Andrea.S.
17.10.12,11:16
prosim poradte , 31.8. sme odhlasili posledneho zamestnanca, -listom odhlasenie z registracie daňovníka-platiteľa dane z príjmu zo závislej činnosti, t.j. /uz sme mali zamestnaneho len dohodara/ , list som posielala dna 12.9, dufam ze je to ok, a posledny prehlad, ktore sme predkladali mesacne som predlozila 5.9 za obdobie august. prosim poradte, ci je to vsetko , co som mala k tomu urobit, je potrebne pripadne zasielať ešte niečo? neviem, celkom sa nevyznam co este bude potrebne v buducnosti predlozit? dakujem
kn-alka
17.10.12,09:17
Posledný prehľad za august a potom do 31.03.2012 treba podať hlásenie za celý rok.
veronikasad
17.10.12,09:19
prosim poradte , 31.8. sme odhlasili posledneho zamestnanca, -listom odhlasenie z registracie daňovníka-platiteľa dane z príjmu zo závislej činnosti, t.j. /uz sme mali zamestnaneho len dohodara/ , list som posielala dna 12.9, dufam ze je to ok, a posledny prehlad, ktore sme predkladali mesacne som predlozila 5.9 za obdobie august. prosim poradte, ci je to vsetko , co som mala k tomu urobit, je potrebne pripadne zasielať ešte niečo? neviem, celkom sa nevyznam co este bude potrebne v buducnosti predlozit? dakujem
Odhlásili ste zamestnanca, alebo dohodára ?
KEJKA
17.10.12,09:20
treba zrušiť registráciu aj v socpoist., prípadne aj v ZP, ak ste tak neurobili predtým, kým ste mali riadnych zam-cov.
Andrea.S.
17.10.12,09:36
odhlasili sme posledneho, dohodara, takze som aj odhlasila rejistracny list zamestnavatela-odhlaska, elektronicky RLFO, ZP nebola nahlasovana islo o dohodara, ako si odkontrolujem, prebrala som veci po kolegyni, ci boli odhlasky zo ZP? a co sa tyka dane z prijmov, tak teraz uz len do 31.3. hlasenie, ako sa to prosim presne vola? Fuha tak vyzera ze vsetko co som mala som zatial spravila. Dikes
Tweety
17.10.12,09:40
odhlasili sme posledneho, dohodara, takze som aj odhlasila rejistracny list zamestnavatela-odhlaska, elektronicky RLFO, ZP nebola nahlasovana islo o dohodara, ako si odkontrolujem, prebrala som veci po kolegyni, ci boli odhlasky zo ZP? a co sa tyka dane z prijmov, tak teraz uz len do 31.3. hlasenie, ako sa to prosim presne vola? Fuha tak vyzera ze vsetko co som mala som zatial spravila. Dikes
Hlásenie
o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti znížených o sumy
podľa § 5 ods. 8 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov ,
o zrazených preddavkoch na daň, o zamestnaneckej prémii a o daňovom bonuse (ďalej len „hlásenie“)
Andrea.S.
23.10.12,06:45
dakujem za odpoved
kukučka
23.10.12,06:51
ZP si radšej zavolaj, hoci je veľmi pravdepodobné, že je to v poriadku.
heja3
16.01.13,09:53
Prosím vás, ak odhlasujete firmu ako platiteľa zo SP a ZP ako je to s dohodami o elektronickom podávaní, musíte odovzdať grid kartu?
kukučka
16.01.13,09:59
nezabudni odhlásiť zamestnávateľ aj na DÚ, ináč by si musela naďalej posielať mesačný prehľad
apsgroup
16.01.13,10:08
nezabudni odhlásiť zamestnávateľ aj na DÚ, ináč by si musela naďalej posielať mesačný prehľad

Mesačný netreba dávať, pokiaľ nevypláca mzdu. /Teda dúfam, že sa niečo nezmenilo zasa???/
apsgroup
16.01.13,20:40
nezabudni odhlásiť zamestnávateľ aj na DÚ, ináč by si musela naďalej posielať mesačný prehľad

Toto platí???Ja myslím, že už nie
KEJKA
16.01.13,20:45
Prosím vás, ak odhlasujete firmu ako platiteľa zo SP a ZP ako je to s dohodami o elektronickom podávaní, musíte odovzdať grid kartu?
nie, GRIDkarta zostáva.
My sme odhlásili posledného zam-ca, následne aj zam-eľa /mimochodom aj na DU/
neskôr sme znova prijali zam-ca, tak znova sme poslali do SP prihlášku zam-ľa /bez toho nechcel EZU akceptovať zam-ca /mali to nejako interne ošetrené/.
Všetko na základe pôvodnej gridkarty.
mzdarka renca
16.01.13,20:45
Prosím vás, ak odhlasujete firmu ako platiteľa zo SP a ZP ako je to s dohodami o elektronickom podávaní, musíte odovzdať grid kartu?
grid karta na SP, VšZP je na osobu, ktorá spracováva mzdy, takže ju neodovzdáva. Pri novom zamestnávateľovi jej ho len pridajú a fičí na grid kartách ďalej. Firmu si len sama písomne odhlási s tým, že už pre uvedenú firmu už nespracováva mzdy.
heja3
18.01.13,07:53
Ďakujem.
suklova
17.04.13,08:34
Zamestnávateľ odhlasil posledného zamestnanca k 31.12.2012. V ZP mu bolo povedané že ako zamestnávateľ sa nemusí odhlasovať /je tam predpoklad, že v tomto roku zase niekoho príjme/. V SP sa tiež neodhlásil, ale zasielal nulové výkazy. Viem, že v SP je treba sa odhlásiť do 8 dní. Dostane prosím Vás za to pokutu? Máte s tým nejakú skúsenosť?