Lusia Artuková
16.10.12,10:57
Dobry den, za mesiac september som prijala prvu platbu od google za sluzbu adsense za august, ako som sa informovala do 20.10 musim podat suhrny vykaz. No mam problemy s vyplnenim. Takze mam par otazok, ak by niekto vedel poradit bola by som vdacna.

1. Niekde som cital ze sa tam zadava IC DPH google nie moje. Alebo vsetky udaje na vykaze su len o mne? O google ani zmienka?

2. Mozem podat vykaz aj mesacne? Znova som citala ze ak podavam sluzbu je mozne len stvrtrocne.

3. V adsense ucte mam nastaveny ucet ako osobny, takze google moje IC DPH nema, odosiela platbu len na moje meno a cislo uctu, je to problem? Neviem ci si to subjekty porovnavaju podla mojho IC DPH a google

4. Viem ze moja povinnost platit DPH by mala byt z tohto 0€ kedze google plati DPH v irsku, ale pre istotu sa opytam ci to je skutocne takto.

Mam zivnost a som registrovana podla 7a

Dakujem velmi pekne
Lusia Artuková
16.10.12,19:05
Nikto nic ? :( Uz nemam vela dni
Aljok
17.10.12,07:03
Lusia Artuková
17.10.12,09:04
Dakujem precitane, nasla som aj priklad ako to vyplnit pre google adsense, no zaujimalo by ma este, mam to ulozit ako subor FDF ? Pouzila som aplikaciu e-dane a idem to odoslat na ich mail a osobne dorucit na DU.
KEJKA
17.10.12,09:24
Dakujem precitane, nasla som aj priklad ako to vyplnit pre google adsense, no zaujimalo by ma este, mam to ulozit ako subor FDF ? Pouzila som aplikaciu e-dane a idem to odoslat na ich mail a osobne dorucit na DU.
SV sa posiela iba elektronicky, takže musíš mať prístup a možnosť podať elektronicky.
Síce - hm, zachytila som, že nové EZU registrácie majú problém a funguje náhradný spôsob, tak potom pardon.
postupuj teda podľa najnovších inštrukcií, podľa mňa podáva sa vo formáte .xml, a netreba osobne odniesť alebo posielať. Ale ak to .xml "neberie", a je povolené podať aj písomne, tak potom je to formát .fdf - čitateľný ako .pdf.
tictac7
17.10.12,09:35
áno, subjekty registrované po 1.4.2012, ktoré nemajú zástupcu so ZEP "nevedia" uzatvoriť Dohodu a preto posielajú papier...
santiago22
24.10.12,13:18
Mam podobny problem, postupoval som nakoniec podla rady vyssie. Vyplnil smo suhrny vykaz, odoslal na mail a do 5 dni osobne odniesol na DU. No dnes mi volali z DU ze nevidia podany vykaz, tak vravim ze som to podal na mail, nemam identifikator ani dohodu ani nic, kedze pisu ze technicky to neni mozne. No volali mi ze som to akokeby ani neposlal... a mam sa prist zaregistrovat o dohode. Ako je to teda? Odkazoval som ich na drsr a clanok o subjektoch registrovanych po 1.4...