gagga
18.10.12,14:02
Dobry den, poprosim overit spravnost vyplnenia tlaciva :) ak sa najde nejaka dobra dusa :)

Socialnej poistovni som pisala tento dotaz:

Dobrý deň, z čoho sa mi určí vymeriavací základ na DvN, ak som mala dve materské a rodičovské dovolenky za sebou (nástup na MD 8.3.2007 - koniec RD 17.9.2012), ak posledný platový výmer bol v r. 2005 na 12.820 SKK, za prepokladu, že po ukončení RD budem v období 18.-19.9. čerpať 2 dni dovolenky a zvyšok dovolenky budem mať preplatený?

a ich odpoved bola:

Za predpokladu, že po skočení čerpania rodičovskej dovolenky nastúpite späť do zamestnania (budete dva dni čerpať dovolenku) bude mať vymeriavací základ na platenie poistného na poistenie v nezamestnanosti, ktorý dosiahne z povinného poistenia v nezamestnanosti zamestnanca (náhrada príjmu za dovolenku plus preplatenie nevyčerpanej dovolenky). Pri výpočte výšky dávky v nezamestnanosti sa potom zohľadní tento vymeriavací základ. Výška denného vymeriavacieho základu sa určí ako podiel tohto vymeriavacieho základu, z ktorého zaplatíte poistné na poistenie v nezamestnanosti a počtu dní, za ktorý ste ho dosiahli. Na príjem, ktorý ste dosahovali pred nástupom na materské a rodičovské dovolenky by sa v tomto prípade neprihliadalo.

Ja som absolutny antitalent na vypocty takehoto charakteru a stracam sa uz pri druhej vete, preto by som rada overit vyplnenie tlaciva od mojho zamestnavatela... Za tie spominane dva dni v septembri mi prislo na ucet 974 eur v cistom, zamestnavatel mi nedal ziadne tlacivo s info o hrubom prijme... a na potvrdeni pre davku v nezamestnanosti mam ako vymeriavaci zaklad pre september 2012 uvedenu sumu 205,06 eura. Viete mi povedat, z coho je ratana tato suma?

Dakujem kazdemu, kto sa tymto prehryzie a bude vediet poradit a objasnit. Gabca
tictac7
18.10.12,12:32
tlačivo máš vyplnené správne. Budeš dostávať podporu v maximálnej výške.

Výpočet: Maximálny VZ je 3076 v septembri bolo 30 kal. dní, tým, že si čerpala 2 dni dovolenku, počíta sa, že si poistená dva dni a teda 3076/30*2 = 205,06 - čo je maximum, z čoho sa Ti platili aj odvody na NP aj keď príjem bol v skutočnosti vyšší.
gagga
18.10.12,12:44
Dakujem za objasnenie :)