zuzanka00
16.10.12,13:40
Ahojte,
mam dve otázky.
1. Nám pracovnú zmluvu a chcem odist v skúsobnej dobe. Zamestnávatelovi som písomne oznámila, ze koncim podla§72. Chcem sa opýtat, ci na úrad práce mi postaci len toto oznámenie, alebo ci mi zamestnávatel musí dat potvrdenie o skonceni pracovneho pomeru (napr. ci tam musi byt dohoda o skonceni pracovneho pomeru)

2. Mám dohodu o vykonani prace s presnym datumom skoncenia 02.11 2012 - tu tak isto - na úrad prace budem potrebovat potvrdenie o skoceni tejto dohody, alebo postaci len ta dohoda, na ktorej je datum skoncenia.

Ide mi hlavne o to, ze ak koncim PP v skusobnej dobe ci zamestnavetel vydava potvrdenia a to iste aj pri dohode o vykonani prace na dobu urcitu, alebo ci doklady o skocneni PP je oznamenie a pri dohode samotna dohoda s datumom ukoncenia.
dakujem
Zuzana
veronikasad
16.10.12,11:43
1. Dokladom o skončení prac.pomeru je Potvrdenie o dobe zamestnania (zápočtový list). UP (zatial) nezaujíma dôvod skončenia prac.pomeru

2. Ak je výkon práce v dohode presne vymedzený, mala by UP stačiť dohoda (ak práca nebola ukončená skôr). Potvrdenie o dobe trvania dohody zamestnávatel nevydáva.
zuzanka00
18.10.12,04:34
dakujem
Z