dadikos
17.10.12,06:39
dobry den,
na uvod by som Vas chcel srdecne pozdravit a skusil sa s Vami podelit o moj problem,za akukolvek radu Vam vopred dakujem.
moj zivot sa zrazu otocil a ja si chcem doriesit svoje dlhy,za ktore si mozem sam a na ktore som doteraz s prepacenim kaslal,nechcem vas zatazovat zbytocnostami preco,ako,lebo to by bolo na dlhsie a sem to ani nepatri.
mam exekucie,dlzobu voci zdrav. i soc.poistovni dokopy 20 000e,nemam zalozeny ucet a vsetky vyzvy na zaplatenie som ignoroval.nasiel som si partnerku s ktorou chcem zit,mam pracu,ale nemozem sa dalej pohnut.chcem sa spytat existuje nejaka moznost dostat uver ak som na ciernej listine,teda v registri dlznikov,alebo sa da dohodnut s poistovnami na splatkach,ktore budem zvladat alebo je nejaka moznost zlucit vsetky dlhy do jedneho uveru?
za akekolvek rady som vam vdacny!
Braňo
17.10.12,05:17
Máš dlh 20.000 EUR a chceš ďaľší? Keďže si výzvy ignoroval dlh Ti narastie aj o poplatky exekútora, ktoré môžu byť až do 30%, určite Ti odporúčam kontaktovať všetky inštitúcie a skúsiť si dohodnúť splátkové kalendáre a začať platiť. Predpokladám, že prídeš o nejaký majetok, lebo so Sociálnou a Zdravotnou poisťovňou sa nedá dohodnúť pri tak vysokom dlhu.
draik
17.10.12,06:05
Úver nedostanete, zostáva Vám len dohoda s veriteľmi. V prípade exekúcie to už také jednoduché nebude.
srska
17.10.12,06:25
20 litrov je dosť

- dá sa dohodnúť na splátkach - so splátkami však musí súhlasiť oprávnený (sp + zp)
- o úvere je ťažko poradiť, skús poriešiť cez partnerku
Indeed
17.10.12,06:51
Poznám niektorých,čo nechali dlhy na Slovensku a sami žijú v zahraničí....

aj to je riešenie
Indeed
17.10.12,06:52
....a ja si robím výčitky,že dlhujem na KK nejakých 800 euro....
stormcatcher
17.10.12,06:59
Poznám niektorých,čo nechali dlhy na Slovensku a sami žijú v zahraničí....

aj to je riešenie
mať dlh a mať milióny, mať dlh a mať holú riť je rozdiel :)
irma1
17.10.12,06:59
Poznám niektorých,čo nechali dlhy na Slovensku a sami žijú v zahraničí....

aj to je riešenie

A ja poznám mnohých, ktorí normálne fungujú a exekútor nie je schopný vymôcť nič. Nič oficiálne nemajú a najväčší borci sa stali dokonca bezdomovcami. Ale pre mňa najväčšou novinkou posledných dní je to, že aj ako bezdomovec môže človek dostať živnostenské oprávnenie.

a aj to je riešenie
Oliwa
17.10.12,09:42
mať dlh a mať milióny, mať dlh a mať holú riť je rozdiel :)

Z napísaného nie jasné, či dotyčný má len dlhy alebo má aj nejaký majetok, ani v akom štádiu sú exekúcie. Sú totiž ľudia, ktorí majú majetok a nechcú sa ho vzdať za žiadnych okolností. Ak by vlastnil auto, byt, či dom vo výške dlhu alebo jeho časti, dali by sa možno predať. A možno nadobudol nejaký majetok, len ho už papierovo nevlastní... Ale ak bydlí náhodou u maminky, a "maminka má šicí stroj Minerva bobin" ;):), tak to je iné kafe...

Sympatické je, že si našiel prácu a konečne sa prebral k zodpovednosti. Snáď mu to vydrží. Lebo 20 tis. sekera sa spravidla nerobí zo dňa na deň, ani z mesiaca na mesiac. Ale pokiaľ nejde o život, všetko je riešiteľné... Netreba to vzdávať...
Len neurobiť kapitálnu hlúposť a riešiť to pôžičkou z nejakej nebankovky - to je cesta rovno do pekla... :mad:
Nevieme, čo robí a za aký plat. Možno je to bývalý vrcholový manažer, ktorý prišiel o prachy v kasíne a možno Fero z Hornej Dolnej bez výučného listu :rolleyes:... Fakt je, že zarobiť 20 tis. € na Slovensku poctivou prácou ako zamestnanec trvá vééééééľmi dlho :(.... Keby som bola na jeho mieste, mladá, bez záväzkov /čo tipujem, že asi je :)/, hľadala by som si lepšie platenú prácu niekde vonku... Trebárs v zúfalstve /lebo táto situácia ďaleko od neho nemá/ sa nalodiť na nejakú záoceánsku loď a v pote tváre tam tie peniaze pomaly ale isto naškrabať. Teda ak náhodou nemá problém s morskou chorobou :D... Snáď by to priateľka pochopila. Ak nie, nestála za to... ;)
Nerada by som, aby skončil ako človek z minulého týždňa - bývalý riaditeľ firmy, s ktorým sa rozviedla manželka a všetky problémy vyriešil radikálne - slučkou upevnenou na zábradlie mosta... Mal len 48 rokov.
Držím palce!