Katka01
17.10.12,16:10
Ahojte. Mám trvalé bydlisko u mamy a mám živnosť, u nej mám tiež nahlásené miesto podnikania. Kúpila som si vlastný byt a sťahujem sa tam, chcem si tam zaviesť internet. Chcem sa spýtať, či si môžem dať ten internet do nákladov, hoci to je iná adresa? Prípadne dá sa to tak, že vyfakturovať si to nechám na adresu k mame? Ďakujem
Economic
17.10.12,14:47
Faktúra musí znieť na tvoje obchodné meno, tvoje IČO a tvoje DIČO a môžeš si ju dať do nákladov. Nevadí, že služba sa poskytuje v inom mieste. Ako odberateľ musíš byť ty.
Nella_2
17.10.12,14:56
Ahojte. Mám trvalé bydlisko u mamy a mám živnosť, u nej mám tiež nahlásené miesto podnikania. Kúpila som si vlastný byt a sťahujem sa tam, chcem si tam zaviesť internet. Chcem sa spýtať, či si môžem dať ten internet do nákladov, hoci to je iná adresa? Prípadne dá sa to tak, že vyfakturovať si to nechám na adresu k mame? Ďakujem
Pripojenie na internet u mamy sa ruší alebo ostáva?
Katka01
17.10.12,14:57
Pripojenie u mamy ostava, ale to ma ona napisane na seba
Nella_2
17.10.12,15:00
Daňovo uznaný bude ten, pri ktorom bude na faktúre Tvoje IČO, DIČ a podľa mňa aj miesto podnikania - a to máš u mamy. Nie je pre Teba výhodnejšie zmeniť si to miesto podnikania tam, kde budeš teraz bývať? Tým pádom si budeš môcť dať do nákladov aj časť spotrebovanej elektriny.
Economic
17.10.12,15:01
Pripojenie u mamy ostava, ale to ma ona napisane na seba

Ak faktúry neznejú na teba, nemôžeš si to dávať do nákadov.
Katka01
17.10.12,15:07
Daňovo uznaný bude ten, pri ktorom bude na faktúre Tvoje IČO, DIČ a podľa mňa aj miesto podnikania - a to máš u mamy. Nie je pre Teba výhodnejšie zmeniť si to miesto podnikania tam, kde budeš teraz bývať? Tým pádom si budeš môcť dať do nákladov aj časť spotrebovanej elektriny.

Aj by to bolo výhodnejšie. Len teraz pozerám, že si budem musieť zmeniť aj občiansky a kopu iných vecí, ako zdravotnú a všelijaké úrady a asi mi tam hneď začnú posielať poštu, pričom ja robievam niekedy aj v Nemecku a vtedy by som si poštu nemohla prevziať, vtedy mi ju preberá mama ktorá má na ňu plnú moc
Nella_2
17.10.12,15:27
Aj by to bolo výhodnejšie. Len teraz pozerám, že si budem musieť zmeniť aj občiansky a kopu iných vecí, ako zdravotnú a všelijaké úrady a asi mi tam hneď začnú posielať poštu, pričom ja robievam niekedy aj v Nemecku a vtedy by som si poštu nemohla prevziať, vtedy mi ju preberá mama ktorá má na ňu plnú moc
korešpondenčnú adresu môžeš uviesť tú u svojej mamy, to by asi nemal byť problém - aby ti pošta chodila ku nej, keď Ty si preč.

Podľa mňa by si ťažko preukazovala pri prípadnej daňovej kontrole, že faktúra za internetové služby znie na adresu nového bytu, ale Tvoje miesto podnikania je na inej adrese (u mamy). Iba ak by Ti tú faktúru vystavili na adresu u Tvojej mamy (s Tvojím obchodným menom, IČO-om...)