m-a-c-i-k
19.10.12,04:06
Dobrý den, chcela by som vás poprosit o radu ohladom pomoci v hmotnej núdzi. moj ocino ma 55 rokov ma v kuse odrobenych 37 rokov, od 1.1.2012 je nezamestnany poberal pol roka podporu v nezamestnanosti, na urade bol evidovaný do 16.7.2012 potom sa odhlasil lebo mu bola slubena robota na zmluvu , no nestalo takze je znova od 17.10.2012 na úrade práce.jeho manželka je zamestnana na zmluvu a zaraba v čistom 270-280eur, vlastnia spolu rodinny dom, chcem sa opýtat ci mu vyjdu nejake socialne dávky v hmotnej núdzi a príspevok na bývanie alebo ci ma vlastne na nieco nárok, za dom mesacne platia 300eur takze ani to im plat manželky nepokryje. za odpoved vám velmi pekne dakujem.
Dobrý den, chcela by som vás poprosit o radu ohladom pomoci v hmotnej núdzi. moj ocino ma 55 rokov ma v kuse odrobenych 37 rokov, od 1.1.2012 je nezamestnany poberal pol roka podporu v nezamestnanosti, na urade bol evidovaný do 16.7.2012 potom sa odhlasil lebo mu bola slubena robota na zmluvu , no nestalo takze je znova od 17.10.2012 na úrade práce.jeho manželka je zamestnana na zmluvu a zaraba v čistom 270-280eur, vlastnia spolu rodinny dom, chcem sa opýtat ci mu vyjdu nejake socialne dávky v hmotnej núdzi a príspevok na bývanie alebo ci ma vlastne na nieco nárok, za dom mesacne platia 300eur takze ani to im plat manželky nepokryje. za odpoved vám velmi pekne dakujem.



Dobrý den, chcela by som vás poprosit o radu ohladom pomoci v hmotnej núdzi. moj ocino ma 55 rokov ma v kuse odrobenych 37 rokov, od 1.1.2012 je nezamestnany poberal pol roka podporu v nezamestnanosti, na urade bol evidovaný do 16.7.2012 potom sa odhlasil lebo mu bola slubena robota na zmluvu , no nestalo takze je znova od 17.10.2012 na úrade práce.jeho manželka je zamestnana na zmluvu a zaraba v čistom 270-280eur, vlastnia spolu rodinny dom, chcem sa opýtat ci mu vyjdu nejake socialne dávky v hmotnej núdzi a príspevok na bývanie alebo ci ma vlastne na nieco nárok, za dom mesacne platia 300eur takze ani to im plat manželky nepokryje. za odpoved vám velmi pekne dakujem.
Dobrý den, chcela by som vás poprosit o radu ohladom pomoci v hmotnej núdzi. moj ocino ma 55 rokov ma v kuse odrobenych 37 rokov, od 1.1.2012 je nezamestnany poberal pol roka podporu v nezamestnanosti, na urade bol evidovaný do 16.7.2012 potom sa odhlasil lebo mu bola slubena robota na zmluvu , no nestalo takze je znova od 17.10.2012 na úrade práce.jeho manželka je zamestnana na zmluvu a zaraba v čistom 270-280eur, vlastnia spolu rodinny dom, chcem sa opýtat ci mu vyjdu nejake socialne dávky v hmotnej núdzi a príspevok na bývanie alebo ci ma vlastne na nieco nárok, za dom mesacne platia 300eur takze ani to im plat manželky nepokryje. za odpoved vám velmi pekne dakuje


Dobrý den, mala by som otázku ohladom nároku pomoci v hmotnej nudzi, ocino ma 55rokov je nezamestnaný od 1.1.2012 a evidovaný na úrade práce, poberal pol roka podporu, ktora skoncila a on robotu stále nema, manželka pracuje na zmluvu a ma príjem 275eur byvaju vo vlastnom rodinnom dome, chcem sa opytat ci mu vznika narok na pomoc v hmotnej nudzi?
Katy a R
19.10.12,04:38
konkrétne pozri tu http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/davka-a-prispevky-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=226
pretože bez presných údajov sa nedá.
Ale ak ide o dvojicu s vlastným bývaním (ostatné veci nepoznám) - tak dávka v hmotnej núdzi ťažko výjde pri takom príjme.:mee: