEJKA
17.10.12,05:19
nakoľko DDP si podala v čase, ked ešte neprešiel termín na kompenzáciu s následným DP DPH, DU iba vrátil to, čo ste zaplatili. Štát viac nedostal, takže je to podľa mňa v poriadku.
Celú sumu by ti vrátil, ak by si to DDP podala napr. až v auguste.
Podľa mňa postupoval správne a ty si ten NO mala vykompenzovať v DP DPH za II.Q. kedže si zrejme tak neurobila, požiadaj o vrátenie rozdielu.
v JU účtuješ tak ako osttané NO, DP - je na to osobitný stlpec ja by som to dávala plus aj mínus tam ako položku NZ´D
mondes
17.10.12,07:09
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. No rozmýšľam, či požiadať o vrátenie NO, alebo to automaticky vykompenzovať v 3.Q. Čo je správnejšie? Ďakujem pekne.
KEJKA
17.10.12,09:16
kompenzovať sa dá iba raz, a to v najsledujúcom období, čo sa už zmeškalo.
Ale môžeš sa dohodnúť so správkyňou, že uhradíš o ten rozdiel menej a ona si to započíta.