zetta
16.10.12,07:07
Dobrý deň
potreboval by som poradiť ohladne celkového odvodového zaťaženia pri práci v Nemecku na slovenskú živnosť. Zistil som si že ak odpracujem viac ako cca 180dní za 12 mesiacov MUSíM platiť v Nemecku odvody, dane a proste všetko. Zistil som tiež že v závislosti od výšky príjmu sa mení odvodové zaťaženie. Vedel by niekto poradiť ako sa to mení? resp aké sú odvody pri akom zárobku?

Za každú odpoveď ďakujem.
Indeed
22.10.12,05:40
Ty nepracuješ v Nemecku na slovenskú živnosť,

Ty pracuješ na vykone zákazky/práce/ pre nejakého sprostredkovateľa,/predpokladam,že slovenského/ktorý Ťa

do nemecka na tuto prácu vyslal.

Takže de facto je to vlastne tak ako by si pracoval na Slovensku ak fakturuješ za výkon prác slovenskej firme.
Replasťačka
22.10.12,11:41
Ak máš objednávku, alebo zmluvu na práce s odberateľom priamo z nemeckej firmy, vybavíš si povolenie cez sociálnu poisťovňu E101, to je žiadosť a tá vydá povolenie A 101, na základe ktorého pracuješ v štátoch EU. Povolenie od SP slúži ako doklad , ktorým sa preukazuješ pri styku s úradmi v Nemecku a znamená, že sociálne a zdravotné odvody platíš na Slovensku. Povolenie môžeš dostať max. na 24 mesiacov a vystavuje sa na dobu, na ktorú máš uzatvorený kontrakt v IČŠ.