SamuelSK
17.10.12,12:46
Mam otazku, berme to ako zabavnu debatu, nie hadku :D

Myslite, ze by bol svet funkcny (tak ako ho pozname dnes), prezilo by ludstvo, ak by sme (nie narazovo) ale casom zakazali konzumaciu masa (a popripade ich vyrobkov) ?

Tentoraz netrolujem (neprovokujem internetove hadky), ale cez Google som si nepomohol, neopdovedal na moje radicne otazky..

Cize, zacnime tak zlahka :D

Prva otazka - ziadny clovek by nejedol maso (ziverata, ryby?), tak co by sa so zvieratami stalo?
napada mi - A) mohli by sme ich zabit aby nezrali v tom case uz velmi cennu surovinu - rastliny atd..
B) nechat ich a poslat ich do akehosi domovu dochodcov (zatial by produkovali hnojivo)
C) pustit ich navolno do prirody a nechat ich na pospas osudu
D) cokolvek co vam napadne...
E) vrat sa na bod "D" :D
bettylou
17.10.12,14:00
myslíš s chovnými alebo s divými zvieratami? A vôbec, ak prohibícia a podobné somariny neprešli, tak zákaz konzumácie mäsa nemá šancu na uplatnenie v reálnom živote, to už by bolo zotročené živorenie človeka. imho
danushka
17.10.12,14:13
Nepýtam sa, kto by zakázal ľudstvu jesť mäso, ale kto by sa opovážil zakázať veľkým živočíšnym koncernom produkciu?
To, že nám EÚ pozakazovala kadečo všetci vieme, ale predstava, že nadnárodným spoločnostiam v držbe určitých skupín v USA niekto niečo zakáže, je totálna utópia.

Ľudstvo údajne bude musieť časom prejsť na ,,iný" druh mäska. Vraj sa počíta s veľkofarmami hmyzu. Nuž ak by som mala byť odkázaná na takéto špeciality, mäso jesť nebudem dobrovoľne. Ale na svojom dvore a vo svojej záhrade si budem robiť čo chcem a vo svojich hrncoch navarím to, čo mi chutí.
SamuelSK
17.10.12,15:37
To slovo zakazal bolo cisto teoreticky.
Teda ze povedzme ze by sa "tam hore" dostal nejaky vodca vefetarianov alebo podobne :)

Ako by si predstavoval, ze by svet vyzeral, lebo dnes som sa s niekym bavil, na temu, ze nejaka osoba (dokonca aj "celebrita") stravuje svojich psov bez masa, cize su vegetariani a tak som si myslel ze je to vtip, lebo fyzicky nie je mozne (pokial nema vadu, alebo inu chorobu) aby bol pes vegetarian :-)

A tak som sa nad tym hlbsie zamyslal, ci by to vobec bolo fyzicky mozne, aby "kazdy jeden zivocich" (ci uz cisto ludstvo, alebo aj zvierata) zili podla vzoru vegetariana, alebo veganstva (snazim sa to skor tak vseobecne, nie uplne jasne definovat a zadavat fakty)..

Ale myslim, ze by to bez brutalnej redukcie populacie neslo.

Koniec by vyzeral tak, ze by neexistovali zvierata, alebo by zahynulo ludstvo (popripade bolo zmensene na pocet par tisic survivalistov :D )...

Len neviem, ako t ovnimaju ludia, co maso striktne odmietaju a dokonca to nutia aj svojim psom a NEDAJBOZE aj detom (ok, nech si vo veku 15 napriklad dobrovolne vyberu, ale pochybujem, ako laik, ze je normalne vynechat tak vyznamnu cast z jedalnicka dietata, ktore je vo vyvine)

Ale uz aj to, ze niekto nuti psa do vegetarianstva ma dost stve, lebo ten pes si nevyberie, je to moralne nefer :)