argento1
16.10.12,20:38
Dobry den,

dnes som navstivil butik v obchodnom centre, mam v nom klubovu kartu. Pri dnesnom nakupe som ju chcel pouzit a predavacka ma vyzvala k preukazaniu totoznosti obc. preukazom, ci som vlastnikom karty. Je takato osoba na to opravnena?

dakujem
ivka70
16.10.12,18:59
Precital si si podmienky drzania karty?
Urcite to tam napisane je, ze karta sa da pouzit len pri preukazani totoznosti.
Takze s takymi podmienkami si suhlasil, inak by ti kartu nevydali.
buchač
16.10.12,19:02
Dobry den,dnes som navstivil butik v obchodnom centre, mam v nom klubovu kartu. Pri dnesnom nakupe som ju chcel pouzit a predavacka ma vyzvala k preukazaniu totoznosti obc. preukazom, ci som vlastnikom karty. Je takato osoba na to opravnena?dakujem...výraz " vlastník karty " je dôležitý ....Veď takéto karty sa vydávajú dobrým zákazníkom ... títo tam nechali ( už ) nejakú sumu a preto majú aj tie nejaké výhody a zľavy ...Veď to potom na jednu kartu by celé okolie vlastníka mohlo lacnejšie nakupovať ...
misoft
16.10.12,22:10
Ak je karta tzv. "neprenosná" - je viazaná na presnú osobu - v tom prípade si musí predavačka overiť, či je to tá správna osoba. Ak tam budeš chodiť často - ona si ťa už zapamätá a nebude pýtať OP.
Chobot
16.10.12,23:42
Dobry den,

dnes som navstivil butik v obchodnom centre, mam v nom klubovu kartu. Pri dnesnom nakupe som ju chcel pouzit a predavacka ma vyzvala k preukazaniu totoznosti obc. preukazom, ci som vlastnikom karty. Je takato osoba na to opravnena?

dakujem

Nestaval by som takto otázku, lebo len ťažko by si našiel na to kvalifikovanú odpoveď. Povedal by som, že nie si povinný preukázať svoju totožnosť, ale potom ona môže zamietnuť prijať tú klubovú kartu.
argento1
17.10.12,07:48
Dakujem za odpovede..