aramat77
16.10.12,11:22
Dobrý deň, sme S.R.O. a začiatkom roka sme kúpili nebytový priestor, ktorý sme začali prenajímať.
Účtovníčka nás teraz upozornila, že nemáme v predmete podnikania prenájom nehnuteľností. Ja som sa pozeral do voľných živností a našiel som len: Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základnýchslužieb spojených s prenájmom
My však prenajímame nebytový priestor len so základnými službami, resp. fakturujeme služby, ktoré nám fakturuje Správcovská spoločnosť (viď príloha). Je preto nutné rozširovať predmet podnikania?
ďakujem pekne za odpoveď
Susan
16.10.12,11:04
Dobrý deň, sme S.R.O. a začiatkom roka sme kúpili nebytový priestor, ktorý sme začali prenajímať.
Účtovníčka nás teraz upozornila, že nemáme v predmete podnikania prenájom nehnuteľností. Ja som sa pozeral do voľných živností a našiel som len: Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základnýchslužieb spojených s prenájmom
My však prenajímame nebytový priestor len so základnými službami, resp. fakturujeme služby, ktoré nám fakturuje Správcovská spoločnosť (viď príloha). Je preto nutné rozširovať predmet podnikania?
ďakujem pekne za odpoveď

Ano, suhlasim s Vašou účtovníčkou. Je potrebné si rozšíriť predmet podnikania o prenájom nehnuteľnosti.
IvoM
16.10.12,11:06
Neviem či som pochopil celkom otázku, ale ak ste kúpili nehnuteľnosti za účelom prenájmu, tak túto činnosť treba mať uvedenú v predmete činnosti, voľná živnosť neznamená že nemusí byť uvedená v obchodnom registri.
driver100
16.10.12,11:42
Prosím ako to je pri živnostníkovi? Ja prenajímam niekoľko nehnuteľností ako súkromná osoba,pretože mi na to nechcú dať živnosť.Neposkytujem iné,ako základné služby a na to živnosť nielen že nemusí byť,ale ani nemôže.
Keď som chcel ďalšiu živnosť na drobné opravy v domácnosti ako napr.oprava vod.batérie,maľovanie a oprava stierok,ktoré samozrejme robím v týchto nehnuteľnostiach,tak som zase zhorel na tom,že nemám výučný list murár,inštalatér a pod.Všade sa píše,že na prenájom netreba živnosť,ale málo odpovedí je na situáciu,kedy tú živnosť chcem a nedostanem ju.
Na druhej strane syn ma s.r.o.,a okrem iných tam má bez problémov aj ten prenájom nehnuteľností a pri tom nič nevlastní a nič neprenajíma.
driver100
16.10.12,11:48
Ano, suhlasim s Vašou účtovníčkou. Je potrebné si rozšíriť predmet podnikania o prenájom nehnuteľnosti.
Ako,keď neposkytuje iné ako základné služby spojené s prenájmom?Alebo s.r.o. môže a živnostník nie?