anton novak
16.10.12,05:48
dobrý deň, vedel by mi niekto povedať či sa pre mňa ako prenajímateľa bytu niečo mení ak sa mojej nájomníčke v priebehu trvania nájmu bytu narodí dieťa ?
ďakujem
ivka70
16.10.12,03:56
Budes musiet prihlasit o jednu osobu viac v byte, inak nic.
Halli
16.10.12,08:17
dobrý deň, vedel by mi niekto povedať či sa pre mňa ako prenajímateľa bytu niečo mení ak sa mojej nájomníčke v priebehu trvania nájmu bytu narodí dieťa ?
ďakujem

....stúpnu ti náklady, hlavne na vodu :)
svojar
16.10.12,08:52
Voda ako voda, ale viac bude nákladov na jej ohrev v kotolni a to bude "paletka"
Doplnok - mimotemy - môj okrúhly príspevok.:):):)
Halli
16.10.12,10:21
však jasne myslela som SV a TUV ..:)
verkaz
16.10.12,12:18
Mám tiež podobný prípad. Vlastník bytu sa na mňa obrátil s otázkou, či bude môcť takejto mamičke dať výpoveď z nájmu pri neplnení zmluvy alebo sa vzťahuje nejaká ochrana na malé dieťa.
S ničím takýmto som sa však nestretla, tak som mu ani nevedela poradiť, pokým niečo nezistím. Bojí sa hlavne o to, či ju bude môcť s dieťaťom vysťahovať.
sito
16.10.12,12:57
Ak nie si otec, tak viď ivka.


Ak nie je, tak ani viď ivka. Na konci roka počet osôb, dnes už osobomesiacov. Ak nenahlási, môže pomôcť mamičke. Ak nemyslí na seba, pre seba! Ak nahlási, splní si svoju povinnosťvoči spoluvlastníkom.
martin33AA
16.10.12,18:56
Záleží aj ako je stavaná zmluva o nájme. Na to by si sa mal pozriet hlavne. Lebo to smrdí nekalým oplodnením v tvojom prenajatom priestore - že tam prebýva "možný otecko". Len jedna dievčina aj tá bola z Izreala prišla do druhého stavu - mocou z výsosti. V tvojom prípade to nehrozí. Teda ak je nájom len pre jednu osobu nájomcu, a potomkov si nespomenul v zmluve je to smola:-) Treba zapojiť možného otecka aby rodinka žila pokope a pekne ti pripsieval zvýšené náklady.
bettylou
16.10.12,18:59
môže, ale nepatrí sa to
Halli
17.10.12,13:59
Záleží aj ako je stavaná zmluva o nájme. Na to by si sa mal pozriet hlavne. Lebo to smrdí nekalým oplodnením v tvojom prenajatom priestore - že tam prebýva "možný otecko". Len jedna dievčina aj tá bola z Izreala prišla do druhého stavu - mocou z výsosti. V tvojom prípade to nehrozí. Teda ak je nájom len pre jednu osobu nájomcu, a potomkov si nespomenul v zmluve je to smola:-) Treba zapojiť možného otecka aby rodinka žila pokope a pekne ti pripsieval zvýšené náklady.


"nekalé oplodnenie v prenajatom priestore" jéééžiškovehusličky tak toto ma dostalo http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/50.gif
sito
17.10.12,14:26
:eek: A on bol aj muzikant?
Mária27
17.10.12,17:00
Prenajímateľ môže vypovedať nájom bytu iba z dôvodov uvedených v § 711 občianskeho zákonníka. Pre istotu si prečítaj aj § 712a o bytových náhradách a všimni si tam maloleté dieťa.
felix1
22.10.12,18:07
A coho sa obavas ? Ked bude platit poplatky za 24 osobomesiaov rocne, nech tam je. Dnes tazko najdes serioznu platiacu nahradu :) A ak sa obavas neplatenia, konaj ihned ak neplanujes charitu.