Dixy
17.10.12,17:23
Brala som si príspevok na podnikanie z uradu práce a Chcem sa spýtať že keby som náhodou chcela zrušiť živnosť do tých dvoch rokoch,od kedy som začala podnikať,či náhodou niekto nevie aku čiastku toho príspevku by som musela vrátiť uradu práce,alebo ako sa vypočíta tá čiastka.Či asi bude lepšie sa informovať na urade že??Ale ak by to niekto vedel prosím nech mi napíše.Ďakujem
Katy a R
17.10.12,15:41
Vrátiš alikvotnú časť, ktorá pripadá na obdobie, ktoré chýba do dvoch rokov trvania živnosti, resp SZČ.
(alikvotný = pomerný).
Samozrejme, tá časť dotácie, ktorú nemusíš vrátiť, musí byť použitá na to, čo si uviedla v podnikateľskom zámere.
- ale to máš uvedené aj v dohode, ktorú si uzatvorila s UPSVaR :confused:
mondes
17.10.12,16:04
Brala som si príspevok na podnikanie z uradu práce a Chcem sa spýtať že keby som náhodou chcela zrušiť živnosť do tých dvoch rokoch,od kedy som začala podnikať,či náhodou niekto nevie aku čiastku toho príspevku by som musela vrátiť uradu práce,alebo ako sa vypočíta tá čiastka.Či asi bude lepšie sa informovať na urade že??Ale ak by to niekto vedel prosím nech mi napíše.Ďakujem

Ak zrušíš živnosť do 2 rokov, si povinná vrátiť pomernú čiastku zodpovedajúcu počtu dní nevykonávania SZČO a to do 30 dní od skutočného skončenia. Vypočíta sa to takto: Výška príspevku / 730 dní = suma na 1 deň a potom krát počet dní, počas ktorých si už nemala živnosť.
veronikasad
17.10.12,19:05
Brala som si príspevok na podnikanie z uradu práce a Chcem sa spýtať že keby som náhodou chcela zrušiť živnosť do tých dvoch rokoch,od kedy som začala podnikať,či náhodou niekto nevie aku čiastku toho príspevku by som musela vrátiť uradu práce,alebo ako sa vypočíta tá čiastka.Či asi bude lepšie sa informovať na urade že??Ale ak by to niekto vedel prosím nech mi napíše.Ďakujem
Dôvod zrušenia živnosti ?