miruskav123
17.10.12,11:37
dobrý deň, podnikateľ má zaplatenú daň z motorového vozidla a chce si uplatniť DPH z PHM ale všetky bločky mi doniesol od začiatku roka až teraz, a chcem sa spýtať, že či môžem uplatniť DPH z PHM aj za predchádzajúce dve zdaňovacie obdobia a ako?
Ďakujem
hapeti
17.10.12,09:39
Neuvádzaš či je auto zaradené do podnikania, a to je dôležité...
kn-alka
17.10.12,09:41
Ak máš auto zaradené do obchodného majetku:

§ 51
Uplatnenie práva na odpočítanie dane

(2) Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo písm. d) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom uplatňuje právo na odpočítanie dane, má doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Ak platiteľ nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d) do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo písm. d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) najskôr v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, a najneskôr v poslednom zdaňovacom období kalendárneho roka, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo.

DPH z bločkov si môžeš uplatniť v ktoromkoľvek období od nákupu do konca kalendárneho roka.
Paula
17.10.12,09:55
Ak ich náhodou dodatočne pozháňal od kamarátov, môže to byť čerpanie na prapodivných miestach, dosť mimo jeho podnikateľských trás. Ja len, aby nebol raz zaskočený :).
Ivenka
17.10.12,10:05
Našla som toto aj keď je to staršieho dáta.
miruskav123
17.10.12,10:13
auto je zaradené do podnikania
kn-alka
17.10.12,10:15
NEAKTUÁLNE