peter501
17.10.12,11:01
Pekný deň všetkým, prosím o stanovisko: aby som nemal v jednom mesiaci desiatky až stovky účt. dokladov v PD, v súpiske napr. za nákup tovaru v danom mesiaci, mám podľa dátumu zapísané všetky pokl. bločky a celkovú sumu zaúčtujem posledný deň príslušného mesiaca. Takto riešim aj nákup materiálu či prevádzkovú réžiu. Môžem takto postupovať? Ďakujem
Tweety
17.10.12,09:02
Pekný deň všetkým, prosím o stanovisko: aby som nemal v jednom mesiaci desiatky až stovky účt. dokladov v PD, v súpiske napr. za nákup tovaru v danom mesiaci, mám podľa dátumu zapísané všetky pokl. bločky a celkovú sumu zaúčtujem posledný deň príslušného mesiaca. Takto riešim aj nákup materiálu či prevádzkovú réžiu. Môžem takto postupovať? Ďakujem
Môžeš.
veronikasad
17.10.12,09:06
Pekný deň všetkým, prosím o stanovisko: aby som nemal v jednom mesiaci desiatky až stovky účt. dokladov v PD, v súpiske napr. za nákup tovaru v danom mesiaci, mám podľa dátumu zapísané všetky pokl. bločky a celkovú sumu zaúčtujem posledný deň príslušného mesiaca. Takto riešim aj nákup materiálu či prevádzkovú réžiu. Môžem takto postupovať? Ďakujem
Takto postupuješ len pri paragonoch z ERP, alebo do súpisov zahrňaš aj platby faktúr v hotovosti ?
peter501
17.10.12,09:15
áno aj platby faktúr v hotovosti z Metra
aktaK
17.10.12,09:38
to ako za jeden mesiac vystavíš napr.
- 1 výdavkovy PD napr. na materiál,
- 1 výdavkový PD na réžiu, popr. dalsie...??

a ako poprikladáš k PD take mnozstvo paragonov, nemozes hodit foto? :)
lebo ja dam max. 4-5 paragonov ku jednemu PD, t.j. tolko, kolko sa mi podarí vlepit na A4, kde mam vytlacený ten 1 pokladnicny doklad..
ja by som mala obavy kvoli kontrole,
zeby som i ja od buduceho roku takto toto poriešila?
peter501
17.10.12,10:03
No ja ich nelepím, v poradí podľa dátumu ich zošívačkou pripnem k tej súpiske. Vari musia byť lepené?
aktaK
17.10.12,10:10
joj, to urcite sa moze zosivackou, ale ja to lepim, aby som to mala take pekne a úhľadné, xixi
... a lepsie sa mi to skladuje...
peter501
17.10.12,10:17
a Veronika, prečo si sa, prosím, pýtala na platby faktúr v hotovosti - tie by tam nemali byť???
veronikasad
17.10.12,14:26
a Veronika, prečo si sa, prosím, pýtala na platby faktúr v hotovosti - tie by tam nemali byť???
Pretože došlé faktúry by si mal evidovať v knihe záväzkov. Dátum úhrady posledným dňom v mesiaci si vôbec neviem predstaviť, kvoli sledovaniu splatnosti faktúr. A rovnako v prípade platieb FO, ktoré treba nahlasovať na DU - tzv. bonzáky.
peter501
18.10.12,09:42
Súhlasím a ďakujem za odpovede. Jasné, že došlé faktúry mám v knihe záväzkov. V tých mojich súpiskách sú iba FA z Metra - veď to vlastne nie je klasická "došlá" fa - či? ... a bonzácke platby nemám, všetko je kupované cez ERP dodávateľov.