Krakonoš
18.10.12,09:22
Chcem poprosiť o radu ohľadom DPH a konsignačného skladu v ČR. Prečítala som zákony aj príspevky na Porade, ale nenašla som jednoznačnú odpoveď.

Ak by slovenská s.r.o. (platca DPH v SR) dodávala tovar jednej vopred známej firme do ČR
(registrovaný platca DPH v ČR) formou konsignačného skladu v ČR:
- išlo by o premiestnenie tovaru podľa par. 8 ods.4
Toto premiestnenie by bolo oslobodené od DPH podľa par. 43, ods. 4.
Tovar bude umiestnený v konsignačnom sklade a podľa potreby bude českou firmou vyberaný zo skladu a predávaný odberateľom.

Ktorý deň sa považuje za deň vzniku daňovej povinnosti a v ktorom období sa bude uvádzať v daňovom priznaní a v súhrnnom výkaze?
Je to deň umiestnenia tovaru v konsignačnom sklade alebo deň jeho výberu z konsignačného skladu?( o výberoch zo skladu česká firma bude posielať mesačné hlásenia)
Medzi dňom umiestnenia a dňom výberu z konsignačného skladu môže byť rozdiel aj niekoľko mesiacov.
Ďakujem
Krakonoš
19.10.12,08:17
posúvam...

Vyjadrite sa, prosím.
Socci
22.03.14,17:20
Ahoj Krakonoš, mám podobný problém, podelíš sa, ako sa ti to podarilo rozriešiť? Tiež premiestňujeme tovar do konsignačného skladu do ČR odberateľovi, ktorý má české IĎ DPH. Kedy máme povinnosť uvádzať ho v súhrnnom výkaze - v deň odoslania tovaru do kons.skladu alebo až potom keď ho tento odberateľ predá ďalej a teda vyskladní so svojho skladu a nás o tom informuje, aby sme mu vystavili faktúru? Ďakujem krásne za pomoc!!
Krakonoš
24.03.14,15:22
Z daňového úradu mi vtedy poradili, aby sme si to zosúladili s českým partnerom a uvádzali to vo výkazoch v rovnakom období. Ale český partner nám ani na opakované dotazy neodpovedal kedy to uvádza vo výkazoch. Tuším prečo asi...
Správne sa to má v súhrnnom výkaze uvádzať v období premiestnenia tovaru do konsig. skladu.
Socci
24.03.14,18:21
ďakujem že si aj po takom dlhom čase reagoval, ja to už riešim dlhšiu dobu... Takže potom to znamená, že po premiestnení do konsig.skladu máme vystaviť nejaký daňový doklad bez dph (http://www.porada.sk/dph#__AUTOKW), aby si to český partner mohol samozdaniť a zároveň odpočítať? A platba prebehne až následne keď to český partner predá a teda vyskladní z konsign.skladu? Tak to mám chápať?
Krakonoš
24.03.14,22:21