Mythos
16.10.12,16:56
Dobrý deň prajem.

Hľadám nápad ako tlačiť na Poštové peňažné poukážky typu R (univerzal). Mám vzor vo Worde ale ani za nič to nejde dať vytlačiť na poukážku - skúšal som FormStudio aj FormEdik. Ani jedno mi však nepomohlo - tlačilo to stále mimo a import priamo z Wordu nepodporuje ani jeden.

Viete mi niekto nejako poradiť ?
misoft
16.10.12,15:11
Načo zložito:
http://www.posta.sk/potrebujem/tlaciva
stiahneš a tlačíš. A mám dojem, že vo formáte PDF sú editovateľné - vpíšeš a vytlačíš, vo formáte XLS vložíš do buniek a vytlačíš.
Vytlačí to aj farebne (ak máš farebnú) - je somarina pchať poukážku do tlačiarne, štelovať, aby to "sedelo". Len vložíš čistý papier a vylezie vyplnená poukážka.

Pošta berie i takéto vytlačené poukážky a iné tlačivá.
Mythos
16.10.12,15:21
No len ono ako som spomínal máme cez 50 rôznych zásielok a ku každej jednej je vo Worde info ktoré má byť na poukážke. A vypisovať to či v software-i či ručne by trvalo dosť dlho ... pre to som hľadám iné riešenie. :P
dafy
17.10.12,17:25
Vykašli sa Word, použi Excel. Ak skutočne máte 50 zásielok denne a každá má iné info, tak sa oplatí pohrať sa s nastavením. Urobíš to len raz. Len potom musíš používať rovnakú tlačiareň, lebo každá tlačí mierne inak.
Mythos
21.10.12,09:15
OK. Skúsim to s Excelom - len by sa zišli nejaké rady ako na to ! :) ... tlačiareň u bola raz nastavená a tlačilo to v poho - nenastavoval som to ja ... každopádne teraz je tlačiareň aj tak druhá.
hurikanka
13.12.12,18:15
Načo zložito:
http://www.posta.sk/potrebujem/tlaciva
stiahneš a tlačíš. A mám dojem, že vo formáte PDF sú editovateľné - vpíšeš a vytlačíš, vo formáte XLS vložíš do buniek a vytlačíš.
Vytlačí to aj farebne (ak máš farebnú) - je somarina pchať poukážku do tlačiarne, štelovať, aby to "sedelo". Len vložíš čistý papier a vylezie vyplnená poukážka.

Pošta berie i takéto vytlačené poukážky a iné tlačivá.


Omyl! Pošta takto vytlačené poukazy neakceptuje. Treba odovzdávať originály vyhotovené v "atestovanej tlačiarni". Tlačiť komplet môžete len podacie lístky, hárky alebo poštové sprievodky.
Ten FormEdik je dobré riešenie, len sa treba na začiatku pohrať s nastaveniami. Potom už stačí len vkladať poukazy do tlačiarne. Ak ale vymeníte tlačiareň, treba nastaviť znova.
dafy
15.12.12,08:42
Omyl! Pošta takto vytlačené poukazy neakceptuje.

Tak toto sa mi ešte ani taz nestalo! Bežne podacie tlačím doklady z PDFka na neatestovanej tlačiarni, obstrihám (niekedy aj krivo) nožnicami a pošta to akceptuje.
hurikanka
15.12.12,11:04
Tak toto sa mi ešte ani taz nestalo! Bežne podacie tlačím doklady z PDFka na neatestovanej tlačiarni, obstrihám (niekedy aj krivo) nožnicami a pošta to akceptuje.

treba čitať pozornejšie :) Napísla som, že " Tlačiť komplet môžete len podacie lístky, hárky alebo poštové sprievodky"-tie Vám vezmú aj nakrivo odstihnuté :). Poštové poukazy však treba mať originálne alebo z atestovanej tlačiarne. Mythos sa pýtal(a) na "Poštové peňažné poukážky typu R", nie na podacie lístky. Nevylučujem, že Vám niekde vezmú aj komplet tlačené poukazy, ale to len preto, že si to pracovníčka za prepážkou nevšimne...