jaja6
16.10.12,12:10
Ahojte poradaci, chcela by som sa spytat, pri kontrole danoveho priznania DPH za 1/2011 som zistila, ze vysledna danova povinnost a dan, ktoru sme uhradili mala byt nizsia o 1000,00 EUR. Mozem este teraz podat dodatocne danove priznanie a Danovy urad nam vrati preplatok na dani?
IvoM
16.10.12,10:57
Áno
ajka100
30.10.12,11:57
Ahojte poradaci, chcela by som sa spytat, pri kontrole danoveho priznania DPH za 1/2011 som zistila, ze vysledna danova povinnost a dan, ktoru sme uhradili mala byt nizsia o 1000,00 EUR. Mozem este teraz podat dodatocne danove priznanie a Danovy urad nam vrati preplatok na dani?


- hrozia v tomto prípade nejaké sankcie?

Mám podobný prípad - musím podať dodatočné DP k DPH 2.q 2011 a znížiť povinnosť o 48,- eur.
ajka100
30.10.12,12:18
- hrozia v tomto prípade nejaké sankcie?

Mám podobný prípad - musím podať dodatočné DP k DPH 2.q 2011 a znížiť povinnosť o 48,- eur.


§ 154
Správne delikty
(1) Správneho deliktu sa dopustí ten, kto
a) nepodá daňové priznanie v
1. ustanovenej lehote,
2. lehote určenej správcom dane vo výzve podľa § 15 ods. 1,
3. lehote určenej správcom dane vo výzve podľa § 15 ods. 2,
b) nesplní registračnú povinnosť v ustanovenej lehote,
c) nesplní oznamovaciu povinnosť v ustanovenej lehote,
d) nesplní povinnosť uloženú rozhodnutím správcu dane,
e) uvedie v daňovom priznaní alebo dodatočnom daňovom priznaní daň, ktorá je nižšia ako daň, ktorú mal v daňovom priznaní uviesť,
f) zaplatí podľa osobitných predpisov bez podania daňového priznania daň, ktorá je nižšia ako daň, ktorú mal skutočne zaplatiť,
g) uplatní si nárok podľa osobitných predpisov1) vo výške, ktorá je väčšia ako nárok, ktorý si mal právo uplatniť podľa osobitných predpisov,
h) zapríčiní svojím konaním podľa § 48 ods. 1 určenie dane podľa pomôcok,
i) uvedie v dodatočnom daňovom priznaní sumu, ktorá v porovnaní so sumou uvedenou v daňovom priznaní predstavuje
1. zvýšenie dane,
2. zníženie nadmerného odpočtu,
3. zníženie uplatneného vrátenia dane33) alebo
4. zníženie uplatneného nároku podľa osobitného predpisu, 92)
j) nesplní niektorú z povinností nepeňažnej povahy podľa tohto zákona alebo podľa osobitných predpisov, 1) pričom nejde o správny delikt podľa písmen a) až i).


- z toho mi vyplýva, že by sme pokutu dostať nemali, keďže znižujem povinnosť. Súhlasíte?
JAJA11
30.10.12,12:21
pokiaľ zaplatíte daňovému úradu viac ako ste mali, nikdy sankcie nehrozia :-)