kristina11
23.02.06,07:44
Dobrý deň,

možte mi to prosím skontrolovať?

FO-trvalý pobyt v SR.
Príjmy z ČR: zamestnávateľom je česká firma so sídlom v ČR. Miesto výkonu práce zamestnanca je Bratislava.

Prikladám excel. tabuľku. V prvej záložke je prehľad príjmov a v druhej DP.

Ďakujem veľmi pekne.
Marína
23.02.06,15:14
Kristína, mne vyšiel preplatok 13888. Úhrn príjmov z ČR som zaokrúhlila
^ a Ty nadol. Riadok 51 sa zaokrúhľuje nadol. Údaje som nahodila do(viď):

http://www.porada.sk/t19254-dp-pre-fob-a-po-v-excelipomocka.html

Rozdiel je len v číslovaní riadkov. Ak chceš, pošlem Ti e-mailom. DP typ_A nemám v exceli.
Johanka
23.02.06,15:40
Keď je miesto výkonu práce Bratislava, tak to nie je príjem z ČR, ale zo SR. Pre určenie zdroja príjmu pri príjmoch zo závislej činnosti je rozhodujúce miesto výkonu pracovnej činnosti.
Musíme vedieť či tu má česká firma stálu prevádzkáreň alebo sú to len pracovníci vyslaní na pracovnú cestu. Ale aj tak by mali byť zdaňovaní podľa slovenského zákona o dani z príjmov.
kristina11
24.02.06,05:37
Keď je miesto výkonu práce Bratislava, tak to nie je príjem z ČR, ale zo SR. Pre určenie zdroja príjmu pri príjmoch zo závislej činnosti je rozhodujúce miesto výkonu pracovnej činnosti.
Musíme vedieť či tu má česká firma stálu prevádzkáreň alebo sú to len pracovníci vyslaní na pracovnú cestu. Ale aj tak by mali byť zdaňovaní podľa slovenského zákona o dani z príjmov.

Johanka,
bol zamestnancom ceskej firmy, ktora nema v SR ziadnu prevadzkaren. Miesto vykonu prace je Bratislava. Bol vyplacany v CZK (aj potvrdenie bolo vystavene v CZK), preddavky na dan zanho odvadzali na cesky danovy urad.
Dakujem pekne.
jessko
24.02.06,07:46
no neviem ako ty, ale do úhrnu príjmov som príjmy zaokrúhľoval normálne matematicky, nokoľko tam nieje uvedené ako treba zaokrúhľovať. tak potom základ dane mi vyšiel 950544,- a potom uz pir výpočte v zahraničí čiže od riadku 48-53 som zokrúhľoval tak ako je to napísané... ved sa pozri v prílohe... doplnil som tam stĺpec ako som to ja urobil... tak uvidis... no ale dan mi vysla rovnako
jessko
24.02.06,11:59
no ale práve som preštudoval zákon o dani z príjmov a našiel som že úhrn príjmov, poistné a daň sa zaokrúhluje na celé koruny nadol.... takze potom by to malo byt správne...