Dašena O.
19.10.12,10:49
Prosím o radu, sme s.r.o. so sídlom na SVK a poriadali sme školenie v krajine EU , musíme fakturovať čiastku za účasť aj s DPH inej s.r.o. tiež so sídlom na SVK? Ďakujem
Dašena O.
19.10.12,09:27
Prosím nevie nikto poradiť
Tweety
19.10.12,10:03
Prosím o radu, sme s.r.o. so sídlom na SVK a poriadali sme školenie v krajine EU , musíme fakturovať čiastku za účasť aj s DPH inej s.r.o. tiež so sídlom na SVK? Ďakujem
Miesto dodania je miesto, kde sa služba-školenie vykonalo.
Dašena O.
19.10.12,10:10
A nevzťahuje sa na to par.15 odst.8, že miesto dodania je sídlo odberateľa, kde sa bude služba využívať, a teda Slovensko, a teda faktúra bude s DPH?
Aljok
19.10.12,10:21
A nevzťahuje sa na to par.15 odst.8, že miesto dodania je sídlo odberateľa, kde sa bude služba využívať, a teda Slovensko, a teda faktúra bude s DPH?

Z ktorého roku máš zákon?
Pozri aktuálne znenie § 16/3.
Tweety
19.10.12,10:24
A nevzťahuje sa na to par.15 odst.8, že miesto dodania je sídlo odberateľa, kde sa bude služba využívať, a teda Slovensko, a teda faktúra bude s DPH?
§16
(3) Miestom dodania kultúrnych, umeleckých, športových, vedeckých, vzdelávacích, zábavných a podobných služieb, ako napríklad služieb na výstavách a veľtrhoch, vrátane ich organizovania a s nimi súvisiacich doplnkových služieb a vstupu na tieto podujatia, ak sú tieto služby dodané osobe inej ako zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto služby fyzicky vykonajú. Miestom dodania služieb v súvislosti so vstupom na kultúrne, umelecké, športové, vedecké, vzdelávacie, zábavné a iné podobné podujatia, ako sú výstavy a veľtrhy, a doplnkových služieb súvisiacich s týmto vstupom, ak sú tieto služby dodané zdaniteľnej osobe, je miesto, kde sa tieto podujatia skutočne konajú.
Dašena O.
19.10.12,10:27
Sorry, a ĎAKUJEM, to znamená, že fa bude bez DPH
Dašena O.
19.10.12,10:57
Ale aj tak to nechápem, vlastne odberateľ si to samozdaní, aj keď je dodávateľ zo SR, alebo tam nebude vôbec DPH figurovať?
Aljok
19.10.12,12:59
Pozri si tento pokyn. Nakoniec to možno bude služba podľa § 15/1, ale to si musíš špecifikovať sama podľa toho či ste predávali právo na vstup, alebo len čisto školili....

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/mp_par16_3_2011.pdf
Dašena O.
20.10.12,05:08
Ďakujem za link. Bohužiaľ môj prípad som tu nenašla, je to špecifické, keďže slovenský platiteľ poriada školenie v inej krajine EU pre slovenského odberateľa platiteľa DPH. Asi to uzavriem s tým, že faktúru vystavím s DPH.
Leila
22.10.12,18:37
Prosim vas o pomoc. Slovenska s.r.o., platca DPH obdrzala od platcu DPH z Madarska fakturu za skolenie, konane v Madarsku, vystavenu s madarskou DPH. Po prestudovani teorie mi je jasne, ze ide o paragraf 16/ods.3. Mohli by ste mi prosim povedat, ako ju mam zauctovat, a kde sa mi v danovom priznani DPH ma premietnut takato faktura ???? Robim to prvykrat. Dakujem.
Leila
24.10.12,11:55
Prosim vas o pomoc. Slovenska s.r.o., platca DPH obdrzala od platcu DPH z Madarska fakturu za skolenie, konane v Madarsku, vystavenu s madarskou DPH. Po prestudovani teorie mi je jasne, ze ide o paragraf 16/ods.3. Mohli by ste mi prosim povedat, ako ju mam zauctovat, a kde sa mi v danovom priznani DPH ma premietnut takato faktura ???? Robim to prvykrat. Dakujem.

Nikto nepomoze prosim?
kn-alka
24.10.12,12:00
Pokiaľ viem, ak máš na Fa vyčíslené zahraničné DPH, zaúčtuješ ju v plnej sume bez rozpisu DPH a ani v DP sa ti Fa neobjaví.
Leila
24.10.12,12:32
Pokiaľ viem, ak máš na Fa vyčíslené zahraničné DPH, zaúčtuješ ju v plnej sume bez rozpisu DPH a ani v DP sa ti Fa neobjaví.

nerobim ziadne samozdanenie z ceny bez DPH?
kn-alka
24.10.12,12:35
Nie, samozdanenie sa robí ak máš faktúru s 0% sadzbou DPH. Ty máš faktúru s maďarskou DPH, tá je vysporiadaná v Maďarsku. Na slovensku si ju nemôžeš uplatniť.
Leila
24.10.12,12:51
Pokiaľ viem, ak máš na Fa vyčíslené zahraničné DPH, zaúčtuješ ju v plnej sume bez rozpisu DPH a ani v DP sa ti Fa neobjaví.

dakujem kn-alka, mas pravdu... uz chaosim. Pekny den.