Nagy Eva
16.10.12,11:55
Od 1.10.2012 pri založení eserocky treba vyžiadať z DÚ súhlas na zápis, ktorý vydajú vtedy, keď ten dotyčný nemá daňový záväzok. Prosím niekto nema takúto žiadosť? DU potrebuje v nej napísať presne paragrafy....
zalobaba
16.10.12,11:40
Od 1.10.2012 pri založení eserocky treba vyžiadať z DÚ súhlas na zápis, ktorý vydajú vtedy, keď ten dotyčný nemá daňový záväzok. Prosím niekto nema takúto žiadosť? DU potrebuje v nej napísať presne paragrafy....


....to je teda dobré!!!! a tetula z DU ti dá časť svojej mzdy?
srska
16.10.12,11:53
Od 1.10.2012 pri založení eserocky treba vyžiadať z DÚ súhlas na zápis, ktorý vydajú vtedy, keď ten dotyčný nemá daňový záväzok. Prosím niekto nema takúto žiadosť? DU potrebuje v nej napísať presne paragrafy....požiadajte správcu dane o vydanie súhlasu podľa § 54 zákona 563/2009
Economic
16.10.12,17:00
Od 1.10.2012 pri založení eserocky treba vyžiadať z DÚ súhlas na zápis, ktorý vydajú vtedy, keď ten dotyčný nemá daňový záväzok. Prosím niekto nema takúto žiadosť? DU potrebuje v nej napísať presne paragrafy....

Tak ako píše Srska. Súhlas vydávajú podľa §-u 54 daňového poriadku a tetu pošli ešte raz na školenie. Však sa na toto sa predsa boli školiť ale teta asi na školení chýbala. :D.
srska
16.10.12,17:05
Tak ako píše Srska. Súhlas vydávajú podľa §-u 54 daňového poriadku a tetu pošli ešte raz na školenie. Však sa na toto sa predsa boli školiť ale teta asi na školení chýbala. :D.mimotemy jeseň + robota okolo domu = maródka
Aljok
19.10.12,05:44
FR SR už na stránke zverejnilo Informáciu k vydávaniu súhlasu správcu dane so zápisom do obchodného registra aj vzory žiadostí.

http://www.drsr.sk/wps/portal
Aljok
19.10.12,06:00
Radšej prilepím aj to info, lebo sa mi nedá dať priamy link na ten materiál. Majú nových "odborníkov"?
Economic
19.10.12,07:16
FR SR už na stránke zverejnilo Informáciu k vydávaniu súhlasu správcu dane so zápisom do obchodného registra aj vzory žiadostí.

http://www.drsr.sk/wps/portal

Som rada, že nejaké základné vzory žiadostí zverejnili, v mojich žiadostiach, ktoré som dávala svojim klientom presne toto všetko je uvedené, takže nič nemusím prerábať a trafila som sa do toho, čo tam chcú mať aj na základe mojich poznatkov z praxe.
guapa
05.11.12,10:01
Ludkovia jedno upozornenie k suhlasu spravcu dane, ktoré som riesila v teme "zalozenie sro po novom", ktora je uzamknuta. Pokial je zakladatelom spolocnosti zahranicna fyzicka osoba, doklada sa cestne vyhlasenie, ze nema povinnosti podla osobitneho zakona (pozrite § 11 ods. 2 písm. h) vyhlasky č.: 25/2004 a poznamku pod ciarou) s OVERENYM PODPISOM! Zamietli mi kvoli neoverenemu podpisu navrh, tak len, ze bacha na to.
Economic
05.11.12,12:53
Ludkovia jedno upozornenie k suhlasu spravcu dane, ktoré som riesila v teme "zalozenie sro po novom", ktora je uzamknuta. Pokial je zakladatelom spolocnosti zahranicna fyzicka osoba, doklada sa cestne vyhlasenie, ze nema povinnosti podla osobitneho zakona (pozrite § 11 ods. 2 písm. h) vyhlasky č.: 25/2004 a poznamku pod ciarou) s OVERENYM PODPISOM! Zamietli mi kvoli neoverenemu podpisu navrh, tak len, ze bacha na to.

Nie, treba Súhlas správcu dane z DÚ Bratislave. Riešila som občana SR a Poľska pri prvozápise.
zalobaba
05.11.12,17:18
Nie, treba Súhlas správcu dane z DÚ Bratislave. Riešila som občana SR a Poľska pri prvozápise.

Pri zahraničných FO alebo PO je potrebný súhlas správcu dane IBA v prípade, ak mali alebo majú daňovú povinnosť voči slovenskému správcovi dane. AK túto povinnosť nemajú, postačuje čestné prehlásenie.
Economic
05.11.12,19:52
Dovolím si oponovať a dať do pozornosti : Informáciu k vydávaniu súhlasu správcu dane so zápisom do obchodného registra

http://www.drsr.sk/wps/portal

Žiadateľom o súhlas je každý zakladateľ spoločnosti, t.j. tak fyzická osoba, ako aj právnická osoba. O vydanie písomného súhlasu žiada daňový subjekt. Daňový subjekt je osoba, ktorej zákon o správe daní (daňový poriadok) alebo osobitné predpisy ukladajú povinnosti alebo priznávajú práva. Daňovým subjektom je aj zahraničná fyzická alebo právnická osoba, ktorej daňový poriadok alebo osobitné predpisy ukladajú povinnosti alebo priznávajú práva.
zalobaba
05.11.12,21:04
Dovolím si oponovať a dať do pozornosti : Informáciu k vydávaniu súhlasu správcu dane so zápisom do obchodného registra

http://www.drsr.sk/wps/portal

Žiadateľom o súhlas je každý zakladateľ spoločnosti, t.j. tak fyzická osoba, ako aj právnická osoba. O vydanie písomného súhlasu žiada daňový subjekt. Daňový subjekt je osoba, ktorej zákon o správe daní (daňový poriadok) alebo osobitné predpisy ukladajú povinnosti alebo priznávajú práva. Daňovým subjektom je aj zahraničná fyzická alebo právnická osoba, ktorej daňový poriadok alebo osobitné predpisy ukladajú povinnosti alebo priznávajú práva.


.....a? kde tam vidíš rozdiel v tom, čo som napísala? daňový poriadok (platný na území SR) alebo osobitné predpisy (taktiež platné na území SR), ktorý ukladá práva a povinnosti (ukladá ich iba osobám, ktoré sú povinné nejakú daň v SR platiť, bez ohľadu na to, či sú FO alebo PO)....

...dovolím si tvrdiť, že zákony treba vedieť čítať, ak ich používam k práci...
Mária.K.
12.11.12,08:46
Poprosila by som vás o odpoveď na nasledovnú otázku: Musia byť časovo zosúladené dátumy na zakladateľskej listine so súhlasom správcu dane so zápisom do OR? Zamietne súd návrh na zápis spoločnosti do OR, ak súhlas správcu dane bude so skorším dátumom, ako je dátum overenia podpisu na zakladateľskej listine? Pýtam sa preto, lebo v doporučenom vzore žiadosti, ktorý vydala finančná správa je uvedená aj skutočnosť, pre akú novozakladanú spoločnosť sa súhlas vydáva.
Economic
12.11.12,08:55
Poprosila by som vás o odpoveď na nasledovnú otázku: Musia byť časovo zosúladené dátumy na zakladateľskej listine so súhlasom správcu dane so zápisom do OR? Zamietne súd návrh na zápis spoločnosti do OR, ak súhlas správcu dane bude so skorším dátumom, ako je dátum overenia podpisu na zakladateľskej listine? Pýtam sa preto, lebo v doporučenom vzore žiadosti, ktorý vydala finančná správa je uvedená aj skutočnosť, pre akú novozakladanú spoločnosť sa súhlas vydáva.

Súhlas správcu dane musí predchádzať spísaniu ZL. Teda aspoň by to tak malo byť.... Tie dátumy vôbec nemusia byť zhodné.
Mária.K.
12.11.12,09:08
Ďakujem
zalobaba
12.11.12,09:51
Poprosila by som vás o odpoveď na nasledovnú otázku: Musia byť časovo zosúladené dátumy na zakladateľskej listine so súhlasom správcu dane so zápisom do OR? Zamietne súd návrh na zápis spoločnosti do OR, ak súhlas správcu dane bude so skorším dátumom, ako je dátum overenia podpisu na zakladateľskej listine? Pýtam sa preto, lebo v doporučenom vzore žiadosti, ktorý vydala finančná správa je uvedená aj skutočnosť, pre akú novozakladanú spoločnosť sa súhlas vydáva.

Obchodné meno spoločnosti, ktorá sa ide zakladať sa v súhlase správcu dane neuvádza. Dátum súhlasu odporúčam skôr, než dátum podpisu Zakladateľskej listiny.
Mária.K.
12.11.12,11:02
Ďakujem
miriza
12.11.12,11:25
Ahojte chcem sa opýtať pre vydanie súhlasu správcu dane so zápisom spoločnosti do OR treba dať na daňový úrad spoločenskú zmluvu a tiež má záujíma, či tam treba dodať nejaký kolok. Ďakujem.
Aljok
12.11.12,11:59
Prečítaj si prílohu v príspevku č. 7.
Economic
12.11.12,12:51
Ahojte chcem sa opýtať pre vydanie súhlasu správcu dane so zápisom spoločnosti do OR treba dať na daňový úrad spoločenskú zmluvu a tiež má záujíma, či tam treba dodať nejaký kolok. Ďakujem.


Nie iba samotnú žiadosť...
Economic
12.11.12,13:08
Poprosila by som vás o odpoveď na nasledovnú otázku: Musia byť časovo zosúladené dátumy na zakladateľskej listine so súhlasom správcu dane so zápisom do OR? Zamietne súd návrh na zápis spoločnosti do OR, ak súhlas správcu dane bude so skorším dátumom, ako je dátum overenia podpisu na zakladateľskej listine? Pýtam sa preto, lebo v doporučenom vzore žiadosti, ktorý vydala finančná správa je uvedená aj skutočnosť, pre akú novozakladanú spoločnosť sa súhlas vydáva.

Toto je text zo vzort žiadosti zverejnený na stránke DRSR. Môj názor je, že obchodné meno novozakladajúcej spoločnosti tam úplne kľudne môže byť.


Ing. Peter Kováč, nar. 10.10.1942, bytom Hlavná 130, Vráble), ako zakladateľ novej
spoločnosti s ručením obmedzeným, žiada správcu dane o vydanie súhlasu s prvozápisom
spoločnosti Beta, s r.o., so sídlom Mostná č. 5, Nitra do obchodného registra, nakoľko podľa
§ 105b Obchodného zákonníka spoločnosť s ručením obmedzeným nemôže založiť osoba,
ktorá má daňový nedoplatok.
zalobaba
12.11.12,13:33
Toto je text zo vzort žiadosti zverejnený na stránke DRSR. Môj názor je, že obchodné meno novozakladajúcej spoločnosti tam úplne kľudne môže byť.


Ing. Peter Kováč, nar. 10.10.1942, bytom Hlavná 130, Vráble), ako zakladateľ novej
spoločnosti s ručením obmedzeným, žiada správcu dane o vydanie súhlasu s prvozápisom
spoločnosti Beta, s r.o., so sídlom Mostná č. 5, Nitra do obchodného registra, nakoľko podľa
§ 105b Obchodného zákonníka spoločnosť s ručením obmedzeným nemôže založiť osoba,
ktorá má daňový nedoplatok.

Čisto z praktických dôvodov neodporúčam uvádzať tam aj obchodné meno novozapisovanej spoločnosti.....môže sa stať, že OR odmietne zápis napr. v dôvodu nejakej nezrovnalosti v obchodnom mene a problém je na svete...
Mária.K.
12.11.12,14:40
Pri zadaní otázky som sa zamýšľala nad problémom z nasledovného hľadiska: Z § 57 ods. Obch.zákonníka vyplýva, že spoločnosť sa zakladá spoločenskou zmluvou podpísanou všetkými zakladateľmi (v prípade jednoosobovej s.r.o zakladateľskou listinou) . Pravosť podpisov zakladateľov musí byť úradne overená. Z uvedeného mi vyplýva, že pokiaľ podpisy na spoločenskej zmluve (resp. podpis na zakladateľskej listine) nie sú úradne overené, nemožno hovoriť o tom, že vôbec bola založená nejaká spoločnosť ...následne na základe toho vznikla moja úvaha, či môžem vôbec uviesť meno novozakladanej spoločnosti na žiadosť pre daňový úrad, ak ešte nebola podľa § 57 ods 1 Obch.zákonníka založená, t.j. či to Obchodný register pri žiadosti o zápis nebude brať ako vadu.
Economic
12.11.12,14:44
Môžeš, tak sa bude predsa spoločnosť volať, keď ju zapíšu do OR.
Keby sa nebodaj aj stalo, že by ti návrh odmietli zapísať, tak ako uviedla Žalobaba, je nevyhnutné urobiť Dodatok k SZ alebo ZL, kde by sa obchodné meno menilo. No súhlas DÚ v momente vydania ostáva platný, aj keď je v ňom uvedené obchodné meno, ktoré by sa event. dodatkom neskôr zmenilo.

Preto pred spracovaním samotných podkladov je treba si na www.orsr.sk preveriť, či spoločnosť s takým istým obchodným menom už zapísaná nie je alebo nebola zapísaná v minulosti napríklad po konkurze alebo likvidácii.
Mária.K.
12.11.12,15:01
Môžeš, tak sa bude predsa spoločnosť volať, keď ju zapíšu do OR.
Keby sa nebodaj aj stalo, že by ti návrh odmietli zapísať, tak ako uviedla Žalobaba, je nevyhnutné urobiť Dodatok k SZ alebo ZL, kde by sa obchodné meno menilo. No súhlas DÚ v momente vydania ostáva platný, aj keď je v ňom uvedené obchodné meno, ktoré by sa event. dodatkom neskôr zmenilo.

Preto pred spracovaním samotných podkladov je treba si na www.orsr.sk (http://www.orsr.sk) preveriť, či spoločnosť s takým istým obchodným menom už zapísaná nie je alebo nebola zapísaná v minulosti napríklad po konkurze alebo likvidácii.

Ďakujem ti za ochotu a za tvoj názor.
Economic
12.11.12,15:04
Daniari inak nepíšu do súhlasu obchodné meno zapisovanej spoločnosti po väčšinou, aj keď asi v jednom prípade som sa stretla aj s názvom novej spoločnosti. Takže nehrozí ani scenár, že by bol nesúlad tak ako bolo vyššie spomenuté.
mata82
08.01.13,11:53
dobrý deň,
stretli ste sa už s čestnými prehláseniami namiesto súhlasov ?
Economic
08.01.13,11:57
Samozrejme. Treba vyhlásenie spracovať s odvolávkou na konkrétny § Obchodného zákonníka.
mata82
08.01.13,12:17
Samozrejme. Treba vyhlásenie spracovať s odvolávkou na konkrétny § Obchodného zákonníka.
Aj pri prevode 100% OP?
Economic
08.01.13,12:22
Aj pri prevode 100% OP?

Pri prevode 100 % obchodného podielu sa v prípade, že nadobúdateľ je cudzinec dokladá to vyhlásenie, inak Súhlas správcu dane. Na prevodcu ak je slovák, musí byť Súhlas správcu dane, ak je cudzinec Vyhlásenie.
ala42
30.05.13,07:32
ak zakladá sro slovák, ktorý nikdy pred tým nepodnikal, musí tiež žiadať o súhlas DU alebo stačí len čestné vyhlásenie ?
tictac7
30.05.13,07:39
ak zakladá sro slovák, ktorý nikdy pred tým nepodnikal, musí tiež žiadať o súhlas DU alebo stačí len čestné vyhlásenie ?

...môže byť daňovým dlžníkom z akéhokoľvek iného dôvodu -napr. z minulosti neuhradená daň z prevodu a prechodu nehnuteľnosti.... takže treba potvrdenie
Economic
30.05.13,08:01
Potrebuje súhlas správcu dane.
Katarína Bukátová
30.05.13,08:10
Dobrý deň, ja by som tiež potrebovala trošku ( dosť) pradiť, na ORSR ma odbavili odpoveďou že na to sú právnici, ale ...
len by som potrebovala odsúhlasiť presný zoznam príloh k založeniu s.r.o.
zatiaľ som sa dopátrala k nasledovnému
1/príloha č. 7 - návrh na zápis + kolok, resp. doklad o zaplatení poplatku
2/splnomocnenie ak to vybavujú za vás
3/zápisnica zo zakladajúceho val.zhromaždenia ??? nie som si istá, nie je to uvedené v § 11 vyhlášky MSSR
4/ LV - sídlo spoločnosti
5/výpis s registra trestov
6/vyhlásenie spávcu vkladu o splatení
7/ vyhlásenie zakladateľa , že nie je spoločníkom vo viac ako 2 s.r.o.
8/podpisové vzory štatutára
9/ súhlas správcu dane
10/ živnost. listy
11/ licencia na prepravu - koncesná živnosť

je ešte nejaká príloha ? alebo toto už bude všetko

Dopredu ďakujem za čas a ochotu
tictac7
30.05.13,08:29
Dobrý deň, ja by som tiež potrebovala trošku ( dosť) pradiť, na ORSR ma odbavili odpoveďou že na to sú právnici, ale ...
len by som potrebovala odsúhlasiť presný zoznam príloh k založeniu s.r.o.
zatiaľ som sa dopátrala k nasledovnému
1/príloha č. 7 - návrh na zápis + kolok, resp. doklad o zaplatení poplatku
2/splnomocnenie ak to vybavujú za vás
3/zápisnica zo zakladajúceho val.zhromaždenia ??? nie som si istá, nie je to uvedené v § 11 vyhlášky MSSR
4/ LV - sídlo spoločnosti
5/výpis s registra trestov
6/vyhlásenie spávcu vkladu o splatení
7/ vyhlásenie zakladateľa , že nie je spoločníkom vo viac ako 2 s.r.o.
8/podpisové vzory štatutára
9/ súhlas správcu dane
10/ živnost. listy
11/ licencia na prepravu - koncesná živnosť

je ešte nejaká príloha ? alebo toto už bude všetko

Dopredu ďakujem za čas a ochotu

...toto je tu už niekoľkokrtá zodpovedané. Treba použiť vyhľadávač.
...a Tvoj príspevok je otázka, ktorá s touto debatou nemá absolútne nič spoločné
Economic
30.05.13,08:39
Ak SRO zakladajú fyzické osoby, tak žiadna zápisnica. Žiadny výpis z registra trestov. A môžeš na súdnom poplatku ušetriť 50 % ak využiješ službu niekoho, kto takúto službu poskytuje. Je nás tu takých viac.
Katarína Bukátová
30.05.13,09:16
ďakujem Economic

rada by som to posumula, lenže nedá sa, chlapská tvrdohlavosť. Ďakujem za ochotu, nejako sa s tým popasujem, dáko to dopadne. Ešte raz ďakujem.