Zappx
17.10.12,17:13
Dobry den, rada by som sa spytala...zakladame s.r.o., sidlo bude na nasej adrese, v nasom byte, aku časť nájmu si mozem uplatnit do nakladov, tak isto, elektrinu,vodu,plyn...???
Ice dive
17.10.12,15:34
Dobry den, rada by som sa spytala...zakladame s.r.o., sidlo bude na nasej adrese, v nasom byte, aku časť nájmu si mozem uplatnit do nakladov, tak isto, elektrinu,vodu,plyn...???

no asi najjednoduchšie bude spísať si sám so svojou sro nájomnú zmluvu a mesačne si platiť nájomné za užívanie časti nehnuteľnosti... (samozrejme vyžaduje to aj registráciu na DU ako prenajímateľ nehnuteľnosti), ale je to jednoduchšie ako vytiahnuť z sro peniaze mať 500 € oslobodených, a od nového roka z týchto peňazí zaplatiť "len" 19 % daň namiesto 23 % daň zo zisku...

ako si uplatňovať časť nákladov, nakoľko pomer čo je využívané ako sro a čo ako súkromná osoba je dosť diskutabilné a záleží od daňovej kontroly aký pomer uzná a aký nie...
Zappx
17.10.12,15:43
Len ja nie som majitelom bytu, je to nájomný obecný byt (mam suhlas starostky,ze ho mozem vyuzivat na podnikanie)
Ice dive
17.10.12,18:08
nooooooo tak to ti potom neviem poradiť, nakoľko sro je iný subjekt, a na faktúrach máš svoje meno... t.j. nemáš nejaké doklady do účtovníctva vystavené na firmu... pri živnosti by to bolo jednoduchšie... tam by si mohol povedať, že 20% z účtu za elektrinu je z dôvodu, že používaš počítač na podnikanie lebo ste jeden a ten istý subjekt...
Zappx
17.10.12,18:56
dakujem za odpoved....za najom fa nemam, len na zaciatku sme spisali najomnu zmluvu s obcou, zmluva je na moje meno...keby sme tuto zmluvu ukoncili napr. k 31.10. a od 1.11. spisali novu uz na meno firmy a zacat platit z firemneho uctu kazdy mesiac najom ??? To iste plyn, elektrina?? tak ako som prepisala mobil a internet z fo na s.r.o....pracu budem aj ja aj priatel vykonavat viac menej z domu tak by sme chceli ten najom, energie a ostatne...takto poriesit
Ice dive
17.10.12,19:19
no len problém je v tom, že ťažko dokážete, že 24 hodín 7 dní v týždni 52 týždňov do roka len dýchate pre sro... t.j. že sa jedná o účelne vynaložené náklady súvisiace s podnikaním.... ďalšia vec je, že kde má sro sídlo, lebo jedna vec je, súhlas starostky na podnikanie, druhá vec však je zriadiť sídlo firme v cudzej nehnuteľnosti a najmä obecnej... je dosť odvážne...

ďalšia vec je, že či by mala obec záujem Vám niečo ako sročke prenajímať, keďže v prvom rade sa rieši sociálna situácia obyvateľov a ich bývanie... ťažko by obec vysvetľovala, že občanovi byt nedá lebo nie je voľný ale sročke - firme "čo má peniaze" lebo to má každá sro... prenajali byt... jednoduchšie a istejšie by bolo toto poriešiť radšej nejakým príspevkom na bývanie z sro ako špekulovať nad nejakým pomerom medzi nákladmi...
Zappx
17.10.12,19:39
to je jasne, ze nedokazem tych 24h.denne....som myslela rozdelit to nejako na daňovo uznane a nedaňove naklady...myslim, ze zostanem len pri tych energiach, mobiloch a internete...aj ked pri tom najme by s obcou problem nebol, len moze sa najst "dobroprajny sused" ktory sa zacne v tom rypat a potom moze byt problem :( .... a este by som sa chcela spytat, jedinym spoločnikom je moj priatel, ja som na rodičovskej dovolenke, mozem byt ja zamestnana v tejto s.r.o???ako to je potom s odvodmi? dakujem pekne za odpoved