nobilis
15.10.12,23:07
Viete mi prosim poradit, aku sumu treba mesacne odvadzat do zdravotnej poistovne ak som zamestnana u zamestnavatela na polovicny pracovny pomer a zaroven som si zalozila zivnost?!
Zamestnavatel za mna odvadza odvody, som vsak povinna ako SZCO platit si zdravotku. Aka by mohla byt ta sumicka? :-) Dakujem
sroservis
17.10.12,19:09
ja mam za to, ze vy si nemusite este platit preddavky, inak ich minimalna vyska ja cca 46 eur.
ak ste zacali podnikat v tomto roku, na buduci rok vam zp urobi zuctovanie zdravotnych odvodov a da vam doplatit doplatok, a to zavislosti od vasho obratu z podnikania a poctu mesiacov, pocas ktorych ste podnikali.
veronikasad
17.10.12,19:15
Viete mi prosim poradit, aku sumu treba mesacne odvadzat do zdravotnej poistovne ak som zamestnana u zamestnavatela na polovicny pracovny pomer a zaroven som si zalozila zivnost?!
Zamestnavatel za mna odvadza odvody, som vsak povinna ako SZCO platit si zdravotku. Aka by mohla byt ta sumicka? :-) Dakujem
Ak si poverila živnostenský úrad prihlásením SZČO do ZP, choď do ZP osobne zmeniť si vymer.základ z minima na nulu. Preddavky do konca roku 2013 platiť nemusíš (ak sa nezmení zákon). Ak budeš naďalej zamestnaná, od 1.1.2014 budeš platiť preddavky pri súbehu podnikania a zamestnania nie z min.vymer.základu, ale zo skutočného, ktorý ti vypočíta ZP v RZZP.

Ak vykážeš v daňovom priznaní kladný základ dane (zisk) z podnikania, počítaj s nedoplatkom na zdr.poistení za rok 2012 aj 2013.