erik son
18.10.12,21:54
Spoločnosť na Slovensku uskutočňuje trojstranný obchod. Nakúpi tovar v Taliansku, ale fyzicky ten tovar nepríde z Talianska na Slovensko, ale je hneď z Talianska odoslaný do USA. SK firma dostane od talianov faktúru. Talian vyvezie tovar do USA s faktúrou, ktorá má minimálnu hodnotu len pre colné účely. Vývozné JCD sa do SK firmy nedostane. V USA tento tovar zapracujú do výrobku a hotový výrobok im partner z USA pošle na Slovensko s tým, že im vystaví faktúru iba za spracovanie. Tovar, ktorý bol odoslaný z Talianska tam započítaný nie je, nakoľko ten taliansky tovar im nebol predaný (vyvezený iba na proformu, stále je vlastníkom SK firma, princíp pasívny zušlachťovací styk, ale bez povolenia). Potrebujem vedieť, či je táto faktúra z talianskej firmy na slovenskú firmu predmetom colného konania pri dovoze tovaru z USA, alebo ju má firma samozdaniť, aj keď tento tovar v skutočnosti nedostala, pretože bol priamo z Talianska zaslaný do USA. Táto faktúra nemôže byť ani predmetom Intrastatu, pretože neprebehol pohyb tovaru v rámci EU. Ako túto fa zaúčtovať a kde ju mám vlastne zahrnúť. Ďakujem.
Rozalka
18.10.12,20:04
Pri trojstrannom obchode MUSIA byť všetci traja identifikovaní pre daň v EÚ, a to každý v inom členskom štáte.
erik son
20.10.12,16:47
tak som to asi zle pomenovala, nie je to trojstranný obchod. Ale jedná sa o obchod, medzi tromi krajinami. Neviem čo mám spraviť s tou talianskou faktúrou. :confused: