elisabeth1979
16.10.12,10:43
Ahojte,
mám takú otázku, známa bola tri roky zamestnaná v personálnej agentúre na TPP, na dobu neurčitú. Tvrdí, že ju vyhodili ako tehotnú, a že je to v súlade so zakonníkom práce. Mne sa to teda nezdá, má pravdu?
tictac7
16.10.12,08:53
nemá pravdu a určite jej ako dôvod na ukončení PP nedali tehotenstvo. Keď nemáš danú výpoveď pred sebou, je zbytočné o niečom polemizovať, ako by čo malo byť, keď nevieš, ako to je.
elisabeth1979
16.10.12,09:03
len som si chcela overiť, či nemajú personálne agentúry nejaké rozdielne podmienky
Marian386
09.01.13,15:35
Zdravim,chcel by som sa opytat,ked sa niekto zamestna cez agenturu a ona mu sprostredkuje pracu,ten pracovnik dostane aspon minimalnu mzdu na svoj ucet,ako je to napriklad s dovolenkou?...Ci ma porovnatelne prava ako riadny zamestnanec.Dakujem.
Tweety
09.01.13,15:38
Zdravim,chcel by som sa opytat,ked sa niekto zamestna cez agenturu a ona mu sprostredkuje pracu,ten pracovnik dostane aspon minimalnu mzdu na svoj ucet,ako je to napriklad s dovolenkou?...Ci ma porovnatelne prava ako riadny zamestnanec.Dakujem.
Áno,stane sa zamesrtancom s právami a povinnosťami ako ostatní.
Marian386
09.01.13,15:51
A s tym platom ako?Dostane na svoj ucet aspon tu minimalnu mzdu?Kedze nieco zrejme dostava agentura.Jemu posiela peniaze na ucet agentura?Aj pracovnu zmluvu uzavrie s agenturou?
Tweety
09.01.13,16:07
A s tym platom ako?Dostane na svoj ucet aspon tu minimalnu mzdu?Kedze nieco zrejme dostava agentura.Jemu posiela peniaze na ucet agentura?Aj pracovnu zmluvu uzavrie s agenturou?
Zamestnanec obdrží mzdu podľa PZ.
misoft
09.01.13,16:20
Zamestnanec obdrží mzdu podľa PZ. .....i keď to nie je niekedy pravda - záleží podľa "agentúry".
Syn onehdá - ako zamestnanec agentúry (čo sa niekoľkokrát na HNOJke prezentovala) - dostával len 50% z toho, čo vyplatila firma, ktorej bol "prenajatý". Pri 700€ plate od firmy mu agentúra vyplatila vždy 50% - 350€ - ostatné si stiahli ako "réžiu".