indiga
17.10.12,08:44
Dobrý deň, chcem sa spýtať na otázku ohľadom mojej pracovnej zmluvy. Od septembra som prvý rok začala učiť na malotriednej ZŠ.Dostala som pracovnú zmluvu do 30.06.2013. Nerozumiem prečo do takéhoto dátumu. Čo sa stane ak už budúci školský rok nebudú mať pre mňa miesto, zostala by som od 01.07.2013 nezamestnaná? A čo s dovolenkou?Poradíte mi?Ďakujem:confused:
veronikasad
17.10.12,06:47
Máš uzatvorený pracovný pomer na dobu určitú. Ak ti zamestnávatel nepredlži pracovnú zmluvu, pracovný pomer 30.6.2013 skončí. Nevyčerpanú dovolenku (pomernú časť za rok 2012 a 2013) ti zamestnávatel preplatí pri skončení prac.pomeru, ak si ju do tejto doby nestihneš vyčerpať.

Prečo do tohto dátumu ? Na to ti odpovie riaditel školy - zrejme preto, aby mu nevznikli ďalšie mzdové náklady počas prázdnin.
logomania
17.10.12,08:55
je to veru takto - zmluvy dávajú od 1.9. do 30.6., aby sa cez prázdniny ušetrilo ( takýto učitelia chodili počas prázdnin na úrad práce), niektorí riaditelia takto opakovane dávali učiteľom zmluvy (myslím, že 3-krát alebo 2-krát sa to môže) a potom musí byť prijatý do neurčita alebo už zmluvu na ďalší rok nedostane. Raz som si vypočula rozhovor dvoch učiteliek, že ich riaditeľ má kamaráta tiež riaditeľa na inej škole, a učiteľov si vymieňajú, aby nemuseli platiť počas prázdnin. Učiteľ je 2 roky u jedného a 2 roky u druhého, vždy na zmluvu od 1.9. do 30.6. Pre učiteľa to dobré nie je, lebo takto nemá odpracovaný celý kalendárny rok