Zuzana B.
17.10.12,09:25
Dobrý deň prajem,

na základe nekvalitne odvedenej práce, ktorú máme zdokumentovanú aj fotkami, sme vystavili upozorňujúci list zamestnancovi.

Na liste sa podpisuje Nadriadený ako svedok, Personálny manažér a Zamestnanec.

Tento zamestnanec odmietol prevziať list a teda dopísala som túto skutočnosť na list:

"Zamestnanec odmietol prevziať upozorňujúci list." a ešte raz sa podpísal nadriadený ako svedok.

Chcem sa opýtať, či je to v poriadku.

V prípade, ak v budúcnosti sa chyby budú opakovať a teda vystavíme ešte upozorňujúce listy a dáme výpoveď zamestnancovi, bude výpoveď platná?

Ďakujem!
Tweety
17.10.12,07:32
Áno.
srska
17.10.12,07:35
ja by som list poslal aj poštou, do vlastných rúk
drobeceva
17.10.12,07:36
Dobrý deň prajem,

na základe nekvalitne odvedenej práce, ktorú máme zdokumentovanú aj fotkami, sme vystavili upozorňujúci list zamestnancovi.

Na liste sa podpisuje Nadriadený ako svedok, Personálny manažér a Zamestnanec.

Tento zamestnanec odmietol prevziať list a teda dopísala som túto skutočnosť na list:

"Zamestnanec odmietol prevziať upozorňujúci list." a ešte raz sa podpísal nadriadený ako svedok.

Chcem sa opýtať, či je to v poriadku.

V prípade, ak v budúcnosti sa chyby budú opakovať a teda vystavíme ešte upozorňujúce listy a dáme výpoveď zamestnancovi, bude výpoveď platná?

Ďakujem!
aj neprevzatie podpísané svedkami je platné.
Tweety
17.10.12,07:38
ja by som list poslal aj poštou, do vlastných rúk
Súhlas, zicher je zicher. Ale pochybujem že sa vráti ako prevzatý.
srska
17.10.12,07:40
Súhlas, zicher je zicher. Ale pochybujem že sa vráti ako prevzatý.to je ok - založím neotvorený do agendy
srska
17.10.12,07:48
a účtovne tú nekvalitne odvedenú prácu po vyčíslení škody by ste ako riešili? pohľadávka voči zamestnancovi + zrážka zo mzdy?
drobeceva
17.10.12,07:52
a účtovne tú nekvalitne odvedenú prácu po vyčíslení škody by ste ako riešili? pohľadávka voči zamestnancovi + zrážka zo mzdy?
všetko so zápisom by sa malo riešiť na škodovej komisii
Tweety
17.10.12,07:53
a účtovne tú nekvalitne odvedenú prácu po vyčíslení škody by ste ako riešili? pohľadávka voči zamestnancovi + zrážka zo mzdy?
Áno tak, k tomu zápis komisie.
srska
17.10.12,07:56
Áno tak, k tomu zápis komisie.tweety, drobeceva - a z pohľadu dph?
Tweety
17.10.12,07:57
tweety, drobeceva - a z pohľadu dph?
Samozrejme, že škoda aj s dph.
Zuzana B.
17.10.12,08:02
Ta kde.... neriešime chybné kusy zrážkou zo mzdy.... nakoľko mzdy vysoké nemajú, sú to pracovníci výroby a materiál, ktorý obrábajú je drahý.... Nikdy sme im škodu nahradiť nedali. Častokrát sa to dá aj opraviť, po tom čo kontrolórka vráti chybné kusy.
Oni majú v náplni práce jasne uvedenú povinnosť skontrolovať po sebe kus, ktorý následne posúvajú ešte na oddelenie kontroly a jej konaním - nevykonaním povinnej auto kontoly môže spôsobiť aj oddialenie dodávky k zákazníkovi. Každému sú jasné podmienky, za akých majú a vykonávajú prácu, nie je novým zamestnancom, práve naopak, pracuje v našej firme viac ako päť rokov... len je nejako znechutená, hlľadá si inú prácu, zatiaľ inú nemá, a od nás chce aby sme ju vyhodili aj s odtupným... svojím konaním si myslí, že takto aj dosiahne svoje... mala by si skôr uvedomiť, že vie, že ak bude mať vybavenú inú prácu, firma jej problémy robiť nebude a pustí ju ku dňu na akom sa dohodnú, ale kým inú prácu nemá, mala by pracovať ako doteraz....
Tejto zamestnankyni výpoveď nedáme, pýtala som sa to pre všeobecnosť, do budúcna sa môže stať takýto prípad, kedy na základe zamestnancom nepodpísaných listov dáme výpoveď. Ďakujem všetkým za odpoveď!
drobeceva
17.10.12,08:05
tweety, drobeceva - a z pohľadu dph?
k DPH-čke sa nevyjadrím...nemám s ňou nič spoločné ;) účto nerobím, ale zrejme má to vplyv.
srska
17.10.12,08:07
ja som sa na zrážky pýtal tiež len všeobecne
drobeceva
17.10.12,08:08
hlľadá si inú prácu, zatiaľ inú nemá, a od nás chce aby sme ju vyhodili aj s odtupným... svojím konaním si myslí, že takto aj dosiahne svoje... mala by si skôr uvedomiť, že vie, že ak bude mať vybavenú inú prácu, firma jej problémy robiť nebude a pustí ju ku dňu na akom sa dohodnú, ale kým inú prácu nemá, mala by pracovať ako doteraz....



pri porušeniach pracovnej disciplíny nech zabudne na odstupné
Zuzana B.
17.10.12,08:14
Však jasné.... ale ona stále dookola bude o svojom rozprávať, a nedá si vysvetliť. Už som si myslela, že sme našli spoločnú reč, no ako prišla na druhý deň do práce, zase len o svojom... sama proti sebe ide... človek im aj dobre chce, ale s niektorými sa nedá...