stuko
22.02.06,21:48
prosim poradte s nasledujucim problemom:

od 01/11/05 mam vystavene DIC - ako autor slobodny umelec, viedol som si len evidenciu, v danovom priznani si z tychto prijmom uplatnim 25 % vydavky.

Od 01/02/06- som chcel prejst na vedenie JU

Od 17/02/06 mam slobodne povolanie i zivnost.:eek:

A tu je problem, na ucte registrovanom na danovom urade som mal nejaky zostatok a co snim ako ho vopchat do uctovnictva.:confused:

Ja som to urobil tak, ze ten zostatok co som tam mal som dal ako vklad podnikatela ? a problem by mal byt vyrieseny, mozem tak spravit ?
stuko
23.02.06,07:47
halo ? kto mi pomoze ?
Zita5
23.02.06,12:18
prosim poradte s nasledujucim problemom:

od 01/11/05 mam vystavene DIC - ako autor slobodny umelec, viedol som si len evidenciu, v danovom priznani si z tychto prijmom uplatnim 25 % vydavky.

Príjem zdaňuješ podľa § 6 odst. 2 písm.b/ a uplatníš si 25% pauš.výdavkov .

Od 01/02/06- som chcel prejst na vedenie JU

Od 17/02/06 mam slobodne povolanie i zivnost.:eek:

A tu je problem, na ucte registrovanom na danovom urade som mal nejaky zostatok a co snim ako ho vopchat do uctovnictva.:confused:


Ja som to urobil tak, ze ten zostatok co som tam mal som dal ako vklad podnikatela ? a problem by mal byt vyrieseny, mozem tak spravit ?



Zostatok na účte , ktorý si nahlásil na DÚ preukážeš predsa bankovými výp.: Časovo to musí byť zreteľné .
Vykazovaný zostatok na BÚ dáš ako vklad podnikateľa , presne ako si to urobil . Čiže môžeš to tak spraviť . Ale zostatok na tom účte možno budeš zdôvodňovať , možno nie, ťažko rozprávať za daňového kontrolóra . Ale pokiaľ sú to zdanené príjmy na tom účte v predchádzajúcom období , alebo sa netýkajú Dani z príjmu , nič by sa nemalo stať .