s.g
18.10.12,09:19
Dobry den,
neviem ci som v spravnej kategorii, ak nie tak sa vopred ospravedlnujem, ale potrebovala by som poradit ohladom exekucie. mojej mamine po rozvode zostali dlhy , ktore jej pomaly zacali stahovat z uctov a potom ako trvaly prikaz z vyplaty. ona vsak nevie dokedy jej to budu stahovat, aka je to exekucia (teda zaco) a ani neviem odkial je ten trvaly prikaz, ak sa to da takto nazvat. chcela by som sa vas teda spytat, ci je mozne to niekde zistit, pripadne kde sa moze ohladom toho informovat, pretoze je tomu uz 2 roky, co jej to stahuju, a rada by vedela, dokedy jej to este stahovat budu. vopred dakujem za radu.
pekny den :)
tictac7
18.10.12,07:40
Z výplaty jej zamestnávateľ zráža na základe príkazu na vykonanie exekúcie. Takže nech ide do mzdovej učtárne a vypýta si kópiu tohto príkazu. Zrážky jej budú robiť, kým nebude splatené všetko, teda istina, úroky (ktoré kým nie je istina psplatená denne narastajú) a všetko ostatné príslušenstvo, vrátane odmeny exekútora. Až exekútor dá podnet zamestnávateľovi na ukončenie exekúcie a prípadný preplatok vráti.
V bývalom zamestnaní som mala na jednu pracovníčku exekúciu v takej výške - že pri jej príjme ju nesplatí do dôchodku....

mimotemy exekúcia nevznikne len tak sama od seba. Upovedomenie o začatí exekúcie bolo mamine tiež isto doručené....
pepsikova
18.10.12,07:45
...ak sú to dlhy, ktoré nenarobila tvoja mama, ale jej bývalý manžel a ona nebola spoluúčastná (nepíšeš, aké sú to dlhy, tak len dedukujem), môže sa obrátiť na súd a vymáhať vrátenie peňazí od toho, kto dlhy narobil...dobnre by bolo, keby si spomenula, ako tie dlhy vznikli...lebo možno spláca niečo, čoho nie je vinníkom..
..inak tak, ako píše tic vyššie...
veronikasad
18.10.12,07:55
Dobry den,
neviem ci som v spravnej kategorii, ak nie tak sa vopred ospravedlnujem, ale potrebovala by som poradit ohladom exekucie. mojej mamine po rozvode zostali dlhy , ktore jej pomaly zacali stahovat z uctov a potom ako trvaly prikaz z vyplaty. ona vsak nevie dokedy jej to budu stahovat, aka je to exekucia (teda zaco) a ani neviem odkial je ten trvaly prikaz, ak sa to da takto nazvat. chcela by som sa vas teda spytat, ci je mozne to niekde zistit, pripadne kde sa moze ohladom toho informovat, pretoze je tomu uz 2 roky, co jej to stahuju, a rada by vedela, dokedy jej to este stahovat budu. vopred dakujem za radu.
pekny den :)
pošli maminu ju do mzdovej učtárne zamestnávatela, kde jej určite dajú kontakt na exekútora, kde zistí výšku nesplateného dlhu.
nely221
18.10.12,15:01
Dobrý večer,

chcem sa spýtať, či odo mňa môže Úrad práce požadovať vyššie splátky ako je môj príjem, pričom by mi nezostalo ani životné minimum, prípadne môže dlžnú sumu vymáhať súdnou cestou alebo exekúciou?
Ďakujem.