vladismenko
16.10.12,19:37
Dobrý deň,
chcel by som si objednať tovar z Číny. Čo som sa zatiaľ dozvedel, ako firma musím platiť clo vždy, aj keď si objednám tovar za 5 eur.

Ako ale funguje ten systém ?

1. objednám si tovar
2. príde mne na doručovaciu adresu a až potom riešim clo ? Alebo ako to funguje ? Nemá niekto skúsenosti ?

ďakujem
srska
16.10.12,17:43
neriešim nákup.
keby si objednal kontajner 64m3 tovaru tak skončí na colnici, preclia ti ho, vymerajú clo + dph. dph + clo uhradíš a ak je všetko ok, prepustia ti tovar do režimu voľný obeh - potom už len predať
vladismenko
16.10.12,17:49
takže na colnici to bude stáť, kym im nedojdú peniaze? zrejme bankovým prevodom ?

a ak si objednám menší tovar, ktorý mi príde normálne domov, ako mám postupovať potom, ak ho chcem ďalej predať ?
tictac7
16.10.12,18:02
takže na colnici to bude stáť, kym im nedojdú peniaze? zrejme bankovým prevodom ?

a ak si objednám menší tovar, ktorý mi príde normálne domov, ako mám postupovať potom, ak ho chcem ďalej predať ?

...aj v hotovosti na colnici môžeš uhradiť, pri nejakej sume nad, tak aj vkladom na ich účet...

...ak ho chceš ďalej predať - závisí od toho, čo to bude - vyhlásenie o zhode, návod na použitie v SK, hygiena.....
Lukkass
17.10.12,21:04
Ked si objednas balik z Ciny na SR, ako firma musis byt zaregistrovany na colnom urade. Kde dostanes EORI cislo. Na zaklade neho vies preclievat baliky pre firmu + sa spolu s tymto cislom uzatvaraju zmluvy s dovozcami Fedex, DHL, UPS atd. Vzdy sa za dovezeny tovar plati DPH, Clo sa plati iba pri urcitych tovaroch neplati na vsetky.

Potom musis riesit take veci ako je recyklacny fond, navod na pouzitie, vyhlasenie o zhode. A este neviem co vsetko je toho nehorazne vela. Sam neviem co presne vsetko.